Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Sob 16. Apr 2016 22:04:46

@Lukáš
Veď presne ide o ten lajster od UCI zvaný ako nominačný. Myslím, že sme sa o tom bavili už dávnejšie keď vyšiel ten dokument. Najhoršie na tom je to, že vôbec tam nie sú vysvetlené veci npr. ako sa postupuje keď niektorá krajina nenominuje pretekára aj keď má nato právo, komu to miesto pridelia, do ktorej tour, alebo akým systémom sa postupuje v prípade udeľovania tzv. wild card, aký je kľúč udeľovania miesteniek hlavne v prípade Europe tour atď. Nejaké omáčky tam sú, ale zrejme sú tam v tom švajci iné záujmy. Skúsim sa v tom ešte trochu povŕtať a uvidím či sa niečo dozviem.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod majo » Sob 16. Apr 2016 23:53:46

lukas píše:@dexterko
aby sme to uzavreli, vážim si normálnu debatu, ktorá tu prebieha, aj to, že si vôbec vyšiel s kožou na trh. Len verím, že čitateľov s takým názorom (nie že finančná podpora ale ani minimálna obeta v prospech veci) budeme mať čo najmenej, lebo zahynieme. Ešteže Adblock u nás blokuje iba 30 % reklamy. Tiež neviem, či si napríklad uvedomuješ, že pomáhame slovenskej cyklistike ako takej. O Duklu a ostatných nikto ani nezakopne. Dovolím si povedať, že nikto z Vás by nič nevedel o kontinentálnej sfére až na výsledky, ktoré sa dajú nájsť. Na domácom šampionáte platím troch ľudí a aj ich ubytovanie s cestou, aby sme mali texty, fotky a aspoň jednoduché videá aj zo žien a juniorov, čo by som nemusel robiť, lebo čítanosť je pätinová oproti mužom, ale snažíme sa ich aj my aspoň trocha motivovať. Presviedčam zväz, aby sa písali tlačové správy a posielali médiám, aby na verejnosti žili aj ostatní, nie len Sagan. Dva roky som sám písal a posielal tlačové správy o kontinentálnych Slovákoch médiám, čím som sám sebe robil konkurenciu.

kritériá. písal si: "z pridelených miesteniek mi vyšiel totálny chaos absolútne nereflektujúci s nominačnými kritériami"
Presne to chcem povedať. Ak inštitúcia určí kritériá na piatich stranách a napriek tomu si niektoré javy nevieme vysvetliť, hovorí to o jej žalostnom stave. Podľa mňa je to v dnešnej dobe na takomto fóre OH neprípustné. Slovenský zväz cyklistiky si na základe oficiálneho dokumentu vyráta, že získala dve miestenky a UCI oznámi jednu. Keď sa pýtajú na vysvetlenie, nedostanú ho. To je v poriadku?


lukas ja som navrhoval tie 2 percenta ale s objektivnych dovod si ich odmietol aj ked ja som presvedceny ze az tak kompikovane to nieje a osobne som myslim ze to by mohol byt slusny prijem pre vas...inac po tvojich poslednych prispevkoch som rozhodnuty ze prispejem...mozno nie obrovskou sumou ale pre ten pocit dam to co si mozem dovolit
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod ifčopifčo » Ned 17. Apr 2016 10:33:40

dexterko píše:@ifčo
neviem prečo sa chceš silou mocou na mne masírovať, ja som len napísal svoj názor na vec a ty mi ho rozhodne nevezmeš. Ja som sa to snažil vysvetliť v skorších príspevkoch odpoveďami na reagujúcich ľudí. To, že ty si si to vysvetlil po svojom a teraz tu zas a znovu vypisuješ veci, na ktoré som aj tebe už odpovedal mi príde od veci. Vyťahuješ tu na mňa ,,rozprávky,, a sám nezverejníš svoje skúsenosti s príspevkami. Tak ako nik iný, ktorý sa búchali do pŕs a zhadzovali ma pod čiernu zem.
Lukáš, prepáč musel som ešte naposledy zareagovať. Ale ako si písal, už sa tomu ďalej nebudem venovať, pretože tiež ma to už nebaví. ;)


Ja sa na tebe "nemasirujem" a žiaden názor ti neberiem, veď to ani nedokážem, len ti hovorím že mu nerozumiem. Nerozumiem človeku ktorý chce priestor na diskusiu, kvalitné články a informácie o cyklistike a nie je tomu ochotný obetovať absolutne nič. Ani len to aby občas (skutočne len občas) klikol a zavrel reklamu ktorá ho nezaujíma, skutočne sekundová záležitosť. Ale začne sa zaujímať koľko sa vybralo, keď sám nedal nič. Toto nie sú "rozpravky", toto sú fakty ktoré vyplynuli z tvojich príspevkov. Nechápem aké moje skúsenosťami s príspevkami chceš počuť. Mne úplne stačí keď vidím akú prácu odvádzajú na tomto webe, keď vidím aký skvelý portál plný jedinečných informácií ktoré sa nikde inde nedajú nájsť vytvorili o biatlone, mne stačí keď vidím že týmto portálom žijú. Otvorili toto fórum kde si môžeme o cyklistike a nielen o nej pokecať a ty to tiež využívaš. Nepotrebujem vyúčtovanie a už vôbec nechápem načo je tebe keď si neprispel. A nehnevaj sa argument že tieto stránky nepotrebuješ k životu je smiešny, veď čo potrebujeme k životu. Mne je jasné že väčšina ľudí neprispela, mne je jasné asi väčšina má adblock, ale nikto sem neprišiel pýtať sa "Koľko sa vyzberalo, koľko ľudí prispelo, koľko % to tvorilo z rozpočtu na server a jeho chod a pod. "
Nehovoria o tvojej ďalšej perle "dobrovoľné v pravom zmysle slova je to vtedy, keď to urobíš sám od seba, bez nejakého popudu, iniciatívy druhej strany." Takže keď niekto zbiera peniaze na čokoľvek a nikoho žiadnym spôsobom nenúti prispieť tak to už nie je "dobrovoľné v pravom zmysle"?
Ale nechajme to už tak, je to tvoja vec, tvoj postoj, ja som naopak vyjadril môj reagoval som len preto to "masirovanie" a "rozprávky". Howgh.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod kvahon » Ned 17. Apr 2016 12:00:18

Tie 2% y som určite aj ja poslal, resp. pravidelne posielal. Viem, že to chce trochu zápasiť s byrokraciou a každý rok obnovovať registráciu, ale fungujete už 6 rokov a myslím, že za ten čas ste to mali vyskúšať.
Ale to, že ste odmietli peniaze za politickú reklamu bpovažujem za vysoko etické.
Keď budete znova robiť zbierku, možno by ste mohli uviesť priemernú výšku príspevku, za minulý rok. Každý dá vždy len toľko, koľko môže, ale len tak pre orienráciu.
kvahon
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod paula@sile » Ned 17. Apr 2016 17:24:28

lukas predsa pisal po tej akcii minuleho roku , ze dalo okolo 50 ludi, v priemere po 10 eur??
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Ned 17. Apr 2016 18:22:14

OK, ľudia, budem sa podrobnejšie informovať o 2 %, ale čo som sa bavil s chlapíkom, ktorý má takúto organizáciu, vravel, že ak nie ste vyslovene veľký hráč, je to skôr nepríjemné ako príjemné. Veľká byrokracia, za ktorú, samozrejme, treba niekomu platiť, je nutné preukazovať, čo s financiami robíte, dva roky po vzniku navyše nič nedostanete, aby sa to nezneužívalo atď. atď. čo len viem za 5 minút rozhovoru.

K príspevku na server ešte naposledy, keď už sa tu niekto niekoho pýta, či prispel. Je to úplne jedno, nepoznáme sa tak, aby mohol niekoho na niekoho ukazovať prstom, že ty si mohol ale neprispel si. Každý sa nachádza v inej životnej situácii, preto to neposudzujme. Je to absolútne dobrovoľné, ja žiadneho prispievajúceho neriešim, neštudujem kto to je, nepárujem so žiadnymi nickami atď. Dokonca nemusíte ani uviesť svoje meno. Na faktúre ostane "neznámy zákazník". Firmy si to môžu dať do nákladov, musia ale poslať logo, ktoré im zverejníme.

paula@sile
nepamätám si, čo som písal, ale drvivo najčastejší príspevok bol 10 eur, šli aj dvadsiatky. Bolo pár vyletených typu sto eur, za čo sme sa snažili poslať aspoň niečo z reklamných predmetov ak mal daný človek záujem, ale verte mi, že v takomto prípade je to fakt veľký záväzok robiť lepšiu a lepšiu robotu. Ako som písal, server to takmer uhradilo. Mnoho ľudí sa ale v poznámke sťažovalo na absenciu ďalších jednoduchých foriem podpory (SMS, trvalý príkaz, paypal, aj 2 %). Zatiaľ touto cestou neideme. Ako som písal, najskôr v budúcej sezóne.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod bloy » Ned 17. Apr 2016 19:05:47

Nechcem odrádzať, ale s tými 2% to naozaj často tak býva, že je s tým kopec byrokracie a nakoniec nič moc výsledok, ale samozrejme dúfam v pozitívny výsledok ak sa na to dáte.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod ivo » Uto 19. Apr 2016 23:35:59

Niekde som vlani na weboch zachytil, že v súťažnej cestnej cyklistike nie je povolené používanie kompresných podkolienok. Prosím, nemáte nejaké info o tomto. V pravidlách SZC som to nenašiel. Ďakujem.
Obrázok užívateľa
ivo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Str 20. Apr 2016 10:57:35

@ivo
Podľa pravidiel UCI a tým pádom aj SZC môžu mať ponožky max výsku do polovice lýtka, tzn. na pretekoch nie sú povolené. Na tréningoch ich ale veľa ľudí používa.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod ivo » Str 20. Apr 2016 12:56:20

lukas píše:@ivo
Podľa pravidiel UCI a tým pádom aj SZC môžu mať ponožky max výsku do polovice lýtka, tzn. na pretekoch nie sú povolené. Na tréningoch ich ale veľa ľudí používa.

Ďakujem za odpoveď. Prosím Vás, neviete mi dať nejaký link na toto konkrétne pravidlo? Ideálne v slovenčine, alebo angličtine.
Obrázok užívateľa
ivo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod MichalJ » Str 20. Apr 2016 13:19:16

Tu je niečo napríklad:

http://www.uci.ch/mm/Document/News/Rule ... nglish.pdf

Pravidlo 1.3.033 dokonca píše aj o zákaze kompresných vecí.

A o tom do polovice lýtka som tiež počul že platí, ale priamo v pravidlách to narýchlo nájsť neviem.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod ivo » Str 20. Apr 2016 15:42:47

Vďaka. Vedel som, že fórum vie všetko :)
Obrázok užívateľa
ivo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod janosik » Sob 23. Apr 2016 22:31:58

registrujem od istej doby nemoznost sa dostat do sekcie komentarov pod clankom ale je to dost nahodne...
raz to ide potom zase nie niekde som aj nieco napisal a o jeden pridany komentar po mne sa tam uz neviem pozriet ...... wo co gou ?

edit : po mojom prihlaseni vyzera ze svetko ide ako ma ale clanky si zasadne pozeram odhlaseny a vtedy to dost blbne .....

edit1 : predsa len este poprosim nedalo by sa pridat tlacitko ignore na komenty ktore su pod moju uroven ? aby ma zbytocne neiritovali ked si citam reakcie na clanok ...
janosik
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Pon 25. Apr 2016 0:09:01

@janosik
áno, blbnúce komentáre patria do radu chýb, ktoré riešime.
Nie, nedajú sa prezerať komentáre selektívne, veľa hodín nám trvalo, kým sme sa dopracovali aspoň k tejto najmenej zlej zo všetkých možností.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Lance Armstrong » Str 04. Máj 2016 10:22:25

Nejaky update co sa tyka komentarov? Uz 2 dni mi nejdu zobrazit komentare k clanku o PKK :( Pouzivam Firefox. Skusal som CTRL+F5, ale ziadna zmena.
Lance Armstrong
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Komentáre

Poslaťod sportovec » Str 04. Máj 2016 10:46:46

Lance Armstrong píše:Nejaky update co sa tyka komentarov? Uz 2 dni mi nejdu zobrazit komentare k clanku o PKK :( Pouzivam Firefox. Skusal som CTRL+F5, ale ziadna zmena.

Skúšal som vo všetkých browseroch za posledné 2 týždne - ani raz mi to nefungovalo. S komentármi pod článkami som sa rozlúčil - už tam ani neklikám. Nehovoriac o tom, že všetky staré komentáre boli vymazané. Ešte že funguje toto fórum ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod MichalJ » Str 04. Máj 2016 12:44:33

Zaujímavé, ja používam Chrome, a komentáre mi idú dobre celú dobu. A idú mi aj v Edge, a dokonca aj v Internet Exploreri na mobile (WP8).
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Štv 05. Máj 2016 11:50:55

Ľudia, áno, mne samému komentáre vôbec nefungujú a je tam citeľný aj pokles diskutujúcich. Rieši sa to. Ja som sa po návrate z Kuriérov ešte nestihol ani len rozprávať s programátorom a asi sa mi to nepodarí ani dnes, ale samozrejme, že tento stav nie je akceptovateľný. Okrem komentárov je problém s ďalšími x vecami, takže určite na to nezabúdame.
Ešte raz. Staré komentáre sa nepodarilo preniesť do úplne nového a iného systému, nie, že sme ich len tak leda-bolo vymazali.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Sob 04. Jún 2016 0:16:57

Kauza Ježiš.
Veľakrát som povedal, že do diskusii pod článkami sa nezapájam a buď odpoviem tu alebo mi môžete poslať email. Často to tam nečítam a aj preto reagujem neskoro. Keďže dotknutá osoba mi email určite nepošle a verím, že spŕška nadávok neprejde ani sem, tak odpovedám touto formou.
Na hlave máme v týchto dňoch šialené množstvo vecí, programátor momentálne rieši záležitosti od a) po m) a teraz sa mu navyše narodil synček. Túto záležitosť budeme riešiť, ale je to momentálne bod n), kedy sa k nemu dostaneme, neviem, pokúsime sa čo najskôr.
Ja som sa teraz pokúsil zaregistrovať ako "Ježiš" a systém ma nepustil. Vyfiltroval som si v systéme meno "Peter", účtov máme 12, ale používateľské meno, ktoré sa v diskusii zobrazuje, máme vo forme "Peter" iba raz. Jánov je v systéme ešte viac, ale iba jeden "Ján". Nerozumiem, čo je to za diera v systéme.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod rrYan* » Sob 04. Jún 2016 2:08:08

lukas píše:Kauza Ježiš.
Veľakrát som povedal, že do diskusii pod článkami sa nezapájam a buď odpoviem tu alebo mi môžete poslať email. Často to tam nečítam a aj preto reagujem neskoro. Keďže dotknutá osoba mi email určite nepošle a verím, že spŕška nadávok neprejde ani sem, tak odpovedám touto formou.
Na hlave máme v týchto dňoch šialené množstvo vecí, programátor momentálne rieši záležitosti od a) po m) a teraz sa mu navyše narodil synček. Túto záležitosť budeme riešiť, ale je to momentálne bod n), kedy sa k nemu dostaneme, neviem, pokúsime sa čo najskôr.
Ja som sa teraz pokúsil zaregistrovať ako "Ježiš" a systém ma nepustil. Vyfiltroval som si v systéme meno "Peter", účtov máme 12, ale používateľské meno, ktoré sa v diskusii zobrazuje, máme vo forme "Peter" iba raz. Jánov je v systéme ešte viac, ale iba jeden "Ján". Nerozumiem, čo je to za diera v systéme.


Ahoj Lukas,

pisal som to aj pod jednym clankom na hlavnej stranke ... Podla mojich zisteni sa ten druhy Ježiš neregistroval ako Ježiš, ale ako J"e"žiš..
to "e"cko nie je klasicke e-cko, ale iny, naoko podobky znak (pravdepodobne z cyriliky - http://postimg.org/image/au3x79qwb/ ),
ktory zakladné fonty mozu zreprodukovat ako klasicke e-cko, ale v podstate to je uplne iny znak...

A preto to system umoznil zaregistrovat :)
rrYan*
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia

cron