Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

O kontinentálnej i klubovej cyklistike v našej krajine.

European Championships

Poslaťod sportovec » Uto 25. Aug 2020 7:54:27

Tak Cullyho to už prestalo baviť. Rozhodol sa prestúpiť a jazdí spločne s Tratnikom za Slovinsko. :D

https://www.cyclingnews.com/races/uec-r ... l/results/


1 Stefan Kung (Switzerland) 0:30:18
2 Remi Cavagna (France) 0:00:17
3 Victor Campenaerts (Belgium) 0:00:21
4 Alex Dowsett (Great Britain) 0:01:03
5 Edoardo Affini (Italy) 0:01:15
6 Jan Tratnik (Slovenia) 0:01:26
...
23 Oleksandr Holovash (Ukraine) 0:03:26
24 Jan Andrej Cully (Slovenia) 0:03:40 ;)
25 Emil Dima (Romania) 0:03:55
26 Andrej Petrrrovski (Norway) 0:04:06
27 Polychronis Tzorrtzakis (Greece) 0:04:57
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod lukas » Str 11. Aug 2021 15:58:05

Viacerých ľudí zaujalo, že na minulotýždňovej časovke šli U23 aj kadeti rovnakú trať a hoci bol Kubiš odskočený, tak už Lohinský so Štočkom mali prakticky identický čas ako prví traja kadeti narodení v roku 2005 (s obmedzenými prevodmi a bez diskového zadného kolesa). Hlupáci upozorňujú na slabú úroveň U23, ktorá ale nie je podstatná, práveže je to super, lebo vyzerá to tak, že títo kadeti majú potenciál. Pýtal som sa ľudí, ktorí prichádzajú do styku priamo s týmito chalanmi, že čo si o nich myslia a panuje presvedčenie, že Svrček ako 2003 je dobrý, potom sú dvaja/traja 2004 dobrí a tak je na podobnej úrovni až 8 chalanov 2005, tj. z tohto ročníka by to naozaj mohol niekto dotiahnuť vyššie. Je tam dokonca aj taká trojka, že šprintér, časovkár, vrchár. A tiež sú tam zhruba traja talentovaní 2006. Je to práve generácia Sagan, ktorá začala v 8-10 rokoch jazdiť.
To len píšem ako zaujímavosť, veľa toho sa môže pomeniť, samozrejme. Aj Zverko, Štoček, Blaško boli dobrí... Budeme zvedaví.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 647
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod majo » Štv 19. Aug 2021 19:06:44

Preboha kto zas zomrel zo slovenskych cyklistov?? :o :cry:
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod majo » Štv 19. Aug 2021 19:13:12

majo píše:Preboha kto zas zomrel zo slovenskych cyklistov?? :o :cry:


Tak uz viem…bol to Róbert Nagy juniorský reprezentant z Trenčína…hrozne nieco cely zivot mal este pred sebou…odpočívaj v pokoji borec, rodine tu najuprimnejsiu sustrast a vela sily…je mi to velmi luto :cry: :cry:
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod lukas » Ned 05. Sep 2021 14:36:52

Mnohí nadávali našej mimo WT scéne, že ako ich mohol v časovke poraziť nejaký amatér Ronald Kuba.
Odporúčam tento rozhovor, z ktorého je zrejmé, že od amatéra má z hľadiska prípravy veľmi ďaleko. tvrdí, že posledné dva roky sa cielene pripravuje, má aj výživového poradcu, poľského trénera a rieši množstvo detailov. Má komponenty na mieru.
https://dennikn.sk/2521892/zrychlil-ho- ... /?ref=mwat
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 647
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod konyk87 » Pia 10. Sep 2021 20:50:07

keby ste si chceli precitat ako to (ne)funguje v slovenskej cyklistike. ale vlastne je to cele len obrazom spolocnosti ako takej...

https://bratislava.zoznam.sk/zdrveny-ot ... yklistike/
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod lukas » Pia 10. Sep 2021 21:20:35

