Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Cycling-Info.sk » Str 18. Feb 2015 21:39:02

Už piaty rok nám Vaše otázky, námety, poznámky či upozornenia na chyby v článkoch píšete na emailovú adresu redakcia@cycling-info.sk a vážime si všetkých, ktorí túto možnosť využili. Ďakujeme a robte tak aj naďalej.

Ak nás z nejakých dôvodov nechcete kontaktovať emailom, alebo si myslíte, že Vaša otázka / podnet je zaujímavý aj pre ostatných čitateľov, môžete nám otázku položiť cez fórum v tejto téme. Budeme sa snažiť odpovedať čo najrýchlejšie.
Cycling-Info.sk
Administrátor
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:05:28

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod andreee » Pon 23. Feb 2015 14:57:50

Tak ja dám prvý príspevok. 1. Na hornej lište vedľa tlačítka technika by som umiestnil tlačítko fórum, nech je priama cesta od portálu do fóra. 2. Nemyslím, že kto nechce fórum musí byť automaticky neprajníkom. 3. Ku písaniu príspevku by nemalo viesť tlačidlo odoslať príspevok, ale napr. napísať, pridať atď. príspevok. Čiste kvôli intuitívnosti ovládania. 4. Zle umiestnený príspevok netreba hneď mazať, ale ho presunúť do správnej témy.
Toľko odo mňa k zlepšeniu users friendly fóra. Nie som v tejto oblasti odborník, len sú to veci čo mi hneď udreli do očí.
Na záver, nepochopil som na prvý krát (ale možno je chyba v mojom prijímači) či budú diskusie pod článkami na portáli úplne zavreté, alebo nie. Ak nie fórum sa bude rozbiehať pomaly, ak áno, bude to tu zahltené najmä počas TdF erudovanými názormi odborníkov ktorý vidia cyklistiku raz za rok.
Veľa zdaru a hlavne pevných nervov pri prevádzkovaní fóra.
andreee
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Pon 23. Feb 2015 16:06:44

Vďaka "andreee" za reakciu.
1. samozrejme, priamych ciest na fórum bude viac.
3-4. potrebujeme pár dní počkať a vypočuť si názory na funkcionalitu atď. z rôznych strán. Potom to zapracujeme.

Diskusie pod článkami na portáli budú fungovať ďalej. Našim cieľom nie je celú komunitu diskutérov presunúť z portálu sem. Chceme iba diskusiu sprehľadniť, aby sa na portáli diskutovalo k pretekom / téme, ktorej sa článok týka. Tu je priestor k diskusii o nadčasovejších témach či pretekoch, ktoré sa budú konať o pár týždňov. Tiež priznávame, že informačne nedokážeme pokryť všetko, čo sa udeje. Teda ak sa cyklista zraní počas tréningu, vyhrá preteky, o ktorých nepíšeme, podpíše zmluvu s novým tímom alebo sa ožení, môžete o tom diskutovať tu, nie v diskusii pod článkom, ktorý sa takej témy netýka.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 647
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod ifčopifčo » Pon 23. Feb 2015 16:36:38

Skúška spojenia, máte drobnú chybičku v článku "Aj Greipel si už pripísal prvé víťazstvo, Algarve vyhral Geraint Thomas", cyklista Kaťuše ktorý skončil 4. je Rudi Selig a nie Sulig ;)
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod milanov » Pon 23. Feb 2015 18:22:02

Tak toto je môj prvý príspevok. Dúfam, že to bude fungovať aspoň tak, ako to je na cz. Ale keď aj tam sa to niekedy kazí nepatričnými príspevkami a urážkami.
Obrázok užívateľa
milanov
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:54

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Togo » Pon 23. Feb 2015 19:15:46

V prvom rade vďaka redakcii za spustenie fóra a dúfam, že sa diskusia v dohľadnej dobe rozbehne a bude tu prispievať čo najmenej "trollov".

Chcel som sa ale spýtať, či je možné upravovať už odoslané príspevky. Takúto možnosť som neobjavil, no myslím, že by sa to niekedy mohlo celkom hodiť. ;)
Obrázok užívateľa
Togo
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 17:27:55

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Pon 23. Feb 2015 19:43:26

ifčopifčo, upozornenia na chyby v článkoch by ste nám predsa len mali adresovať na redakčný email.
Togo, o možnosti úpravy príspevku debatujeme. Je to možné nastaviť, no má to svoje výhody aj nevýhody.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 647
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod berloq » Pon 23. Feb 2015 21:38:34

Je to tu.
Za fórum som hlasoval aj ja, aj keď, som si nevedel úplne predstaviť ako je to fórum myslené. Model klasického fóra je zrejme tá najlepšia cesta, ten najlepší spôsob. Ale bojím sa, že to bude mierne chaotické. Teda zatiaľ sa mi to tak zdá. Tým, že sa naďalej bude dať prispievať pod články a zároveň tu vznikne voľná diskusia, bude to oveľa menej prehľadné. Pretože venovať sa článku... čo to presne znamená? Tam sa bude písať len o danej etape? Ale veď o nej píšete vy. A píšete to objektívne, presne, teda tak, ako to v preteku vyzerá. Myslím, že písať len k danému preteku je (ne)náročné. Sám keď píšem, prechádzam tam, tam a tam...

Ak sa mám priznať viac by mi vyhovovalo, urobiť z tohto fóra jediný prostriedok komunikácie alebo to nechať pri starom. Funguje to tak, na veľa stránkach, teda autor pridá tému a na fóre sa o nej diskutuje. Navyše tým, že by ste zakázali písanie príspevkov do Vašich článkov, zabránite prípadnému znehodnocovaniu vašej práce diskutujúcimi.

Ale je to len môj názor. V celku mi to je jedno, prispôsobím sa a zvyknem si na to. Len by som bol veľmi nerád, keby moje príspevky pod článkami by boli nejaké škodiace, teda také, ktoré tam nemajú čo robiť. Neviem ako tvrdo to budete posudzovať ;) . Ak sú dovolené pripomienky, uvítal by som väčšie možnosti tvorby profilu, niečo také ako má filmová databáza (CSFD.cz).

Každopádne veľa zdaru. Sám som zvedavý ako sa fórum uchytí.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Lance Armstrong » Pon 23. Feb 2015 23:01:11

Ja by som nechal oboje. V diskusiach pod clankom by mali byt ohlasy a pripomienky k samotnemu clanku, pripadne prispevky typu "parada, gratulujem" po Petrovych vitazstvach :) Vlastne to tak uz funguje. No a na fore moze bezat odbornejsia diskusia, ktora bola doteraz velmi chaoticka v jednotlivych clankoch. Vid napr. report z Andaluzie, kde sa poslednych 6 prispevkov tyka Milan-San Rema.
Lance Armstrong
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod pepe » Uto 24. Feb 2015 0:11:19

Planujete opt.zobrazenie pre tablety a mobil? Za obsah velka popochvala, ale luskat stranku mimo PC, to je masaker. Forum chvalim.
pepe
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Uto 24. Feb 2015 0:54:58

Lance odpovedal berloqovi. Pokojne diskutujte ďalej na portálovej verzii. Ale San Remo 23.2. patrí sem. Nebudeme však mazať komentáre na portálovej verzii, keď sa nebudú týkať témy. Ide len o zvyk. Uvidíme, či ho vypestujeme. Budeme radi, ak bude diskusia žiť tam aj tam.
Je možné, že v portálovej verzii opäť uvoľníme diskusiu aj pre neregistrovaných. Nutnosť registrácie veľké zmeny nepriniesla.

Chceli sme hlavne vytvoriť pôdu pre nadčasové témy. O Tour de France sa vieme živo baviť aj pol roka dopredu. Taktiež potrebujú mnohí poradiť s výberom bicykla, tréningom či v otázke zdravia. Na fóre sa o svoj problém môžu podeliť, požiadať o radu. To sme v portálovej verzii nemohli sprostredkovať.

A pepe. žiaľ, v tejto sezóne k mobilnej verzii portálu nedôjde. Museli sme vymeniť administrátora a nový nebude takýmto spôsobom zasahovať do práce starého, aby nedošlo ku kolapsu systému. Ak budeme mať k dispozícii dostatok financií, pred sezónou 2016 kompletne zrekonštruujeme web po všetkých stránkach a dôjde aj ku optimalizácii na mobilnú verziu. Uvedomujeme si, že sme vo sfére grafiky a funkcionality portálu trochu zamrzli, ale všetko sa odvíja od finančnej situácie. Obsah musí byť priorita č. 1.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 647
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Lance Armstrong » Uto 24. Feb 2015 12:42:47

Chyba mi moznost citovat prispevok. Ked chce clovek reagovat na starsi prispevok, alebo len cast z neho, tak by sa to celkom hodilo.
Lance Armstrong
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod ifčopifčo » Uto 24. Feb 2015 15:36:02

Iba nápad, mne by sa viacej páčilo keby po kliknutí na hlavnej stránke cycling-info na fórum by sa fórum defaultne otváralo na tej istej karte a na hlavnej stránke fóra by bolo tlačítko pre návrat na cycling-info. (možno aj je ale neviem ho nájsť) . Takto to vyzerá ako keby hlavný portál a fórum k sebe nepatrili, pri spomenutých úpravách by bolo jasnejšie že ide stále o cycling-info.
Ďalej by som navrhol aby na fóre v sekcii "Svetová cyklistika - sezóna" boli otvorené témy týkajúce sa nadchádzajúcich WT klasík, minimálne monumentov. Viem že je tam sekcia Rôzne preteky ale tá by podľa mňa bola časom neprehľadná keby v nej boli zmiešané všetky ostatné preteky okrem GT a MS.
Inak výborná práca a pochvala všetkým ktorí sa na vývoji a implementovaní tohto fóra podieľali.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod MichalJ » Str 25. Feb 2015 0:19:57

Na začiatok chcem znova pochváliť celú redakciu cycling-info, nielen za fórum ale celkový prístup k portálu a počtu článkov. Poslední dni som nemal moc čas a až som sa v dobrom zhrozil keď som zistil koľko článkov mi chýba prečítať ;)

K fóru, moc výčitok ani námetov aktuálne nemám, jediné čo mi napadá je inšpirovať sa z fóra CN a vytvoriť nejaké tému pre doping, s tým že vo zvyšku fóra by sa plošne zakázalo doping spomínať. Ťažko dopredu povedať koľko by sa tu vôbec spomínal, ale ja osobne vážne nemám chuť čítať rôzne podozrenia v rámci normálnej debaty. Tým nechcem tvrdiť že cyklistika je 100% čistá, a v pohode by som o tom podebatoval, ale pekne mimo, nie aby sa to plietlo.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Milanj55 » Štv 26. Feb 2015 22:49:11

Dobrý večer pán Lukáš Timko, aj já som hlasoval za toto diskusné fórum.Mal som čo robiť, aby som sa tu zorientoval, ale to býva vždy v začiatkoch a potom už niet problému.
Toto fórum vedené vami redaktormi má určitú úroveň a musím priznať , že si počínate skvele a z mojej strany voči Vám žiadna vítka.Tak nepoľavte vo svojej snahe a nedajte sa nikým ovplyvniť. Píšem to hlavne preto, lebo som zaregistroval nejaké ataky aj voči Vám, ale však viete sme tu vzorka ľudí so širokým záberom a koľko ľudí toľko pováh.Aj mňa sem tam vytočia podaktorí prispievajúci, veď aj presne viete o koho sa jedná.Niekedy sa stane aj mne , že niečo napíšem horúcim perom, ale vždy sa snažím dať to do poriadku.
Veď najväčšia sila vôle je vedieť si uznať chybu a následne sa ospravedlniť.Ale už som trochu odbočil , lebo som bol aj já tej mienky ako"berlog", že týmto len duplujeme hlavnú
stránku cykling-info. Veď tam diskutujeme o všetkom čo nám podáte ako na podnose, príspevky na vysokej odbornej úrovni a naše reakcie na ne dlho nedajú na seba čakať.
Chcel by som spomenúť ešte druhý problém, ktorý sme prežívali v posledné dni a to bezmocná snaha nájsť nejaký kúsok aspoň dojazdu etáp z Ománu a ani z Kataru to nebolo nič moc.My slovenský fanúškovia cyklistiky , by sme chceli sledovať aspoň tie preteky , kde bude naše slovenské zastúpenie.Viem zabezpečiť online prenosy z takých podujatí je nesmierne nákladné a máloktoré televízie by do takého projektu išli.Potom nám neostáva , len vyhľadávať live/stream hoci aj po arabsky a vidíme to rozmazane ako z ponorky.Viem písali Ste, že prebehli dohovory so Slovak Sport a presne bolo uvedené o ktoré preteky by sa jednalo. Já , mám predplatený programový balíček aj so Slovak Sport na celý rok. takže to vítam , ale čo na to naša RTVS, ako sa ona bude podielať na priamych prenosoch z WT?Najviac ma štve , že prakticky mám predplatené všetky programy Eurosportu, kde dávajú duplicitne napr."tenis,basketbal,lyžovanie...,ale prenosy z cestnej cyklistiky nedáva ani jeden!Už sa teším na marec , keď sa začnú jarné klasiky a na výkony Petra Sagana v tíme Tinkoff-Saxo.Záverom Vám chcem popriať veľa úspechov na tejto skvelej stránke a hlavne pevné nervy pri čítaní našich príspevkov.Pekný večer všetkým fanúšikom cyklistiky.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Pet » Pia 27. Feb 2015 22:57:12

V časti členovia nefunguje vyhľadávanie členov podľa začiatočných písmen abecedy.
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Vyriešili sme pár nedostatkov

Poslaťod Cycling-Info.sk » Pon 02. Mar 2015 11:14:45

Úvodné dni fungovania fóra ukázali pár nedostatkov a aj vy ste svojimi názormi prispeli k vyriešeniu nasledujúcich vecí:
a) tlačidlo "Pridať príspevok" sme urobili výraznejšie hore aj dole,
b) vaše mená pri príspevkoch vpravo sú trošku výraznejšie,
c) svoje publikované príspevky môžete upraviť (ak chcete niečo doplniť, opraviť chybu), ale iba do 15 minút od prvého odoslania,
d) svoje publikované príspevky môžete vymazať do 15 minút od odoslania,
e) môžete ľahko citovať kolegov v diskusii,
f) Pri vstupe do danej témy vás systém automaticky hneď presunie na prvý príspevok, ktorý ste nečítali,
g) v hornom horizontálnom paneli vľavo je umiestnený odkaz na portálovú verziu Cycling-Info.sk,
h) vytvorili sme novú tému pre monumentálne klasiky.

@Pet - my chybu nevidíme. tiež sa nám nezdá dôležitý celý tento akt hrabania sa medzi členmi fóra.

@MichalJ - nemyslíme si, že by sa to tu malo zvrhnúť na "dopingové fórum", zatiaľ neplánujeme špeciálnu tému pre doping. Ak k dopingovému prípadu dôjde, môžete o tom diskutovať v téme "Tímy a cyklisti".
Cycling-Info.sk
Administrátor
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:05:28

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod ifčopifčo » Pon 02. Mar 2015 13:25:55

Vďaka za zapracovanie pripomienok, len malá poznámka k nefunkčnému vyhľadávaniu členov fóra podľa písmen.
Nie je to dôležité, ale ak je to ponúknuté malo by to byť funkčné, mne to na firefoxe verzia 36.0 vypisuje chybu (Not found - The requested URL /forum/memberlist.php&first_char=v was not found on this server.) pri kliknutí na akékoľvek písmeno.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod eres » Pon 02. Mar 2015 15:07:48

ifčopifčo píše: ...len malá poznámka k nefunkčnému vyhľadávaniu členov fóra podľa písmen.


Ale má to aj svoje výhody - aspoň zatiaľ nevieš, koľko je tu registrovaných "džízesov"... A "čudák" zatiaľ nie, našiel som len jeho mamku :roll:

V IE mi to vyhľadávanie funguje...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 29. Mar 2015 8:20:15

Chcel by som upozornit na chybicku pri Andrem Greipelovi mate pri jeho mene namiesto Nemeckej Belgicku vlajku http://www.cycling-info.sk/najznamejsi-cyklisti
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Ďalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia