Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Keram » Str 09. Feb 2022 18:48:54

ifčopifčo píše:
Keram píše:Tak Petra je uz aj olympijska vitazka. Neskutocne preteky ktore sa zaradia medzi najpamatnejsie v historii samostatneho slovenskeho sportu. Pred druhym kolom ani ti najvacsi optimisti necakali zlato. Neuveritelne emocie. Krasny pribeh ktory by nenapisal ani ten najlepsi hollywoodsky scenarista. Pre tieto momenty sa oplati sledovat sport. Davno pradavno mi nedalo sledovanie sportu take emocie ako dnes.


Tak, tak, neskutočné emócie a famózna Petra. Ciele sezóny splnené na jedničku s hviezdičkou a možno ich aj prekoná. Na druhej strane veľký smútok Mikaely a Leny, ale to akosi patrí k športu, aj keď mne je tých nešťastných športovcov vždy ľúto.


Mne hlavne Mikaely. Aj ked jasne Durrova ma zivotnu sezonu a o 4 roky takato sanca na medailu nemusi prist. Da sa povedat ze prepasla zivotnu sancu. Mikaela vyzera zlomena. Som zvedavy ci sa este pozbiera v dalsich pretekoch. Je mi jej luto. Vela si prezila posledne roky. Prial by som jej medailu zo Super G alebo kombinacii. Este k Petre. Zbytok OH aj sezony moze jazdit uvolnene verim ze zabojuje aj o ten velky globus. Bude to este zaujimavy koniec sezony. :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod majo » Str 09. Feb 2022 22:12:32

Ja som ostal spat v obyvacke nastavil budil na 3.15 a pozrel si prvych asi 12 slalomarok…trosku som si zanadaval ze to bolo asi zbytocne a ze Peta to uz neda co ma neskutocne sralo lebo som jej to z celeho srdca zelal…nasledne rano druhe kolo a neskutocne emocie a radost az som skoro nestihol syna odviest do skolky…ale napriek vsetkemu musim povedat ze som podstatne biac prezival vsetky petove svetove titul(hlavne richmond) ktore som si poctivo odsedel cele pred telkou(2x to hrozilo rozvodom a raz odporucanim na psychiatra) takisto petove vitazne flamsko to bol brutal ako som to prezival a aj jeho roubaix(vtedy rodina mojej zeny skonstatovala ze alebo som blazon alebo ze neviem rozumnejsie stravit krasnu jarnu nedelu, az ked videli po dojazde tie stastne detske ziariace ocicka kyvli rukou a povedali si ze chorym sa netreba posmievat :D )…oba preteky samozrejme komplete 6h pred telkou…obrovske emocie som prezival aj ked kwiato porazil Peta na Via Roma ale na to nespominam az tak rad…vsetko to bolo pre mna mega silne a urcite silnejsie ako ten dnesok…takisto ako byvaly vodak velmi prezivam kazde 4 roky na LOH jazdy nasich vodnych slalomarov…vacsinu z nich(okrem tych najmladsich) poznam osobne roky som s nimy pretekal spal v telocvicnach cinv stanoch pri vode…toto su pre mna tie najvacsie fanusikovske emocie ale hned za nich radim ten dnesok a naozaj sa mega tesim…ako pisete teraz uz pohodka a myslim si ze kombinacia by este mohla priniest nieco uzasne ci?
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Keram » Str 09. Feb 2022 22:26:05

@majo

Ja som tiez bol sklamany a rozmyslal som ze ci sa vobec zobudim na druhe kolo lebo som mal dnes volno. No jasne kazdy ma to svoje co preziva viacej. Ja osobne mam Petru na urovni s Petrom cize z celeho srdca im fandim. Toto ale bolo emotivne aj kvoli tomu ako sa to cele udialo. Nenormalny comeback. Neviem ci bol Peter v takej situacii ze vyhrat bolo skoro nemozne a este to dal. Asi nie aj ked v Dauhe teda to bolo dost sokujuce :D A aj v Bergene to bolo uz skoro prehrate. Toto bolo nieco na styl MVDP ked vyhral Amstel.

K tvojej otazke no dufam ze kombinacia bude medailova a tajne dufam ze dobre zajazdi aj super g. Ale keby uz aj nie tak ma splnene.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod majo » Štv 10. Feb 2022 6:41:30

@keram
Presne taaak teraz si uz moze OH uzivat a s cistou hlavoua bez tlaku sa uplne inac preteka…nieco by z toho este fakt mohlo padnut…a ked nie? No a co ved “why so serious?” :lol:
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod water202 » Štv 10. Feb 2022 17:52:13

Pre mna zostava absolutnym dusevnym blahom ked hokejisti vyhrali MS.
Patrim ku generacii ktora dospievala v obdobi rozdelenia CSFR a ten pocit ukrivdenia po zaradeni reprezentacie do C-cka a potom tie zlyhania v "nespravodlivych" kvalifikaciach o OH neustale bolel, kedze v tom obdobi sme mali fantastickych hracov.
Po vyhratom finale ta cesta z intrakov na zilinske namestie, kde VSETCI ludia na ulici sa objimali, radovali, auta na ceste trubili, jazdili dookola na kruhovych objazdoch so zastavami a potom na namesti kde sa oslavovalo a spontane vsetci skandovali mena hracov.

U Petra ma najviac zasiahol Bergen.
Ta neistota a nervozita ked vypadol signal a ta chvila napatia ci sa tam objavi jeho dres, potom ten fantasticky sprint a zase ta neistota a nervozita ci to hodil na pasku skor ako Kristoff.
Richmond som sledoval cez nekvalitny stream a pocas preteku som bol na skype s otcom a kedze kvoli oneskoreniu on mal signal skor tak uz to nebolo take silne.

Ale rovnako ta mocna emocia zo sklamania ked prehral to MSR s kwiatom. Ten zaver uz nechcem nikdy vidiet, rovnako ako zostrih proti finom o bronz...

Petra to spravila tiez paradne.
Ta emocna spirala z nuly na max bola paradna.
Pokazene prve kolo, trpnutie aby dobre zasla druhe kolo a potom dufanie v medailu, a potom po poslednom medzicase nemky sanca na zlato a euforia.

A vlastne som si uvedomil, ze najmocnejsie zazitky na sportove uspechy nasich mam po tych vykyvoch emocii hore-dole v priebehu par sekund/minut.
(aj hokej bol rychlo 2:0, 3:1 potom 3:3 a rusi nas tlacili az kym to Zigo nenabil Bondrovi)
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 19. Feb 2022 20:48:47

Tak hokejky paráda, čo poviete? Skvelá práca, najmä od Ramsayho, ukázalo sa, čo dokáže výborný tréner. Pri všetkej úcte k našim (Hossa, Filc..) mám taký pocit, že keby našu zlatú generáciu viedol tréner jeho kvalít, mali by sme úspechov viac.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod majo » Sob 19. Feb 2022 23:07:26

ifčopifčo píše:Tak hokejky paráda, čo poviete? Skvelá práca, najmä od Ramsayho, ukázalo sa, čo dokáže výborný tréner. Pri všetkej úcte k našim (Hossa, Filc..) mám taký pocit, že keby našu zlatú generáciu viedol :( tréner jeho kvalít, mali by sme úspechov viac.


Ano skvely hokej od nasich…som mega stastny a spokojny…ale pri vsetkej ucte k remseymu a jeho praci az tak by som ho neprecenoval…ziaden trener nech je akykolvek kvslitny neovlada hracom korcule ani hokejky ani ani mozgy…hraci si to musia na ladeoďakat vzdy samy…vyber hracov zostavy taktika atd ok to je jeho zasluha ale to hlavne musia dokazat hraci…nemyslim si ze keby on trenoval nasu zlatu generaciu tak ze by sme urcite mali tych titulov viac aj ked mozne to je :lol: kazdopadne skvele skvele skvele uz len difat ze to pomoze nasmu hokeju ale kedze vsetci vieme kde zijeme tak v tomto velmi oprimisticky niesom
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Keram » Ned 20. Feb 2022 19:42:48

ifčopifčo píše:Tak hokejky paráda, čo poviete? Skvelá práca, najmä od Ramsayho, ukázalo sa, čo dokáže výborný tréner. Pri všetkej úcte k našim (Hossa, Filc..) mám taký pocit, že keby našu zlatú generáciu viedol tréner jeho kvalít, mali by sme úspechov viac.


Skvele naozaj. A subjektivne mam pocit ze nas hokej este pojde hore. To co predviedol Slafkovsky je historicky vykon a mame aj dalsich skvelych mladych hracov. Na nase pomery. Na Hlinka Gretzky cupe nasi mladi hrali paradne. Nemec je tiez top talent a potom je tu Knazko ktory je v 19tich pevna sucast repre. Dalibor Dvorsky v 16 rokoch pravidelne nastupuje v svedskej druhej najvyssej sutazi a je povazovany tiez za velky talent. V lige sa dobre ukazuju mladi chlapci ako Mesar z Popradu, Sykora z Nitry, Honzek z Trencina. Vo Zvolene hra 19rocny Jedlicka ktory ma takmer bod na zapas. V Kanade hra Chromiak a Demek ktori tiez maju bod na zapas v juniorskych ligach. Potom je tu este 23 rocny najlepsi strelec nasej ligy Bucek ktory snad sa vypracuje aspon na hraca europskeho formatu. Potom je tu silna skupina rocnika 99 ktori maju 22-23 rokov. Liska v KHL, Ruzicka a Fehervary sa uz usadzuju v NHL a Kelemen, Regenda a Milos Roman boli dolezitou sucastou tohto bronzoveho muzstva. Nakoniec ani nas momentalne najlepsi hokejista Cernak nema este vela rokov.Buducnost nevyzera az tak zle. Dole urcite kvalitativne najblizsie roky nepojdeme.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod majo » Ned 20. Feb 2022 21:44:44

@keram
Skvele zhenutie a to si este nespomenul vsetkych…ano nas hokej ma buducnost a ked to Šatan a spol nevzdaju a ked sa vyuzije tento uspech na znovuvybudovanie vychovy od tych najmensich tak mame sancu byt vysoko castejsie ako len v rokoch konciacich 2kou
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod elviska » Štv 24. Feb 2022 16:07:44

ifčopifčo píše:Tak hokejky paráda, čo poviete? Skvelá práca, najmä od Ramsayho, ukázalo sa, čo dokáže výborný tréner. Pri všetkej úcte k našim (Hossa, Filc..) mám taký pocit, že keby našu zlatú generáciu viedol tréner jeho kvalít, mali by sme úspechov viac.

Filc bol celkom dobrý. Nezabúdajme aj na našich trénerov.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod elviska » Str 20. Apr 2022 23:45:23

@ifcopifco
Pred pár dňami bola Veľká noc, a čo som si všimla, sa zabúda na naše tradície, opicime sa už skoro vo všetkom po západe. A podporuje to aj dnešný mainstream. Ako je pekne zbierať vajíčka po dvore, ale tradície sú tradície. Už som nechcela spomenut tému Covid a vakcína.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 23. Apr 2022 21:20:05

elviska píše:@ifcopifco
Pred pár dňami bola Veľká noc, a čo som si všimla, sa zabúda na naše tradície, opicime sa už skoro vo všetkom po západe. A podporuje to aj dnešný mainstream. Ako je pekne zbierať vajíčka po dvore, ale tradície sú tradície. Už som nechcela spomenut tému Covid a vakcína.


Presne tak Elviska, všelijaké tie vianočné stromčeky, kapre, pieseň Stille Nacht, .... to tu nebolo a a cudzie nechceme a svoje si nedáme :lol: Ale vážne, všetko sa vyvíja, aj rôzne zvyky, niektoré vznikajú, iné zanikajú, etnografovia by o tom vedeli hovoriť veľmi dlho. Podstatné je, že nikto nikoho do ničoho nenúti (alebo teba niekto núti hľadať vajíčka?) a nikto sem nasilu nepretláča Deda Mráza zo Sovietského Zväzu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod elviska » Pon 09. Máj 2022 20:56:39

Radšej to napíšem sem, a nebudem to miešat medzi Giro. Pišete, že Orban je podporovateľ Ruska, tiež sa mi nepáčia podaktoré veci čo robí, ale sú veci s ktorými súhlasím, a určite podporuje viacej šport v Madarsku už dlhodobo, nie jak u nás politici, že pozývaju Geissenovcov (pozerám to dakedy), ale momentálne je to nevhodné.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod simko » Pia 08. Júl 2022 10:45:51

tak co pani a damy. draftovu noc prveho kola mame za sebou:) nikdy nehovor nikdy ale pochybujem ze by sa to mohlo zopakovat. dufam ze to chalanov nakopne. Juraj to nebude mat lahke, montrealsky fanusik je narocny. ale verim ze on ma hlavu nato aby to ustal. z pohladu buducnosti to zatial nic neznamena, ale z pohladu dneska je to fantazia.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod ifčopifčo » Pia 08. Júl 2022 10:51:51

simko píše:tak co pani a damy. draftovu noc prveho kola mame za sebou:) nikdy nehovor nikdy ale pochybujem ze by sa to mohlo zopakovat. dufam ze to chalanov nakopne. Juraj to nebude mat lahke, montrealsky fanusik je narocny. ale verim ze on ma hlavu nato aby to ustal. z pohladu buducnosti to zatial nic neznamena, ale z pohladu dneska je to fantazia.


Nerobí sa z toho až neprimerane veľká vec? Iste, je to individuálne ocenenie talentu a pracovitosti tých mladíkov a aj ľudí ktorí majú zásluhy na ich raste, ale nič to nezaručuje ako ukazuje história a môže to vyvolávať zbytočne veľký psychický tlak, aj keď tí naši mladíci sa mi zdajú byť psychicky dosť odolní.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod simko » Pia 08. Júl 2022 11:41:21

@ifcopifco
ja si nemyslim ze neprimerane. je to velka vec. aj ked to je len draft a z hladiska buducnosti to nic nezarucuje. ale je to aj ocenenie pre nasu ligu. dvaja hraci su jej produktom. je to znak toho ze Satan a ludia okolo neho robia veci spravne. samozrejme nemozeme ocakavat kazdy rok mat hracov v top 10 ale roky kedy sme nemali nikoho draftovaneho pocas 7. kol to jednoducho nebolo v poriadku, tak to nema vyzerat:)
ono co sa tyka tlaku, neviem. je mensi ked si trojka ako ked si jednotka? neviem ci to uz v danom pripade nie je jedno. ak si z top 5 tak od teba v danej organizacii ocakavaju ze budes hracom pre prve dve formacie v NHL. ja verim ze to Juraj zvladne. isto, nebude mat na ruziach ustlane s fanusikmi v Montreale ale mozno prave to ho bude pohanat aby naozaj tvrdo makal.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod majo » Pia 08. Júl 2022 12:53:22

Urcite je to skvela vec co sa dnes odohrala ale teraz uz to je len na nich aby dokazali ze sa experti v nich nezmylili…caka ich este pridlha cesta na vrchol ktory ale nemusi prist vobec…budem im velmi fandit…tak ako vsetkym nasim sportovcom…treba ale aj objektivne povedat ze mali trosku aj stastie…vsetci draftovy scauti a odbornici sa zhodli na tom ze tohtorocny draft bol slabsi ako po roky minule a ze absentuju megatalenty tak ako sme boli zvyknuty preto aj nasi chalani subtak vysoko…nechcem aby to znelo ponizujuco len citujem odbornikov…nemec mal stastie dokonca dvakrat…to ze by bol takcitak draftovany vysoko je uplne jasne ale za to ze sa stal dvojkou moze dakovat montrealu…ak by si habs nevybrali slavkovskeho tak si ho vyberu diabli lebo chceli v prvomrade kridelnika…dalsi popredny adebti ale boli uz len centri a tak sa rozhodli radsej pre obrancu…v kazdom pripade sa za vsetkych velmi tesim a difam ze pribudnu este viaceri v dalsich kolach
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod simko » Pia 08. Júl 2022 14:24:59

@majo
ano na tomto drafte nebol nikto ako Crosby, McDavid, Matthews. to ale neznamena ze nebolo z coho vyberat. to ukaze buducnost ktori budu z tohto draftu hviezdy NHL. ale niektori budu urcite, ci uz to bude niekto kto bol vysoko draftovany alebo niekto nenapadny z nizsich pozicii... ano Nemec by nebol dvojka keby isiel Wright ako prvy. ale to nevadi to uz su naozaj len take detaily. je zrejme ze tito nasi chlapci maju potencial. uz minuly rok na MS 2021 to bolo vidiet vdaka Craigovi. a je jedno z ktoreho miesta nakoniec isli. svita nam na lepsie hokejove casy. kdezto futbal, skoda reci...
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod simko » Pia 08. Júl 2022 14:54:41

inak ja som celkom spokojny kam sa chalani dostali. s takou Arizonou by som asi nebol:) neviem, ten tim sa mi nehodi velmi pre mladych draftovanych hracov. bol by som asi spokojnejsi keby Juraj isiel do NJD. maju tam sikovnych mladych centrov ale vzhladom nato ze Mesar ide tiez do Monetralu tak by sa mohli spolocne potiahnut.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Keram » Sob 09. Júl 2022 15:28:44

Ja som si to pozrel dnes s archivu a aj tak som pocitoval nervozitu a husiu kozu ked isli vybrat Jura a Simona a to som vedel ako to dopadlo :D

Je to urcite velka vec. Kedze su jednotka a dvojka bude na nich vyvijany velky tlak ci uz tu ale aj v zamori ale myslim si ze maju obaja v hlave zrovnane. Juro mi pripomina svojou bezprostrednostou a liderstvom Peta Sagana. Vyhodu ze boli vysoko draftovani maju v tom ze paradoxne s nimi budu mat este viac trpezlivosti ako s ostatnymi ked uz do nich investovali vysoke volby. Sance mat budu uz to len pretavit. Top3 sa vacsinou stavaju svetove hviezdy tak dufam ze nasi slovaci nebudu vynimka
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron