Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

UCI preteky na Slovensku

O kontinentálnej i klubovej cyklistike v našej krajine.

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod nomad » Ned 16. Sep 2018 0:27:50

myslím,že týmto ročníkom začína nová éra OS.pozitívum na čom sa dá stavať sú organizátori, polícia a konečne aj fanúšikovia na cestách.
na čom ale treba popracovať je informovanosť v médiách, že sa vôbec niečo také chystá, že sem príde Bora, QS , že sem prídu pretekári,ktorých sme sledovali celý Júl. čiže taký nejaký countdown, ktorý sledujeme aj na súkromných TV pred každou TdF.tak aby si ludia prípadne mohli zobrať na ten týždeň dovolenky a zúčastniť sa postupne všetkých etáp. ak sa to celé ešte viac posunie,ak "investori" budú vidieť,že sa na pretekoch zúčastňujú tisíce ľudí po celej trase, tak aj tie prenosy sa zaplatia.
absolútne "the best" je ten nový termín pred MS. ten nám zabezpečí každý rok kopec zvučných teamov.no a pri tomto celom,by sa mali vytiahnut aj slovaci, pre ktorych to moze byt odraz do sveta.
k trase - moj nazor,ze mrhame prilezitostami ake mame. posledna etapa by mala byt finalova s cielovym stupanim.nieco ako na polsku.takto sa rozhodlo uz v 1 etape.
neviem ci existuje nejaky predpis alebo pravidlo, ze sa musi ist vzdy z vychodu na zapad? ak ano,tak aj na zapade sa da najst cielove stupanie,najlepsie zokruhovane. opat narazam na bukovinu,kde je to divacky atraktivne a cela tour sa rozhoduje na poslednych metroch.
nomad
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Ned 16. Sep 2018 1:10:42

@dexterko
Pozeráš sa na to optikou sveta, v ktorom nežijeme.

@nomad
Bukovina platí za Tour de Pologne obrovské peniaze. Videl si ten hotel?
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 16. Sep 2018 8:15:54

Pridám aj ja svoj skromný zážitok:
Včera som si bol pozrieť Okolo Slovenska naživo. Stál som pri trati a hlasito povzbudzoval so zvoncom v ruke :D K cestám vychádzalo množstvo ľudí. Karavána, únik i pelotón okolo mňa prefrčali vo veľkej rýchlosti :D Nepodarilo sa mi ukoristiť žiadny suvenír, ani bidon. Pamiatkou mi bude len pár rozmazaných fotografii. Ale to vôbec nevadí ;) Tá atmosféra, to očakávanie, tá možnosť vidieť na našich cestách, na našom malom Slovensku, obrovské hviezdy svetovej cyklistiky, tá pozitívna energia, ktorá z toho všetkého sršala... Stálo to za to a bol to pre mňa výnimočný zážitok ;)
Na Okolo Slovenska som sa bol pozrieť aj pred dvomi rokmi. Podujatie rastie, rastie aj kvalitatívne, aj kvantitatívne ;) Ďakujem všetkým ľuďom, ktorí do toho dávajú srdce (častokrát veľmi ticho a nenápadne)! ;) Dúfam, že sa Quick-Stepu i Bore u nás páčilo, a že sa k nám vrátia aj o rok... Okolo Slovenska sa svojimi klasikárskymi profilmi môže zaradiť do okruhu podujatí (BinckBank Tour, OVO Energy Tour of Britain), na ktorých sa budú cyklisti pripravovať na majstrovstvá sveta :) Držím palce :)
PS: Lukáš, v tom aute si vyzeral veľmi unavene. Verím, že dnes, keď to všetko skončí, si vychutnáš zaslúžený oddych :D Vďaka!
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Ned 16. Sep 2018 8:55:07

Ja len este poznamku k TdP a k Bukowine a jej okoliu...neviem kolky ste boli niekedy v Lapszanke...mimochodom je to byvala slovenska dedina ktora sa rozprestiera len par metrov od aktualnej hranice na hrebeni kopca do ktorej vedie len jedna cesta z kazdej strany...teraz ale k veci...vzhladom na to ze tento rok aj vdaka neschopnym slovakom siel peloton TdP cez Lapszanku v 6. etape 4x a na druhy den najprv 3000ovy amatersky peloton a potom 2x peloton TdP pocas 7. etapy...cize tato dedina bola vyblokovana kompletne 2 cele dni...myslite ze sa to domacim pacilo? Oni su zvyknuti ze cez ich dedinu prechadzaju cyklisti aj 3-4x v roku ale to su obmedzenia na par hodin a nie 2 dni...a podobne je na tom cele okolie T. Bukowiny...Resort Bukowina ako obrovsky zdroj penazi totalne bezohladne si kupi etapy a 2 dni na obrazovke eurosportu a absolutne kaslu na to co si o tom myslia ostatni...momentalne sa vedie uz dost slusna vojna voci panovy Langovy a celemu TdP...ludia pracujuci napr. v Zakopanom bezne prespavaju vo svojich kancelariach ci obchodoch na zemi v spacakoch lebo by sa nemuseli dostat vcas do roboty...kto moze tak odchadza prec na dovolenky pocas TdP...cize nieje vsetko take ruzove ako si myslite...Bukowina ma prachy a tak ma aj TdP...ine casti Polska by chceli peloton ale nemaju na to prachy a podobne...chcel som tym len povedat ze to nieje len tak spravme trasu okolo slovenska tam a tam...dajme ciel na kopec lebo tam sa mi to paci...ak na tom kopci bude taky slonzor ako je napr. Resort Bukowina tak tam budete mat aj ciel etapy
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod nomad » Ned 16. Sep 2018 9:40:43

jasne, kazda minca ma dve strany. nezda sa mi, ze by bola bukovina blokovana.bol som tam 2x a v pohode som sa tam dostal aj odisiel.panuje tam sice tak trochu polsky chaos, pri vstupe do bukoviny odstavovali auta na hlavnej ceste a do bukoviny sa malo slapat pesi asi 5km.co bolo nemyslitelne.tak sme povedali,ze tam mame ubytovanie a pustili nas.lenze kopec ludi zaparkovalo naozaj na hlavnej, co bolo inak dost nebezpecne a zacali slapat nevediac kolko je to do ciela.pritom to bola uplna blbost a pred bukovinou sa dalo v pohode zaparkovat pri ceste.
co by sme si od nich urcite nemali brat priklad su balony. to je asi iba langov uniikat.
ale vyber tras a profilov maju super.od prvej po poslednu etapu to graduje.je to pre spurterov, klasikarov a nakoniec vrcharov. takisto cielove okruhy v mestach je super vec, ked vidia divaci peloton vac krat. toto napr. mohlo byt na štrbskom aj 3x a urobili sa mozno vacsie rozdiely medzi favoritmi a takisto spurterske dojazdy nielen v dubnici ale aj v nitre a galante mohli byt minimalne 3 okruhy.
ale este raz, uz teraz sa tesim na buduci rocnik, dovolenka pocas celej tour a verim ze to bude este lepsie jak tento rocnik.
nomad
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 16. Sep 2018 13:38:57

Tento ročník sa mne osobne veľmi páčil. Dúfam , že sa páčilo aj všetkých tímom a budú mat záujem prísť na naše preteky zasa. Do budúcna by sa mohlo nejak zlepšiť značenie prémií , ale to je len taká drobnosť.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ostrihaneofce » Ned 16. Sep 2018 20:23:34

Mne sa celkom páči myšlienka konca etapy na Vršatci ako to spomenul aj Privara v tom audiu v článku. Bol som tam, ľudí bolo ozaj požehnane. Neviem si predstaviť čo by tam bolo keby tam je finiš :D Len to pódium by asi museli postaviť na lúke :lol: Taký kopec do cieľa, to by mal aj P. Sagan čo robiť, aby sa udržal s dobrými vrchármi. Bol to boj cestou hore :D
Ani s tým zázemím by to zasa nemusel byť taký problém, to by sa tam kdesi z druhej strany dediny poukladalo. Bol som aj v Dubnici na finiš a s tými tímovými autobusmi a autami to zasa nebolo také strašné (ak teda nestáli aj niekde inde ako na tom parkovisku vedľa). Iné je to asi na veľkých pretekoch, keď každý tím príde s veľkým autobusom.

Súhlasím s tým, že tá skladba etáp by bola oveľa lepšia opačne. Najskôr rovinatejšie, potom kopcovitejšie. Mám pocit, že by to zasa o niečo pozdvihlo už aj tak skvelé preteky.
Viem, že sa k tomu vyjadrili už hádam všetci povolaní, ale napr. ...všeobecne, keď si už to mesto je ochotné zaplatiť za etapu, rieši až tak aká v poradí je tá etapa? Veď nemusí byť ani dojazd na kopci. Možno keby bola na konci podobná etapa ako tento rok tá prvá, ale kľudne aj s dojazdom v meste, tak by to vyprovokovalo aktivitu v kopcoch ďalej od cieľa s vidinou celkového víťazstva. V poslednej etape by sa už nemali na čo šetriť.
Napr. čo sa mi hneď vybaví...myslím, že to Privara povedal. Máme už x-tý rok heslo pretekov Od Tatier k Dunaju, tak to chceme dodržať...to sa vyníma dobre akurát tak na plagáte. Ale myslím, že ani cyklistov, ani tímy, ani mestá, ani fanúšikov to reálne nezaujíma.
Opačne by preteky parádne gradovali. Neviem, teda aspoň ja mám z toho pocit, že také napätie, očakávania, atmosféra (alebo ako by som to nazval) postupne zo mňa opadávali, klesali. Celkové poradie by bolo otvorené do poslednej etapy. Vrchárska súťaž bola teraz prakticky rozhodnutá od prvej etapy (aj keď oprávnene, Ciccone tu bol asi taký najznámejší "pravý" vrchár). Haring by to tiež asi nemal také jednoduché (jasné že jednoduché to nebolo, aktívny bol, išiel po tom), keďže šprintéri by nazbierali body od začiatku a potom by sme možno videli nejaký boj aj v tejto klasifikácii, keď by sa snažili udržať dres aj v kopcovitejších profiloch.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod dexterko » Ned 16. Sep 2018 21:29:04

MichalJ píše:@dexterko
Z toho tvojho komentára sa nedá súhlasiť vôbec s ničím. Opravy ciest samozrejmé veci? Kde to žiješ? Že kvôli tomu, že pretekom pomáha polícia nemajú pustiť ministerku vnútra na odovzdávanie na ktoré chcela ona ísť? Čo by jej bránilo v prípade keď ju nepustia jednoducho políciu z toho vypustiť? Toto vôbec nie sú samozrejmé veci čo platia automaticky.

A s tými koncesiami si to dúfam myslel len ako úplný vtip.


Čítaj s porozumením. Nie, oprava ciest žiaľ u nás nie je samozrejmosťou. Písal som to v zmysle, som župan, starosta... tak k mojej náplni práce patrí aj oprava ciest. Nie že teraz šupky dupky opravím pár km, lebo cyklisti, a večer sa prídem s veľkou pompou na piedestál pochváliť TO JÁÁÁ, TO JÁÁÁ SOM DAL OPRAVIŤ TIE CESTY, TAK MA VOLTE, VOLTE MA, LEBO TO JÁÁÁ SOM OPRAVIL TIE CESTY. Čo o tom, že za naše však?


NIE, NIE, a ešte raz NIE. Nemajú a nemôžu pustiť ministerku promenádovať a robiť si kampaň na akcii, ku ktorej prispela maximálne podpisom na papier. Či mi chceš hádam povedať, že vôbec vedela o čo sa jedná, pochybujem. Prečo tam nezavolali miesto nej npr. velitela akcie, čo to mal všetko na starosti vonku, priamo priložil ruku k dielu, alebo trebárs aj tých policajtov na motorkách, tak ako na májstráku v Dubnici pred pár rokmi.

Kdeže, to tu musíme skloniť hlavičky až ku kolenám, lebo ide náš veľkomožný pán bača, a my ovečky sa pekne zaradíme a budeme pritakávať. NIE, DÁ SA TO AJ BEZ TOHO, NEROBME ZO SEBA OVCE.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod 3pa3ck3 » Ned 16. Sep 2018 22:43:15

Čo sa týka prítomnosti polície na pretekoch, nie je to normálna platená služba ako pre iné športové podujatia? V Centrálnom registri som nenašiel zmluvu k tejto udalosti (aj keď možno som len zle hľadal), preto by som bol rád, ak by mi niekto objasnil, aký je vzťah polícia/ministerstvo - organizátor pretekov
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Trnava 2019

Poslaťod dexterko » Štv 24. Jan 2019 18:36:08

MSR+ČR v Trnave bude tento rok bez žien (ešte musí schváliť SZC). Kvôli časovej kolízii s Európskymi hrami v Minsku, kde bude štartovať aj väčšina Českých žien na dráhe. Česi ženy spoja s mládežníckym šampionátom, v prípade našich sa zrejme SZC ešte nevyjadril (nenašiel som). Viac na RC. Český zväz tiež schválil návrh, aby sa rozdelili kategórie U23 a Elite do dvoch samostatných závodov. Kvôli Uci bodom.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Pia 25. Jan 2019 0:49:34

@dexterko
Budeme o tom písať, len viete, že sa snažíme vždy priniesť čo najviac informácií, takže chcem už aj mapu okruhu, program atď. Teda v publikačnom pláne máme prvý článok o MSR v Trnave na 3.2., vraj by mi mali dovtedy poslať už aj mapy a ďalšie info. Snáď sa tak stane.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod dexterko » Pia 25. Jan 2019 2:23:33

lukas píše:@dexterko
Budeme o tom písať, len viete, že sa snažíme vždy priniesť čo najviac informácií, takže chcem už aj mapu okruhu, program atď. Teda v publikačnom pláne máme prvý článok o MSR v Trnave na 3.2., vraj by mi mali dovtedy poslať už aj mapy a ďalšie info. Snáď sa tak stane.

Rozumiem, preto som aj očakával tvoju reakciu v podobnom duchu. A ďalšia moja otázka mala smerovať k trati a pod. Takže ďakujem už aj za zodpovedanie.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Štv 31. Jan 2019 11:45:11

Keďže som to avizoval, píšem, že v nedeľu 3.2. nebudeme publikovať informácie o MSR v Trnave, pretože som nedostal podklady k trati i programu. Na svete sú nejaké skice, ale tie logicky nechcú púšťať, pretože im grafik vyrába reprezentatívnejšie. Tiež rokujú s RTVS o čase štartu pretekov, že kedy to môžu vysielať. So samosprávou aj políciou o podrobnostiach časovky, takže ma požiadali, aby sme ešte chvíľu počkali a nepublikovali informácie, že toto bude asi takto a toto by malo byť tak...
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Pia 12. Apr 2019 19:47:30

Dlho je ticho pri Okolo Slovenska. Mali medializovať mestá aj tímy na tlačovej konferencii už vo februári, ale stále sa to posúva. Dôvodom bolo, že sa im menilo záverečné etapové mesto. Veľmi dlho rokovali s Bratislavou, ktorá sa napokon rozhodla neísť do toho. Vyše mesiac potom bola v hre Skalica, no ani tam to napokon nebude.
Keď sa už uzavrela trasa, oslovilo ich A.S.O. s ponukou spolupráce, a tak sa posledné týždne ešte čaká na toto stretnutie, ktoré sa uskutoční na Paríž - Roubaix. Viem, že mali viacero konferenčných hovorov a teraz sa majú prvý raz osobne stretnúť. Zatiaľ by som nešpekuloval, čo by z toho mohlo byť. Je možné, že tento rok len prídu dvaja ľudia pozorovať preteky.
Všetko by sa potom malo naraz zverejniť.
Čo sa týka tímov, obával som sa, či dokážu ostať na dlhoročnej vlne evolúcie po tom, čo CCC prešlo do WT a neprídu ani Cofidis s Bardiani, teda tri silné PCT tímy sú fuč, ale báť sa nemusíte... Bude to paráda.
Z nejakého strategického mediálneho hľadiska by bolo dobré, keby stihli všetky podrobnosti dať von ešte pred MS v hokeji.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Pia 12. Apr 2019 21:08:16

@lukas
uz kedysi som si tukol na oficialnu stranku a nahodili tam mapku ze kde asi by mali byt etapy...chapem to spravne ze je mozne ze tento rok nasa tour obide poprad tatry pieniny? :( :(
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 12. Apr 2019 22:01:57

lukas píše:Dlho je ticho pri Okolo Slovenska. Mali medializovať mestá aj tímy na tlačovej konferencii už vo februári, ale stále sa to posúva. Dôvodom bolo, že sa im menilo záverečné etapové mesto. Veľmi dlho rokovali s Bratislavou, ktorá sa napokon rozhodla neísť do toho. Vyše mesiac potom bola v hre Skalica, no ani tam to napokon nebude.
Keď sa už uzavrela trasa, oslovilo ich A.S.O. s ponukou spolupráce, a tak sa posledné týždne ešte čaká na toto stretnutie, ktoré sa uskutoční na Paríž - Roubaix. Viem, že mali viacero konferenčných hovorov a teraz sa majú prvý raz osobne stretnúť. Zatiaľ by som nešpekuloval, čo by z toho mohlo byť. Je možné, že tento rok len prídu dvaja ľudia pozorovať preteky.
Všetko by sa potom malo naraz zverejniť.
Čo sa týka tímov, obával som sa, či dokážu ostať na dlhoročnej vlne evolúcie po tom, čo CCC prešlo do WT a neprídu ani Cofidis s Bardiani, teda tri silné PCT tímy sú fuč, ale báť sa nemusíte... Bude to paráda.
Z nejakého strategického mediálneho hľadiska by bolo dobré, keby stihli všetky podrobnosti dať von ešte pred MS v hokeji.



Ejha , ta spolupráca s A.S.O. vyzerá zaujímavo . Lukáš , keď si už načrtol tie tímy , tak sa chcem opýtať , či prídu okrem Quickstepu a Bory aj nejaké ďalšie World tour tímy ?
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod dexterko » Sob 13. Apr 2019 9:11:41

B-H, DQS sú asi isté. K tomu by som videl aj CCC, ďalší WT by bol asi veľký bonus. No a predpokladám, že príde Arkea s Greipelom a Circus s vd Poelom :D
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Sob 13. Apr 2019 21:39:29

Len spoločne zareagujem, že každý z vedenia si stráži to svoje a veľmi nechce, aby to bolo info publikované mimo neho, teda nechcem hovoriť o trase ani tímoch. Možno by som tu niečo naznačil deň-dva pred tlačovkou, aby ste mali ako ľudia z nášho fóra skôr zaujímavé info, ale zatiaľ teda nevieme, kedy bude tlačovka.
Len krátko teda k otázke maja. Jedna z etáp pôjde z východu na Liptov a bude dosť náročná. Ale nebude to až taký kopcovitý ročník. Tým problémom je, že ak sem chceme prilákať veľké tímy, musíme trasu ladiť smerom k MS. Tento rok to preto bude jednoduchšie. Ale okorení to krátka časovečka v závere. To snáď môžem predznamenať. Bude mať zmysel bojovať o bonifikácie. Bude to asi celé v sekundách.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod dexterko » Sob 13. Apr 2019 22:39:30

Lukáš, je vidno, že ešte nemáš bulvárne maniere (čo je samozrejem dobre, ale v tomto prípade...), nevieš ako obísť zákony? Napíš to pod menom klasického užívateľa, a akože si započul nejaké infošky :lol: Vieš, takto si akurát rozrýpal, a nechal ženu ísť spať bez dokončenia :lol: A ten jeden, dva dni pred tlačovkou to už bude asi aj tak jedno ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Ned 14. Apr 2019 22:08:50

@dexterko
Tak to určite robiť nebudem.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Cyklistika na Slovensku

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia