Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

UCI preteky na Slovensku

O kontinentálnej i klubovej cyklistike v našej krajine.

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod konyk87 » Uto 13. Sep 2022 9:44:52

co sa stalo s cavendishom? nejako potichu sa vytratil zo startovky a nikde som nezachytil info o tom.
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod 3pa3ck3 » Uto 13. Sep 2022 10:08:28

Mal zdravotné problémy a nestihol sa dať do poriadku
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Uto 13. Sep 2022 20:15:34

No co Blavaci? Nimto nic? Aka bola pastekarska etapa? Hovorte prehanajte :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ifčopifčo » Uto 13. Sep 2022 21:34:13

majo píše:No co Blavaci? Nimto nic? Aka bola pastekarska etapa? Hovorte prehanajte :D


Už som doma, bolia ma nohy, chrbát a najviac hlava, ale som spokojný :lol: Poctivo som si to odstál od prvého cyklistu až po Štybyho, stál som tesne pred cieľom pri tabuli. Čo ma dorazilo bola neznesiteľná hudba ktorú mali a dosť nahlas pustenú miestny hlásatelia, bolo to samé tuc-tuc a ten otrasný pseudofolklór, tá "zábavná" hudba. Otras, neviem či to majú ako povinnosť púšťať, alebo je to len ich aktivita, ale počúvať to skoro tri hodiny bol nadľudský výkon. Okrem toho hlásili veľmi chaoticky, ako si nemohli všimnúť a neokomentovať trebárs Nieveho, to nepochopím. Nafilmoval som si a pochválil za výkon Svrča, zaželal Štybymu veľa šťastia na MS a poctivo som fandil všetkým, ako sa na správneho cyklistického fanúšika patrí ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Str 14. Sep 2022 6:17:09

@ifco
Tak to si mal pekny zazitok…mozem len ticho zavidiet…ja som bol vcera tvrdo zapracovany a tak som sa k telke ani nedostal ale dnes uz si prenos pozriem
Btw viem ze by to malo byt v inej teme ale ked ta uz tu mam…vie sa uz stybyho dalsie posobisko?ci nebodaj konci?
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Str 14. Sep 2022 18:28:43

Pekny finish v trnave ale aj ked som to predpokladal tak priznam sa ze som bol trosku sklamany ze ziden slovak siroko-daleko
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ifčopifčo » Str 14. Sep 2022 18:30:20

Škoda, dnes mi to nevyšlo na Ćervený kameň, ale potešil výkon Martina a aj Matúša. Zajtra je sviatok, tak by mohlo byť popri trati veľa fanúšikov.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod simko » Str 14. Sep 2022 19:24:32

ifčopifčo píše:Škoda, dnes mi to nevyšlo na Ćervený kameň, ale potešil výkon Martina a aj Matúša. Zajtra je sviatok, tak by mohlo byť popri trati veľa fanúšikov.

ano sviatok , cize potencial tam je ale neviem ci to pocasie mnohych neodradi. hlavne takych co sa mozno chystali prist k trati na bicykli.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Štv 15. Sep 2022 17:34:06

Chvalim organizatorov za dnesny dojazd fakt sa bolo na co pozerat lebo sa naozaj pekne pretekalo…jediny minus celeho tv prenosu boli totalne chybajuce akekolvek informacie od odstupoch o skupinach ziadna grafika proste nic…to je fakt skoda
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod simko » Štv 15. Sep 2022 17:38:39

dobre sa to pozeralo. treba povedat ze su tu pomerne velke talenty. Staune-Mittet, Archie Ryan. treba si pozriet ako tito chalani skoncili na Avenire. skoda ze nas Martin tam nemohol pretekat, ale takisto patri medzi tieto velke talenty a dufajme ze uz pojde len hore a budu sa mu vyhybat take patalie ako mal s tou klucnou kostou. ja si myslim ze Okolo Slovenska mu moze posluzit k velmi dobrej forme smerom k MS.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Za Slušný Svet » Štv 15. Sep 2022 18:51:51

Dovoľte mi, aby som sa aj ja podelil s postrehmi, ktoré som získal priamo pri trati. ;)

Mám obrovské šťastie. Okolo Slovenska v posledných rokoch takmer vždy prechádza regiónom, v ktorom žijem. Preto som si preteky mohol naživo vychutnať v rokoch 2018, 2019, 2021, i teraz v roku 2022 (majo mi asi bude veľmi závidieť :lol: ). Dnes som si pelotón pozrel na stúpaní Penhýbel v malebnom prostredí štálov Veľkého Poľa. Vyšiel som tam na bicykli, takže okrem fanúšikovského zážitku to bol pre mňa aj zážitok športový. V tom čase bol pelotón ešte veľmi kompaktný a vpredu bola trojica cyklistov. Ľudia v sprievodných vozidlách boli opäť veľmi milí, tešili sa a bez problémov odkývali. Lukáš tradične pracoval a pozeral do mobilu. :lol: Myslím, že zatiaľ vždy som ho videl iba takto.

Súhlasím s vami. Usporiadatelia na dnes pripravili nádhernú kopcovitú etapu. Až nechápem, prečo bolo v minulých rokoch Okolo Slovenska také rovinaté. Záver som si vychutnal na Eurosporte a finiš v Banskej Štiavnici bol skutočnou lahôdkou. Stúpanie po kockách ako na slávnych belgických klasikách. Paráda! 8-)

Vždy ma uchvacuje, akým veľkým kolosom je Okolo Slovenska. Tie zástupy policajtov, hasičov a dobrovoľníkov, celá tá početná kolóna, posledné dva ročníky živé prenosy na Eurospote ukazujúce krásy Slovenska... Neskutočné a neuveriteľné. Okolo Slovenska je v našej malej (žiaľ, niekedy nie len geograficky ale aj duchom) krajine obrovským zázrakom :!: Musíme si tieto preteky a všetkých ľudí, ktorí sa podieľajú na ich perfektnom chode, vážiť...
Prílohy
000.jpg
000.jpg (578.97 KiB) Zobrazené 8110 krát
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Štv 15. Sep 2022 20:08:30

@slusak
Ano ano zavidim :oops: ako si to vedel? :lol: 8-)
Paradne ti to vyslo aj live pri trati(a na bajku) aj finish v tv…ideallisimo…a ano mas pravdu je to kolos a to my vidime len tu ceresnicku toho vsetkeho…ja to sice nemam az tak s cim porovnavat jedine s TdP(kurierov neratam) ale poviem ti ze aj ked sa nam to zda velke tak top preteky su urcite eeeeeste vacsie…moj sen je zazit Ronde alebo etapu TdF…to ale neznamena ze s tebov nesuhlasim ze si mame TdS vazit a byt vdacni ze to tu takto mame…a ten dinish fakt super len asi sa necakali az take rozdiely a ze sa im tam budu miesat finishujuci a zaostavajuci cyklisti :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ifčopifčo » Štv 15. Sep 2022 21:28:35

@Za Slušny Svet - nielen majo, aj ja ti závidím, hoci som si prológ užil, včera som chcel ísť na Červený kameň či do Trnavy, ale žiaľ nevyšlo mi to. Pri prológu bolo fajn, že som si skoro každého cyklistu užil, stál som pri cieli pred svetelnou tabuľou a tade sa cyklisti vracali k autobusom a tak som videl prakticky všetkých a pekne som si ich mohol fotiť, toto je trebárs Leemreize, niektorí, ako on sa zastavili a pozerali na tabuľu. Ale zase vidieť peletón je čosi iné.
Prílohy
IMG_20220913_181007zm.jpg
IMG_20220913_181007zm.jpg (1.38 MiB) Zobrazené 8080 krát
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod zakliata.panna » Štv 15. Sep 2022 22:41:50

Chalani, vdaka za info z ,,miesta cinu" a vase pocity. Ja tento rok, bohuzial, po x rokoch nezazijem ani jednu etapu nazivo. Povinnosti tentokrat vyhrali. :( A to pracujem v BA, cize petrzalsky prolog som mal ,,za rohom", 1. etapa s cielom v Trnave prechadzala cez malokarpatsky region, z ktoreho zase pochadzam a byva tam vacsina mojej rodiny - ani tu som nemohol byt. Aspon pribuzni poctivo fandili popri trati aj za mna. :D Este par slov k prologu: Bratislava si vrcholovu cyklistiku nezasluzi. Tolko negativnych prispevkov pod clankami o prologu na roznych portaloch a socialnych sietach som este nezazil. Pritom trat bola v okrajovej casti Petrzalky, tie cesty dobre poznam, v pohode sa dalo takmer vsetkemu vyhnut, resp. aspon jeden den mohli niektori vyuzit MHD. Nie. Musia sa d.b.t az pred dvere bytovky autom, lebo ina forma dopravy pre nich neexistuje. Dufam, ze organizatori OS vyskrtnu BA zo zoznamu miest...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Pia 16. Sep 2022 0:47:14

V krátkosti sa vyjadrím, na to, čo ste písali a zaujalo ma. klasicky bude môj komplexnejší komentár.
Je to naozaj zázrak, čo sa tu posledné roky darí. Toto podujatie je najväčšou/najkomplikovanejšou akciou na SR. Rastie každý rok, vylaďuje. Som neskutočne hrdý na to množstvo detailov, ktoré dotvárajú ich profesionalitu.

Eurosport. Šlo sa do 90 min produkcie, a tak neostali peniaze na 3. motorku a profi meranie rozostupov. V tejto situácii vláda viac nevyčlenila, aj to už je zázrak a mega ústupok od produkčnej firmy. Ona sa stále učí cyklistiku robiť. Je ale neskutočne ochotná maximalizovať potenciál krajiny. Vybavíte si niekto iné preteky, ktoré takto začínajú ako naše? Tj. prvých 15 minút je, že čo všetko sa udialo včera a dnes do začiatku prenosu? Hrady, pamiatky, mestá, mapy, grafiky, všetko dostávajú dopredu od zväzu a jeho partnerov a majú to dramaturgicky premakané, čo je podľa môjho názoru obrovský unikát. Win-win situácia. Je to mimoriadne lacné a zapĺňa prenos, najviac jeho začiatok. Nikto takto nikde s produkčnom firmou nespolupracuje. Bachne sa live a všetko, čo sa udialo predtým, má smolu.

A všimli ste si, že odstránili najväčší fail minulého roka? (v minulosti to bol jeden z viacerých), že už sa nepoužívajú na pódiu nálepky.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod simko » Pia 16. Sep 2022 10:55:08

@lukas
presne tak, dolezite je aby kazdy dalsi rok tam bolo zlepsenie. nemusi to ist milovymi krokmi, ale vzdy v niecom sa zlepsit. ja som spokojny a velka vdaka vsetkym.

inak, na tej tlacovke, myslim ze minuly stvrtok sa spominalo ze v buducnosti by mohol byt dojazd na Kralovej holi. ze niekto tam prislubil opravu cesty. ja dufam ze sa mysli len ta druha polovica stupania kde uz asfalt je, ale miestami je v zlom stave. rad by som bol keby to bolo take nase Colle delle Finestre. nerad by som bol keby niekto vyasfaltoval aj miesta, kde je momentalne sotolina. jedine ze by sa ta sotolina na niektorych problemovych miestach poriadne zhutnila a opravila...
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod simko » Pia 16. Sep 2022 16:21:14

Svrco pekne tahal hore Grajnarom... forma ide hore pred MS
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Pia 16. Sep 2022 17:42:45

Dnes znova pekna povidana ale nebudem tu vypisovat dookola to iste dnes skor k sportovej stranke
Velmi sa mi paci pristu teamov…astana a izrael sice slabsie ale qs a jumbo naozaj maju velku chut pretekat bez ohladu na kategoriu pretekov prestiz ci konkurenciu…takisto pro teamy velmi pekne aktivne a s chutou…az natolko ze konti sa takmer k nicomu nedostavaju…aj ked ATT mazowsze ci elkovu sa snaha urxite neda upriet…bohuzial taka dukla totalne mimo proste presny obraz slabej sezony…skoda…mierne pozitivum by som videl aspon v tom ze dnes v prednej finishujucej skupine sme videli 2 slovenske dresy a este mato haring aj ked tam je trosku smutne ze xc-ckar bol vpredu a cestaci nikde
No a to najlepsie co sme dnes videli bol Svrco kontroloval celo pretekov ako stary mazak…som si isty ze budu v qs dnes s nim spokojny
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod menovatel » Pia 16. Sep 2022 20:24:11

majo píše:No a to najlepsie co sme dnes videli bol Svrco kontroloval celo pretekov ako stary mazak…som si isty ze budu v qs dnes s nim spokojny

Presne to ma veľmi potešilo. Vravel, že sotva uvisel Dobšinský kopec - lenže očividne rýchlo zrelaxoval a potom to chytal jedno za druhým, to som fakt čumel. Pritom tak dlhú (a klasikársku) etapu ešte nešiel. V Austrálii by mohol pekne zabodovať, U23 to má len 170 km a 2520 výškových metrov. Keby bol Peťo vo forme, možno mal ísť MS s ním a podporovať ho najdlhšie. Snáď o rok.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod simko » Pia 16. Sep 2022 20:41:27

precital som si Martinove vyjadrenie a v podstate sa mi potvrdilo to, co som si myslel v poslednych kilometroch. ze vyzeral uplne komfortne a v sprinte by te nebolo marne. nuz ale on si este musi pockat kym bude v takychto koncovkach uprednostneny. verim ze to dlho nepotrva:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Cyklistika na Slovensku

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 19 hostia