Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

UCI preteky na Slovensku

O kontinentálnej i klubovej cyklistike v našej krajine.

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod simko » Pia 25. Feb 2022 18:05:58

@lukas
zaujimave zadanie:) mna takto narychlo napadol termin niekedy v maji v termine ked byvalo Tour of California. mohlo by to byt brane pre niektorych cyklistov ako zaciatok pripravy na TdF. viem ze je to pocas Gira, to je uskalie ze by to bolo v tieni Grand Tour, ale podla mna startovka by mohla byt zaujimava. samozrejme zalezalo by aj od profilu pretekov.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Pia 04. Mar 2022 10:37:36

@lukas

Trosku som prebehol kalendar uci a ako najvhodnejsi termin mi tiez vychadza pocas gira…dokonca su tam niekde pocas prveho tyzdna 3 sni ked nieje ziadne ine podujatie len potom zacina tour de hongrie a niesom si isty ci si chceme s madarami liezt vzajomne do kapusty ale aj neskor su tam podla mna vhodne dni pre nasu tour…dokonca keby to nadvezovalo na madarov mohlo by to mat pre nas ale aj pre nich pozitivne dosledky ci?
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Pia 04. Mar 2022 13:05:28

Ok, vdaka. Tiez to poriadne pozriem.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod zakliata.panna » Pia 04. Mar 2022 22:00:06

@Lukáš
Mne osobne a asi aj ostatným vyhovoval septembrový termín - príjemné jesenné (teplé) počasie, väčšinou jedna etapa počas sviatku (15. 9.), nabudenie pred MS - ale keď to má negatívny vplyv na menoslov štartovky, tak potom treba isto hľadať iný termín.

Môj prvý termín - možno trochu odvážny, ale prečo nie?
Práve tento týždeň pred Strade Bianche, teda po Omloope a K-B-K. Náš etapák by tradične začínal v stredu a končil v nedeľu, pričom ,,kráľovskú etapu" ideálne naplánovať na piatok, aby sa nebila so sobotným Strade Bianche - resp. ani nemusí byť kráľovská, stačí urobiť klasikárske etapy (kopce počas etapy alebo zvlnený terén na kopaniciach a dojazd v miernom stúpaní - na západe napr. v Rači smerom na Malé Karpaty, zámok v Hlohovci, na hrad Červený Kameň, na Myjave, v Trenčíne od námestia k hradu; podobné krátke rampy sa isto nájdu aj na strednom a východnom Slovensku, v mestách, ktoré dokážu zaplatiť cieľ etapy). Samozrejme, nemajú byť všetky etapy klasikárske - prológ (rovina), 1. etapa (pokojne rovinatý cieľ), 2. etapa (klasikárska najťažšia), 3. etapa (klasikárska na rovine), 4. etapa (klasikárska s dojazdom v miernom stúpaní) - aby sa bojovalo tradične do posledného dňa - nech celkový leitmotív OS je klasikársky, aby sem prišli odolní šprintéri, flámski klasikári, možno aj ardenskí - hlavne tí, ktorí nepôjdu na SB a chcú sa pripraviť na klasiky (kilometre do nôh, vidina víťaznej etapy a nabratie prípadného sebavedomia). Tento rok nejde do Talianska napr. Colbrelli, Politt, Vanmarcke, Stuyven atď. Jasné, že nemusia prísť ich tímy na OS, ale čo ak... :) ;) Čo sa týka počasia, býva chladno, ale zase jasno - pokiaľ si pamätám. Navyše v niektorej časti Slovenska sú v tomto čase prázdniny, takže ľudia by prišli.

Nevýhoda: Či sa budú chcieť tímy trepať po belgických klasikách k nám a odtiaľ zase domov, ale verím, že nie je problém. Predsa len je to päť dní, nie nejaká jednorazovka na ,,konci sveta". Druhým mínusom je možné zradné počasie, u nás na západe býva pohodové, otázne je pod horami alebo na východe.


Druhý termín je presne taký, ako spomínali chalani. Počas úvodu Gira, ideálne pred Okolo Maďarska, aby tímy mohli od nás ísť k susedom. Museli by sa organizátori dajako dohodnúť, lebo aj Maďari začínajú v stredu a končia v nedeľu - čiže sú tam 3 dni, ale to by tiež nemusel byť problém. V nedeľu môžu tímy ostať ešte u nás, v pondelok presun do Maďarska a ubytovanie, utorok tréning alebo oddych, v stredu 1. etapa. Nám by kolidovala predposledná a posledná etapa s úvodnou a druhou etapu Gira, to by nemusel byť problém, inak by sme v stredu, štvrtok a piatok boli jediní v ,,cykloTV" (nerátam nejaké dvojkové jednorazovky, kde aj tak elita nechodí). Čiže tento termín je asi najideálnejší, mohli by prísť jazdci, ktorí nie sú na Gire a pripravujú sa po klasikách na TdF. Etapy môžu byť tentokrát hocijaké - pokojne aj všetky šprintérske. :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Pia 04. Mar 2022 23:32:20

@zakliata.panna
Tento skory jarny termin napadol aj mna ale to by sa kludne mohlo premenovat tour de juh a zapad slovaque…u nas na severe cesty spinave popripade obsypane kamienkami(tam kde sa nemoze solit napriklad NP a ich ochranne pasma) a vsetky horske priechody miestami este sneh a lad cize si kludne mozes odpisat viac ako polovicu slovenska…plus pocasie…napriklad u nas je teraz druhy tyzden nonstop mraz(rano aj okolo -10) dnes napriklad cely den snezi a snezit ma aj cely buduci tyzden…cize pre mna tento termin totalne neprijatelny
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Uto 26. Apr 2022 9:53:42

@lukas
Na jednej fanusikovskej stranke peta sagana na fb asi admin pisal nedavno o potrebe zmenit termin nasej tour…sam navrhol 2 mozne terminy…prvy tak ako sme sa tu uz bavili ze pocas gira a po dohode s madarmi by sa to dalo spravit ale mozno este viac sa mi pozdava ten jeho druhy navrh a to v obdobi ktore mame prave za sebov…cize v terminoch ako mala teraz tour de alpes a ardenske klasiky…on tam pisal ze napriklad taky nizzolo sa vyjadril ze isiel do alp len preto ze nemal inu moznost naberat potrebne pretekarske km pred girom a takisto viviany ktory siel z toho isteho dovodu pretekat na drahu…je tu sice stale hrozba zleho pocasia u nas ale kedy nieje? ;) Cize mohlo by sa pouvazovat aj nad tymto terminom
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Str 27. Apr 2022 10:00:23

@majo
Jo, môže byť. Diky.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Štv 19. Máj 2022 18:05:39

Na webe pretekov okoloslovenska.com je veľmi krátky článok s etapovými mestami. Ciele by mali byť BA-Pet, TT, Štiavnica, SNV a KE. Tlačovka má byť predbežne 2.6. tam by mali predstaviť komplet trasu aj všetky tímy. Podľa mojich info majú prísť dva nové WT tímy, ktoré tu ešte neboli, čo je super. Hoci Bora nepríde a Qhubeka už vo WT nie je, takže počet týchto tímov by mal ostať na 6-7. Ešte jeden tím sa tam rieši, že váha alebo váhal nedávno. Keď Sagani prestúpili a Qhubeka zanikla, nebolo vôbec isté, či sa udrží ten počet, ale mal by sa.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Str 01. Jún 2022 11:27:57

Tak nasa tour vyzera znovu vlemi zaijimavo na papieri aj ked ssmozrejme som smutny ze peloton nepojde mojok okoli…napriek tomu sa velmi tesim na tento rocnik ved nahlasene teamy tu mozu poslat skvelych cyklistov…drzim prsty organizatorom verim v dobre pocasie a vsetkym fanusikom zelam super cyklisticke zazitky
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Uto 21. Jún 2022 17:16:13

BikeExchange neprídu, ospravedlnili sa. Namiesto nich pôjde poľský kontinentálny Wibatech.
Budúci rok to však napokon nevyzerá na zmenu termínu. Poškuľovali po jari, zrejme po tom termíne cez Giro, ale uvedomili si, že v novembri sú komunálne voľby, ktoré mimoriadne ovplyvňujú preteky a potrebné je vždy pracovať minimálne s polrokom jasnej trasy, čo by v tomto prípade nebolo možné. Plus budúcoročné MS nebudú v septembri, ale auguste, takže sa spraví ročník streda-nedeľa bez konkurencie MS. Teda faktory pre/proti sa stretli tak, že na 90 % termín ostane.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Str 22. Jún 2022 7:23:55

Faktory su to objektivne a rozumny organizator berie domuvahy vsetky +/-
Dufam len ze sa ta zmena terminu nezametie pod koberec
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Ned 26. Jún 2022 12:55:09

Tv prenos z MSR nieje?
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod hujhe » Ned 26. Jún 2022 14:23:03

na CT sport sa to da pozerat, lenze na PC mi nejde ich prehravac tak to mam na androide
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod hujhe » Ned 26. Jún 2022 15:27:47

Treba ale povedat ze keby ten prenos tak by som o nic neprisiel. Nedat motorku k najvacsim favoritom to chce vela chochmesu
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Ned 26. Jún 2022 20:39:53

No co priatelia nikto nic k MSR?
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ifčopifčo » Ned 26. Jún 2022 21:29:39

majo píše:No co priatelia nikto nic k MSR?

Pekný a ťažký okruh, Peter podľa predpokladov a v podstate aj Juraj, Erik Baška žiaľ skoro ako amatér, covid ho zničil, Svrčo prvý pretek po zranení, + Kubiš a Štoček sú naša špička a Čaňo príjemne prekvapil, akosi ožil, keď odišiel z Dukly. Celkom slušne aj ešte stále 18 ročný Tuka. Elkov to mal plne pod kontrolou, Zahálka išiel ako motorová myš.
Prenos nedôstojný, to už asi skutočne radšej nič, fotoreportáž ktorá je na roadcycling ukazuje o pretekoch viac ako celý prenos. Ja som mal pustený iba zvuk, pretože vlastne nebolo na čo pozerať, radšej som si na ES pozeral Španielsky a francúzsky majstrák.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Pon 27. Jún 2022 6:40:00

V podstate takmer totozne hodnotenie ako ifco by som mal aj ja. K prenosu len tolko ze to bola jedna velka katastrofa a tak som radsej siel na prechadzku ako by som “dopozeral” posledne 3 kola…a to v programe bol pisany 3 hod prenos na rtvs na ct4 a po internete sa bezne pisalo ze aj na ES(tak to by bola len hanba)
Svrco kubis a stocek ma potesili erik bohuzial mimo(je mi to velmi velmi luto) Peto si to dal podla mna na pana a kontrolovane si to postrazil…velmi ma tesi ze po tom vsetkom co uz vyhral po tom vsetkom cim si presiel tento rok na na majstrak vobec isiel a ze ako sam povedal isiel vyhrat ved inak by tam ani nebol…super…trosku ma ale zamrzela jeho veta ze ak by sa takato etapa sla na wt urovni tak by nemal narok co vela hovori o momentalnej urovni nasej cyklistiky…trat pekna profil vyzyvavy…za mna moze byt
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod 3pa3ck3 » Pon 29. Aug 2022 9:44:42

Pozerám, že miesto štartu prvej etapy Okolo Slovenska sa zmenilo z Ružinova na Šamorín
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod pmts » Pon 29. Aug 2022 10:35:44

3pa3ck3 píše:Pozerám, že miesto štartu prvej etapy Okolo Slovenska sa zmenilo z Ružinova na Šamorín


Neni to tak že neutrálna zóna je od Ružinova až po Šamorín a ostrý štart je potom v Šamoríne?
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod 3pa3ck3 » Pon 29. Aug 2022 12:15:22

Slávnostný štart bude v Šamoríne, ostrý v Hviezdoslavove. Bratislave sa etapa úplne vyhne.

https://www.okoloslovenska.com/sk/rocni ... py/1-etapa
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

PredchádzajúciĎalší

Späť na Cyklistika na Slovensku

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia