Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

UCI preteky na Slovensku

O kontinentálnej i klubovej cyklistike v našej krajine.

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod dexterko » Štv 05. Júl 2018 22:40:03

ifčopifčo píše:@lukas - k parametrom kopcov, nemusí to byť na bicykli, keď je známa trasa, stačí to prejsť na aute a použiť GPS. Na začiatku stúpania si zaznačiť nadmorskú výšku a potom na vrchole stúpania znova + prejdenú vzdialenosť a % stúpania sa vypočítajú. Ono to niekedy nesedí úplne presne ani na GT, ale orientačne to pomôže. Trasu jednotlivých etáp si zodpovední aj tak musia asi prejsť aby skontrolovali cesty, alebo sa mýlim?

Ale to by si mal len priemer celého kopca. Pre nejaký presnejší profil by si to musel merať viacbodovo. Povedzme každých 200-300m, resp. pri zmenách gradientov stúpania. Ale problém to isto nie je. Za deň sa to dá všetko pobehat autom, a na ďalší to hodiť na papier.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Str 11. Júl 2018 12:17:19

Mám výbornú správu. Preteky Okolo Slovenska budú mať tento rok na štarte obrovskú hviezdu. Volal mi pán Miškovský, že Phil Gilbert mu dnes na Tour potvrdil účasť na pretekoch. Má to oficiálne vo svojom kalendári. Bude to prvý majster sveta v histórii, ktorý nastúpi na naše preteky. Víťaz troch rôznych monumentov, 4x Amstlu, etáp na všetkých GT... Už len dúfajme, že sa mu nič nestane a niekde nespadne.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Roman » Str 11. Júl 2018 13:24:24

Wau tak to je uzasna sprava :O
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod eres » Str 11. Júl 2018 13:39:24

lukas píše:...nechcú odhadovať ani robiť podľa Stravy, nejakých fan portálov a podobne.
Môžem potvrdiť, že viacerí organizátori to len odhadujú a nesedí to dokonca ani na veľkých pretekoch. Napr. Česi na Czech Tour úplne preháňajú počet nastúpaných metrov aj o tisíc v etape a počítače cyklistov potom ukazujú niečo úplne iné. Často ani dĺžky etáp nesedia, nie to ešte sklony stúpaní.
Ja si myslím, že by mohli parametre stúpaní teoreticky zistiť prejdením cyklistu s kvalitným cyklopočítačom, len by museli presne určiť body začiatku aj konca kopca. Veď aj ja mám počítač, ktorý ukazuje sklon i výškové metre, a to rozhodne nemám z tých drahších. Len či by to niekto šiel urobiť všade k všetkým kopcom, aby to bolo profesionálne. Ale možno je to celé blbosť. Neviem.


Nie je to blbosť. Celkom nechápem ten odpor voči Strave, veď na ňu je napr. prepojená apka Velowiever a jej grafiku, ak ma pamäť neklame, používal aj Eurosport...
Ide hlavne o to, či si niekto meria prejdenú trasu v nejakej apke v mobile, ktorá berie nadmorskú výšku podľa GPS-ka, ktorého pozícia nie je vždy presná a potom tam môžu naskákať blbosti v počte nastúpaných metrov, alebo sa zoberú údaje z cyklopočítača, ktorý má aj výškomer a tam je to skoro úplne presné.
Viem, o čom hovorím, keďže som používal predtým mobil a teraz mám taký malý ale šikovnejší "tacháčik". :-)
A ako píše Lukáš, ani nebol drahý...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Str 11. Júl 2018 14:35:01

lukas píše:Mám výbornú správu. Preteky Okolo Slovenska budú mať tento rok na štarte obrovskú hviezdu. Volal mi pán Miškovský, že Phil Gilbert mu dnes na Tour potvrdil účasť na pretekoch. Má to oficiálne vo svojom kalendári. Bude to prvý majster sveta v histórii, ktorý nastúpi na naše preteky. Víťaz troch rôznych monumentov, 4x Amstlu, etáp na všetkých GT... Už len dúfajme, že sa mu nič nestane a niekde nespadne.


Tak to si snad delas kozy ne? Tak tomuto hovorim parada. Dufam ze bude vsetko tak ako ma byt a Phil povie o slovensku len to dobre vsade kde pride.diky Lukas
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Str 11. Júl 2018 15:20:22

Ja by som poprosil aby podlahari doniesli aj nejakého špurtéra. Stačil by mi Fabio Jakobsen alebo Alvaro Hodeg.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Sob 14. Júl 2018 19:36:31

Počuli ste asi dnes, že v zostave Quick-Stepu na Okolo Slovenska bude figurovať aj Zdeněk Štybar. Verím, že ešte zistím nejaké informácie počas Tour. Neviem či už tím poslal enrolment.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Alex » Sob 14. Júl 2018 21:33:25

Super správy Lukáš.
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Str 25. Júl 2018 12:10:03

Ľudia, žiaľ, máme po Gilbertovi na Okolo Slovenska. Quick-Step práve dnes poslal úplne najnovší enrolment už bez Phila, u ktorého nepredpokladajú, že sa dá dovtedy dokopy, alebo mu kvôli tomu zmenili kalendár, kde už Slovač nepasovala. Mali by sme to pustiť von večer alebo zajtra. Lučanič mi zatiaľ nedal povolenie. Poviem vám ale, že aj bez Phila som z tej zostavy nadšený. Myslel som si, že to bude nejaké C-čko z pretekárov, ktorí sa v tom termíne nezmestia inam, len aby sa nepovedalo, ale mýlil som sa. Až sa mi tomu nechce veriť. Ale aby som vás zasa prehnane nenamlsal, Gaviria s Vivianim neprídu :)
Asi zverejníme popri tom aj Boru, to si ešte nie som istý.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Za Slušný Svet » Str 25. Júl 2018 12:30:04

Mám také tušenie, že v tej zostave bude jeden z dvojice Bob Jungels - Julian Alaphilippe ;) To by bola bomba... Ale nechajme sa prekvapiť... :D
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Str 25. Júl 2018 12:53:28

Lukáš príde aspoň jeden z mladých špurtérov ? (Jakobsen,Hodeg)
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Str 25. Júl 2018 13:20:31

No akí šikovní ste vy dvaja... :D
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Str 25. Júl 2018 15:41:59

Tak nech sa len nezrania . :D bude to paráda .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Štv 26. Júl 2018 9:08:55

a ja by som rad videl terpstru
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 26. Júl 2018 11:39:00

To čo sem posiela Quick step ? :D No to je fantázia. Mám dosť.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod MichalJ » Štv 26. Júl 2018 11:52:31

No dofrasa, šak to je štartovka ako na nejaký dôležitý WT pretek :D Idú tu vyhrať všetky etapy? :D

Z Bratislavy to síce nemám úplne po ruke, ale minimálne na tú poslednú etapu sa budem chcieť dostať. Už to vidím, doobeda sa aj s bicyklom odveziem vlakom tam a odtiaľ pekne na ňom naspäť po etape :)
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Štv 26. Júl 2018 12:03:34

takze kazdemu z nas sa splnilo co sme si zelali...len to ze Duri nepride ma mrzi
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Keram » Štv 26. Júl 2018 13:13:00

Vau Alaphilippe :) Ale celkovo mam pocit ze je to zostava na Amstel nie na Okolo Slovenska :D A to este chyba Gilbert ktory by tu bol ak by nespadol. Zo siedmich su styria na Tour a to este Gilberta vyradilo zranenie a Styby na Tour bol v minulosti. A Jakobsen ju mozno niekedy tiez absolvuje. Jednoducho parada :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ifčopifčo » Štv 26. Júl 2018 19:03:49

Uverím, keď ich uvidím na štarte prológu ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Uto 07. Aug 2018 16:13:17

Voila, aj s parametrami kopcov. Počet nastúpaných metrov by mal byť k dispozícii neskôr. Je to čerstvé, ešte ani web pretekov to nemá ako pozerám. Výborná robota ľudí z agentúry Drift. Ozaj môžem povedať, že z mojich poznámok veľa zrealizovali. Samozrejme, veľa vedeli aj sami. Čítali ste v dnešnom článku.
Otvorte si to na celú šírku prehliadača ak vám obrázky zosekáva.


Obrázok


Obrázok


Obrázok


Obrázok
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Cyklistika na Slovensku

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia