Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Štv 18. Feb 2016 18:25:53

@MichalJ
Asi sa to nebude dať, opýtam sa.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Štv 18. Feb 2016 23:08:31

@michalj
Prepáč moju kritiku, ale to je fakt taký problém?
Musíš urobiť jeden klik navyše aby si zistil či sú pod článkom komentáre, o ktorích vieš či sú alebo nie sú už keď klikáš na ten článok? :roll:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod majo » Pon 07. Mar 2016 15:37:18

servus lukas...mozno sa tu uz niekedy o tom bavilo ale priznam sa ze sa mi to nexce hladat a tak sa radsej opytam...xcel by som vam poslat 2% z dani...da sa to?...ak ano posli mi prosim ta udaje na moj email a ak nie tak len daj vediet...vdaka
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Uto 08. Mar 2016 16:09:49

@majo
Ďakujeme za návrh takejto formy podpory, ale 2 % z daní sa dajú poslať iba neziskovým organizáciám, nadáciám alebo občianskym združeniam. My síce rozhodne sme "nie zisková" organizácia, lebo každý rok končíme vo vyšších červených číslach, ale ani jedno z vyššie spomínaných a zatiaľ to neplánujeme, už len kvôli tej zbesilej byrokracii, ktorá by zožrala všetky príspevky.
Plánujeme systém podpory a chceli sme ho spustiť už v marci, ale nevieme, kde nám hlava stojí, uvidíme.

Pri tejto príležitosti sa ešte chcem vyjadriť k pár veciam:
- dúfam, že ste si všimli, že sme prišli o dôležité financie a neprijali ponuku na žiadnu politickú reklamu pred sobotňajšími voľbami. Dostali sme dve konkrétne ponuky a odmietli sme ich. Pred voľbami do Európskeho parlamentu sme kvôli reklame manželky cyklonadšenca dostali viacero nenávistných emailov o zapredancoch, takže tentoraz sme sa toho zriekli.

Výpadky servera:
Sami sme prekvapení, že nový systém neudržal návštevnosť pri Strade Bianche a analyzujeme to. Nášmu hlavnému programátorovi sa v piatok narodil prvorodený syn a nemohol sa tomu venovať. Veríme, že všetko vyladíme.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Pet » Str 09. Mar 2016 9:37:29

Citujem : Výpadky servera:
Sami sme prekvapení, že nový systém neudržal návštevnosť pri Strade Bianche a analyzujeme to. Nášmu hlavnému programátorovi sa v piatok narodil prvorodený syn a nemohol sa tomu venovať. Veríme, že všetko vyladíme.

Pri takejto udalosti mal určite výpadok aj on. Verím, že pri jarných klasikách už nebude " rodiť " :lol: .
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod bloy » Str 09. Mar 2016 10:08:56

Čo sa týka politickej reklamy, tak osobne len oceňujem, že také niečo na CI nie je.
Aj keď je to samozrejme vec CI (a absolútne chápem, že peniaze by sa Vám zišli); otázkou je len, či stoja peniaze od ktoréhokoľvek politika za to.

Čomu vôbec nerozumiem je to ako sa niektorí sťažujú na to, že služba, ktorá ich nestojí ani cent je niekoľko málo minút nedostupná. Ale asi je to dôsledok
tej, s prepáčením nenažratosti, ktorá je všade okolo. Pritom nie je žiadny problém prísť o pár minút neskôr. Ale fascinujú ma veční nespokojníci - nestojí ich
existencia CI nič, ale ak náhodou chvíľku nejde, už hromžia, už vypisujú pod články svoje podráždené komentáre, akoby sa im mala redakcia priam zodpovedať.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Str 09. Mar 2016 13:45:51

@bloy
Pokiaľ príde politik s reálnou ponukou, že nám uhradí náklady na polovicu sezóny, nebudeme mať na výber. Všetko ostatné budeme ďalej odmietať.

Výpadky - práveže hnevať to najviac musí nás, pretože nám to jednoducho odrádza a uberá čitateľov. Je v našom najvyššom záujme to vyriešiť, lenže ako som už x-krát povedal, 99,9 % času web nemá žiadne problémy, iba 0,1 % času áno a stojí strašne veľa peňazí napumpovať server, ktorý bude 99 % času bežať na 8 % výkonu, ďalších 0,9 % na 28 % a naplno iba 0,1 %.

Ešte ma jedna vec napadla. Diskutovalo sa kdesi o protežovaní Meridy. Nechce sa mi to ani znova čítať. V každom prípade ďakujem tým, ktorí sa nás zastali a chcem povedať, že si absolútne neuvedomujem žiadnu zníženú mieru objektivity. Bol by som rád, aby niekto, kto tvrdí, že ich umelo zvýhodňujeme v našich článkoch, to ukázal na konkrétnych príkladoch.
Práveže na tlačovke Dukly dostal priestor aj majiteľ firmy a jeho audio slová sme do článku nedali, pričom tam pokojne mohli byť tak ako všetkých zúčastnených. Iba sme napísali dve motivujúce vety pre mladých cyklistov, že vedia zabojovať s testami. Pokiaľ chce niekto nadávať napr. na prelinkovanie slovného spojenia "Lampre-Merida", to je zakotvené v zmluve ako sponzorský odkaz, systém to automaticky linkuje. Názov tímu nepoužívame viac ako tých ostatných. Keď raz človek vyhrá alebo je v úniku, ako to asi máme písať??? Čiže tvrdiť, že píšeme o tom, kto nás platí, je holý nezmysel, kategoricky to odmietam. Za päť rokov spolupráce neboli predstavitelia tejto firmy spomenutí inde než v prezentácii BB tímu, kam patria.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod bloy » Str 09. Mar 2016 14:40:44

Jasné, tak ja tomu rozumiem, že sa to všetko nedá ťahať zadarmo a z niečoho to platiť musíte, určite by som kvôli tomu na Vás nenadával, akurát osobne som rád, keď ich vidím čo najmenej a to boli po celom internete počas kampane a myslím, že nie som jediný kto je z nich otrávený. Ale ako hovorím, mal by som preto pochopenie, keby ste takú reklamu vzali.

S tou Meridou je to hovadina; sú to kvalitné bicykle, ich reklama na stránku po vecnej stránke nepochybne patrí, myslím, že všetci môžeme byť radi, že podporujú CI a proťežovanie Lampre-Merida to nestojí ani za komentár, to je naozaj len výplod niekoho komu CI z nejakého dôvodu vadí, takýto provokatéri sa nájdu vždy.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod majo » Str 09. Mar 2016 20:10:11

pre mna kludne nech mi tu vyskoci akykolvek politicky ksycht ak zabezpeci redakcii financie ktore potrebuju...v duchu ho poslem do p..i a prejdem na to kvoli comu som tu prisiel...na najlepsie info o cestnej cyklistike na webe
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod majo » Str 09. Mar 2016 20:28:00

lukas píše:@majo
Ďakujeme za návrh takejto formy podpory, ale 2 % z daní sa dajú poslať iba neziskovým organizáciám, nadáciám alebo občianskym združeniam. My síce rozhodne sme "nie zisková" organizácia, lebo každý rok končíme vo vyšších červených číslach, ale ani jedno z vyššie spomínaných a zatiaľ to neplánujeme, už len kvôli tej zbesilej byrokracii, ktorá by zožrala všetky príspevky.
Plánujeme systém podpory a chceli sme ho spustiť už v marci, ale nevieme, kde nám hlava stojí, uvidíme.


skoda ale zalozit obcianske zdruzenie nieje az taky problem ale chpem ze robit to bez istoty ze sa to oplati by bola blbost...lebo ak by vam prisli 2% akurat tak odomna tak by vas asi slehlo...no nic tak to poslem niekomu inemu kto si to tiez zasluzi...zelam viac v uspechov v podpore ktoru planujete
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod ifčopifčo » Str 16. Mar 2016 13:36:23

Lukáš nedáte predsa len povinnosť sa zaregistrovať aj v diskusiách pod článkami? Pretože nazvať Sagana "nadopovaným somárom" to je už podľa mňa trochu nad hranicu akceptovateľnosti, ešteže tie diskusie treba rozkliknúť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod majo » Str 16. Mar 2016 13:39:15

ja tam uz radsej ani nechodim :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Str 16. Mar 2016 19:27:42

@ifčopifčo
Zatiaľ nemám potrebu to riešiť, nemal som čas to čítať a považujem za pozitívne, že sa diskusia takto rozbehla, oveľa lepšie ako vlani. Diskusia je pre určitý typ čitateľov. Väčšina to nečíta vôbec a kto diskutovať chce, môže naraziť na veľmi širokú plejádu názorov. Uvidíme, kam sa to dostane. Provokatéri sú vždy a všade. Treba si ich nevšímať.
Grafické nedostatky diskusie sme odstránili.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod berloq » Štv 17. Mar 2016 1:34:50

@lukas

Zdravím Lukáš. Toto fórum má za sebou rok. Neviem ako ste spokojní, či ste ten projekt nejako zhodnotili alebo nie. Každopádne my (skalní :D ) sme za to radi...

Možno návrh na zlepšenie. Sú to teda len úplne kozmetické úpravy, ale za ten rok som si všimol tieto veci: Svetová cyklistika je absolútne top sféra, kde je tu väčšina príspevkov. To sa asi čakalo. A teda: nebolo by lepšie spraviť z témy "Rôzne preteky..." tému pre etapáky. Tému "Monumenty..." tak trošku prekrstiť na celkovo klasiky... a pridať nejakú tému v štýle "zákulisie"?

Je to len taký môj pohľad. Ale tá téma Rôzne preteky, je podľa mňa predimenzovaná, rôznym "materiálom" častokrát úplne mimo témy. Ale skrátka to tam je, lebo je to najviac na očiach. Napr. aj také tie zákulisné témy, ktoré s aktuálnymi pretekmi majú pramálo spoločné, ako ASO vs UCI, Tinkoff a podobne... Ďalej mi príde dosť divné, diskutovať o E3 a G-W v jednej téme a pretek, ktorý nadväzuje, teda Ronde zase premielať úplne inde. Pri tom E3 Harelbeke sa tam bije s Katalánskom a takých príkladov je veľa. Podobne Ardenské klasiky - patria k sebe. Tých top sledovaných klasík zase tak veľa nie je, aby tá téma bola nejako preplnená.

Neviem, možno aj ostatní majú k tomu niečo povedať?
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod sportovec » Štv 17. Mar 2016 9:51:35

berloq píše:Neviem, možno aj ostatní majú k tomu niečo povedať?

Mal by som k tomu ešte jeden návrh: Dať aspoň pre GT na každý ročník samostatnú tému označenú rokom.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod berloq » Pia 18. Mar 2016 19:20:27

sportovec píše:Mal by som k tomu ešte jeden návrh: Dať aspoň pre GT na každý ročník samostatnú tému označenú rokom.

To si zase ja naopak myslím, že to nutné vôbec nie je... keďže GT je jeden mesiac v roku a potom zase v ďalšom. Príspevky sú označené dátumom, tam bordel nikdy nebude. Aj keby sme tam písali 20 rokov...
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod bloy » Pia 18. Mar 2016 21:06:10

Mne to ako nápad prišlo dobré, bordel tam byť nemusí, ale ak by si chcel dohľadať niečo ku konkrétnemu roku, tak by sa to hodilo. Je to samozrejme taká drobnosť, bez ktorej sa zas na druhej strane vieme zaobísť.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Pia 18. Mar 2016 21:38:41

@berloq
Niečo z toho určite zrealizujeme.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Pia 18. Mar 2016 22:00:47

Prajem teda neskoré vše naj k tomu prvému roku :D
Na začiatku som mal trochu obavy či sa niektoré mená z komentárov nenasťahujú aj sem, ale našťastie si toto fórum udržalo 99,9% času veľkú profesionalitu diskutérov, za čo dávam klobúk dolu ako pred redakciou tak aj diskutujúcimi. Prajem ďalší úspešný rok.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod bloy » Sob 19. Mar 2016 8:24:32

Niekedy mi je ľúto, že sa nedajú písať komentáre k tým krátkym správam hore (dnes obzvlášť, keď čítam, s čím sa zas Nibali potreboval zveriť médiám - jj, s verejnou kritikou si určite vybuduje s Fabiom vrelý vzťah).
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 82 hostia