Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

UCI preteky na Slovensku

O kontinentálnej i klubovej cyklistike v našej krajine.

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Pia 17. Sep 2021 2:10:45

Vravia mu to vsetci.
Ludia, avizujem, ze sa nam v spolupraci s dennikmi N a Sport podaril zaujimavy rozhovor s Froomom. Zainteresovanych bolo do toho X ludi a snad zajtra to zverejnime ako video, aj ked je 2:10, stale pracujeme naraz na viacerych veciach. Froome bude nuda, stale len staticky zaber na neho (nemame odkial mat tolko ilustrakov), ale bude urcene pre fajnsmejkrov. Kto bude mat zaujem vypocut si o jeho planoch do buducnosti ci 80 km sole, pocka si do 15. minuty :)
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ifčopifčo » Pia 17. Sep 2021 8:32:28

@lukas - skvelá práca, články, videá, vďaka a teším sa na Froomieho. :ugeek:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Okolo Slovenska 2021

Poslaťod sportovec » Pia 17. Sep 2021 8:36:21

Myslím, že z týchto fotiek si bude robiť srandu celý svet (keď už tu máme aj ten EuroSport):

https://www.cycling-info.sk/images/foto ... 869432.jpg
https://www.cycling-info.sk/images/foto ... 869514.jpg
https://www.cycling-info.sk/images/foto ... 869468.jpg

Nebolo by jednoduchšie vyhlásiť, že žehlička (tlačiareň) sa pokazila? A nedávať im žiadne dresy (alebo aspoň prázdne). Vyzerá to veľmi tragicky tie nedržiace samolepky.


A mimochodom, fórum hlási chybu.
Naposledy upravil sportovec dňa Pia 17. Sep 2021 8:44:44, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod sportovec » Pia 17. Sep 2021 8:43:36

lukas píše:Qhubeka má problémy, neviem či to môžem povedať, ale neprajníci sú všade, niekto si vytvoril falošné mailové konto a začal komunikovať s Qhubekou v mene športového riaditeľa, aby ich odhovoril od účasti na pretekoch (nezdalo sa im to divné, muselo to byť sofistikované :D) a keď im po týždni poslal pravý riaditeľ mail s rozpisom ubytovania, Qhubeka ostala prekvapená, že veď nepríde a cyklistov už presunula na iné preteky. Vzhľadom na to, že sa tím oficiálne neodhlásil do 20 pred pretekmi (lebo veď sa odhlásil na falošný mail :D, nevšimli si "preklep" v mene športového riaditeľa a nezdal sa im gmail divný, čiže ich problém), tak už prísť musia (alebo pokuta 8000 eur), ale nemôžu sa ani odhlásiť z iných pretekov. Čiže nie je to len o diskutéroch hejteroch hlupákoch, niekto si už aj falošné maily zakladá, aby poškodil našej cyklistike.


Toto je celé nejaké čudné. Nemá na toto UCI na svojom webe https://www.uci.org/ nejaké rozhranie, kde majú prístup organizátori pretekov a riaditelia tímov (pretekári)? A odhlásiť/prihlásiť/zrušiť preteky sa dá oficiálne len tam?
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Okolo Slovenska 2021

Poslaťod ifčopifčo » Pia 17. Sep 2021 9:43:35

sportovec píše:Myslím, že z týchto fotiek si bude robiť srandu celý svet (keď už tu máme aj ten EuroSport):

https://www.cycling-info.sk/images/foto ... 869432.jpg
https://www.cycling-info.sk/images/foto ... 869514.jpg
https://www.cycling-info.sk/images/foto ... 869468.jpg

Nebolo by jednoduchšie vyhlásiť, že žehlička (tlačiareň) sa pokazila? A nedávať im žiadne dresy (alebo aspoň prázdne). Vyzerá to veľmi tragicky tie nedržiace samolepky.
A mimochodom, fórum hlási chybu.


Určite by to bolo jednoduchšie, ale kto rozumie profi cyklistike tak chápe, že to tam musí byť aj keby to bolo prichytené zicherkami.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Pia 17. Sep 2021 10:32:48

Žehličku, samozrejme, majú, ale nefunguje takto rýchlo, tj. v etapách už majú pekne nažehlené. opýtam sa náhodou, keď mi napadne pri toľkých veciach, že či to do budúcna nevedia lepšie. Tie nálepky si nosia a aj dopredu posielajú samotné tímy (aby mal pre prípad aj organizátor). To je pomerne bežný štandard na pretekoch mimo WT.
Paradoxné je, že ja si nepamätám, žeby bol posledné dva roky s týmto problém. Musela spraviť nejaku chybu firma, ktorá to tlačila, resp. iné dresy sú. Ja neviem. Ale neodlepovalo sa to až tak.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Za Slušný Svet » Pia 17. Sep 2021 16:18:26

Lukáš, rozhovor s Froomom je perfektný. Super, že sa vám v spolupráci s ďalšími médiami podarila takáto vec. Veľmi zaujímavé otázky a potešil aj jeho milý prístup. ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod hujhe » Pia 17. Sep 2021 17:40:12

Posledna zakruta nejako smyklava. Tam padlo aj 5 jazdcov nezavisle od seba. Petrovi to snad vyjde zajtra.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Pia 17. Sep 2021 17:43:26

hujhe píše:Posledna zakruta nejako smyklava. Tam padlo aj 5 jazdcov nezavisle od seba. Petrovi to snad vyjde zajtra.


Suhlas…ten pad nebol chybou jedneho jazdca tam jednoducho padlo viacero borcov naraz…zajtra to uz peto da…no a od obhajcu dnes ukážkový “wheelsuckering win” :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Pia 17. Sep 2021 17:45:05

@lukas
Aj som ti kýval ale bol si zahladený do mobilu akurat tak si si asi nevšimol osamelú osobu v lesiku pre Tatr. Lomnicou v majstrovskom drese Juraja Sagana…neva kazdopadne skvela robota od vas…vlastne ako vzdy ;)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Keram » Pia 17. Sep 2021 18:37:12

Sympaticka snaha Peta potrhat peloton. Snad mu vyjde nejake vitazstvo pripadne aj to celkove.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod zakliata.panna » Pia 17. Sep 2021 19:44:08

Obavam sa, ze tento rok to bude bez etapy aj GC. Dnes nedokazal odparat Steimleho, zajtra pri pripadnom Petrovom ataku urobi Nemec to iste - nebude mu striedat, lebo v zltom je kolega Hodeg. A Peter nie je (uz) taky silny, aby sa ho striasol. Bohuzial, zda sa mi, ze tie profily su az prilis sprinter friendly, mohli trosku zaverecne kilometre stazit - aj ked Peter nema optimalnu formu, ale narocnejsie profily v zavere by mu nemali robit problem.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Sob 18. Sep 2021 0:59:17

@majo
mrzí ma, že som si ťa nevšimol. a to si predstav, že hodiny sedíš v aute a nepozeráš na cestu.

a) riaditeľ pretekov mal dnes od rána rúško nasadené správne.

b) nálepky na pódiu. pýtal som sa a dozvedel, že v covid rules je, že organizátor sa nesmie dotknúť cyklistu (nejde to vždy, iste), ale jednoducho píše sa tam, že dres si oblečie pretekár, alebo jeho masér a dajú si aj túto nálepku. lenže niektorí si to dajú leda-bolo a potom to tak vyzerá.
vtip je v tom, že kým nebol covid, organizátori to mali vymyslené tak, že strihali nálepky napoly a centimeter ostával na zips. keďže sú všetky biele, nič by ste si nevšimli. preto neodpadávali. No marketingový šéf pretekov mi povedal, že ak by nachystali všetkým dva kusy a masér by šiel tomu pretekárovi lepiť nálepku, aby mu presne sedela, tak to by dopadlo ešte horšie ako teraz.
Čiže snáď sa zbavíme covidu a vráti sa starý systém, že asistentka každého cyklistu pekne nachystá na pódium.
Iste, potom je ešte verzia, že sa kúpia čisto reklamné dresy bez zipsu vpredu, ale to je drahá záležitosť.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ifčopifčo » Sob 18. Sep 2021 10:16:46

zakliata.panna píše:Obavam sa, ze tento rok to bude bez etapy aj GC. Dnes nedokazal odparat Steimleho, zajtra pri pripadnom Petrovom ataku urobi Nemec to iste - nebude mu striedat, lebo v zltom je kolega Hodeg. A Peter nie je (uz) taky silny, aby sa ho striasol. Bohuzial, zda sa mi, ze tie profily su az prilis sprinter friendly, mohli trosku zaverecne kilometre stazit - aj ked Peter nema optimalnu formu, ale narocnejsie profily v zavere by mu nemali robit problem.


Ja si myslím, že tie profily a závery sú ako šité na Petra, aj včera, technický záver a cieľ v miernom stúpaní, len forma nie je taká aby to dotiahol do víťazného konca. Ale bude to zaujímavé až do Trnavy.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod hujhe » Sob 18. Sep 2021 10:28:49

ja si myslim ze Peter je najsilnejsi jazdec na tychto pretekoch, len celkova sila QS ho obera o vitazstvo. Ja by som sa na jeho mieste vykaslal na utoky a skusal to v sprintoch. Nevidim na trase ziaden kopec kde by Peter mohol ujst tak, ze sa zanho nezavesi ziaden QStepak. A aj keby sa mu podarilo ujst, tak QS sa nasklada dopredu a stiahne ho.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod pmts » Sob 18. Sep 2021 11:09:11

hujhe píše:ja si myslim ze Peter je najsilnejsi jazdec na tychto pretekoch, len celkova sila QS ho obera o vitazstvo. Ja by som sa na jeho mieste vykaslal na utoky a skusal to v sprintoch. Nevidim na trase ziaden kopec kde by Peter mohol ujst tak, ze sa zanho nezavesi ziaden QStepak. A aj keby sa mu podarilo ujst, tak QS sa nasklada dopredu a stiahne ho.


No ja by som práveže povedal že Steimle je jasne najsilnejší jazdec na pretekoch, už len podľa toho ako Peťa hravo pokryl, no a potom ten 400m šprint zo špice... Až ma to prekvapuje, lebo nemal bohvieakú sezónu, ale opäť sa v auguste a septembri dostal do parádnej formy a vyzerá, že naše preteky mu ozaj chutia :D . Proste Quick-Step... Každopádne príde mi, že zo Steimleho rastie super klasikár, už len čakám kedy ho Quick-Step zaradí do klasikárskej zostavy a budeme mať ďalšiu hviezdu v ich drese...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod hujhe » Sob 18. Sep 2021 11:25:35

No ja to hodnotim tak, ze Steimle Petrovi nestriedal takze bol cervstejsi. Tu poslednu zakrutu Steimle presiel ale paradne, tam si vybudoval rozhodujuci naskok.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod elviska » Sob 18. Sep 2021 14:04:00

Ja sa priklaňam k názoru hujhe, a najma to že Steimle bol čerstvejší, kedže nestriedal, netahal, kedže mal vzadu Hodega, troška wheelsucker vítazstvo. Aj ked zakrutu prešiel lepšie viac riskoval, aj sám Peter to povedal, že pozná tu zakrutu, išiel to opatrnejšie.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod zakliata.panna » Sob 18. Sep 2021 16:29:26

Tak zatiaľ vďaka aj za ten žltý dres, azda ho zajtra potvrdí a odolá tlakom Hodega a DQS, náskok 2 sekundy je nič, azda na Borovej získa nejaké navyše a najmä zajtra v cieli. Malou výhodou je, že Hodeg musí získavať sekundy, takže Bora môže pokojne pustiť početnejší únik, prípadne by im nemuselo prekážať, ak by vyhral nejaký ,,utečenec". Zatiaľ to vyzerá na etapák, kde Peter získa zápis do palmares, ale nebude to vďaka etape, ale GC. :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ifčopifčo » Sob 18. Sep 2021 18:44:25

zakliata.panna píše:Tak zatiaľ vďaka aj za ten žltý dres, azda ho zajtra potvrdí a odolá tlakom Hodega a DQS, náskok 2 sekundy je nič, azda na Borovej získa nejaké navyše a najmä zajtra v cieli. Malou výhodou je, že Hodeg musí získavať sekundy, takže Bora môže pokojne pustiť početnejší únik, prípadne by im nemuselo prekážať, ak by vyhral nejaký ,,utečenec". Zatiaľ to vyzerá na etapák, kde Peter získa zápis do palmares, ale nebude to vďaka etape, ale GC. :D

Si optimista ;) a ja ako realista sa bojím, že Petrovi z troch dresov ostane iba ten za najlepšieho Slováka :) Má za chrbtom dvoch nadržaných Podlahárov a ustrážiť ich oboch nebude také ľahké. Najmä zabrániť Hodegovi vyhrať v predpokladanom šprinte bude ťažké. S tým únikom to tiež nebude jednoduché pretože 52. Camrda má iba 29 sekundovú stratu, takže bude veľmi ťažké ukontrolovať kto v úniku má byť a kto nie. Podlahári môžu všetko nechať na Boru, veď majú žlťáka a v závere relatívne čerství unavenú Boru prevalcovať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Cyklistika na Slovensku

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron