Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

UCI preteky na Slovensku

O kontinentálnej i klubovej cyklistike v našej krajine.

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod elviska » Pia 18. Jún 2021 15:11:39

Ale o Okolo Slovenska sa vedelo skôr, o návšteve pápeža sa vie len pár dní, možno týždeň.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod hujhe » Pia 18. Jún 2021 18:53:15

Obrovsky gol bude ak nakoniec papez zrusi svoju cestu kedze na jesen mozeme cakat tretiu vlnu.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Uto 22. Jún 2021 19:54:11

S tým vyhodením z kalendára muselo dôjsť k nejakej chybe na strane UCI, preteky sa tam normálne vrátili s rovnakým hlavným rozhodcom a aj v rovnakom termíne. UCI zatiaľ dala ústny súhlas s tým, že kvôli tejto vyššej moci im výnimočne termín posunú od stredy do nedele, teda 15-19. Takto to aj Ľudo Lučanič písal na PCS, kde to podľa neho zmenili. Čaká sa na oficiálny súhlas, zatiaľ nie je. Tým by sa dostala do pohody 1. etapa, ale prológ bude stále na hrane. Program pápeža nemusí byť teraz 100 % jasný, samozrejme.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Pia 09. Júl 2021 22:17:51

Viete, ze chcem Vam nejake info priniest hoci casto su to naozaj infosky, ktore mi ludia povedia ako kamaratovi, alebo cloveku z vnutra a nemal by som ich velmi sirit, no robime dlhe roky tento projekt a som velmi rad za vas vsetkych, ktori sem chodievate, tak dnes vecer pridam zasa nieco.

Story k Okolo Slovenska a terminu je teda zrejma. Pretekom dovolili posun o jeden den, hoci to roky odmietali a nedovolili to Luxembursku. Ale zasa Frankfurt sa natlacil tam na nedelu, co nie je dobre. Aspon nebudu kanadske jednorazovky.

Bude sa jazdit streda - nedela kvoli navsteve papeza, ktory by mal byt v Kosiciach den pred pretekmi. Kosice ako mesto nastastie neodskocilo, prave naopak, su velmi nadseni pretekmi a chcu, aby na buduci rok Okolo Slovenska v tomto meste koncilo.

Uz v tej spleti info snad neprezradim velke tajomstvo, ze ucast Petra Sagana je velmi pravdepodobna. Tim je s organizatormi prakticky dohodnuty, padnut by to mohlo len ak by a) Peter z nejakeho dovodu odmietol ucast, b) organizator by sa s Borou nedohodol na startovnom, ktore ziadaju a je teda asi take ako ako Astana, Deceuninck alebo BikeExchange dokopy.

Je samozrejme, ze slovensky sponzor v Deceunincku ma velky zaujem, aby Cavendish ako total big star tychto dni prisiel na nase preteky. Samotny Mark ale poprosil tim, aby startoval na Tour of Britain a kvoli nemu tam Deceuninck pojde, ze vraj by tam aj mohol ukoncit karieru, ak by sa takto dohodli. Bol by teda mensi zazrak ak by po 8 etapach prisiel po dvojdnovej pauze k nam. Ale riesi sa to. Je jasne, ze Deceuninck opat pride silny.

Rovnako sa dalej riesi profesionalna vyroba TV signalu z pretekov. Napriek tomu, ze ostavaju iba dva mesiace, organizatori nestracaju nadej a robia vsetko pre to, aby sa to podarilo.
Podla mojich informacii je to velmi blizko. Prakticky ustna dohoda padla ako ANO, ale sme na Slovensku, na papieri to este nie je... Teda organizatori uz s tym rataju a pracuju, tj. rozsiril sa konvoj o televiznu produkciu, ubytovanie sa im uz riesi. Ak budem mat nove info, napisem. Je to velmi komplikovane a na slovenske pomery uplne sci-fi vobec naroky na energie ci plochu, ktoru potrebuju na prenosove vozy, zeriavy atd. Jedni ponukaju drony, ini helikopteru, niektori balicek aj s reklamnymi branami, ini nie. Vysomarit sa z toho je velke umenie.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Pia 09. Júl 2021 22:25:11

Woooow
To je vsetko co dokazem z mojej strany
A este jedno…dakujem Lukas
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod simko » Pia 09. Júl 2021 22:30:31

super Lukas, dakujeme za info. no vyzera to slubne, pre preteky by bolo super keby pride okrem Sagana aj Cavendish. som zvedavy ako sa to cele vyvrbi aj s TV signalom. urcite ta povzbudzujem prist posunut nam zas nejake info ked sa nieco vykrystalizuje:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod konyk87 » Sob 10. Júl 2021 7:22:41

ked vidim kolko hejtu sa znasa na cavendisha, tak by som mu asi neodporucal prist na okolo slovenska - to by slovac nerozdychala keby poraza sagana pred domacim publikom...
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 10. Júl 2021 7:44:27

Ďakujeme, @lukas ;) Vždy ma poteší, keď nám sem posunieš nejaké zákulisné info.
Obrovskú radosť mi robí aj Okolo Slovenska. To podujatie neustále rastie do krásy.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod simko » Sob 10. Júl 2021 12:38:01

konyk87 píše:ked vidim kolko hejtu sa znasa na cavendisha, tak by som mu asi neodporucal prist na okolo slovenska - to by slovac nerozdychala keby poraza sagana pred domacim publikom...

Ale zase netreba kydat na slovenskych fanusikov ktori pridu na preteky. Ti ktori ho hejtuju az za hranicu normalneho tak ti tam urcite nepojdu. Inak Cavendish bol obliaty mocom nie na Slovensku a nie slovenskym fanusikom. To len tak ak si niekto mysli ze mimo Slovenska su vsetci vzorovi. Cavendish si pocas svojej kariery vybudoval aj slusny zastup neprajnikov a veru za niektore jeho pociny sa im netreba cudovat. Ale zase nikto normalny nepojde na preteky aby tam nieco s nim riesil...
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ifčopifčo » Sob 10. Júl 2021 13:57:19

Vďaka Lukáš za info a za toto fórum, asi sa už opakujem, ale je skutočne skvelé, že sa normálni fanúšikovia cyklistiky majú kde porozprávať bez toho, aby sa museli brodiť záplavou trolov.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod elviska » Sob 10. Júl 2021 22:17:13

konyk87 píše:ked vidim kolko hejtu sa znasa na cavendisha, tak by som mu asi neodporucal prist na okolo slovenska - to by slovac nerozdychala keby poraza sagana pred domacim publikom...

To že ho nemáme podaktorí v láske, ešte neznamená, žeby sme s ním dačo riešili, a tak ako píše šimko, nielen na Slovensku ho podaktorí hejtuju. Aj Sagana hejtuju a dakedy aj domáci Slováci.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Pia 16. Júl 2021 11:11:36

Aby som nieco zaujimave obcas napisal, tak na Okolo Slovenska je dohodnuty Sam Bennett ako lider Deceunincku na spurty, ako vzdy pride aj byvaly vitaz Yves Lampaert. Ako som uz spominal, chcu presvedcit Marka Cavendisha, ale chce ist Okolo Britanie a v hre je aj koniec jeho kariery, takze neda sa na neho hnevat, ze nepride. Bennett je zaujiamava nahrada. Ak by sa stretol v spurte so Saganom, co viac chciet :D Uz len suboj Cav - Sagan :D
Ale nesirte teda velmi dalej.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod hujhe » Pia 16. Júl 2021 12:14:21

Vidiet v Kosiciach jeden den papeza druhy den Cava, Sagana a Benneta :D to by som si pretieral oci ci dobre vidim
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Pia 16. Júl 2021 17:59:27

@hujhe
to bude bud Sam alebo Cav :D
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Za Slušný Svet » Pia 16. Júl 2021 18:40:25

Strašne sa mi páči, ako Vlčia svorka pristupuje k Okolo Slovenska. Rok čo rok sem posiela veľmi kvalitný tím nabitý známymi menami a hviezdami. To je veľká vec...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod elviska » Sob 17. Júl 2021 15:33:49

Za Slušný Svet píše:Strašne sa mi páči, ako Vlčia svorka pristupuje k Okolo Slovenska. Rok čo rok sem posiela veľmi kvalitný tím nabitý známymi menami a hviezdami. To je veľká vec...

Však majú slovenského sponzora, tak asi aj preto.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod simko » Str 04. Aug 2021 22:14:51

tak Chris Froome na Okolo Slovenska, celkom fajn:) ano uz nemuti vodu ale stale je to Froome. teda pokial PCS ma dobre jeho program. inak ten Eurosport je uz isty? ak sa nemylim, videl som taky prispevok s Privarom, myslim ze to bolo pri prilezitosti tych juniorskych pretekov v Dubnici a tam o tom hovoril ako o hotovej veci.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Str 04. Aug 2021 23:19:54

@simko
Tento rocnik vyzera velmi zaujimavo, to sprinterske megagala spred 2 rokov sa asi nebude opakovat, hoci Bennett a Sagan su fakt top mena (zda sa mi, ze aj Cimolai, ale nie som si teraz isty), ale chystaju sa sem naozaj vyborni ludia. Strasny paradox je ten, ze kym Froomovi to takto vyslo i sadlo do planu a organizator za neho priplacat nebude ani cent, Israel sa zachoval pekne, o starte domacej najvacsej hviezdy boli mesiace vyjednavani na obrovskej cene, ktoru musia zaplatit. Samozrejme, ze sa nasi organizatori pytali aj Adrie, ze kolko platili za start Pogacara v Slovinsku pred dvoma mesiacmi. Jasne, ze nic, len zakladnu ciastku podla pravidiel UCI, ktoru vyplatia vsetkym timom WT aj nasi organizatori. Okrem jedneho...
No nic. Skratka a dobre crta sa naozaj paradny rocnik, planuje to aj druhy muz vlanajsieho Gira Hindley, ja viem o dalsom vyraznom mene z tohtorocnej Tour, ale slubil som, ze to nepoviem, takze uvidime, kedy sa bude dat ist so vsetkym von. Predpokladam, ze o tie 2 tyzdne uz cca.
Je uzasne, ako uz tie najvacsie timy veria nasim pretekom. Je to velka cest. Ja si dobre pamatam (a to nie som velky pamatnik) ako k nam nechceli prist ani polske timy. A teraz pride 4x vitaz Tour? Ako zo sci-fi filmu.

Prenos na Eurosporte je strasne narocnou zalezitostou, riesi sa to. Produkcna firma, s ktorou uz boli takmer dohodnuti, zrazu zvysila cenu, su s tym boje.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod hujhe » Štv 05. Aug 2021 0:50:52

Mozno zabrdnem do vod kam nemam, no to startovne za domacu hviezdu vymaha Bora alebo nasa hviezda? Teda ze kto moze za tu velku cenu ak mozes povedat.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Štv 05. Aug 2021 6:16:05

:o :o :o parada :o :o :o
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Cyklistika na Slovensku

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron