Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

UCI preteky na Slovensku

O kontinentálnej i klubovej cyklistike v našej krajine.

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod zakliata.panna » Štv 23. Jan 2020 10:37:36

Lukáš, vďaka za prvé informácie. Ako si spomínal, ročník 2019 sa kvalitou rovnal takmer WT etapáku, čiže bude veľmi ťažké zopakovať niečo podobné. Azda nebudú tvoje slová prorocké a aj v roku 2021 budeme mať svoju národnú tour. :?: Čo sa týka Petra a súperov tento rok, ak teda naozaj príde, tak nebral by som to až tak tragicky - veď kde inde by mal vyhrať GC a čo najviac etáp, ak nie doma. ;) Pokojne mu doprajem všetky etapy... :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Štv 23. Jan 2020 18:09:17

ja som optimista aj pre tento rok aj pre dalsie roky ale treba povedat ze ak by nejakou nestastnou nahodou peto neprisiel bol by to dost pruser pre organizatorov vzhladom ku sponzorom tak ako poznamel Lukas
WT teamy ja tipujem: bora,dqs,ccc,cofidis a izrael
posledne roky peloton prechadzal cez moju domovinu tento rok prepokladam ze moje stastie skoncilo kazdopadne som na trasu veeeelmi zvedavy
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Str 29. Jan 2020 23:58:01

Tí, ktorí videli naživo náš dnešný stream z tlačovky Dukly, alebo si to prehrali neskôr, vedia, že riaditeľ pretekov Peter Privara dosť veľa prezradil. Predpokladali sme, že si to nechá na predstavenie trasy, ktoré plánujú vo februári. Už vo štvrtkovom článku budeme teda v krátkosti informovať, že trasa bude Žilina - Banská Bystrica - Žiar nad Hronom - Skalica. Vo všetkých mestách sa bude končiť na okruhoch. V ZA do krátkeho kopca, v BB s malým kopcom do 10 km pred cieľom.
Novinkou bude účasť WT tímu Sunweb. Nemá to nič s Matthewsovými slovenskými väzbami. Kto príde nevedno, enrolment tradične poslala takto skoro len Bora. U väčšiny tímov sa to čaká až v júli.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Dzajro » Štv 30. Jan 2020 12:04:42

Ja som to pochopil tak, že v ZA Stránik bude pár km pred cieľom a v BB technický špurt do kopca.
Dzajro
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Štv 02. Júl 2015 13:20:32

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Štv 30. Jan 2020 14:15:34

znovu sa potvrdzuje ze na vychode nic nieje a teraz podla vsetkeho ani nasa tour...xce sa mi plakat :cry:
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Štv 30. Jan 2020 14:50:18

@Dzajro
Asi budeš mať pravdu, máš lepšiu pamäť. Bol som lenivý si to ešte raz prehrať. Zle som si zapamätal.
@majo
Musia mať mestá záujem a pre tento ročník so Saganom sa dali dokopy tieto. Napr. v Bratislavskom kraji preteky nebudú už piaty rok po sebe. Boli predsa posledné tri ročníky v Levoči, Poprade aj Bardejove. Ja si spomínam aj na Stropkov a Košice. To je východ.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Dzajro » Štv 30. Jan 2020 15:03:32

Som to počúval ešte raz. Štefánika tam som včera prepočul, teda ho skoro nebolo počuť, tak on doplnil, že aj v BB bude kopec na okruhoch.

Nie som zo Žiliny, ale ak je Straník ten kopec z Tepličky, tak je to len úzka, +/-2 km dlhá lesná asfaltka relatívne strmá, takže z balíku sa tam určite nejaká skupina vytvorí, ako veľká byude závisieť od tempa balíka a závodiť sa bude až do cieľa. Myslím, že to bude atraktívny dojazd aj pre televízne kamery, tak hádam nejaký prenos aspoň z poslednej hodiny bude.

@majo sa oplatí aj zobrať dovolenku a ísť pozrieť. Si spraviť výlet na dva-tri dni. Lučanič minulý rok hovoril že ak minulý rok zavolali Devotím, tak tento rok príde WT tím Sunwebu. Ale Mathewsovu svokru by som nepodceňoval, ak by zistila, že zaťko neprejavil záujem prísť, by ho hnala metlou :lol: Nejaká šanca, že príde, by tu bola. Po Vianociach na Slovensku každý rok pár dni so svokrom a Milanom Barényim aj odtrénuje na bicykli aj na bežkách. A na Skalke ho často medzi sviatkami výdavať.
Dzajro
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Štv 02. Júl 2015 13:20:32

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Štv 30. Jan 2020 15:43:40

@Dzajro
darmo slovenske svokry to je ina liga :lol: ;)

@lukas
je mi jasne ako a preco to tak je ale kedze mi posledne rocniky doslova popod okna tak som teraz rozmaznany a zaroven smutny z toho ze teraz ked by tu mal byt aj peto tak to u mna nepojde...je ale celkom pravdepodobne ze v case tour budem na liptove tak ak sa mi to bude terminovo zhodovat tak si niekde Petra urcite nenecham ujst

tak ci onak drzim organizatorom palce nech vsetko vyjde tak ako si zelaju a este trosicku lepsie ;)
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod eres » Pon 03. Feb 2020 15:00:36

Dzajro píše:...ak je Straník ten kopec z Tepličky, tak je to len úzka, +/-2 km dlhá lesná asfaltka relatívne strmá, ....


To bude asi toto:

https://www.strava.com/segments/7745652

Strava trošku skresľuje výškové metre, ale reálne to má v priemere okolo 9,5% s tým, že maximá sú tam okolo 14% v úvodnej časti.
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Pia 14. Feb 2020 22:05:11

slovaci ako spoluorganizatori kurierov uz asi nemaju takmer ziadnu doveru u vedenia pretolov kedze tento rok sa u nas odohra len jedna necele 3km dlha etapa...casovka do kopca niekde v tatrach
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Štv 16. Apr 2020 11:55:47

och joj...tesit sa ci nie?...snaha zachranit TdF a zaroven zabezpecit bezpecnost pre celu masineriu plus fanusikov a hlavne vo velkej miere zachranit celu krehku cyklisticku ekonomiku pre ktoru je TdF klucova je super ale teraz som si uz takmer ist ze nasa domaca tour velmi velmi utrpi a bohuzial co sa ucasti tyka tak to bude asi poriadny prepad...samozrejme ze verim ze to bude len tento rok a ze ten buducorocny pretek bude ten najlepsi aky tu kedy bol
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Pon 29. Jún 2020 11:16:37

no tak to nakoniec vyzera s nasou tour naozaj slusne...trat ma sice tento rok obchadza zdaleka ale nieco vykombinujem...drzim prsty organizatorom nech to vsetko vyjde
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod hujhe » Štv 13. Aug 2020 19:58:56

Dnes zakazali podujatia nad 1000 ludi. Ohrozi to Okolo Slovenska?
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Pon 17. Aug 2020 23:03:08

Organizátori nepripúšťajú problémy takého rozsahu, aby sa preteky nemohli konať. Do 1000 je to OK a keby to aj znížili na do 500, aj to povedia, že je ok, len skúsia aspoň do cieľa nepúšťať ľudí.
UCI napr. testovanie nevyžaduje. Prosto platí to, čo je platné v danej krajine, resp. organizátor má moc pritvrdiť - žiadať testy. Vieme, že u nás sa žiadajú testy, ak sa prichádza z rizikových krajín. Lenže je veľký predpoklad, že tímy, ktoré sem aj prídu z rizikových krajín, budú mať v rukách negatívne testy, lebo testujú ich veľmi často.
V prípade nepriaznivej situácie to ale môže byť veľmi tvrdý boj s úradmi. Tie by mohli žiadať povinné testy. Všetci ale vedia, že peniaze na otestovanie 400-členného konvoja s okamžitými výsledkami nie sú.
Niektoré preteky v zahraničí to takto robia. Majú zmluvu s certifikovanými laboratóriami, ktoré poskytnú kapacity, prídu, otestujú a o pár hodín dodajú výsledky.
Napríklad ME v Plouay žiada od každého akreditovaného človeka negatívny test + každý opätovne test podstúpi. Istota guľomet.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Majstrovstvá ČR a SR

Poslaťod sportovec » Sob 22. Aug 2020 14:06:10

https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/c ... 1e23d851d1

... len pre české IP. Dá sa to sledovať aj inde?

Takže nakoniec klasika tu: https://tiz-cycling-live.io/stream.php ;)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Ned 06. Sep 2020 23:17:54

Aj napriek zhoršujúcej sa pandemickej situácii robia organizátori Okolo Slovenska všetko čo je v ich silách, aby sa tento ročník uskutočnil. Zajtra dopoludnia sa okolo 9:30 na webe pretekov zjaví štartová listina. U nás bude článok okolo 10tej, ale zhruba o 12tej ešte doplnený.
Iste treba krotiť nejaké očakávania. Musím povedať, že WT celky k nám posielajú veľmi slabé tímy. Jednoznačne postupovali A Tour, B Tirreno, k nám prídu C výbery.

Ešte môžeme byť radi za zlomenú kľúčku vlaňajšieho celkového víťaza, ktorý mal ísť na Tour... Inak len pár skúsenejších mien a všetko kindergarden, veľmi mladé zostavy, alebo naopak stratený Modolo bez formy. Príde aj čerstvý majster Európy U23. Dokonca si myslím, že po dvoch veľmi slabých rokoch pre Elkov budú mať v tejto konkurencii veľkú šancu mútiť vodu.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod pmts » Ned 06. Sep 2020 23:44:29

@lukas Tak asi to všetci čakáme, v konkurencií Tour a generálky Gira to ani inak dopadnúť nemôže, ešte dúfajme že tímy nezrušia účasť a na poslednú chvíľu sa nerozhodnú, že to je priveľké riziko k nám ísť... V slabšej konkurencií bude aspoň dúfajme Dukla schopná ísť po dresoch, Haringovi by taký bodkovaný slušil ;)
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Pon 07. Sep 2020 14:11:41

ja si myslim ze uspechom bude uz len to ak sa nasa tour obide cela a to ze tu vsetky avizovane teamy napriek vsetkemu pride je tiez na neuverenie...ano mozno tu nebudu az take hviezdy ako po minule roky ale aj tak je to zaujimava startovka...k tomu by veril 5 rokov dozadu ze moze nasa startovka vyzerat takto...drzim prsty vsetkym...organizatorom pretekarom staff-u aj fanusikom nech si to uziju a nech su vsetci zdravy...ja bohuzial po rokoch asi nazivo ziadnu etapu neuvidim lebo tentoraz trasa obchadza moje kraje z daleka
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Za Slušný Svet » Pon 07. Sep 2020 15:06:35

Mne sa tie zostavy páčia. Vôbec to nie je tragédia. ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Str 09. Sep 2020 22:03:15

Quick-Step dnes ohlásil zmenu v zostave. Namiesto Floriana Senechala príde Alvaro Hodeg, čo je zásadná správa, lebo ak závery zrežírujú dobre, asi bude najväčším favoritom.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Cyklistika na Slovensku

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 22 hostia