Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Pia 23. Okt 2015 14:51:49

Focus-Shimano píše:Budete vydávať aj nejaký súhrnný článok o špurtéroch?

bloy píše:A budete aj nejaký článok hodnotiaci prestupy ? :)

Súhrnný článok o špurtéroch vrátane grafu víťazstiev budeme publikovať na budúci štvrtok 29.10. o 20:00.
Článok hodnotiaci prestupy máme v pláne na 12. týždeň mimosezónneho obdobia, takže na začiatku januára.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod bloy » Pia 23. Okt 2015 17:46:09

Vďaka.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Pia 23. Okt 2015 23:25:37

Ďalší návrh/otázka na redesign stránky.

Neplánujete nejakú sekciu, ktorá by bola výhradne určená zaujímavým videám/fotkám? Viem, že je to ďalšia práca navyše, zháňať po webe videá a foto, ale podla mňa by to zaujímavo rozšírilo ,,portfólio,, stránky. Resp. či vôbec môžete postovať videá/foto z iných web stránok na svoj hlavný portál. Ak nie, aspoň by som rozšíril disk. fórum o nové témy. I keď je pravda, že človek to video/foto môže šupnúť už do súčasných sekcií.
Ale bolo by to aspoň trochu prehľadnejšie a pre môj dobrý pocit trochu usporiadané :D

Mohla by vzniknúť napr. téma autentických foto/video záznamov, kde by mohli prispievať svojimi príspevkami čitatelia, ktorý boli na cyklistyckých pretekoch a priniesť tak trochu iný pohľad na samotný závod. Ako npr. zázemie tímov v závode, príprava na etapu... proste niečo iné ako len to čo nám ponúka tv.

Viem, že to všetko sa dá realizovať v rámci aktuálneho fóra, ale keby sa to šuplo na hlavnú stránku (samozrejme so súhlasom a spracovaním samotnej redakcie) tak by stránka bola zase o čosi bohatšia. Pretože, povedzme si na rovinu, ja keď kliknem na iný portál, tak čítam len to čo je na hlavnej stránke, určite nechodím do diskusií hľadať ďalšie info.

Ďakujem. ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 24. Okt 2015 8:26:36

Ďakujem za odpoveď
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Sob 24. Okt 2015 11:00:02

dexterko píše:Ďalší návrh/otázka na redesign stránky.
Neplánujete nejakú sekciu, ktorá by bola výhradne určená zaujímavým videám/fotkám? Viem, že je to ďalšia práca navyše, zháňať po webe videá a foto, ale podla mňa by to zaujímavo rozšírilo ,,portfólio,, stránky. Resp. či vôbec môžete postovať videá/foto z iných web stránok na svoj hlavný portál. Ak nie, aspoň by som rozšíril disk. fórum o nové témy. I keď je pravda, že človek to video/foto môže šupnúť už do súčasných sekcií.
Ale bolo by to aspoň trochu prehľadnejšie a pre môj dobrý pocit trochu usporiadané :D
...

Vďaka za dobrý nápad, zapísal som si to. Nebolo by zlé, keby sa mohol s čitateľ s ďalšími podeliť o videá, ktoré ho zaujmú. Opýtam sa programátora, ako by sa to dalo technicky najlepšie vyriešiť. Najlepšie by bolo, ak by existoval systém "pridaj video" - zadali by ste tam link aj krátky popis o čom to je, čo vás zaujalo. Nás by administrácia upozornila, že máme nové video, to by sme za pár sekúnd posúdili, či ok, a zverejnili.
Fotky by teoreticky mohli fungovať rovnako aj keď s nimi je trošku väčší autorský problém. Najprv by sme vyskúšali videá.
Opýtam sa programátora, či by také niečo dokázal stvoriť.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod menovatel » Uto 27. Okt 2015 3:28:56

Nechystáte info o Dukle Trenčín? Bolo naznačené, že riešia problémy, ešte sa to nevyvrbilo?
A čo ostatní konti jazdci, zatiaľ bolo zmienené pravdepodobné pokračovanie Malovca v CAT. Dá sa odhadnúť, že Čanecký predĺži v Amplatzi a že bude pokračovať CK BB. Je to všetko?
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Uto 27. Okt 2015 23:53:57

@menovatel
Áno, Malovec, Čanecký aj CK BB pokračujú (tí si ešte tento rok pôjdu pozrieť jednu Čínu v novembri, ale iba 2.2).
O Dukle info chystáme, ale je úplne zbytočné publikovať nejaké odhady a x ľudí si rozhnevať. Keď sa definitívne rozhodne, budeme o tom informovať. V hre je pokračovanie v súčasnom stave až úplný zánik a medzi tým rôzne možnosti. Keďže náš portál cyklistike pomáha, nemôžeme v súčasnosti nič publikovať, pretože by sme mohli nahrať neprajníkom, ktorí ju chcú zrušiť. V týchto dňoch naozaj ešte nikto nevie, ako to dopadne.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Sob 31. Okt 2015 23:53:20

Dovolím si menšiu kritiku (snáď konštruktívnu) na redakciu. Preto prosím, nebrať to v zlom, ale ako pohľad človeka ,,z vonku,,.

Už som to chcel napísať skôr, pretože pred nedávnom prišla podobná odpoveď od redakcie na otázku/príspevok čiateľa (už si presne nespomeniem o čo tam išlo, ale na tom teraz nezáleží), ale nejak som sa k tomu nedostal. Ale teraz prišla podobná reakcia na príspevok elvisky ohľadom dukli. Konkrétne myslím to, že ste nechceli informovať o situácii kým sa to nedorieši, podobne ako npr. pri prestupe Bašku.

Na jednej strane kvitujem, že nechcete podávať oficálne nepotvrdené info, resp. nedotiahnuté prípady a pod. ale na druhej strane je to pre stránku obrovské mínus, pretože tým stráca na aktuálnosti. Kým vy sa snažite hrať férovú hru, tak ostatné stránky Vás ,,valcujú,, v skoršej informovanosti.

Je mi ľúto, keď sa tu kopia linky na stránky, ktoré informujú o tom a hentom a tak trochu to možno degraduje Vašu snahu. Ja by som bol radšej keby som si mohol všetky aktuality, novinky, špekulácie, konšpirácie, dohady, a všetko okolo radšej prečítať tu ako blúdoť po iných stránkach.

Čo tým chcem povedať. Myslím, že by ste sa nemali báť napísať treba aj to čo sa len u suseda šuškalo a nečakať kým to kompetentný potvrdí o dva mesiace. Ked tak, hodťe to do kolónky trebárs špekulácie ako sú momentálne prestupy.
Jasné, že tu ide aj o dobré vzťahy s jazdcami, ale vadilo by npr. Baškovi keby ste napísali článok ešte pred oficiálnym vyhlásením niečo ako ,, Baška vraj podpísal s tinkoffom,, Veď to niesú žiadne bulvárne hlody a pod.

Samozrejme je to len môj pohľad ako to vidím ako návštevník stránky, možno som úplne mimo :D


A ešte jedna taká menšia, rád by som tu do budúcna privítal viac noviniek zo sveta cyklistiky. Nemám teraz na mysli celostranové články, ale jednoduché krátke správy, pár viet, o všetkom možnom. To my tu tak nejak chýba.

Vdaka za pochopenie názoru ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod MichalJ » Ned 01. Nov 2015 11:04:57

Ja osobne mám na to presne opačný názor, v tomto stojím za redakciou. Určite nechcem z tohto bulvár, a článok typu "Baška vraj do Tinkoffu" by bulvárny rozhodne bol (čo je viac bulvár ako články čo majú v nadpise vraj?), nech by to aj mala byť pravda neskôr. Plus určite budem radšej nech si udržia dobré vzťahy s cyklistami, ako takéto veci. Oveľa radšej si neskôr prečítam poriadne rozhovory, čo tu bývajú, ako zistiť nejaké veci bulvárne skôr.

A aktuálne tu je týždeň v cyklistike, ale je pravda že kedysi tu bežali krátke správy, aktuálne sú tuším už len pri Tour, to by som sa nebránil ani ja keby sa vrátili. Aj keď cyklistiku sledujem na viacerých stránkach a pravdepodobne by som sa tie veci aj tak dozvedel niekde inde :)
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Ned 01. Nov 2015 12:56:53

Ok, asi som sa zle vyjadril, a priklad s Baskom nebol zrovna najvhodnejsi. Myslim, ze toto je stranka, kde sa moze pouzit slovo ,,vraj, kolko krat chce a nebude sa to povazovat za bulvar. MichalJ reagovsl si konkretne na Baskov priklad, ale to nebolo hlavnym cielom co som chcel povedat.

Islo mi o to aby sa redakcia nebala davat aj oficialne nepotvrdene info. Proste svihnut sem hocijaku spravu co sa objavila vo svete, neskorsie sa moze urobit o tom rozsiahlejsi clanok.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod berloq » Ned 01. Nov 2015 13:38:13

@lukas

Otvor novú tému niečo ako "obdobie mimo sezóny"... nech sa máme kde odbavovať.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod majo » Ned 01. Nov 2015 20:51:00

ja pri citani dexterkovho prispevku som xcel napisat ze plne suhlasim nasledne po precitani michalJ komentu som to xcel napisat znova a to ma vlastne prinutilo sa zamysliet nad tym ze aky ja to vlastne mam nazor??? podla mna ak ma redakcia nejake info o ktorom vie ze je zarucene ale este nieje potvrdene z oficialnych zdrojov tak by to tu hodit mohli samozrejme aj s vysvetlenim ze este to sice oficialne neoznamili ale my to vieme lebo nananana atd...ale na druhej strane ak by sa to tykalo konkretne ludi s ktorymi su naozaj v dobrom vztahu a ti ludia by si to vyslovene nezelali aby to bolo zverejnene pred oficialitou tak by to tu davat asi nemali...ja osobne neznasam bulvar nesledujem ho a viacmenej ignorujem ale nech mi kdekolvek padne do oka nejaka info z ces.cyklistiky o ktorej som este nevedel tak prve co idem na C-I.sk lebo tejto redakcii doverujem ako ziadnej inej...cize tieto moje riadky ukoncim tak ze ja by som to nechal plne na redakciu lebo aj tak su a vzdy aj bud TOP :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Ned 01. Nov 2015 23:52:56

Ja Vám všetkým rozumiem, ale vzťahy sú prvoradé. Môžete vysvetľovať koľko chcete človeku, o ktorom píšete, že to už musím zverejniť a musím to takto napísať. Pre nich je to vždy zásah do života. Neverili by ste, aká spleť informácií ide o Dukle už minimálne pol roka. 3/4 sa jednoducho nedá publikovať a ani to po vyriešení nenapíšeme, pretože by to bolo totálne kontraproduktívne. Je veľmi ťažké nájsť správnu mieru a cestu. Celý tento rok som bol pohádaný s Jánom Valachom kvôli jeho povahe a uzavretosti. Bál sa mi zdvihnúť telefón, nechcel, aby som čo i len čiarku o ňom napísal z rôznych dôvodov. Takéto veci nechcem zažívať.

Ku krátkym správam. Nie len Vy, ale v prvom rade my vieme, čo potrebujeme zlepšiť, aby ľudia nemuseli hľadať informácie inde a u nás dostali všetko, čo potrebujú. Sú to dve základné veci. Práve novinky zo sveta masívnejšou formou a výsledky zo všetkých pretekov. Prvá záležitosť si vyžaduje veľkú ľudskú kapacitu a výrazné zvýšenie rozpočtu. Druhá jednorazovú investíciu do programátorského riešenia a potom maximálnu pohotovosť. Na oboch záležitostiach pracujeme, ale rozhodnú financie.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod MichalJ » Pon 02. Nov 2015 0:00:01

Treba tie všetky výsledky nejako špeciálne keď sú vždy rýchlo na procyclingstats? Nestačilo by niečo jednoduché čo by ťahalo dáta odtiaľ? (samozrejme aj s odkazovaním a nalinkovaním, aby to spĺňalo pravidlá) Či práve niečo také máte na mysli?
Myslím niečo na štýl ako robia na roadcycling.cz, aj keď tam to asi hádžu všetko ručne.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Pon 02. Nov 2015 10:48:05

@MichalJ
Pri výsledkoch slovo "jednoduché" neexistuje. Vyštudovaný programátor sa nám nad tým trápi už týždne, zatiaľ nemám verdikt. Na žiadne iné stránky od nás odkazovať ani linkovať nechceme. Chceme raz ľuďom priniesť kompletný servis, že si 95 % nebude chcieť ani nič iné otvoriť. To je prirodzená ambícia každého projektu. Už teraz určite máme slušné percento, ale stále ostávajú hĺbkoví fanúšikovia cyklistiky a s nimi sa pracuje najťažšie.
Roadcycling to nerobí ručne, na to je komponenta PCS. Ja ale chcem mať vždy všetko lepšie ako iní, takže potom to pripomína boj Dávida s Goliášom. Ani mnohé svetové weby nemajú pekné výsledky. Ak sa nám ich podarí do nejakej slušnej miery vyriešiť, bude to absolútna senzácia.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod MichalJ » Pon 02. Nov 2015 12:11:50

@lukas
Myslel som skôr v zmysle ručne že to sami vyhodia ako novinku, nerobí to za nich systém, zvyšok mi bolo jasné, že tam hodia len niečo, čo už je vytvorené od pcs. Chápem teda a som zvedavý, napríklad cyclingnews ma tie výsledky vážne slabé.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Keram » Pon 02. Nov 2015 18:26:54

Pridam svoj postreh hoci to nebude otazka ale chcem sa vyjadrit k teme predoslych prispevkov. Chapem snahu Lukasa a jeho kolektivu. Nakoniec vzdy treba vsetko zlepsovat a neuspokojit sa. No taketo vychytavky nie su najpodstatnejsie na tejto stranke. Co ja si tu najviac cenim a preco sem chodim cez sezonu kazdy den a mimo sezony dajme tomu kazdy druhy su ine veci od ktorych sa odlisujete od konkurencie. Je to najma kvalita vasich clankov. Na Slovensku co sa tyka kvality nemate v cyklistike konkurenciu. A to je to co ma nuti prist sem a precitat si to. Takisto ked chcem sledovat nejake preteky a este nie je prenos povazujem za skevele ze pisete co sa v tych pretekoch prave deje. V neposlednom rade je toto forum so super komunitou. Ak by sa malo daco zlepsit tak skor dizajn stranky ako takej( hlevne jej kompatibilitu s mobilom). Myslim ze na tom tiez uz pracujete.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod elviska » Pon 02. Nov 2015 18:55:02

Ja si tiež cením prácu cycling - info, najviac informácii ohľadom cyklistiky nájdem tu, ale páčia sa mi aj články (rozhovory) pána Lučanica z Denníka Šport, takže prepáčte keď tu dávam dajaký link.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Uto 01. Dec 2015 21:56:07

Keďže BA vypadla z OS (čomu sa vôbec nečudujem) neviete ako to bude budúci rok s akciou ,,energia na kolesách,, ktorá bola ostatné dva roky sprievodnou akciou poslednej etapy OS? Ruší sa, ostane alebo sa presťahuje do cieľového mesta? Mne osobne by až tak nechýbala (i keď bolo super), ale moja mladá sa nato tešila :D

Ďakujem.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Str 02. Dec 2015 17:38:15

dexterko píše:neviete ako to bude budúci rok s akciou ,,energia na kolesách,,?

Bude v Piešťanoch.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia