Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Uto 09. Okt 2018 18:09:56

Nevidel som tu síce v posledných príspevkoch žiadnu otázku na redakciu, ale budiš, rozmýšľanie je asi až príliš náročné. Ja to aj tak skúsim a verím, že nájdem nejakú tému čo by pasovala...
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod ifčopifčo » Str 17. Okt 2018 10:04:55

Dnes sa nič neopýtam, ale budem za hnidopicha, no nedá mi to. Dnešný nadpis "Tour of Guangxi: V druhej etape uderil Ackermann, pokoril Jakobsena a Groenewegena" sa mi nepáči z dvoch dôvodov. Slovo uderil je podľa mňa nárečové a nie je spisovne a to pokorovanie.... Viem, že sa to často používa aj v iných médiách, ale v tomto prípade ide podľa mňa o stratu citu k slovenčine, pokoriť podľa KSSJ
https://slovnik.juls.savba.sk/?w=pokori ... &oe=utf-8#
Takže slovo pokoriť by som používal pri športových výsledkoch opatrnejšie, ale pokorovalo sa aj v prvej a aj v druhej etape, nestačí napísať že "zvíťazil pred" prípadne "porazil"? Podobne sa skoro stále "triumfuje", tu ide podľa mňa opäť o stratu citu čo sa týka slovenčiny, triumf je veľké víťazstvo a dobre, nech niekto triumfuje na Tour či Roubaix, ale triumfovať na každých pretekoch mi príde ako také mrhanie tohto slova, slovo zvíťaziť úplne stačí a neustálym "triumfovaním" sa postupne stráca pôvodný význam tohto slova. Je to len námet, nie som expert na slovenčinu naposledy som sa ňou zaoberal pred maturitou, ale mám veľa načítané. Neber to Lukáš ako nejakú kritiku, je to námet na vylepšenie, ja viem, že tieto slová sa používajú často aj TV či iných médiách a ide to v intenciách doby kde musí byť všetko "super extra mega cool", ale vy ste lepší, nie ste bulvár, myslím si, že nepotrebujete ohurovať titulkami.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod eres » Str 17. Okt 2018 12:04:44

@ ifčo, zastariem sa :)

Uderiť mi Word ponúka ako spisovné slovo, dokonca ako synonymum pre slovo "udrieť",
pokoriť - veď v tom odkaze, čo si dal, sa píše, že význam tohto slova je aj "zvíťaziť nad niekým". A Pascal dnes nad všetkými zvíťazil. čiže ich pokoril... To, že to je v KSSJ uvedená ako druhá možnosť, neznamená podľa mňa, že je to menší význam toho slova, ale že pokoriť má viac významov.
Ale zas určite toto slovo nemám rád, pretože sa dosť často používa v súvislosti s horolezectvom a výškovými výstupmi, ja považujem za nenáležité slovné spojenie typu "naši horolezci pokorili ďalšiu osemtisícovku". Hory a kopca sa nepokorujú a nezdolávajú, iba sa na ne vylezie alebo vystúpi a potom pekne rýchlo a bezpečne dole...

Z môjho pohľadu to je skôr snaha, aby sa stále nepoužívali tie isté slová, ale bolo to trošku variabilnejšie, nemôže byť z päťsto článkov 490 takých, kde by bol nadpis "Dnes vyhral/zvíťazil XY". Z bulvarizácie by som C-I nepodozrieval...

Peace ;)
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod menovatel » Štv 18. Okt 2018 7:29:27

eres píše:@ ifčo, zastariem sa :)

Uderiť mi Word ponúka ako spisovné slovo, dokonca ako synonymum pre slovo "udrieť",

My. co máme časť predkú ze Záhorí, víme uderit. :)
Pokorenie aj mňa ruší. Horolezca som nikdy nepočul použiť ho, vždy len novinárov. Lezec vie, kto z dvojice hora - človek bol ten pokorný.
A keď sme pri jazykovom okienku, stále ma rušia aj prvoplánové preklady slov "move" a "chalenging". Za mňa stále "atak" a "náročný". Pohyb je zdravý a pekná baba vyzývavá. :D
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Pia 19. Okt 2018 12:50:21

Vďaka ľudia za iniciatívu a snahu pomôcť nám aj v tejto oblasti. Uderil Tomášovi korektorka upravila, ale máme obmedzené finančné a ľudské kapacity, nemôže nad tým sedieť stále. Články jasne dané v publikačnom pláne sa dokončujú skôr a kontrolujú pred vydaním, ale nie to možné pri spravodajstve z pretekov. Prečo to použil asi vysvetľujú nasledujúce vety.
K tým triumfom, porazeniam. Predstavte si, že denne píšete stále dookola to isté. Potrebujete hľadať synonymá, každý je už z toho magor. Cit k slovenčine je jedna vec, ale nie najdôležitejšia.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod zakliata.panna » Pon 19. Nov 2018 15:37:38

Zdravím, Lukáš,
chcel som len jednu vec. Či by ste v redakcii mohli pridať do Petrovej štatistiky aj výsledky (výhry) z kritérií. Najmä výhra na januárovom austrálskom People´s Choice Classic je isto veľmi cenná, keďže to nie je žiadne ,,jarmočné" kritérium, šprintéri a tímy idú naplno. Samozrejme, bola by to samostatná kategória.
Štatistika výher (podľa Wikipédie) - má ich 11:
- v r. 2018: People´s Choice Classic, Criterium Aalst, Criterium Roeselare, Criterium Herentals, Tour de France Shanghai Criterium
- v r. 2016: Tour de France Saitama Critérium
- v r. 2015: Criterium Aalst, Profronde van Surhuisterveen
- v r. 2012: Criterium Aalst, Profronde van Lommel, Internationaal Criterium Bavikhove
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Uto 20. Nov 2018 15:14:55

@zakliata.panna
No neviem, že či Wikipedia uvádza všetky kritériá a niektoré majú pofiderný priebeh, takže nie som nadšenec uvádzania týchto kritérií v jeho štatistikách. Ja viem, že nemyslíš počítanie ich do víťazstiev a pod., ale aj tak.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod zakliata.panna » Uto 20. Nov 2018 15:59:57

Lukáš,
samozrejme, bol to len návrh. ;) Dnes sa už ťažko dozvieme, aký mali priebeh tie staršie belgické kritériá... Keď som však pozeral šanghajské, nezdalo sa mi, že by mu to Thomas a Trentin zadarmo nechali, neverím, že by ,,žlťák" nechal len tak vyhrať ,,zeleného". :)
Čo sa týka Wikipédia, vyzerá to tak, že ,,správca" Saganovej kariéry, ale aj iných jazdcov má výborný prehľad o výsledkoch. Prehľadne zaznamenané výhry (aj dresy z bodovačiek, GC, prípadne počet etáp v žltom na TdF). Samozrejme, vy to tu máte najpresnejšie, ale ani tam to nie je na zahodenie. Čo sa týka štatistiky z kritérií, asi to majú presné a všetky výsledky, pretože práve v roku 2012 po prvom zelenom na TdF ho začali vo veľkom pozývať na exhibície/kritériá. Predtým isto nebol žiadaným artiklom, i keď mnohí tušili, že KTO to vstúpil do pelotónu. :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Keram » Str 21. Nov 2018 13:25:05

@ zakliata.panna
No neviem ruku do ohna by som za to nedal. Hlavne Trentin vyzeral ze sa snazi s Thomasom prehrat v tom dojazde :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Str 21. Nov 2018 18:09:00

zakliata.panna píše:Lukáš,
samozrejme, bol to len návrh. ;) Dnes sa už ťažko dozvieme, aký mali priebeh tie staršie belgické kritériá... Keď som však pozeral šanghajské, nezdalo sa mi, že by mu to Thomas a Trentin zadarmo nechali, neverím, že by ,,žlťák" nechal len tak vyhrať ,,zeleného". :)

Už len to, že Sagan, Trentin, Latour a Thomas sa biju o víťazstvo na rovnej ,,klasike,, by malo stačiť na to, aby sme sa nijak vážnejšie týmto výsledkom nezapodievali. Závod pekný, hlavne keď vo víťaznom úniku sa stretnú len držitelia tričiek (náhoda?), ale tam by sme podľa mňa mali s nejakými štatistikami aj skončiť ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Danielito » Pia 30. Nov 2018 13:08:02

dexterko píše:
zakliata.panna píše:Lukáš,
samozrejme, bol to len návrh. ;) Dnes sa už ťažko dozvieme, aký mali priebeh tie staršie belgické kritériá... Keď som však pozeral šanghajské, nezdalo sa mi, že by mu to Thomas a Trentin zadarmo nechali, neverím, že by ,,žlťák" nechal len tak vyhrať ,,zeleného". :)

Už len to, že Sagan, Trentin, Latour a Thomas sa biju o víťazstvo na rovnej ,,klasike,, by malo stačiť na to, aby sme sa nijak vážnejšie týmto výsledkom nezapodievali. Závod pekný, hlavne keď vo víťaznom úniku sa stretnú len držitelia tričiek (náhoda?), ale tam by sme podľa mňa mali s nejakými štatistikami aj skončiť ;)


Uplne suhlasim. Kriterium som scasti pozeral, ano chlapci sa ukazali, rozsirili myslienku UCI na prienik do sirokeho sveta, ale tak ci tam to muselo byt dohodnute aby prave ti 3-4 boli na konci vpredu. Myslim ze samotna vyhra nebola mozno dohodnuta a nechali to na nich aby sa pobili, ale nemyslim si, ze ak cinsky tim, ktory cely rok vie ze ma pozvanku na takyto pretek a bude sa chciet ukazat proti naj ludom z TdF sa nepripravi na to aby vydrzal do poslednych metrov. Hlavne ked pretek je kratky a rovny. A tak si to vymysleli perfektne: Zmedializovali sa, ukazali ludom svoje timy, UCI rozsirilo myslienku cyklistiky a vytazom sa stal clovek ktoreho ked vydate fotku z ciela tak obleti cely svet. Vsetko bolo splnene, a chlapci si dobre zarobili za ten let do toho smogu a prazdnych ulic. ;)
Danielito
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Štv 29. Nov 2018 17:03:50

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 16. Dec 2018 22:49:25

Lukáš, chcem sa opýtať , či nemáš nejaké informácie o tom čo sa deje s Leom Königom ? Na sociálnych sieťach od Marca vôbec nekomunikuje a ani na českých stránkach nie je po ňom žiadna stopa . Ďakujem.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lolo » Uto 18. Dec 2018 11:04:19

LUKÁŠ

Ahoj Lukáš, chcel by som ta aj celú redakciu poprosiť aby ste si odpustili tie vaše názory v článkoch tu či na biatlon na diskusiu a co sa v nej rieši. Áno máte na to právo je to vaša práca ale vyznieva to dosť neprofesionálne a priam až detinsky... Mňa osobne to až odrádza pomaly odrádza čítať tie články a pritom to je jedna blbá veta.
lolo
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Uto 08. Jan 2019 0:47:36

Pozerám na program Jura a vidím tam len Mallorcu. Nie sú ešte podrobnejšie info o ňom? Alebo je chyba inde. Predpokladám, že pojde nejaké klasiky. Kedy by mali byť nejaké info? Či už je komunikácia s Valachovcami úplne na bode mrazu? Dík.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Str 09. Jan 2019 14:23:04

@Focus-Shimano
O Königovi ozaj neviem nič.

@lolo
názory na diskusiu - narážaš na Poliakovú. Ja som napísal jednu vetu, viceprezident IBU Ivor Lehoťan o tom písal celý článok v denníku Šport, kde priamo reagoval na diskusie. Je detinský? Ale máš pravdu, že je to hlúposť, dobrý vietor to nerobí, nevieš si ale možno predstaviť ako to je, keď s tým človekom komunikuješ, stretávaš sa a takto sa mu nakladá. Pričom väčšina názorov je scestná. Rovnako by si to vnímal, ak by šlo o tvojho známeho?

@dexterko
Nebudem stále písať o komunikácii s ľuďmi. Program sme postupne zisťovali a nahadzovali. Keď je kompletný, vždy je článok. Vyjde dnes popoludní. Jurov program máme aký máme - iba Malorka a dve klasiky vo februári. Vraj už nebude stálym členom Petrovho tímu na klasikách. Erik je pri pätnástich pretekoch náhradníkom, Juro ešte viac, jednoducho sa to stále mení, sú to pretekári, ktorí často zaskakujú. Ak mám správne info, tak Juro nie je napísaný v sedmičke na San Remo, ale dovtedy sa ktokoľvek zraní/ochorie. A potom sa to bude meniť a meniť.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod ifčopifčo » Ned 07. Apr 2019 18:56:32

@Lukáš - diskusie pod článkami vyzerajú stále horšie, zosmiešňovamie cyklistov, urážanie diskutérov, nič v zlom, ale ste za to zodpovední, je to váš priestor a ak niekto nebude mazať aspoň tých najväčších trolov nebude tam za chvíľu diskutovať nikto normálny. Keďže sa Petrovi nedarí, tak sa dá predpokladať, že sa to bude stále zhoršovať. Škoda, skvelý portál, ale s týmto si neviete rady. :cry:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Sob 13. Apr 2019 21:47:15

@ifčopifčo
Viackrát sme to už rozoberali. V súčasnosti nemáme v redakcii človeka, ktorý by sa na to podujal. Je to veľmi hlúpa činnosť, neustále to kontrolovať, sú to až hodiny času. Tiež musíte určovať hranice. To vyhodiť? Či ešte nevyhodiť? Zajtra sa to pokúsime lepšie ukontrolovať.
Ja som už zvažoval, že by sme spoplatnili diskusiu nejakým symbolickým poplatkom a prečistilo by sa to. Možno by sa vrátili ľudia, ktorých to odradilo a bolo by to fundovanejšie. Ale vybudovanie systému by bolo pridrahé.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Ned 14. Apr 2019 22:05:17

@ifčopifčo
Kolegyňa dnes odstránila 10-12 komentárov, refreshovala to za 10 hodín x-krát, ale robí sa to veľmi ťažko, čo je za hranicou, čo nie. Len, aby si vnímal, že sme si to vzali k srdcu.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod ifčopifčo » Pon 15. Apr 2019 12:37:41

lukas píše:@ifčopifčo
Kolegyňa dnes odstránila 10-12 komentárov, refreshovala to za 10 hodín x-krát, ale robí sa to veľmi ťažko, čo je za hranicou, čo nie. Len, aby si vnímal, že sme si to vzali k srdcu.


Ďakujem, chápem, že to nie je jednoduché.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Ak1n0m » Pon 15. Apr 2019 16:47:38

Dobrý deň.
Mám problém, od včera, asi 7.-8.mej večer mi neotvára hlavnú stránku(cycling-info), vždy mi vypíše:
Error displaying the error page: Application Instantiation Error: Could not connect to MySQL

Myslím že podobný problém má aj Val , ona nevie otvoriť zas FÓRUM.

Zaujimavé že na mobile mi to nerobí, tam tu funguje :shock:
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 20 hostia

cron