Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Slovenský pohár a ostatné preteky

O kontinentálnej i klubovej cyklistike v našej krajine.

Re: Slovenský pohár a ostatné preteky

Poslaťod lukas » Str 14. Sep 2016 15:22:29

Chcel by som krátko reagovať na venovanie sa domácej cyklistike (slovenské poháre, ženy, alebo dokonca masters...), o ktorej bolo písané v diskusii pod preview k ME a bol som tam spomínaný. Viacero myšlienok som už povedal v minulosti.
Fungujeme šesť rokov a detailne vieme, čo čitateľov zaujíma. Písali sme dve sezóny o Slovenskom pohári na ceste, ale už nepíšeme.
Dôvody sú tieto: Máme veľmi obmedzené ľudské kapacity a aby sme profesionálne fungovali, tj. prinášali aktuálne informácie každý deň v čo najrozumnejšej periodicite, musíme mať zostavený publikačný plán. Každý presne vie, čo kedy robí. Dnes už napríklad vieme povedať, aký článok vyjde 19. októbra a kto ho napíše. O Slovenskom pohári sme dve sezóny písali, ale v praxi to vyzeralo tak, že 2-3 kolá sme zvládli a potom prišlo také plné obdobie, že sme museli škrtať to, čo by malo v tej chvíli najnižšiu čítanosť. Poznáte to každý rok pri Okolo Rakúska alebo teraz Okolo Poľska, ktoré sa jazdilo počas Tour atď.
O SP sme teda nepísali koncepčne (o všetkých kolách), čo ja bytostne neznášam, pretože ak sa niečo robí, má sa robiť na 100 %. Každé kolo SP organizuje zvyčajne niekto iný, zadarí sa iným pretekárom a tie kolá, ktoré sa u nás neobjavili, logicky nevyvolali najlepšiu reakciu od daných ľudí a dostali sme v tom období niekoľko emailov, prečo o jedných píšeme, o druhých nie. Zároveň je pri SP ešte taký problém, že výsledky sa nezverejňujú vždy presne vtedy a vtedy, často sú v nich chyby a opravujú sa aj týždeň. O zostavovaní priebežného poradia - rebríčka ani nehovorím. Ten je k dispozícii raz tri dni po pretekoch, inokedy o týždeň. Všetko totiž robia ľudia, ktorí nie sú za to platení, ale ako dobrovoľníci.
Niektoré články nám teda narúšali štruktúru. Poverený redaktor nemohol pracovať, lebo sme sa nemohli dopracovať k výsledkom a už sme mali v pláne iné články. Prípadne potom sme museli o dva dni niečo opravovať, bolo kopec nespokojných ľudí. K tomu všetkému to malo aj slabé čítanosti. U žien nebola čítanosť úplne žiadna, čo sme pár článkov publikovali a vidíme to aj pri Majstrovstvách SR. Rozhodli sme sa to napokon nerobiť.

Neznamená to ale, že ma to nemrzí a kašlem na túto sféru. Je pravda, že s "dem" sme si písali, ale nedá sa povedať, žeby predstavil akúkoľvek koncepciu, ako nám pomôže, čo vlastne chce. Ako využije svoje znalosti do reálneho výstupu. Každý človek má svoje koníčky a raz sa im venuje viac, inokedy menej, ale my buď niečo budeme alebo nebude robiť. Ponúkame ľuďom produkt v stanovenej kvalite.

Po sezóne si plánujem sadnúť s ľuďmi zo SZC a vážne s nimi diskutovať o medializácii SP či akýchkoľvek medzinárodných výjazdov reprezentácií. Ak sa vyčlenia ľudia či nebodaj peniaze, že budeme môcť na preteky aj vyslať človeka, ktorý to potom spracuje, urobí fotografie atď., ak bude vôľa o tom diskutovať, radi im pomôžeme. Prispejeme tým, čím môžeme. Rozšírime naše rady. Môžeme to publikovať aj na stránkach SZC, možností je veľa. Momentálne sa to za daných podmienok fungovania nedá.

P.S.: Odmietam vyjadrenia, ktoré zazneli v diskusii pod spomínanom článkom, že sa do tejto sféry cyklistiky nerozumiem a píšem hlúposti. Nikto nevyvrátil ani jeden fakt z článku a keby som bol aj na všetkých cyklistických pretekoch, ktoré sa na Slovensku konajú, čo by som v článku za rovnakých podmienok (písanie 4 hodiny, získanie piatich vyjadrení od ľudí, dĺžka 2381 slov) napísal inak? No nič, lebo fakty by ostávali rovnaké. Kam chodí Michaličková do školy je vrámci daného rozsahu (dve vety o nej) toho konkrétneho článku (preview k ME) irelevantné a je absolútne jedno, či to viem alebo neviem.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slovenský pohár a ostatné preteky

Poslaťod MichalJ » Str 14. Sep 2016 19:00:31

Tak k tomu poslednému odstavcu. Ono vlastne ani nebolo sa k čomu vyjadrovať, písal to len jeden človek. Taký sa (bohužiaľ) nájde asi vždy.

Zvyšok áno, asi všetko sa už v minulosti povedalo a predpokladám, že to tu všetci chápeme. Je to trochu smutné, ale je to tak. Už len pri tej Dukle je pri článkoch vidno, že ich komentuje len minimum ľudí. Nieto ešte zvyšok a ženy. Snáď niečo vyjde z tej možnej spolupráce so SZC.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Slovenský pohár a ostatné preteky

Poslaťod dem » Str 14. Sep 2016 20:21:47

No na slovensku je to uz raz tak co mame doma to nas nezaujima a vzhliadame ktomu co je vo svete.

Tak ja som sa rozhodol venovat tomuto vid nizsie a funguje od 3.6.2016 toto, ak ma niekto chut nech sa paci:

Vážení návštevníci, vítame Vás na stránke, ktorej cieľom je prinášať informácie o ženskej, dievčenskej cestnej cyklistike na Slovensku ale aj vo svete. Pôvodným plánom bolo vytvoriť klasickú web stránku, avšak po dôkladnom zvážení sme radšej zvolili konto na facebooku.
Veríme, že si táto stránka získa Vašu priazeň a budete ju radi navštevovať.
Budeme Vám vďační, ak budete o tejto stránke informovať aj Vašich priateľov či známych.

Viac tu: facebook Cestná cyklistika žien

[url]https://www.facebook.com/Cestná-cyklistika-žien-269159883439046/[/url]

...pridal som sem aj link neviem ci ho zobrazuje....
dem
 
Príspevky: 183
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slovenský pohár a ostatné preteky

Poslaťod majo » Str 14. Sep 2016 22:12:57

tak toto je vazna tema...urcite treba povedat ze clanky z domacich pretekov urcite nazaujmu tolko ludi ako clanok o Ronde s vitaznym slovakom v duhovom drese...ja osobne sa snazim precitat kazdy a jeden clanok ale samozrejme nievzdy sa mi to podari a o niektore ak nemam zaujem tak ak sa prave nahodou nenudim tak ich neprecitam...takisto sa vzdy snazim kliknut na odkazy ktore tu da @dem a aspon preletiet ako to tam vyzeralo a ako si moze kazdy pozriet tak bol som to ja kto tu verejne vzdal hold tomuto clovek
@lukas
uz som ti tu kedysi povedal ze si beries niektore veci az prilis osobne ale chapem ze je to dosledok tvojej profesionality a ze C-I davas vsetko a preto ta trapia taketo ohovaracky ale myslim ze vacsine nam ktori nekomentujeme len pod clankamy ale vyuzivame hlavne toto forum nemusis uz vysvetlivat ze ak chceme i nadalej tolko kvalitnych clankov zo svetovej cyklistiky nemozeme ocakavat ze sa budete plnohodnotne venovat aj tej slovenskej ci zenskej ktore su bohuzial o veeelku uroven nizsie a ktore vzhladom na vase obmedzene financne a personalne moznosti su nutene odsuvane na tretiu kolaj...bohuzial ale je to tak...toto nieje markiza s milionmy euro k dispozicii

a ked uz sa bavime o svk cyklistike tak som si vcera s chutou precital tvoj rozhovor s martinom franom a vyvolal vo mne kopu emocii...pudingarcenie o ktorom hovori martin je totalne smutne a pre mna totalne nepochopitelne...zvlast teraz ked mame sagana ktory by mal byt pre nich vzorom natolko aby aj zo sna tocili pedalmy...slaba disciplina a pod...bohuzial odraz dnesnej doby...ale frano naozaj vyzera byt clovek na mieste a verim ze ich dokaze spravne namotivavat a usmernit

a to ze nechce trener elite(naschval tiez nemenujem) s vami komunikovat je este smutnejsie...komu inemu ak ni C-I by mal davat rozhovory?...ma na to nejake vazne dovody?...a skym vlastne xce komunikovat?...s bulvarom typu sport.sk kde prave objavili novu hviezdu slovenskej cyklistiky metelku?...je mi zle z tych ich clankov o zazraku s jednou nohou ktory sa tak zrazu objavil...to ale je uz ina tema...lukas drzte sa a robte to tak ako to robite lebo to robite vyborne...howgh dohovoril som
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slovenský pohár a ostatné preteky

Poslaťod elviska » Štv 15. Sep 2016 14:25:23

dem píše:No na slovensku je to uz raz tak co mame doma to nas nezaujima a vzhliadame ktomu co je vo svete.

Tak ja som sa rozhodol venovat tomuto vid nizsie a funguje od 3.6.2016 toto, ak ma niekto chut nech sa paci:

Vážení návštevníci, vítame Vás na stránke, ktorej cieľom je prinášať informácie o ženskej, dievčenskej cestnej cyklistike na Slovensku ale aj vo svete. Pôvodným plánom bolo vytvoriť klasickú web stránku, avšak po dôkladnom zvážení sme radšej zvolili konto na facebooku.
Veríme, že si táto stránka získa Vašu priazeň a budete ju radi navštevovať.
Budeme Vám vďační, ak budete o tejto stránke informovať aj Vašich priateľov či známych.

Viac tu: facebook Cestná cyklistika žien

[url]https://www.facebook.com/Cestná-cyklistika-žien-269159883439046/[/url]

...pridal som sem aj link neviem ci ho zobrazuje....

Jej, tá stránka na FB patrí tebe, je pekné že sa venuješ cestnej cyklistike žien, ja som si už stránku lajkla tuším v júli.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slovenský pohár a ostatné preteky

Poslaťod elviska » Štv 15. Sep 2016 14:32:02

majo píše:tak toto je vazna tema...urcite treba povedat ze clanky z domacich pretekov urcite nazaujmu tolko ludi ako clanok o Ronde s vitaznym slovakom v duhovom drese...ja osobne sa snazim precitat kazdy a jeden clanok ale samozrejme nievzdy sa mi to podari a o niektore ak nemam zaujem tak ak sa prave nahodou nenudim tak ich neprecitam...takisto sa vzdy snazim kliknut na odkazy ktore tu da @dem a aspon preletiet ako to tam vyzeralo a ako si moze kazdy pozriet tak bol som to ja kto tu verejne vzdal hold tomuto clovek
@lukas
uz som ti tu kedysi povedal ze si beries niektore veci az prilis osobne ale chapem ze je to dosledok tvojej profesionality a ze C-I davas vsetko a preto ta trapia taketo ohovaracky ale myslim ze vacsine nam ktori nekomentujeme len pod clankamy ale vyuzivame hlavne toto forum nemusis uz vysvetlivat ze ak chceme i nadalej tolko kvalitnych clankov zo svetovej cyklistiky nemozeme ocakavat ze sa budete plnohodnotne venovat aj tej slovenskej ci zenskej ktore su bohuzial o veeelku uroven nizsie a ktore vzhladom na vase obmedzene financne a personalne moznosti su nutene odsuvane na tretiu kolaj...bohuzial ale je to tak...toto nieje markiza s milionmy euro k dispozicii

a ked uz sa bavime o svk cyklistike tak som si vcera s chutou precital tvoj rozhovor s martinom franom a vyvolal vo mne kopu emocii...pudingarcenie o ktorom hovori martin je totalne smutne a pre mna totalne nepochopitelne...zvlast teraz ked mame sagana ktory by mal byt pre nich vzorom natolko aby aj zo sna tocili pedalmy...slaba disciplina a pod...bohuzial odraz dnesnej doby...ale frano naozaj vyzera byt clovek na mieste a verim ze ich dokaze spravne namotivavat a usmernit

a to ze nechce trener elite(naschval tiez nemenujem) s vami komunikovat je este smutnejsie...komu inemu ak ni C-I by mal davat rozhovory?...ma na to nejake vazne dovody?...a skym vlastne xce komunikovat?...s bulvarom typu sport.sk kde prave objavili novu hviezdu slovenskej cyklistiky metelku?...je mi zle z tych ich clankov o zazraku s jednou nohou ktory sa tak zrazu objavil...to ale je uz ina tema...lukas drzte sa a robte to tak ako to robite lebo to robite vyborne...howgh dohovoril som

Ja nechcem byť za zlú, ale keď dobre viem tak tréner Elite komunikoval tento rok už s cycling - info aj s RTVS, počas Tour de France - posledná etapa. Takže ja by som to troška inak napísala do článku.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slovenský pohár a ostatné preteky

Poslaťod elviska » Pon 25. Feb 2019 14:24:40

Možno tento link pasuje skôr sem. Pozvánka na Detskú Tour. :P https://www.facebook.com/12483086089845 ... SEARCH_BOX
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slovenský pohár a ostatné preteky

Poslaťod lukas » Str 27. Mar 2019 17:37:50

Je ťažké tomu uveriť a asi ešte netreba skákať od radosti, ale vláda dnes definitívne schválila vybudovanie Národného cyklistického centra, tj. určite sa ide stavať v Orechovej Potôni vedľa Slovakiaringu. Kým sa spustí séria nadávok na lokalitu, musím povedať, že je úplne jedno, kde to bude stáť. Toto bolo zjavne priechodné politické riešenie. Pointa je, že ak sa to otvorí, bude to najdôležitejší míľnik v histórii tohto športu u nás. Pre všetky odvetvia. Určite sa o tom viac dočítate aj u nás v najbližšom čase. Zatiaľ sú informácie strohé.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slovenský pohár a ostatné preteky

Poslaťod majo » Str 27. Mar 2019 21:47:53

suhlasim ze je uplne jedno kde to je aj ked samozrejme ako vzdy a vo vsetkom bude vo vyhode zapad ale nevadi... len nech sa nieco robi
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slovenský pohár a ostatné preteky

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 10. Aug 2019 21:53:31

Na ME naša mládež bieda nad biedou . Priznám sa , že od Stoceka som mal väčšie očakávanie , ale vyzerá to tak , že sa prispôsobil slovenskému priemeru .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Slovenský pohár a ostatné preteky

Poslaťod majo » Ned 11. Aug 2019 11:52:59

ano vo vseobecnosti velmi slabe vysledky aj ked takmer vsetky kategorie boli vyrazne ovplyvnene padmi hned v prvej zatacke...no velmi silne slova trenera 23ky asi hovoria same za seba...kritika z jeho strany je celu sezonu...tazko mi to hodnotit ale ked on vravi ze sa im proste nexce tak to je velmi smutne...nieco podobne sme si vypoculi pred rokom-dva aj tusim od Frana ked si dobre pamatam...tiez hovoril o lenivosti lahostajnosti a nedisciplinavosti nasich mladych...skoda lebo neviem si predstavit ze ktora dalsia generacia dostane take moznosti ako oni teraz v saganovej ere

kazdopadne dnes verim erikovy na top 10 mozno aj top 5
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Test, just a test

Poslaťod XRumerTest » Uto 20. Apr 2021 12:16:06

Hello. And Bye.
XRumerTest
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Str 16. Dec 2020 19:06:44

Test, just a test

Poslaťod XRumerTest » Uto 20. Apr 2021 12:16:37

Hello. And Bye.
XRumerTest
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Str 16. Dec 2020 19:06:44

Test, just a test

Poslaťod XRumerTest » Uto 20. Apr 2021 12:17:08

Hello. And Bye.
XRumerTest
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Str 16. Dec 2020 19:06:44

Test, just a test

Poslaťod XRumerTest » Uto 20. Apr 2021 12:17:44

Hello. And Bye.
XRumerTest
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Str 16. Dec 2020 19:06:44

Test, just a test

Poslaťod XRumerTest » Uto 20. Apr 2021 12:18:17

Hello. And Bye.
XRumerTest
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Str 16. Dec 2020 19:06:44

Test, just a test

Poslaťod XRumerTest » Uto 20. Apr 2021 12:18:48

Hello. And Bye.
XRumerTest
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Str 16. Dec 2020 19:06:44

Predchádzajúci

Späť na Cyklistika na Slovensku

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 19 hostia