Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Cyklistika v televízii

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod lukas » Pon 13. Apr 2015 23:17:23

@Focus-Shimano
Dobrá otázka, čakal som, kedy príde. Žiaľ, okolnosti sú nepriaznivé. Tento rok stoja práva na Tour de Suisse omnoho viac ako v minulosti. Menili sa firmy v pozadí a práva na SR a ČR by mala mať jedna česká spoločnosť. Švajčiari mi už v januári povedali, že tá firma to predala Sport 1 (tento rok vysielajú Formulu 1), ale túto informáciu sa mi nepodarilo potvrdiť a skôr sa zdá, že to nie je pravda. Švajčiari si to poplietli. ČT to za týchto podmienok určite tiež nekúpi. S TdS to môže ešte dopadnúť všelijako.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod bloy » Pia 08. Máj 2015 21:03:40

Škoda, že na Eurosporte nedávali oficiálny program z úvodnej prezentácie tímov na Gire; ja mám tieto prezentácie, kde sa predstavia tímy a hlavné hviezdy povedia pár slov pred pretekmi celkom rád.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod Focus-Shimano » Str 13. Máj 2015 21:45:54

Tak ako to vyzerá s Tour de suisse?
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod lukas » Štv 14. Máj 2015 10:35:29

@Focus-Shimano
Práva na TdS pre český a slovenský trh od Švajčiarov v januári kúpila jedna spoločnosť, ktorá sa teraz snaží na tom zarobiť (posledné dva roky to cez nich nešlo), teda ponúka to všetkým televíziám na SR aj ČR a čaká, ktorá zaplatí viac. Slovak Sport (vysoká cena), Digi Sport (EH v Baku) a RTVS (bez komentára) sú mimo hry, takže netuším, ako to dopadne. Ale niekto by to vysielať mal, lebo agentúra na tom hrubo prerobí. Dá sa očakávať, že s pribúdajúcim časom bude padať cena. Telefonoval som so šéfredaktorom športu v Markíze, ktorý potvrdil, že o tom diskutujú. Rozhodujúce slovo bude mať pán z Rakúska. Neviem ako je to v iných televíziách.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 14. Máj 2015 17:01:25

Keď by to zobrala markíza tak dúfam že by si to komentoval ty Lukáš lebo si neviem predstaviť komentár komentátorov z markízy ktorí poriadne nepoznajú mená cyklistov.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod lukas » Štv 14. Máj 2015 21:59:31

Uvidíme. Ja sa rozhodne sám nebudem nikam tlačiť a je potrebné myslieť aj na chod portálu. V júni aj júli neviem, kde mi hlava stojí. Posledné dva roky s tými deviatimi dňami TdS boli fyzicky aj psychicky na hrane. Kto si to kúpi bude na jeho pleciach zodpovednosť za prenosy a určí si podobu vysielania.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod lukas » Pon 18. Máj 2015 13:37:40

Riešia sa ale ešte ďalšie preteky, ktoré sa naživo nikdy nevysielali, takže držme palce kompetentným ;)
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod lukas » Uto 19. Máj 2015 22:00:04

Dnes ste sa viacerí zrejme dozvedeli z tlačovky, že RTVS rozšírila portfólio priamych prenosov zo športu.
Na MS v cestnej cyklistike budú mať práva až do roku 2020 a v rokoch 2016 a 2017 budú premiérovo vysielať aj Tour de Suisse. Znamená to, že tohtoročné Švajčiarsko už kúpila iná televízia. Zatiaľ nemám informácie, ktorá.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod Focus-Shimano » Str 20. Máj 2015 17:07:13

To sú dobré správy som zvedavý kto kúpil tour de suisse
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 02. Jún 2015 16:38:08

Lukáš kedže RTVS rozširuje vysielanie cyklistiky nemá v pláne vysielať aj jarné flámske klasiky?
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod lukas » Str 03. Jún 2015 9:46:29

@Focus-Shimano
Určite by som to nevnímal tak, že RTVS cieľavedomo rozširuje vysielanie cyklistiky. Na Žilinu zohnal peniaze Privara a Suisse kúpili v jednom obrovskom balíku, ktorý vlastnil Pragosport, a to bola viac-menej náhoda, keďže ešte vlani Pragosport Suisse nemal. Na budúci rok už možno nebudú vysielať žiadnu klasiku, ani Roubaix, trojročná zmluva vypršala. Pokúsim sa to počas Tour riešiť, ale optimizmus nemám. Flámske klasiky sú veľmi drahé, drahšie ako tie od A.S.O. Francúzi razia politiku lacných TV práv pre menšie a exotickejšie krajiny, chcú svoje prenosy dostať do čo najviac krajín.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Lemond of cycling

Poslaťod bloy » Uto 09. Jún 2015 10:44:11

Je to trošku mimo toho, čo sa v tejto téme doteraz preberalo, ale predmetom to do nej patrí, tak snáď sa to sem hodí. Sledujete niekto program Lemond of Cycling? Včera som videl veľmi príjemný diel, zameraný najmä na Ruia Costu, až som bol prekvapený, lebo z hľadiska takého komentovania pred pretekmi, etapákmi sa mi viac ako Lemondove páčili skôr Flechove komentáre. Ale na tento Lemondov program sa pozeralo veľmi dobre, nabudúce má byť s Nairom, to bude asi tesne pred Tour.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 09. Jún 2015 13:28:27