Je neuveriteľné, že takéto niečo môže zverejniť niečo, čo si hovorí "médium". To sa dá vetu po vete vysvetľovať a vyvracať, ale to ja robiť nebudem, ešte to by mi chýbalo, žeby som sa ťahal do sporov. Mnohé veci sú tam vyslovene úbohé, ale neviem si predstaviť, aby mi zahynul syn. To je taká bezprecedentná situácia, plne rozumiem otcovi, tej frustrácii. OK.
Ale upodozrievať Privaru z hentakých vecí, to je čisté šialenstvo. Je to veľmi úspešný podnikateľ, ktorý by sa mohol na slovenskú cyklistiku z vysoka vy...., Veď možno sa aj vy.... po takýchto útokoch.
Každopádne na tom plátku vyšlo už viac článkov cyklistických, všetky anonymne a aj kompetentní vedia, odkiaľ vietor fúka. Celé je to tragické pre slovenskú cyklistiku.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 647
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod lukas » Pia 10. Sep 2021 23:54:00

Len poslednú vec poviem. Že tvrdiť dookola, že si peniaze delia nič nerobiaci funkcionári, skorumpovaný zväz atď. to všade teraz čítam. treba ich vyhádzať a robiť to ináč. to je tragikomická fantasmagória. Ja to ináč neviem nazvať. Je to partia mladých vzdelaných ľudí, ktorí pracujú podľa svojho vedomia a svedomia najlepšie ako vedia, aby tento šport žil a je o stovkách až tisíckach ľudí, ktorí riešia svoje každodenné problémy v deviatich cyklistických odvetviach. Organizujú sa až stovky podujatí, počas sezóny je cca. 250 repre výjazdov.

Generálna sekretárka zväzu je v riadiacom paneli ME v Tridente, dostala už nejednu ponuku pracovať v UEC a UCI. Sama viackrát povedala, že keď ju kydači hnoja dožerú, odíde do Švajčiarska a dovi-dopo. Mediálna manažérka SZC rozpráva troma cudzími jazykmi a ak by nebola na materskej, tiež by bola vysoko na cyklistickom diplomatickom poli a čo pri piatich deťoch stíha pri medializácii SZC a Okolo Slovenska je aj pre mňa ako človeka, ktorý bežne pracuje 15 hodín denne, nepochopiteľné.
Ďalší je tam mladý manželský pár tréner s manželkou, ktorá sa stará o licencie a rôzne veci tesne po materskej. Ďalší koordinátor cestnej cyklistiky, ktorý rieši Slovenské poháre, logisticky rieši ME a MS. Je to ľudsky skvelý človek, ale aj tréner, ktorý cyklistike mimoriadne rozumie a snaží sa jej pomôcť každý deň.
To som len veľmi v skratke zhodnotil a títo ľudia plus mnohí ďalší neskutočným spôsobom pomohli Okolo Slovenska tvrdou robotou.

Áno, vymeťme tento Augiášov chliev a nasaďme tam vôbec neviem koho a už bude určite dobre. Je to choré a určite by som sa toho už ja nezúčastnil. Aj na mňa už bolo všeličo popísané, aj nepravdy, výmysly. To sa vám zastavuje rozum, že to mám teraz toto vyvracať, alebo čo mám robiť. Zmieriť sa s tým? Aj proti mne sa ide. A to je nič oproti tomu, čo si niektorí dnes prečítali na tom odkaze hore. Verte, že bude veľmi ťažké robiť s trinásťčlennou partiou medializáciu Okolo Slovenska budúci týždeň v tejto atmosfére. Ale dali sme sa na to, lebo sme hrdí na naše preteky, chceme im pomôcť a keď vidíte aj tie desiatky ďalších ľudí, ktorí makajú a snažia sa, tak tú pachuť už nejako prekonáte. Dúfam.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 647
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod menovatel » Uto 30. Nov 2021 9:40:16

Tak Erik ide do Dukly. Snáď to bude obojstranne prospešné a podarí sa mu reštart kariéry.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod majo » Pon 02. Máj 2022 20:19:38

Preco bola zrusena etapa tatranska etapa kurierov neviete niekto?
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod majo » Štv 23. Mar 2023 20:44:51

Tomas Sivok zmenil team ci jeho team len zmenil nazov? :)
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod majo » Str 08. Nov 2023 10:31:36

Kde prestupuje Lukas Kubis viete niekto?
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod majo » Str 08. Nov 2023 16:48:50

Tak uz viem :D
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Predchádzajúci

Späť na Cyklistika na Slovensku

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron