Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

UCI preteky na Slovensku

O kontinentálnej i klubovej cyklistike v našej krajine.

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Uto 07. Aug 2018 20:17:11

@lukas

bomba...este keby sa dali cesty do poriadku tak by to bolo uplne super...zjazd z magurskeho sedla to je takmer ako jazda po pave a na ten kratucky zjazd z osturnianskeho sedla na hlavnu cestu by mali radsej presedlat na mtb...napriek tomu sa nenormalne tesim na tuto etapu lebo budem tam
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Str 08. Aug 2018 14:34:32

Juraj Sagan bude štartovať na Okolo Slovenska. Potvrdil to už aj tím. Požiadal som tiež Ľuda Lučaniča, aby zverejnili predbežnú štartovú listinu, keď pošlú menoslovy všetky tímy. Povedal, že áno, urobia tak niekedy na konci augusta.

a ešte update: Nepríde napokon tím ONE Pro Cycling, ktorý krachuje a po Tour of Britain balí sezónu, možno aj celé fungovanie. Namiesto nich príde maďarský Kobanya Cycling Team = organizátori Okolo Maďarska, ktorí sa vyhrážali, že ak ich nepozveme, vyhodia našu Duklu zo štartovky Okolo Maďarska kľudne aj tesne pred štartom. Cyklistika je aj o mnohých bojoch v zákulisí.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Str 22. Aug 2018 10:17:02

Ľudia, zaujímavá vec. Belgičania avizovali, že chcú prísť na Okolo Slovenska s tímom U23, ktorý sa pripravuje na MS. Hlásili sa s tým, že naše preteky sú pre nich veľmi vhodné. Reprezentácii sa hlásilo množstvo, ale Ľudo Lučanič sa našťastie rozhodol práve Belgičanov, že veľmi korektne komunikovali.
Reprezentačný tréner Elite Kevin De Weert však nie je spokojný s programom niektorých elitných pretekárov, ktorí sa chystajú do Innsbrucku, a tak skúsil vyžiadať aj viacerých z WT tímov na naše preteky. A predstavte si, že dvaja k nám aj prídu. Budú to Serge Pauwels (Dimension Data, aj tento rok silný na Tour) a Ben Hermans (Israel Academy, tohtoročný víťaz Okolo Rakúska). Sú to rozhodne dvaja kandidáti aj na celkový triumf a ďalšie parádne vystuženie štartovej listiny.
Doplnia ich piati U23, a to Steff Cras (Kaťuša-Alpecin), Harm Vanhoucke (Lotto Soudal), Brent Van Moer (trainiee Lotto Soudal), Thomas Vereecken (Lotto Soudal U23) a Viktor Verschaeve (EFC L&R Vulsteke, U23 tím Treku-Segafredo).
Spolu by teda malo štartovať na našich cestách nie 14, ale až 20 jazdcov s WT zmluvami (Bora + Quick-Step + 4 Belgičania + Tratnik + Godon (Cofidis, podpísal s Ag2r)).
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Alex » Str 22. Aug 2018 17:26:35

Parádna správa Lukáš, ďakujeme za info.
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 23. Aug 2018 8:39:04

Veru, ďakujeme Lukáš.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Uto 28. Aug 2018 20:32:52

tak Oss nakoniec nepride :oops: :cry: a ja som si uz chystal velky transparent F**K OSS :x
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Pon 10. Sep 2018 17:59:11

Trošku trpneme, či tímy neblafovali a neodvolajú svoje hviezdy tesne pred štartom, ale nedeje sa tak. Žiadna do tejto chvíle neubudla a Cofidis sa dokonca na poslednú chvíľu rozhodol, že potrápi Jakobsena v druhej časti pretekov. Príde Christophe Laporte. V tejto sezóne má už šesť víťazstiev.

