Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Bicykle, technika, servis

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Bicykle, technika, servis

Poslaťod Cycling-Info.sk » Str 18. Feb 2015 18:35:51

Dôležitou súčasťou cyklistiky je samotná technika, na ktorej jazdia pretekári aj my, fanúšikovia.
V našej sekcii o technike sa dozviete veľa zaujímavého, publikovali sme aj informácie o jednotlivých značkách bicyklov, ktoré používajú profíci:
http://www.cycling-info.sk/bicykle-a-technika

Podeľte sa so svojimi skúsenosťami, akého tátoša máte doma, ktoré značky či komponenty odporúčate, prípadne s ktorými nemáte dobré skúsenosti.
Ak máte problémy, ktoré môžu súvisieť so zlým posedom, náš kamarát Marek Varhaňovský robí v Banskej Bystrici profesionálne merania:
http://www.bikepro.sk/informacie/specialized-bg-fit/specialized-bg-fit-program/
Cycling-Info.sk
Administrátor
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:05:28

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod miakee » Uto 24. Feb 2015 16:25:35

Zatial som neprišiel na to ako pridať ďalšiu tému, otázku do fóra. Zaujímalo bi ma akú máte skúsenosť s ALU unášačmi.
konkrétnejšie s zahryzavaním sa bežných kaziet, 105, ultegra.. (poruchovosťou, servisom) Potrebujem náboj na shimano 28H.
výplet plánujem 2x.
miakee
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod emve » Štv 26. Feb 2015 0:02:54

rád by som ti odpovedal, len celkom presne neviem, čo konkrétne chceš vedieť ...... väčšinou keď chceš v našich podmienkach vypletať kolesa v podstate neštandardným počtom špicov ako je napr. aj počet 28, tak veľa možností na nákup nábojov nie je, vo väčšine prípadov je dostupný iba Novatec a ten má so zahryzávaním trošku problém, nedá sa to nijak vyhnúť, po čase budeš musieť kazetu stiahnuť z orecha napr. pomocou plochého skrutkovača a tie otlačené výstupky potom odstrániť pilníkom, väčšinou pri ďalšom založení kazety sa to už hlbšie nezahryzne a tá kazeta ide ľahšie dole, poprípade zopakuješ predchádzajúci postup ..... je aj iná varianta, že budeš hľadať, kde by si kúpil originálny Shimano náboj 28 dierový a máš po probléme
Obrázok užívateľa
emve
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str 25. Feb 2015 22:56:52

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod miakee » Pia 27. Feb 2015 14:53:08

vďaka za reakciu. rozmýšlal som ešte nad DT swiss 350, ale tá na tom bude podobne, s tým zahryzávaním. Tak asi pôjdem do toho Novatecu F482. Akurát bi som bol dosť nerád keby mi niekde "sekol" ten orech kvôli tomu. Na Novatec asi lahšie zoženiem náhradný orech. mal bi byť aj vo verzii steel, a teraz začali robiť aj nejaké s ABG vložkou ( ale už som niekde videl foto že ani tá to celkom nerieši). A potom som sa ešte dočítal o riešení s rozklepanými ihlami, aj keď si velmi nemyslím že 0,2mm rozklepanej(aj keď to dám na každú záberovú hranu), síce špeciálnej ocele bi to mohlo zachrániť. dobré je to vyjadrenie výrobcu že treba použiť kazetu s unášačom., keď sa robia po pastorkoch.
miakee
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod ivo » Uto 09. Jún 2015 9:21:31

Prosím Vás, ako má byť správne nastavený radič na cestnom bajku? Na novom bajku to bolo nastavené tak, že radenie hore-dole fungovalo pomocou jedného kliku. V servise mi to však nastavili tak, že na preradenie hore aj dole je potrebné kliknúť 2 krát. Urobili mi to tak v servise aj na druhý krát. Pritom iný servis to nastavil tak ako to bolo na novom bajku, teda radenie hore -dole na jeden klik pákou. Jedná sa o radenie a radič typu Shimano 105.
Obrázok užívateľa
ivo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod Roman » Uto 09. Jún 2015 11:47:16

mam ten isty problem
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod andreee » Štv 11. Jún 2015 12:57:16

Každým kliknutím sa preradí o jeden pastorok. Takže pri 2 klikoch by to malo skočiť o 2. Robí ti to na všetkých pastorkoch, alebo len na niektorých? Dokážeš takto prejsť celú kazetu?
andreee
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

crossovy plast

Poslaťod JFK » Štv 11. Jún 2015 17:08:59

zdravim,
pre moju polovicku hladam plaste (28xa) ruzovej farby resp. s ruzovym pasikom, aby mala k biku "blizsi" vztah:)
neviete nahodou poradit vyrobcu/typ resp predajcu? nasiel som sice od kenda ale to je moc farebne, skor by som chcel nieco decentnejsie.
dakujem
JFK
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod ivo » Štv 11. Jún 2015 17:17:26

andreee píše:Každým kliknutím sa preradí o jeden pastorok. Takže pri 2 klikoch by to malo skočiť o 2. Robí ti to na všetkých pastorkoch, alebo len na niektorých? Dokážeš takto prejsť celú kazetu?


Písali sme o radiči, teda vpredu na píle. Vzadu to fachcí ako má.
Obrázok užívateľa
ivo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: crossovy plast

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 11. Jún 2015 19:33:56

JFK píše:zdravim,
pre moju polovicku hladam plaste (28xa) ruzovej farby resp. s ruzovym pasikom, aby mala k biku "blizsi" vztah:)
neviete nahodou poradit vyrobcu/typ resp predajcu? nasiel som sice od kenda ale to je moc farebne, skor by som chcel nieco decentnejsie.
dakujem



http://suncycle.sk/sk/produkt/plast-sch ... uzovy/6281
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: crossovy plast

Poslaťod JFK » Pia 12. Jún 2015 9:02:14

Focus-Shimano píše:
JFK píše:zdravim,
pre moju polovicku hladam plaste (28xa) ruzovej farby resp. s ruzovym pasikom, aby mala k biku "blizsi" vztah:)
neviete nahodou poradit vyrobcu/typ resp predajcu? nasiel som sice od kenda ale to je moc farebne, skor by som chcel nieco decentnejsie.
dakujem



http://suncycle.sk/sk/produkt/plast-sch ... uzovy/6281


tento by bol idealny ak by bola sirka medzi 32-40, skoda ze robia len na cestne, dakujem aj tak
JFK
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod Peter - BORA » Uto 23. Jún 2015 8:43:10

ivo píše:Prosím Vás, ako má byť správne nastavený radič na cestnom bajku? Na novom bajku to bolo nastavené tak, že radenie hore-dole fungovalo pomocou jedného kliku. V servise mi to však nastavili tak, že na preradenie hore aj dole je potrebné kliknúť 2 krát. Urobili mi to tak v servise aj na druhý krát. Pritom iný servis to nastavil tak ako to bolo na novom bajku, teda radenie hore -dole na jeden klik pákou. Jedná sa o radenie a radič typu Shimano 105.

Vymen servis!
Peter - BORA
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:38

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod Roman » Uto 23. Jún 2015 9:54:53

ivo píše:Prosím Vás, ako má byť správne nastavený radič na cestnom bajku? Na novom bajku to bolo nastavené tak, že radenie hore-dole fungovalo pomocou jedného kliku. V servise mi to však nastavili tak, že na preradenie hore aj dole je potrebné kliknúť 2 krát. Urobili mi to tak v servise aj na druhý krát. Pritom iný servis to nastavil tak ako to bolo na novom bajku, teda radenie hore -dole na jeden klik pákou. Jedná sa o radenie a radič typu Shimano 105.

Kde chodis do servisu? Ze ci nemame ten isty :-D
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Intergalaktický bajk :)

Poslaťod dexterko » Pon 31. Aug 2015 22:47:39

http://video.eurosport.com/cycling/vuel ... ideo.shtml

Zachytil toto niekto? Čo nato vravíte? Hold, treba ísť s dobou :))
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Intergalaktický bajk :)

Poslaťod pacific79 » Pia 04. Sep 2015 12:04:33

dexterko píše:http://video.eurosport.com/cycling/vuelta-a-espana/2015/vuelta-extra-the-jury-is-out-on-disc-brakes_vid386325/video.shtml

Zachytil toto niekto? Čo nato vravíte? Hold, treba ísť s dobou :))


V auguste a septembri mali WT timy moznost testovat diskove brzdy, vyuzili to viaceri uz aj na Eneco Tour.
Obrázok užívateľa
pacific79
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:38

dúhový bajk

Poslaťod dexterko » Pia 23. Okt 2015 23:09:13

aby sa nezabudlo, že máme majstra sveta :D tak si to treba sem-tam pripomenúť :mrgreen:
menšia fotogaléria majstrovského bajku (dobre, zásadne sa nelíši od toho sezónneho, ale tento je MAJSTROVSKÝ) :lol:

http://velonews.competitor.com/2015/09/ ... mac_386549
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: dúhový bajk

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 24. Okt 2015 8:29:09

dexterko píše:aby sa nezabudlo, že máme majstra sveta :D tak si to treba sem-tam pripomenúť :mrgreen:
menšia fotogaléria majstrovského bajku (dobre, zásadne sa nelíši od toho sezónneho, ale tento je MAJSTROVSKÝ) :lol:

http://velonews.competitor.com/2015/09/ ... mac_386549

Ale to nie je majstrovský stroj to je jeho klasický tarmac ktorý používal cez sezónu.Hodila by sa k nemu biela omotávka
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod dexterko » Sob 24. Okt 2015 15:00:33

Sme sa nepochopili :D
Majstrovský je preto, lebo toto sú fotky toho bycikla, na ktorom sa stal majstrom sveta. Fotky zrejme urobené krátko po preteku, nakoľko sú tam znaky MS ako npr. logo MS na ráme a súťažné číslo. Nemyslel som to tak, že s týmto bude teraz jazdiť ;)
Nechcel som tým povedať nič svetoborné, išlo mi len o pripomenutie najväčšieho úspechu SVK cyklistiky.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 24. Okt 2015 21:23:48

dexterko píše:Sme sa nepochopili :D
Majstrovský je preto, lebo toto sú fotky toho bycikla, na ktorom sa stal majstrom sveta. Fotky zrejme urobené krátko po preteku, nakoľko sú tam znaky MS ako npr. logo MS na ráme a súťažné číslo. Nemyslel som to tak, že s týmto bude teraz jazdiť ;)
Nechcel som tým povedať nič svetoborné, išlo mi len o pripomenutie najväčšieho úspechu SVK cyklistiky.

Áno nepochopili sme :D až keď som dopísal svoju reakciu vtedy som pochopil ako to bolo myslené :D Ale omotávka by sa tam fakt hodila biela tak ako ju vozil na jar
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod majo » Ned 01. Nov 2015 20:55:24

robim to nerad ale musim tu hodit jeden link...sice predpokladam ze vacsina z vas to uz niekde videla ale aj tak :D

http://www.mtbiker.sk/clanky/7979/flasa ... sobom.html

celkom ma zaujima co na to ti blazni co riesia kazdy gram lebo sa vzdy dokazem slusne zabavit na komentoch typu: "zhod tu nalepku lebo ti to zdviha vahu bicykla" :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Ďalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron