Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

UCI preteky na Slovensku

O kontinentálnej i klubovej cyklistike v našej krajine.

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Za Slušný Svet » Štv 05. Aug 2021 9:32:56

@lukas - vždy sa poteším, keď nám sem napíšeš nejaké pikošky zo zákulisia prípravy nášho Okolo Slovenska, ale tieto najnovšie sa mi nečítajú dobre. Som z toho smutný a je to veľmi čudný prístup. Domáce hviezdy väčšinou chodia domácim pretekom pomáhať... Toto mi príde ako presný opak...
Čo sa týka toho ďalšieho výrazného mena z TdF, ktoré by mohlo prísť na Slovensko, tak to je naopak veľmi potešujúca správa. Skúsim si tipnúť. Matthews alebo Lutsenko? ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Dzajro » Štv 05. Aug 2021 11:09:02

To meno z TdF ma prvé napadlo tiež Matthews.
Z toho štartovného za Sagana by som nerobil až také haló. Štartovné sa vyplaca tímu. Jednoducho OS má záujem a Saganov štart im spraví obrovské čísla v záujme. Bora platí Saganovi 5 melonov ročne, za tie peniaze asi v Bore čakali lepšie výsledky a odchádza do iného týmu. Tak skúšajú, čo im štart na OS finančne hodí. Ono Prívara sa sťažoval, že sa sponzor SZC nemôže so Saganom ani odfotiť, keďže nemá zmluvu so Saganom. Keď teraz zaplatia tie peniaze Bore za PR, budú sa môcť fotiť do aleluja. Bora za štart Sagana na Gire, keď to malo štartovať v Maďarsku minulý rok, tiež zinkasovala tučné štartovné a bolo to určite niekoľkonásobok toho, čo pýtajú za OS. Ešte jedno porovnanie. Keď chcel CCT získať SKY s Konigom, hovorili, že ak to SKY pasuje do programu, nechcú ani tých základných 10000. Ale SKY na CCT nikdy neštartovali. Ale keď Giro štartovalo v Izraeli, tak Sky za Frooma si nechalo pekne zaplatiť, hovorilo sa o milionovej sume. Biznis je biznis, tu sa na nejaké panslávske idey z 19. storocia o národe nehrá. Jednoducho Sagan chce zarobiť a Bora chce naplniť rozpočet tímu.
Pogačar na tento rok nemá asi ešte zmluvu za 5mil ako Sagan. Okolo Slovinska je o kategoriu vyššie ako OS a zapadlo to termínovo do prípravy na TdF. A info od Adrie ako sponzora tiež nemusí znamenať, že usporiadateľ, alebo iný sponzor niečo neplatil navyše.
Dzajro
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Štv 02. Júl 2015 13:20:32

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod elviska » Štv 05. Aug 2021 15:27:33

Za Slušný Svet píše:@lukas - vždy sa poteším, keď nám sem napíšeš nejaké pikošky zo zákulisia prípravy nášho Okolo Slovenska, ale tieto najnovšie sa mi nečítajú dobre. Som z toho smutný a je to veľmi čudný prístup. Domáce hviezdy väčšinou chodia domácim pretekom pomáhať... Toto mi príde ako presný opak...
Čo sa týka toho ďalšieho výrazného mena z TdF, ktoré by mohlo prísť na Slovensko, tak to je naopak veľmi potešujúca správa. Skúsim si tipnúť. Matthews alebo Lutsenko? ;)

Majstrovstvá Slovenska sú pre teba asi nič potom, na ktorom startuje skoro každý rok, teda okrem minulého roka a roku 2019. Tento rok štartoval. A aj .....
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Štv 05. Aug 2021 15:45:42

@Dzajro
Myšlienka štartu našej najväčšej hviezdy je tu už roky. Kedysi sa jednalo s Lombardim, posledné roky už s tímom. Ako si kto podelí financie, to vedia oni. Suma je rovnaká ako vlani, nie je to o tom, že odchádzajú. A samozrejme, že nikto sa nebude môcť len tak fotiť, to ma pobavilo :D Príde pár sekúnd pred štartom na štartovú čiaru a po pretekoch v koridore do busu.
Píšeš viacero rozumných vecí, ale domáce preteky sú domáce preteky. Okolo Slovinska priamo organizuje Adria, ľudia z tímu. A Pogačar nebol nejakým ich odchovancom.
Poviem tak, že je to v konečnom dôsledku úplne jedno, každý si žije a koná ako chce, dôležité je, že budú mať naše preteky tú najväčšiu hviezdu. Žiadne haló nikto nerobí. Riaditeľ pretekov o štartovnom v niekoľkých rozhovoroch hovoril. Nepočuli ste tu o tom teraz prvý raz. Keby niekto z toho chcel robiť haló, tak o tom píšeme, alebo niekto z organizátorov túto tému posunie bulváru a točilo by sa to... Ako som hovoril, toto nemusí nikoho zaujímať, hlavné je, že preteky budú mať svoju hviezdu. Mne len táto téma nedala pri Froomovom štarte :D
Na to meno z Tour nebudem odpovedať, lebo som sľúbil...
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod elviska » Štv 05. Aug 2021 16:04:25

No haló sa už troška z toho robí , ked sa pýta hujhe a Za Slušný Svet tiež , len troška inak, a Lukáš ty si tiež napísal okrem jendneho bodky, bodky...... Ano na Okolo Slovenska ešte neštatoval, a bola by som aj ja rada keby štartoval, ale som vďačná aj za to, ked preteká na majstorstvách Slovenska a Česka, už dost dlho, len dvakrát tuším vynechal, ak sa mýlim, tak ma opravte. Takže jazdí aj na domácich pretekoch. Takisto má uspechy aj reprezentačné v slovenskom drese ...Teším sa aj na ostatným, napr ked pride Cimolai, Froome...
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ifčopifčo » Štv 05. Aug 2021 20:56:58

Ja len dúfam, že to nie je o nevraživosti ktorá panuje v našej vrcholovej cyklistike, radšej príjmem, že to je o biznise,ako by to mali byť prieky. Žiaľ, všetko je možné, Jurčo sa zase obúval do zväzu, to je katastrofa, je nás 5 a pol a všade sú len spory, hádky a protivenstvá. :evil:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod simko » Sob 07. Aug 2021 11:17:53

Lefevere povedal na CN ze Bennett pojde na operaciu takze Okolo Slovenska pada. Skoda...
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Sob 07. Aug 2021 22:42:09

@ifčopifčo
Píšeš o nevraživosti. Nie, u Sagana to určite nie je o nevraživosti, práveže on nemá žiadny problém so SZC, nič problémové sa nestalo ani žiadne prieky sa nerobia. Vždy sa mu vyhovie, koľko čoho kedy a kde chce. Aj on sa správa normálne.
A tie "spory, hádky a protivenstvá" sa zdajú byť, že každý druhý má nejaký problém, ale to nie je zďaleka pravda. Bol som na niektorých valných zhromaždeniach všetkých klubov (cca. sto), je tam množstvo debát, rieši sa všetko možné, ale ľudí, ktorí majú nejaké spory a útočia, tých je doslova päť. 95 je ok, pracuje, organizuje, trénuje, pomáha. Všetko absolútne normálne funguje, z roka na rok je situácia lepšia, pre cyklistov je viac a viac peňazí. Ide to veľmi pomaly a vždy je o ľuďoch. Koľko kto tomu dá, obetuje. Ale na tých vyše 200 repre akciách, ktoré slovenskí cyklisti za rok absolvujú, sa nehanbia. už nespia v ubytovniach, nechodia v roztrhaných dresoch ani na rozpadávajúcich sa autách. podujatí pribúda, aj dostávajú podporu a dotácie, každý rok o máličko viac. kúpili sa vysielačky, technika pre rozhodcov. kým sa dostalo do normálu, aby sme nevyzerali ako zaostalá krajina tretieho sveta, to trvalo 10 rokov. hádam o 5 to bude vidieť aj na výsledkoch mladých. Okolo Slovenska je úplné detto. V roku 2011 sa ísť nemali, že jednoducho skončia. Tri mesiace pred začiatkom ich súčasná partia zachránila a za 10 rokov zdesaťnásobila rozpočet (nesmejte sa, nie je to prestrelené, tento rok to takto bude).
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ifčopifčo » Ned 08. Aug 2021 10:19:25

@lukas - vďaka za vysvetlenie. Žiaľ je skupina bývalých cyklistov a ľudí ktorí v cyklistike robili či robia ktorá keď môže, tak do Prívaru a SZC rýpe. V poslednom čase čo som zachytil to bol Jurčo, z ktorého okrem iného vyšlo, že mladých v cyklistike ubúda, čo sa mi teda nezdá a takisto Zoller, ktorý sa vytešoval, že projekt okolo cyklistického centra je zrušený a v rozhovore v podstate spochybňuje Okolo Slovenska (chce na Slovensko pritiahnuť začiatok Gira).
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Ned 08. Aug 2021 11:47:05

@ifčopifčo
Poviem to na rovinu. Pán Jurčo nežije v 21. storočí, nerozumie mnohým veciam, uchádzajú mu základné súvislosti, čo som mal možnosť párkrát zažiť, vidieť. A druhý pán, to je akože bez komentára :D Kebyže toto nie je poloverejný priestor, vyjadrím sa, ale na políciu sa mi kvôli nemu chodiť nechce. Ako perličku poviem, že ho vylúčili aj z Dvorčšíkovej skupiny, ktorá ho pôvodne navrhovala za prezidenta SZC. A tá show, ktorú urobil na pohrebe Aďa Babiča, to bolo vyslovene strašné. Čiže nejaké rýpanie tohto pána, to nie je ani prd vo vetre.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Ned 08. Aug 2021 16:25:56

Ja taketo debatky nemusim…vzdy a vsade sa najdu rozbroje ci odlišne názory ja tak to je aj v ostatnych športoch a cyklistika nieje výnimkou…btw kto mate prístup na instagram tak si nájdite priateľku Mata Svrceka a jej dnesny post ktorym poukazuje na dalsie problemy nasej cestnej cyklistiky :cry:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Ned 08. Aug 2021 16:34:07

No a nasiel som aj odkial to ona ma…tu ke článok :cry: smutne ak je to tak
https://regiony.zoznam.sk/pribeh-majste ... ahranicia/?
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Ned 08. Aug 2021 23:02:00

@majo
Tu zasa viem odkiaľ vietor fúka a prečo. Ale nebudem Vám tu zavracať hlavu komplikovanými prepojeniami. Každopádne položím jednoduchú otázku, prečo Pavla Kramarčíka jeho materský tím od začiatku fungovania projektu Cycling Academy Trenčín nenapísal na súpisku? Nebol ani v roku 2020, keď už pretekali a ani 2021 už ako CT členom CAT, nepretekal za nich. To nemá nič spoločné s repre trénerom. Ak je taký talent, prečo s ním Roman Broniš od začiatku nerátal? Repre tréner ho ako jediný vôbec niekam zobral s 1/2 výnimkami.
X-krát sme to písali, hoci tomu ľudia neveria, že to nie je len o systéme, trénerovi, zväze, ale hlavne prístupe športovca.

A k hovorí, že zväz mu dával smiešne štipendium, tak viackrát sme o tom písali. Všetky generácie pred ním mali 0, ale systém motivácie sa riešil a zaviedol sa, a tak súčasní áčkoví reprezentanti majú 200 eur/mesiac. pretože voľba bola jasná, dáme trom veľa, alebo dvanástim málo? jasné, že dáte čo najväčšiemu množstvu, lebo neviete, ktorý chalan sa chytí. O Kubišovi by to nikto nepovedal. Na začiatku nemal ani 200. teraz už má aj plat na VŠC.

Prístup a drina sú jedinými cestami. Základné klišé. Nejde tu o Pavla, vo všeobecnosti píšem. Bohužiaľ, títo mladí chlapci, ktorí bývajú najlepší na SR, trpia bláznivými syndrómami, že on keď je majster SR (cesta, dráha, MTB, CX, žiak, kadet, junior), alebo spraví nejaký výsledok hocikde, tak sa dostane do World Tour, ale aj Pro tím by mu na začiatok stačil a veľmi sa čudujú, že nikto ich neoslovuje. Ja viem, že sa smejete, že to nemôže byť pravda a vymýšľam si, ale je to, bohužiaľ, tak.
Namiesto toho netrénujú ako majú, nedodržiavajú životosprávu, klamú, chodia za frajerkami namiesto tréningov. Cyklistika si vyžaduje šialené množstvo tréningových hodín, čo je psychicky náročné. Nehovoriac o tom, že bohatí otcovia platia synom domestikov z daného, ale aj súperiacich tímov. Niektorí sú štedrými sponzormi daného tímu, niektorí chcú mať istotu, tak idú za konkrétnymi cyklistami, tých podplatia. Týchto príkladov tu je x. Z pochopiteľných dôvodov ich nebudem menovať v poloverejnom priestore. O tímoch v tímoch. Takto to funguje v mládežníckej cyklistike a potom v kategórii U23 títo chalani dostanú taký životný preplesk, že sa z toho nevedia spamätať. Za posledné roky to zo Slovákov neprežil nikto. Ale to je širokospektrálny problém a inštitúcie môžu fungovať ako chcú. Je to o ľuďoch, o ľuďoch, o ľuďoch. Mentalite made in Slovakia.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Pon 09. Aug 2021 6:52:14

@lukas
Diky za info…nemam jediny dovod ti neverit ved som predtym aj napisal ze ak je to tak tak je to smutne ale dobre viem ze minca ma vzdy 2 strany a znova sa ti potvrdilo…zaujalo ma to len preto ze to postovala svecekova priateľka ktora ma k cyklistike tieznvelmi blizsko
No a k pristupu dnešných mladých sme tu uz tuším tiez mali debatku kedysi a ja to nebudem znovu rozmazavat len pridám vlastnú skúsenosť…pred par rokmi som totalne nechapal ked sa objavilo info ze clenovia širšej juniorskej repre v nasom najúspešnejšom olympijskom sporte dostali moznost zadarmo zit a trenovat v zime 3 mesiace v Austrálii a oni sa tam ozrali robili bordel a dokonca nadavali a vysrali sa do postele ich trenerovy…pre mna totalne nepochopitelne…my(moja generácia) sme od žiackych cias cez juniorské az po 23karske spávalo zasadne v stanoch v autách pod pristreskami výnimočne v nejakych polorozpadnutych starych chatkách ktore sme považovali za vrchol luxusu a boli sme vďační za to…ja dokonca ako člen širšej juniorskej repre na svetovom pohari som spal 3 noci v stane a jednu noc vo fabii kedze vytopilo cely kemp :lol: a v zime sme mohli o treningu na vode len snívať v zime bola len drina v posilke za peniaze nasich rodicov a preto mi to cele nejde do hlavy ako sa moze nieco taketo diať a ocividne je to rovnaké v kazdom sporte…cest vynimkam
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ifčopifčo » Štv 12. Aug 2021 22:11:46

Dobrá správa, Okolo by malo byť na Eurosporte.
https://sportnet.sme.sk/spravy/cyklisti ... t-dotacia/
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Štv 12. Aug 2021 23:07:18

Mali sme o tom informovať budúcu stredu, keď to vedenie chcelo oznámiť na tlačovke, ako som aj tu písal, ale zabudli sme, že vláda má svoje výstupy, takže to celkom nevyšlo :D
Aby som ale nebol len pozitívny, tak potvrdzujem, že Bennetta Deceuninck škrtol, pretekať už tento rok nebude. Náhrada v prípade Hodega sa trochu máli. No uvidíme. Rovnako Israel vyškrtol Cimolaia s Hermansom, prvý musel ísť na Vueltu, kde pôvodne nemal ísť. Druhý neviem prečo. Froome už na dnešnej prihláške figuruje.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Pia 13. Aug 2021 8:33:02

Eurosport je super správa aj ked hodina sa mi trosku mali ale chapem ze je to vsetko o finančných možnostiach. Okrem uz spomínaných veci tak tv prenos moze motivovať teamy poslat k nam kvalitnejšie zostavy aj ked chapem ze to zalezi od viacerych faktorov
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Pia 13. Aug 2021 9:22:09

Za hodinu a pol (klasika mimo GT a monumentov) pýtali pol milióna, takže keď si mohla koaličná rada (kam sa vedenie pretekov po mesiacoch veľkého lobingu dostalo) vybrať, nebolo pochýb, čo to bude. Pre mňa je zatiaľ záhadou, ako to budú robiť - či budú točiť štarty aj prémie a budú na začiatku prenosu púšťať, čo sa udialo, alebo nie. Lebo to býva rôzne. Mnohé prenosy len začnú 38 km do cieľa a dovi-dopo. Bojím sa, že to takto bude aj tu, ale uvidíme. Pretože keď chcete nahrávať aj zo štartu a v priebehu, musíte mať helikoptéru aj lietadlo na štarte, čo je veľký rozdiel oproti tomu, keď len vzlietnu v okolí cieľa 150 km inde. Výrazne by sa zmenil počet letových hodín. Tiež je dôležité to, na ktorých letiskách budú "zaparkované"... Nemyslím si, že v tej cene sú tieto extra veci. Ale rád by som sa mýlil. Budem sa na to pýtať. Otázkou je, nakoľko bude produkčná firma zhovorčivá :D
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Pia 13. Aug 2021 10:39:24

Jasne vsetko je to o peniazoch…asi to budu robit sposobom ako Maďarsku tour s tym rozdielom ze to pojde live a nie az zo záznamu vecer
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod elviska » Sob 14. Aug 2021 8:38:21

No ešte Covid, nebudú náhodou dajaké obmedzenia jako pri pápežovi, že môžu len zaockovani, ja som zaockovana, ale to rozdeľovanie ľudí na očkovaných / neočakávaných mi už... :roll: Plus Košice aj Košice okolie sú od pondelka 16 augusta oranžové.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Cyklistika na Slovensku

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 20 hostia