A poviem vám, že tešte sa aj na reklamnú karavánu. Ani by som si vo sne netipol, že narastie až na šesť áut, ktoré budú ľuďom rozdávať suveníry. Väčšina bude určená na konzum. Chystáme, samozrejme, preview, ale vyjde až zajtra večer, aby bolo čo najaktuálnejšie.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 10. Sep 2018 19:09:47

Paráda Laporte je veľmi zaujímavý jazdec.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 10. Sep 2018 19:12:53

A s Laportem príde aj rozbiehač Soupe

https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5C377600
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Pon 10. Sep 2018 20:57:34

super super super...uz sa neviem dockat stvrtku...rozmyslam skocit aj v stredu do PP ale asi tam bude plno a tak si to uzijem naplno popri trati na druhy den...huraaaa
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 11. Sep 2018 12:26:15

Štybar je už v KE . Škoda že nepracujem na letisku :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Štv 13. Sep 2018 19:55:49

Tak majo dnes prezil dalsi fanusikovsky orgazmus...mne staci naozaj malo k stastiu...trasu som si naplanoval tak ze som si zakrical a zatlieskal 2x a okrem toho presiel takmer 80km a nastupal takmer 1000m a domov si doniesol 9 bidonov...cize spokpjnost...mensie sklamanie z reklamnej kolony ale aspon nieco a vacsie sklamanie z oznacenia premii...v tomto sme na tom zatial naozaj biedne...inac vsetko ok
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ifčopifčo » Štv 13. Sep 2018 20:29:35

majo píše:Tak majo dnes prezil dalsi fanusikovsky orgazmus...mne staci naozaj malo k stastiu...trasu som si naplanoval tak ze som si zakrical a zatlieskal 2x a okrem toho presiel takmer 80km a nastupal takmer 1000m a domov si doniesol 9 bidonov...cize spokpjnost...mensie sklamanie z reklamnej kolony ale aspon nieco a vacsie sklamanie z oznacenia premii...v tomto sme na tom zatial naozaj biedne...inac vsetko ok


Závidím ti, ja to mám ďaleko a veľa roboty, ale doprajem :P
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku -Ružomberok

Poslaťod Miki » Pia 14. Sep 2018 14:45:54

Bol som si pozrieť štart 2.etapy v Ružomberku.Myslím že sa vydaril.Návštevnosť pomerne vysoká.Odhadujem okolo 200-300 ľudí v priestore štartu.Nezbadal som žiadne viditeľné chyby.Celkom slušná prezentácia týmov.Juro Sagan sa nemôhol zbaviť detísk, ktoré ho obliehali a pýtali sI autogram./Juro mal pád v prologu,pokiaľ som to dobre zachytil a má asi hodne otlčený lakeť/.QUICK -STEP sa prezentoval posledný,ich autobus som ani nezaregistroval a to som obišiel 2x celé námestie.Ešte poznámka k Alaphilippovi.Bol som veľmi prekvapený jeho drobnou postavou.Až teraz mi to to dochádza na 100 % čo to je pre P.Sagana súperiť s pretekármi takýchto parametrov.Veľmi ľutujem ,že sa zatiaľ nedarí zabezpečiť televízny prenos.Viem,že to stojí veľké peniaze a preto jedna poznámočka typu:radšej dostať Okolo Slovenska na Eurosport,ako vysoliť nehorázne peniaze na nič nehovoriacu reklamu o Slovensku ,ktorá ešte nedávno bežala na Eurosporte.Páni z cestovného ruchu a zo štátnych agentúr /neviem kto bol zadávateľ/zamyslite sa.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku -Ružomberok

Poslaťod dexterko » Pia 14. Sep 2018 22:42:59

Miki píše:Veľmi ľutujem ,že sa zatiaľ nedarí zabezpečiť televízny prenos.Viem,že to stojí veľké peniaze a preto jedna poznámočka typu:radšej dostať Okolo Slovenska na Eurosport,ako vysoliť nehorázne peniaze na nič nehovoriacu reklamu o Slovensku ,ktorá ešte nedávno bežala na Eurosporte.Páni z cestovného ruchu a zo štátnych agentúr /neviem kto bol zadávateľ/zamyslite sa.

Lenže v tých dvoch veciach je jeden veľký rozdiel. Na jednom sa dá pekne nabaliť. Hádaj na ktorom .)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Sob 15. Sep 2018 9:41:37

Ľudia, prosím Vás. My sme mediálnym partnerom pretekov, robíme všetko preto, aby ste boli informovaní. Ale keď budú tri štvrtiny komentárov pod článkom negatívne, že ako je všetko zle, pričom tu každý do toho dáva sto percent, budú mať ešte záujem o nás na pretekoch? Že my budeme semenišťom nadávok na preteky, z ktorých je väčšina úplne scestná?

Vieme ako sa robí web pretekov, koľko je na to ľudí a aké sú podmienky. Hoci tomu nebudete veriť, počas prvých dvoch etáp sme boli často mimo telefónny signál. Na mnohých kopcoch nie že bez internetu, ale mobilného signálu. Radio Tour v takých krkahájoch nemá dostatočný dosah, keď jazdíte vpredu, lebo je to dimenzované hlavne pre tímy, ktoré majú autá vzadu.
Nemáte potuchy, ako sa robí za jazdy, že nie sú ľudia. Nevravím, že z toho sa nemáme my či organizátori poučiť, aby to bolo z roka na rok lepšie. Určite áno.

Niekto kto kritizuje niekedy videl web iných pretekov ako Tour de France či Gira? Niektoré WT preteky ani nerobia nič live, nemajú ani anglickú verziu. To nie že HC alebo 1. kat. Z pretekov 1. kategórie je web Okolo Slovenska jeden z najlepších! To je holý fakt. Ja sledujem cez 80 webov pretekov.

Ľudia nadávajú na to, že televízia to nevysiela a tak nadávajú politikom, keď sa prídu pozrieť na preteky (čoho logickým vyustením je, že odovzdávajú ceny). A myslíte si, že kto preboha dá 400 000 eur za prenos ak nie politici? Je mi úplne jedno, kto je aký, čo má na rováši. Ak majú tieto preteky žiť a posúvať sa, bez toho to nejde. Kto to nevie pochopiť je hlúpy.

Polícia odvádza neuveriteľnú prácu a tieto preteky sú jedni z najbezpečnejších na svete! Rozumiete tomu? Nasadení sú všetci policajti, kontrolovaná každá odbočka. Na Donovaloch nebolo od Ružomberka do Starých hôr jediné auto! Nikde. Chodím po pretekoch a takto to nemá ani Tour de Pologne a WT preteky! Logicky, že musí riaditeľ pretekov pustiť na pódium ministerku vnútra. Bol by šialencom, keby to neurobil. Vlaky stoja. Dokonca sa stane, že priamo pred priecestím stojí medzinárodný vlak a čaká na prejazd pelotónu, čomu sa aj čudujem, že sa dajú dvihnúť rampy, keď tam stojí vlak.

A pán Holec mi povedal, že župani Baška a Majerský dali opraviť absolútne všetky cesty, ktoré bolo treba. Do centimetra. Že prístup všetkých je ukážkový. A mohol by som pokračovať.

Netuším prečo Francúzi nedodali výsledky okamžite. Doteraz v celej histórii pretekov boli až oficálne výsledky hodinu a pol po dojazde, samozrejme, záleží na odstupoch (Nikoho nezaujímalo, že tu bol Galdoune s veľkou stratou pred zberákom). Ja som povedal, že je nutné, aby minimálne výsledky etapy - neoficiálne, podľa čipov - boli hneď k dispozícii. Vyhoveli mi, Francúzi povedali, čo na to potrebujú a Lívia Hanseová obehala skoro všetkých operátorov, kým sa jej podarilo zohnať, čo bolo treba. Prológ aj 1. etapa hneď naskočili. Ale netuším, prečo sa tak nestalo včera. Museli mať nejaký problém. Ale čo teraz organizátor má robiť? Tá firma toto robí aj HC pretekom a mnohým 2.1.

Opakujem. My nebudeme podporovať vyslovene negatívnu reklamu názorov ľudí, ktorí nemajú páru o veciach. Vedenie pretekov si klikne na náš web a tam kydačka. My dobre vieme, čo funguje a čo nefunguje a všetko zlé im rozprávam, z roka na rok sa všetko posúva.

Komu sa to nepáči, hľadajte si iný portál. Ja pre toto nebudem robiť deň-noc. Počítač som vypínal o 3:22 ráno a hneď skoro som vstával. Samozrejme, pripravím aj sumár a komentár pretekov, takže niečo tam sformulujem.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Sob 15. Sep 2018 12:17:17

@lukas
Po velmi dlhom case som si kukol komentare pod clankom o prvej etape ktoru som si pozrel aj nazivo...bolo tam vtedy nieco cez 30 komentov a uz vtedy mi bolo zle potom ich pribudlo este mnoho ale uz som tam nesiel...my slovaci sme nenormalne hlupy nevdacny a vecne nespokojny narod...robite super robotu a aj organizator...samozrejme ze chybicky su a co? A kde niesu? V lolsko zle odbocili na vuelte organizator zapricinil pad a zranenia dokonca za cielovou ciarou a dala by sa menovat kopa inych chybiciek ci kiksov na top pretekoch ale u nas riesia uplne banality...stopnite komenty a bude...ja vam budem fandit vzdy
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 15. Sep 2018 14:29:27

Lukáš podľa môjho názoru by bolo najlepšie zrušiť diskusie pod pretekmi. Aj tak je to len Žumpa kde sa urážajú jazdci, tímy, redaktori, preteky atd. Slováci sú majstri sveta v kritizovaní.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod dexterko » Sob 15. Sep 2018 15:06:05

Lukáš, myslím, že nikto nijak neznevažoval robotu Vašu, organizátorov... Žiadne osočovanie, hanenie... Jedinú nadávku som použil ja, a použijem ju znovu ak sa to bude týkať pretŕčania pupkatých zákonodarcov.

To, že polícia zabezpečuje pretek atď. ešte neznamená, že sa tam musí vyprsiť pani ministerka. Ako píšeš, nech sa prídu pozrieť, kľudne. Ale žiadnym logickým vyústením toho nieje, že musia dekorovať. To sme fakt už také ovce? Rovno tam už mali teda zavolať aj Kaliho.

Akože politici by mali platiť prenos?? Neplatíme snáď koncesie?? A aj keby to mali zacvakať hneď aj zo štátneho. Kmotríkovcom, Poorovcom stávajú hotely a šopingy, vlastne štadióny, tak o čom sa tu bavíme?

Dali opraviť cesty, waaaaw. Pána, postavme im sochy, čo sochy katedrály. Lukáš prepáč, ale toto sú
tak samozrejmé veci , o ktorých sa ani nemusíme baviť. To majú sakra vo svojej pracovnej zmluvy veľmi hádam, za toto ich k...a platím ja, ty... Tak tu nerobme z nich mučeníkov.

Písal som to aj v diskusii, mal by si sa odosobniť od komentárov. Dali ste možnosť ľudu prejaviť svoj názor, tak mu ho nemôžete brat keď sa Vám nepáčia jeho názory. To tu už raz bolo. A je jedno či ste mediálny partner. Myslím, že žiaden príspevok neporušil pravidlá prispievania, až na môj jeden vulgarizmus. Držim palce. ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod MichalJ » Sob 15. Sep 2018 23:29:18

@dexterko
Z toho tvojho komentára sa nedá súhlasiť vôbec s ničím. Opravy ciest samozrejmé veci? Kde to žiješ? Že kvôli tomu, že pretekom pomáha polícia nemajú pustiť ministerku vnútra na odovzdávanie na ktoré chcela ona ísť? Čo by jej bránilo v prípade keď ju nepustia jednoducho políciu z toho vypustiť? Toto vôbec nie sú samozrejmé veci čo platia automaticky.

A s tými koncesiami si to dúfam myslel len ako úplný vtip.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

PredchádzajúciĎalší

Späť na Cyklistika na Slovensku

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 22 hostia