Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Sob 19. Mar 2016 15:00:14

Teraz ma napadlo, ako som zbadal v komentoch M-SR odkazy na prenos, či by sa nedal dať do článku rovno nejaký prenos. Neviem či je to košér s právami a pod. Ale minule tu bola horúca diskusia ohľadom tohto a toto by ten problém zrejme vyriešilo.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod MichalJ » Sob 19. Mar 2016 15:03:41

Pokiaľ viem, úplne košér to nie je, ani keď ten link dá niekto do komentárov. Keby chcel niekto byť veľmi zlý, museli by mazať aj to.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod bloy » Sob 19. Mar 2016 18:45:06

Myslím, že Lukáš dakedy prosil aby sa to sem na fórum nedávalo, tak pochybujem, že by chcel dávať streamy do článkov. Mišo Kolář ich dával vo svojich pretekoch na FB účet. Síce nie som odborník práve na autorské právo, ale tuším sú judikáty podľa ktorých zverejnenie len linku na stream nie je v rozpore s právom v EÚ.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

E3

Poslaťod berloq » Sob 26. Mar 2016 16:02:20

Za rozhovor so Saganom big thumbs up! ;)
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod ostrihaneofce » Sob 26. Mar 2016 21:47:53

Lukáš, nerozmýšlali ste nad očíslovaním komentárov pod článkami? Hlavne v závodoch kde je Peter Sagan a diskusia sa rozbehne vo väčšom, sa mi to zdá dosť neprehľadné, keď tam človek prichádza viackrát. Viem, že by to nebolo asi úplne jednoduché, keď sú tam aj tie podkomentáre a nikdy aj tak nebudú všetci spokojní. No ja si to všímam hneď od spustenia novej stránky....len taký môj postreh :idea:
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Roman » Sob 26. Mar 2016 23:05:22

Ja mam taky problem, ze ked sa na stranke prihlasim a dam nech si to pamata prihlasenie tak ked pridem nabuduce tak som znova odhlaseny. Ma este niekto taky problem? Na inych strankach mi to funguje, mam povolene cookies aj vsetky nastavenie by mali byt ok
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod bloy » Ned 27. Mar 2016 12:09:45

Roman píše:Ja mam taky problem, ze ked sa na stranke prihlasim a dam nech si to pamata prihlasenie tak ked pridem nabuduce tak som znova odhlaseny. Ma este niekto taky problem? Na inych strankach mi to funguje, mam povolene cookies aj vsetky nastavenie by mali byt ok


A neprihlasuješ sa z viacerých zariadení ? Lebo mne sa to stáva spravidla keď sa prihlasujem z kompu a keď následne idem na NB zistím, že som odhlásený. ;)
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Roman » Ned 27. Mar 2016 12:31:23

Nie nie, stale z toho isteho

Resp. aby som to upresnil...prihlasujem sa aj z inych...ale stava sa mi to aj ked sa prihlasim na mojom ntb, a dajmetomu na druhy den ked idem na stranku som odhlaseny...a medzitym som sa z inych neprilhasoval, ani som nenavstivil stranku
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Ned 27. Mar 2016 18:31:05

,,prešla čelná štvorka, ktorú zo 60 % ťahal Sagan,,
Subjektívne či objektívne? Ak objektívne, tak by som chcel vidieť nejaké štatistiky, dáta a pod.

Môj subjektívny názor je takýto.
Jasné je, že Kuznetsov tam bol dlho a potom väčšinou do počtu, čo je pre mňa logické, nakoľko tam mal samostatný únik.
Vanmarcke toho veľa nenaťahal, vedel koho má proti (Sagan) a so sebou (Fabian). Takže ťahal len aby sa nepovedalo.
Ostali mi tam Sagan a Fabian. Ak to premením do %, tak +/- by som to videl takto:

Kuznetsov: 10%
Vanmarcke: 20%
Sagan: 30%
Fabian: 40%

Aj keby som dal prvým dvom dokopy len 20% a Saganovi Vami spomínaných 60%, tak na Fabiana mi ostáva 20% ťahania!!!
To myslíte vážne.

,,Štvorica udržala náskok a posledných 800 metrov taktizovala. Cancellara sa hneval na ich pomalé tempo,,

V ktorom momente presne to bolo,, pretože ja som nič také nezachytil. Myslíte to myknutie rajdami? Podľa mňa čisté šponovanie súperov, čo urobia. Takisto ako Sagan, keď naznačil špurt, a čakal čo sa bude diať. Mohol sa jedine sťažovať, že ho nikto ten posledný kilák nechcel vymeniť na špici, ale to skúsený jazdec ako on určite vedel a chápal, že tak to bude. Taktika nepustí. Urobili mu to už x krát. Tak ako aj včera Kwiatek Saganovi.

Trochu súdnosti a menej patriotizmu a emócií by to niekedy chcelo pri písaní článkov ;)
Nebrať ako kritiku pls.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Ned 27. Mar 2016 19:32:47

@lukáš
ešte stále rozmýšľaš nad účasťou v RTVS ako spolukomentátor TDF? Nebolo by vhodné teraz keby impérium vrátilo úder za Vašu snahu dostať cyklistiku do TV? Alebo zvíťazia záujmy C-I nad osobnými?
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod bloy » Ned 27. Mar 2016 19:34:25

Dexterko, Cancellara tam bol evidentne minimálne 2x rozčúlený.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Ned 27. Mar 2016 19:50:07

bloy píše:Dexterko, Cancellara tam bol evidentne minimálne 2x rozčúlený.

daj mi link a čas, rád si to pozriem a potom uznám.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod bloy » Ned 27. Mar 2016 19:56:09

Myslím, že žiadny link nepomôže, keď tam nevidíš to, čo tam iní videli a pokladáš to za "šponovanie súperov". ;)
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Ned 27. Mar 2016 20:10:54

bloy píše:Myslím, že žiadny link nepomôže, keď tam nevidíš to, čo tam iní videli a pokladáš to za "šponovanie súperov". ;)

Neviem či sa bavíme o tom istom. Ja vravím o poslednom kiláku, resp. 800m ako sa to píše v článku, tam som veru žiadne rozčuľovanie nevidel.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Pon 28. Mar 2016 22:48:28

ostrihaneofce píše:Lukáš, nerozmýšlali ste nad očíslovaním komentárov pod článkami? Hlavne v závodoch kde je Peter Sagan a diskusia sa rozbehne vo väčšom, sa mi to zdá dosť neprehľadné, keď tam človek prichádza viackrát. Viem, že by to nebolo asi úplne jednoduché, keď sú tam aj tie podkomentáre a nikdy aj tak nebudú všetci spokojní. No ja si to všímam hneď od spustenia novej stránky....len taký môj postreh :idea:

Väčšia diskusia bude za každých okolností neprehľadná, opýtam sa programátora, ale neviem, či sa to bude dať riešiť.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Pon 28. Mar 2016 22:49:36

Roman píše:Ja mam taky problem, ze ked sa na stranke prihlasim a dam nech si to pamata prihlasenie tak ked pridem nabuduce tak som znova odhlaseny. Ma este niekto taky problem? Na inych strankach mi to funguje, mam povolene cookies aj vsetky nastavenie by mali byt ok

Opýtam sa aj na to, ale predpokladám, že náš problém to nebude.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Pon 28. Mar 2016 23:03:18

@dexterko
a) Samozrejme, že 60 % som prestrelil, bolo to v akomsi návale emócii, nemalo by sa to stávať, ale zasa takto sa naťahovať o slovíčka v článku, ktorý má 5407 slov, sa mi nezdá nutné.
b) Cancellara sa viackrát hneval. Rovnako sa mi zdá rozoberanie tejto témy nezmyselné.
c) "ešte stále rozmýšľaš nad účasťou v RTVS ako spolukomentátor TDF? Nebolo by vhodné teraz keby impérium vrátilo úder za Vašu snahu dostať cyklistiku do TV? Alebo zvíťazia záujmy C-I nad osobnými?" Tomuto už nerozumiem úplne. Tú vetu som napísal práve preto, že ľudí v TV poznám a rovnako aj približnú cenu tej klasiky. Zlyháva to v ozrutnom systéme, nie na ľuďoch z redakcie, s ktorými ja počas leta pracujem. Kto mi má vracať úder? Teší sa niekto z vedenia RTVS z toho, že to nevysielali a neboli pri tomto úspechu? Nikto.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod sportovec » Uto 29. Mar 2016 9:12:38

dexterko píše:@lukáš
ešte stále rozmýšľaš nad účasťou v RTVS ako spolukomentátor TDF?

Ako sme videli za posledné roky odborných spolu-komentátorov si v RTVS nevážia. Domáci neznalí komentátori im tam nonstop skáču do reči, kričia ako malé deti a melú si tie svoje nezmysly stále dookola ... akože Nibali vyhral Giro 2014 a preto nevládze na TdF 2014. (Vypísal by som všetky perly z minulého roka, ale redakcia bohužiaľ vymazala komentáre k starým článkom.)
Alebo ich tam nútia vysvetľovať základné veci namiesto toho aby sa venovali dianiu na trati - čo je totálne utrpenie. (Viete vo futbale sú bránky na to, lebo sa tam dáva gól. Brankár môže chytiť loptu do ruky. Ešte by som sa dlhšie rozhovoril o tom čo je to vlastne žltá a červená karta ... a keď prejde lopta za čiaru, tak ... aha vidíte teraz prešla lopta za čiaru ...) To už musí byť ale iný sado-macochista čo tam zase pôjde ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Uto 29. Mar 2016 10:51:20

@sportovec
Treba si ale uvedomiť, že väčšina divákov RTVS má reálne problém s chápaním základných pravidiel. Prenosy pravidelne sleduje pol milióna ľudí, sami si povedzme, koľkí z nich sa vyznajú do cyklistiky tak ako my. Včera som stretol chlapíka, ktorý mi tvrdil, že dva roky sleduje skoro každú etapu Tour de France a pýtal sa ma na to, ako je možné, že pelotón dokáže dobehnúť skupinu s 5 minútami náskoku, lebo jemu sa to zdá nemožné a prečo niekto, kto ťahá 150 km na čele balíka, sa na konci vytratí a nebojuje o víťazstvo a mohol by som pokračovať... A na konci mi povie, že on chodí každý týždeň na bicykel. Prosto ľudia cyklistike nerozumejú a stažujú sa (aj v tých mailoch, ktoré chodia každý deň k prenosom, za tie roky som prečítal asi 3000 mailov (kopec som kvôli času nedokázal) a väčšina týka základných otázok), že tie zákonitosti nevysvetľujeme. Rovnako tak neznesú ak sa za 15 minút nespomenie Sagan. Niekedy sa Petrovi hodinu nevenujeme. Viete si predstaviť, koľko je na to nadávok? Iní kritizujú, že sa mu venujeme zbytočne, lebo napr. daná etapa je horská a pod. Hľadanie kompromisov je veľké umenie. My nemôžeme komentovať tak ako na Eurosporte, lebo 80 % divákov by to nevyhovovalo.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod majo » Uto 29. Mar 2016 11:25:50

lukas píše:@sportovec
Treba si ale uvedomiť, že väčšina divákov RTVS má reálne problém s chápaním základných pravidiel. Prenosy pravidelne sleduje pol milióna ľudí, sami si povedzme, koľkí z nich sa vyznajú do cyklistiky tak ako my. Včera som stretol chlapíka, ktorý mi tvrdil, že dva roky sleduje skoro každú etapu Tour de France a pýtal sa ma na to, ako je možné, že pelotón dokáže dobehnúť skupinu s 5 minútami náskoku, lebo jemu sa to zdá nemožné a prečo niekto, kto ťahá 150 km na čele balíka, sa na konci vytratí a nebojuje o víťazstvo a mohol by som pokračovať... A na konci mi povie, že on chodí každý týždeň na bicykel. Prosto ľudia cyklistike nerozumejú a stažujú sa (aj v tých mailoch, ktoré chodia každý deň k prenosom, za tie roky som prečítal asi 3000 mailov (kopec som kvôli času nedokázal) a väčšina týka základných otázok), že tie zákonitosti nevysvetľujeme. Rovnako tak neznesú ak sa za 15 minút nespomenie Sagan. Niekedy sa Petrovi hodinu nevenujeme. Viete si predstaviť, koľko je na to nadávok? Iní kritizujú, že sa mu venujeme zbytočne, lebo napr. daná etapa je horská a pod. Hľadanie kompromisov je veľké umenie. My nemôžeme komentovať tak ako na Eurosporte, lebo 80 % divákov by to nevyhovovalo.


lukas ja zasadne pozeravam prenosy v ktorych si ty alebo tvoji kolegovia z C-I lebo mate uzasne informacie a cyklistike rozumiete...komentator za RTVS sa venuje pocas roka desiatkam dalsich sportov a 3 tyzdne su asi prilis malo na to aby bol dostatocne odborny...osobne milujem prenosy na eurosporte...a to tam uz bohuzial nieje baky...komentuju k veci a situacii, venuju sa rovnako cechom aj slovakom...vitazstvo sagana je pre nich rovnako dobre ako vitazstvo akehokolvek cecha...skuste si dat prenos na CT4 tam sa zasadne slovaci nespomynaju...dokonca raz ked peto vyhral tak to komentator spomynal len preto ze uz sa tomu nedal vyhnut...jedine ak tam je spolukomentator nejaky cyklista (vid richmond)...presne to iste je pri prenosoch z biatlonu ten cesky megapatriot komentator nespomenie slovaka ani nahodou a ak musi spomenut aspon nastu tak nezabudne dodat ze je to rodena ruska...situaciu tam zachranuje spolukomentator(Dostal?) ktory pravidelne povie aj nieco o slovakoch samozrejme bez akejkolvek reakcie hlavneho komentatora...ok je to statna TV a tak musia byt cesi na prvom mieste ale to oco sa deje pri prenosoch z biatlonu a cyklistiky ma totalne dobija...preto volim vzdy eurosport pred CT4...u RTVS mi chyba realny zaujem o cyklistiku preto aj ta odbornost je taka nizka preto si myslim ze ak by sa este aj C-I od prenosov distancovala tak to nebude mat ziadnu uroven

este jedna otazka: bude prenos zo spolocnych majstrovstiev?
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 85 hostia