Tento rok zrejme Tour de suisse v tv neuvidime pozeram programy roznych tv a nikde nic takze budeme musiet streamovat zial.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod andreee » Štv 11. Jún 2015 11:42:43

Nevie niekto kedy a kde sa dá pozrieť záznam z etáp okolo Slovenska? Pokiaľ si pamätám, mali byť nejaké krátke reporty. Či?
andreee
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Tour de France - otázky

Poslaťod lukas » Štv 02. Júl 2015 14:51:15

Ľudia, v súvislosti s vysielaním Tour de France na Dvojke RTVS vás chcem požiadať, aby ste sa aj takto cez fórum pýtali hostí zaujímavé otázky. Na email tdf@rtvs.sk prichádza veľa otázok, ale mnohé sú nepoužiteľné pre priamy prenos. Vy ste inteligenčne aj vedomostne na tom veľmi dobre, takže nepochybujem, že vaše prípadné otázky môžu byť kultivované a zaujímavé pre divákov. Budem sa tu snažiť chodiť a verím, že budete zdrojom zaujímavých debát v prenosoch. V pondelok 6.7. príde do štúdia Marek Varhaňovský, ktorý sa venuje technike, bicyklom, meraniu a nastavovaniu posedov. Potom vo štvrtok 9.7. Juraj Karas, ktorý sa zameriava na tréning a diagnostiku. Veľmi zaujímaví hostia, ak sa využije ich potenciál. Budem veľmi rád, ak sa tu v tejto téme objavia otázky. Samozrejme, môžu kedykoľvek a ku akémukoľvek hosťovi. Budem to tu priebežne sledovať.
Vďaka!
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod mortirolo08 » Pia 03. Júl 2015 1:02:18

Chcem sa spytat ako je to s oficialnym streamovanim stv2 pocas TdF, maju nato pravo a bude takto streamovany prenos?
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod andreee » Pia 03. Júl 2015 10:13:48

Ako prvé sa na p Varhaňovského ponúka otázka čo hovorí na súčasný humbuk okolo skrytého pohonu v ráme. Tiež by mohol vysvetliť tie točiace sa kolesá po páde a pod. Ďalšia otázka je, čo urobí rozdiel 1-2 mm v nastavení posedu, konkrétne výšky sedla.
andreee
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod eres » Pia 03. Júl 2015 11:18:06

Ahoj Lukáš,

vďaka za túto možnosť. Zaujal ma plánovaný hosť Juraj Karas. Vyhľadal som si o ňom niečo na nete a myslím si, že by rozhovor s ním bolo dobré viesť na takej úrovni, aby sme to väčšina hobíkov aj ako-tak chápali :) . Nehovorím, že odborná debata by nebola fajn, určite to budú sledovať aj ľudia, ktorí vážne jazdili alebo jazdia, ale drvivá prevaha bude určite amatérov a nešportovcov.

Čo som s ním čítal jeden rozhovor, tak viem, že nemá rád, keď od neho chcú všeobecné rady, ale určite sa skús opýtať, na nejaké základne náznaky toho, že v tréningu (amatérskom) je niečo zle - pretrénovanosť, opakujúca sa únava, nezlepšovanie výkonnosti napriek narastajúcemu objemu tréningu atď. Človek si myslí, že všetko robí dobre, ale znamenia svojho tela, že to tak nie je, nevníma a nechápe, resp. nedokáže vnímať a chápať...

A mňa osobne by zaujímali nejaké rady k intervalovému tréningu. Ani nie tak o ňom samotnom, ale kedy a ako často ho zaraďovať, s akým iným typom tréningu je vhodné ho kombinovať a pod.

A ešte, či neplánuje vydať nejakú knižku vo forme, povedzme, populárno-náučnej literatúry. Ak už nie sám, tak napr. v kombinácii niekým, kto sa venuje napr. správnej výžive. Viem, že by to bolo určite náročné, trh je malý, ale napr. v prípade formy platenej e-knihy by to bolo určite realizovateľné.
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod lukas » Pia 03. Júl 2015 13:47:18

mortirolo08 píše:Chcem sa spytat ako je to s oficialnym streamovanim stv2 pocas TdF, maju nato pravo a bude takto streamovany prenos?

Áno, práva majú. Na tdf.rtvs.sk to môžete sledovať, ak ste na SR. Myslím, že aj v HD. Pozerám, že tam už niečo je. Budú tam dávať príspevky od Štefanca aj nejaké sumáre. Výsledky súťaže atď.

andreee a eres. Vďaka, pokojne pokračujte. ja si to značím.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod paula@sile » Pia 03. Júl 2015 14:00:31

to nastavenie posedu by ma tiez velmi zaujimalo, vraj niektori cyklisti naozaj vnimaju 1-2 mm rozdiely.
ake problemy, zdravotne komplikacie, vyplyvaju z dlhodobo zleho nastavenia, aka ( kratka) doba staci na to, aby k poskodeniu doslo.
ako to posobi na bedrove klby, (je mozne jednostranne opotrebovanie) trpi tym chrbtica, popripade nohy atd…
sice nebudem rtvs sledovat, no rodina, ktora 100% bude, mi popripade tie info sprostredkuje…
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia