Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod sportovec » Uto 29. Mar 2016 11:59:55

lukas píše:@sportovec
Treba si ale uvedomiť, že väčšina divákov RTVS má reálne problém s chápaním základných pravidiel. Prenosy pravidelne sleduje pol milióna ľudí, sami si povedzme, koľkí z nich sa vyznajú do cyklistiky tak ako my. Včera som stretol chlapíka, ktorý mi tvrdil, že dva roky sleduje skoro každú etapu Tour de France a pýtal sa ma na to, ako je možné, že pelotón dokáže dobehnúť skupinu s 5 minútami náskoku, lebo jemu sa to zdá nemožné a prečo niekto, kto ťahá 150 km na čele balíka, sa na konci vytratí a nebojuje o víťazstvo a mohol by som pokračovať... A na konci mi povie, že on chodí každý týždeň na bicykel. Prosto ľudia cyklistike nerozumejú a stažujú sa (aj v tých mailoch, ktoré chodia každý deň k prenosom, za tie roky som prečítal asi 3000 mailov (kopec som kvôli času nedokázal) a väčšina týka základných otázok), že tie zákonitosti nevysvetľujeme. Rovnako tak neznesú ak sa za 15 minút nespomenie Sagan. Niekedy sa Petrovi hodinu nevenujeme. Viete si predstaviť, koľko je na to nadávok? Iní kritizujú, že sa mu venujeme zbytočne, lebo napr. daná etapa je horská a pod. Hľadanie kompromisov je veľké umenie. My nemôžeme komentovať tak ako na Eurosporte, lebo 80 % divákov by to nevyhovovalo.

Vôbec nerozumiem tomuto tvojmu siahodlhému textu. Futbalové zápasy sú vysielané pre futbalových fanúšikov, hokejové zápasy pre hokejových fanúšikov a cyklistické preteky sú vysielané asi tak pre koho ... myslíš, že pri kriketovom zápase stále od základov vysvetľujú základné veci a pravidlá? A k tomu chlapíkovi ... ten by sa asi čudoval aj na futbale, že prečo ten brankár stále stojí v bráne a nedáva góly.

A nezabudnite na TdF 2016 zase spomínať Sagana každých 5 minút, hlavne v nejakej horskej etape kde je HC kopec a kde sa láme GC.

Ale mne vlastne úplne jedno. Cyklistiku RTVŠ som pozeral náhodou 2x minulý rok a potom som si povedal, že na toto fakt nemám nervy a pustil som si radšej ITV4.

Ale inak možno keby tam stále nemleli tí domáci RTVŠ komentátori tie svoje nezmysly, tak by to bolo aj celé celkom pozerateľné.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod majo » Uto 29. Mar 2016 12:11:36

sportovec píše:
lukas píše:@sportovec
Treba si ale uvedomiť, že väčšina divákov RTVS má reálne problém s chápaním základných pravidiel. Prenosy pravidelne sleduje pol milióna ľudí, sami si povedzme, koľkí z nich sa vyznajú do cyklistiky tak ako my. Včera som stretol chlapíka, ktorý mi tvrdil, že dva roky sleduje skoro každú etapu Tour de France a pýtal sa ma na to, ako je možné, že pelotón dokáže dobehnúť skupinu s 5 minútami náskoku, lebo jemu sa to zdá nemožné a prečo niekto, kto ťahá 150 km na čele balíka, sa na konci vytratí a nebojuje o víťazstvo a mohol by som pokračovať... A na konci mi povie, že on chodí každý týždeň na bicykel. Prosto ľudia cyklistike nerozumejú a stažujú sa (aj v tých mailoch, ktoré chodia každý deň k prenosom, za tie roky som prečítal asi 3000 mailov (kopec som kvôli času nedokázal) a väčšina týka základných otázok), že tie zákonitosti nevysvetľujeme. Rovnako tak neznesú ak sa za 15 minút nespomenie Sagan. Niekedy sa Petrovi hodinu nevenujeme. Viete si predstaviť, koľko je na to nadávok? Iní kritizujú, že sa mu venujeme zbytočne, lebo napr. daná etapa je horská a pod. Hľadanie kompromisov je veľké umenie. My nemôžeme komentovať tak ako na Eurosporte, lebo 80 % divákov by to nevyhovovalo.

Vôbec nerozumiem tomuto tvojmu siahodlhému textu. Futbalové zápasy sú vysielané pre futbalových fanúšikov, hokejové zápasy pre hokejových fanúšikov a cyklistické preteky sú vysielané asi tak pre koho ... myslíš, že pri kriketovom zápase stále od základov vysvetľujú základné veci a pravidlá? A k tomu chlapíkovi ... ten by sa asi čudoval aj na futbale, že prečo ten brankár stále stojí v bráne a nedáva góly.

A nezabudnite na TdF 2016 zase spomínať Sagana každých 5 minút, hlavne v nejakej horskej etape kde je HC kopec a kde sa láme GC.

Ale mne vlastne úplne jedno. Cyklistiku RTVŠ som pozeral náhodou 2x minulý rok a potom som si povedal, že na toto fakt nemám nervy a pustil som si radšej ITV4.

Ale inak možno keby tam stále nemleli tí domáci RTVŠ komentátori tie svoje nezmysly, tak by to bolo aj celé celkom pozerateľné.


z jednej strany mas pravdu aj ty ale pochop ze ak xceme aby sa vysielalo viacej cyklistiky musia jej ludia rozumiet...futbalu a o hokeji na slovensku ani nehovorim "rozumie" kazdy a ludia to xcu pozerat preto to RTVS vysiela ale niekolkohodinove etapy cyklistiky nebude len tak pozerat kazdy a ten kto tomu nerozumie to rychlo prepne preto je dolezite dookola vysvetlovat zaklady...ak si trosku sledoval tu sialenotu po richmonde tak si mozno sa docital aj take absurdity ze juraj a michaela sa radovali v cieli ako male deti a pritom tam boli len do poctu a nedokazali dokoncit zavod...a preco take nazory su?...lebo tomu ludia nerozumeju...uz chapes?
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod sportovec » Uto 29. Mar 2016 13:28:16

majo píše:... aby sa vysielalo viacej cyklistiky musia jej ludia rozumiet...futbalu a o hokeji na slovensku ani nehovorim "rozumie" kazdy a ludia to xcu pozerat preto to RTVS vysiela ale niekolkohodinove etapy cyklistiky nebude len tak pozerat kazdy a ten kto tomu nerozumie to rychlo prepne preto je dolezite dookola vysvetlovat zaklady...

Ak človek v dnešnej dobe (obrovský internet plný informácií, lacné kníhy, ...a pod.) tvrdí, že niečomu nerozumie je to len preto, že o to nemá záujem (alebo nemá na to čas) alebo tomu jednoducho nechce rozumieť. Ale ak je niekto seba-trízniteľ alebo spasiteľ, tak prosím ... ja cyklistiku na RTVŠ neplánujem pozerať, takže je mi to jedno ...
majo píše:ak si trosku sledoval tu sialenotu po richmonde tak si mozno sa docital aj take absurdity ze juraj a michaela sa radovali v cieli ako male deti a pritom tam boli len do poctu a nedokazali dokoncit zavod...

Tak, to je trochu aj chyba domestikov, podľa mňa by mali plnohodnotnejšie informovať o svojej práci, ak dostanú takú možnosť. (Aj na svojich internetových profiloch.) Čo ja viem, trebárs takto: "... bol som 10x po občerstvenie pre Sagana, naše vozidlo bolo na konci kolóny, takže mám teraz viac kilometrov v nohách ako majster sveta ... potom sme lepili dieru, keď sa roztrhol pelotón - 10 kilometrov som bol na špici a mal som toho už fakt dosť..."
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod MichalJ » Uto 29. Mar 2016 13:38:45

sportovec píše:Vôbec nerozumiem tomuto tvojmu siahodlhému textu. Futbalové zápasy sú vysielané pre futbalových fanúšikov, hokejové zápasy pre hokejových fanúšikov a cyklistické preteky sú vysielané asi tak pre koho ... myslíš, že pri kriketovom zápase stále od základov vysvetľujú základné veci a pravidlá? A k tomu chlapíkovi ... ten by sa asi čudoval aj na futbale, že prečo ten brankár stále stojí v bráne a nedáva góly.

A nezabudnite na TdF 2016 zase spomínať Sagana každých 5 minút, hlavne v nejakej horskej etape kde je HC kopec a kde sa láme GC.

Ale mne vlastne úplne jedno. Cyklistiku RTVŠ som pozeral náhodou 2x minulý rok a potom som si povedal, že na toto fakt nemám nervy a pustil som si radšej ITV4.

Ale inak možno keby tam stále nemleli tí domáci RTVŠ komentátori tie svoje nezmysly, tak by to bolo aj celé celkom pozerateľné.


A koľko tých ozajstných cyklistických fanúšikov, ktorí sa cyklistike aj aspoň trochu rozumejú, na Slovenku asi tak je? 5 tisíc? 10?
Každopádne veľmi málo, aby sa vôbec oplatilo niečo vysielať len pre nich. Musíš pochopiť že cyklistika sa v prvom rade musí vysielať pre masy, aby tie masy pochopili základné veci a tým vytvárali tých fanúšikov. Porovnávať to s futbalom či hokejom vážne nemá logiku, keď tie športy sú masové strašne dávno.



Stačí sa pozrieť do diskusií pod článkami aké perly tam človek často nájde, ja vážne nevidím nič zlé na tom stále hovoriť aj základné veci. Hlavne v tranzitných etapách alebo v momentoch kde sa toho moc nedeje je to na Slovensku priamo žiadúce.
Iný problém je, že keď už je nejaká akcia, vtedy si myslím že by sa malo prepnúť do trochu iného štýlu, a komentovať to už aj pre tých čo sa vyznajú. Niekedy sa totiž stáva, že je nejaký útok a komentátori sa len o niečom bavia.

Niečo takéto už aj kedysi Lukáš spomínal, prepnúť na iný kanál je samozrejme tvoja vec, ale potom sa nečuduj, keď sa to vysielanie cyklistiky na Slovensku nezväčšuje. Keď ľudia aj tak pozerajú iné, načo by to RTVS vysielala. A keď sme pri tej RTVS, kým cyklistiku nebudú vážne sledovať masy, nebude ani tam moc vôľa niečo pridávať. Aj preto treba ten komentár taký aký je. Musíš sa na to pozerať zo širšieho hľadiska, nie zo svojho (sebeckého) pohľadu.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Keram » Uto 29. Mar 2016 17:42:16

majo píše:skuste si dat prenos na CT4 tam sa zasadne slovaci nespomynaju...dokonca raz ked peto vyhral tak to komentator spomynal len preto ze uz sa tomu nedal vyhnut...jedine ak tam je spolukomentator nejaky cyklista (vid richmond)...presne to iste je pri prenosoch z biatlonu ten cesky megapatriot komentator nespomenie slovaka ani nahodou a ak musi spomenut aspon nastu tak nezabudne dodat ze je to rodena ruska...situaciu tam zachranuje spolukomentator(Dostal?) ktory pravidelne povie aj nieco o slovakoch samozrejme bez akejkolvek reakcie hlavneho komentatora...ok je to statna TV a tak musia byt cesi na prvom mieste ale to oco sa deje pri prenosoch z biatlonu a cyklistiky ma totalne dobija...preto volim vzdy eurosport pred CT4...u RTVS mi chyba realny zaujem o cyklistiku preto aj ta odbornost je taka nizka preto si myslim ze ak by sa este aj C-I od prenosov distancovala tak to nebude mat ziadnu uroven


Eurosport CZ je oficialna jazykova verzia pre SK trh. Oni by mali spominat Slovakov aj keby nechceli :) X krat sa stalo ze ked komentator na biatlone sa venoval slovenskym pretekarom tak ceski divaci na to pindali a on to potom vysvetloval ze su verzia aj pre nas trh. Ale je pravda ze ci uz cyklistika alebo biatlon tak komentatori neskryvaju radost ked sa nieco podari slovakom.

Co sa tyka CT4 ja na tom nevidim nic zle. Cyklistika neviem ale ked som pozeral Olympiadu v Sochi na RTVS tak Merciak sa Cechom nevenoval takisto. Iba ak boli vpredu.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Uto 29. Mar 2016 21:25:33

lukas píše:@dexterko
a) Samozrejme, že 60 % som prestrelil, bolo to v akomsi návale emócii, nemalo by sa to stávať, ale zasa takto sa naťahovať o slovíčka v článku, ktorý má 5407 slov, sa mi nezdá nutné.
b) Cancellara sa viackrát hneval. Rovnako sa mi zdá rozoberanie tejto témy nezmyselné.
c) "ešte stále rozmýšľaš nad účasťou v RTVS ako spolukomentátor TDF? Nebolo by vhodné teraz keby impérium vrátilo úder za Vašu snahu dostať cyklistiku do TV? Alebo zvíťazia záujmy C-I nad osobnými?" Tomuto už nerozumiem úplne. Tú vetu som napísal práve preto, že ľudí v TV poznám a rovnako aj približnú cenu tej klasiky. Zlyháva to v ozrutnom systéme, nie na ľuďoch z redakcie, s ktorými ja počas leta pracujem. Kto mi má vracať úder? Teší sa niekto z vedenia RTVS z toho, že to nevysielali a neboli pri tomto úspechu? Nikto.

áno, chápem a beriem, že je to také chytanie sa slovíčka, ale info zo závodu nie je new time periodikum. Preto by tam mali byť presné info. Keby som nepozeral závod, tak si poviem, fúha tak ťahali len PS a FC, a tí dvaja sa tam len priciciavali. No zlý obraz by som si urobil. Všimol a poukázal som na to už veľa krát, pretože je to len pre dobro tejto stránky.
Ohľadom rtvs som to myslel tak, že keď Vy sa snažíte dostať cyclo do tv, a nemajú záujem to ani riešiť, prečo by ste im to neoplatili neúčasťou na komentátorskej stoličke. Myslím, že sledovanosť by im išla veľmi dole pri tích odborníkoch z rtvs. Neviem čo je v tomto prípade ozrutný systém, ale zdá sa mi, že šport tam stojí a padá na pánovi m&m. S tími jeho trápnimi oto soškami, myslím, že nemá problém tam presadiť nejaký 2hod prenos.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod bloy » Uto 29. Mar 2016 23:39:30

Ja som mal trošku pocit z toho článku - a to nie po obsahovej stránke -, že sa na Lukášovi prejavuje únava z tej všetkej práce, ktorú odvádza. Pritom to písať live asi nie je práve ľahké.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod bloy » Uto 29. Mar 2016 23:49:16

sportovec píše:Vôbec nerozumiem tomuto tvojmu siahodlhému textu. Futbalové zápasy sú vysielané pre futbalových fanúšikov, hokejové zápasy pre hokejových fanúšikov a cyklistické preteky sú vysielané asi tak pre koho ... myslíš, že pri kriketovom zápase stále od základov vysvetľujú základné veci a pravidlá? A k tomu chlapíkovi ... ten by sa asi čudoval aj na futbale, že prečo ten brankár stále stojí v bráne a nedáva góly.


Myslím, že sa v tomto dosť mýliš, lebo tie prenosy nie sú vysielané primárne pre fanúšikov, ale ďaleko skôr pre širšiu verejnosť (zápasy repre napr. sleduje ďaleko viac ľudí ako tých, čo sú naozaj futbalovými fanúšikmi a sledujú každý víkend nejakú ligu a podobne, rovnako tak preteky so Saganom sleduje kopec ľudí, ktorých by bez neho niečo také sledovať ani nenapadlo a ktorí po jeho ére si nájdu zas niečo iné, čo budú sledovať). Aktuálny záujem tejto širšej masy určite programová štruktúra do určitej miery odráža - keby Vlhová zo Zuzulovou nemali výsledky, aké majú, bola by vysielaná tak maximálne Jasná, na nejakých zarytých fanúšikov sa každý z vysoka vykašle.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Str 30. Mar 2016 0:03:36

Viacerí z vás rozumne argumentujú. Prosto sa vžite do situácie, že dostávate kopec emailov od ľudí, ktorí si nájdu čas, napíšu email, kde pekne pozdravia, pochvália, že môžu stráviť príjemné popoludnie pri TV, že fandia Saganovi a chceli by sa opýtať, lebo im vŕta v hlave to a to. Na konci zaželajú veľa šťastia a podpíšu sa pekne svojím menom. Na 90 % aj tak neodpoviete, ale verte mi, že mám radosť, keď sa to z času na čas podarí, hoci je to otázka triviálna.
Ľudia sú naozaj cyklistickí analfabeti. Stretol som sa s tým, že mladí ľudia, ktorí podrobne sledujú futbal či hokej nevedeli, že cyklistika je vôbec olympijský šport. Pred Saganom si masy ľudí naozaj myslelo, že cyklistika je na úrovni malých neolympijských športov. Tie prenosy priviedli k cyklistike niekoľko generácií ľudí, ktorí cyklistiku nikdy nesledovali. A tých ľudí postupne pribúda. Práve vysvetľovanie zákonitostí tohto športu ľudí ešte viac pritiahne, predstavte si, že niekto iba tak pozerá, ako točia a točia, ale potom pochopí, aké sú stratégie, taktiky, ktorý cyklista sa na čo špecializuje atď., hneď ho to viac nadchne. Ale ak my k tomu nepovieme nič, tak môže záujem stratiť.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod bloy » Str 30. Mar 2016 0:30:08

Aj môj 5-ročný syn dáva dobre otázky, napríklad: "Je tam Gorila ?" alebo "Vyhrá dnes šašo Modelo ?"
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

?????????????????

Poslaťod berloq » Str 30. Mar 2016 0:32:21

majo píše:skuste si dat prenos na CT4 tam sa zasadne slovaci nespomynaju...dokonca raz ked peto vyhral tak to komentator spomynal len preto ze uz sa tomu nedal vyhnut...jedine ak tam je spolukomentator nejaky cyklista (vid richmond)...presne to iste je pri prenosoch z biatlonu ten cesky megapatriot komentator nespomenie slovaka ani nahodou a ak musi spomenut aspon nastu tak nezabudne dodat ze je to rodena ruska...situaciu tam zachranuje spolukomentator(Dostal?) ktory pravidelne povie aj nieco o slovakoch samozrejme bez akejkolvek reakcie hlavneho komentatora...ok je to statna TV a tak musia byt cesi na prvom mieste ale to oco sa deje pri prenosoch z biatlonu a cyklistiky ma totalne dobija...preto volim vzdy eurosport pred CT4...u RTVS mi chyba realny zaujem o cyklistiku preto aj ta odbornost je taka nizka preto si myslim ze ak by sa este aj C-I od prenosov distancovala tak to nebude mat ziadnu uroven


Prosím? To čo je za bulšit?

Kamarát, ty si musel byť riadne pod vplyvom... Čo to tu trepeš? Na ČT Sport sa nevenujú Slovákom? DAFUQ? Peter Sagan je trúfnem si povedať top cyklista aj medzi celým tímom, ktorý sa tam o ten prenos stará! Nikto, opakujem nikto, žiadne meno nie je tak často vyslovené, ako to jeho! Prosím ťa fakt, netrep hlúposti keď nevieš. Ja si myslím, že ČT sa venuje slovenským cyklistom nad mieru (aj preto to pozerám). Sám Tomáš Jílek sa raz vyjadril, že ťažko by hľadal obľúbenejšieho cyklistu. Petr Benčík, nerozpráva okrem Sagana a vtipov nič iné. Lubor Tesař, Sagana určite cení, pretože z jeho rečí je vidieť, že ho aj on uznáva. Andrle a Kozubek tak isto! Biatlon sem nepleť...

Nepíš tu prosím hlúposti! Ja naopak volím zásadne ČT Sport, ako som už napísal AJ PRETO, LEBO POZERAJÚ AJ NA NAŠICH (a Sagan je top hviezda aj tam)!

Tu máš celý archív http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11177713200-tour-de-france-2015/ Ty "nespomynaju"...
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod eres » Str 30. Mar 2016 7:55:35

@berloq

Musím s Tebou, čo sa týka cyklistiky v ČT, absolútne súhlasiť. Tomáš Jílek je, podľa mňa, po smrti Róberta Bakalářa absolútna moderátorská špička v cyklistike v Čechách a na Slovensku - keby aspoň z polovice kvalitného človeka mali v RTVS, tak by mu museli ruky-nohy bozkávať. Aj spolukomentátori sú v ČT na úrovni, všetko bývalí cyklisti, ktorí niečo odjazdili, vymenoval si ich hádam všetkých. Posledné štyri roky na TdF vyslovene fandia Sagymu a myslím, že aj na YouTube sa dá nájsť dojazd posledných MS s českým komentárom, nechce sa mi to hľadať, ale Benčík sa síce ešte pár km pred cieľom zúfalo pýtal "Kde je Štyby?", no potom sa vyslovene tešil z toho, kto vyhral a je majster sveta...

Ale aby som len nevelebil ČT, občas pozriem cyklistiku aj na RTVS, obraz v HD predsa len má niečo do seba a na diaľkovom ovládači je možnosť dať zvuk OFF, keď to uznám za nepočúvateľné... :idea:
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod majo » Str 30. Mar 2016 8:10:09

@berloq skludni hormon je to moj nazor a vsetci vieme ako tazko zvladas ak niekoho nazory nesedia s tvojimi...ako som napisal tak spolukomentatory to ina kategoria ale hlavny komentatory velmi casto a radi ignoruju slovenskych sportovcov...mozno som to hodnotenie prehnal ale vzdy ked som pozeral na CT4 tak to bola zo strany komentatora katastrofa...samozrejme teraz nehovorim o odbornosti lebo ten chalan(netusim ako sa vola) vie toho cyklistike naozaj vela(mozno aj viac ako ty ale to sa az bojim napisat)

a este nieco ja CT4 brutalne uznavam a chvalim takmer vzdy a vsade lebo je uzasne ako sa aspon raz v mesiaci venuju takmer kazdemu sportu ktory v cechach niekto robi...ako verejnopravna sportova televizia si plnia svoje ulohy genialne a ak by niekedy mala este byt aj nejaka slovenska tak jednoznacne po vzore CT4 to ale neznamena ze sa musi pacit aj kazdy komentator

hej a este jedna vec...to ze neovladam gramatiku viem a mam to aj na papiery od lekara ze ju nikdy 100% ovladat nebudem...je to super vyhovorka ale je to tak proste som chory :P cize ma tymto nemozes urazit

takze klidek kamarat radsej diskutujme ako ludia aj ked nase nazory niesu vzdy rovnake...maj sa
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod berloq » Str 30. Mar 2016 21:10:21

@majo

Dobre...

Ty píšeš, že keď "raz keď Peter vyhral". To znamená, že sa jednalo o TdF, pretože ČT Sport oveľa viac z profi cyklistiky nedáva (poprípade Švajčiarsko). Keďže si to sledoval tam, takže sa jednalo o roky 2012-2015. Nech sa páči, dal som ti tam archív, ukáž tú etapu...

Pretože inak? Sorry, hento bohužiaľ nie je názor, to je proste nepravda... Napísal si, nie že trošku málo od pravdy, ty si napísal presný opak!

Pretože sám viem, že sa tam venujú Saganovi viac, ako je na cudzinca zdravé. Určite viac ako na Eurosporte...

Ostatné športy nemienim porovnávať. To je možné, že tam na nás kašlú, neviem, ja to všetko určite nesledujem. Ale v cyklistike to skrátka neplatí, a fakt, tu nejde o názor, to je proste hlúposť. Keby sa na STV venovali Kreuzigerovi, tak ako na ČT Saganovi, tak je tu demonštrácia pred palácom... to by tu nerozdýchali niektorí.
Naposledy upravil berloq dňa Str 30. Mar 2016 21:17:30, celkovo upravené 1
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod berloq » Str 30. Mar 2016 21:12:27

@eres

Presne. Jílek je jednoznačne the best CZ/SK komentátor cyklistiky. Nerozprávam, že nerobí chyby, to nie, sem-tam tiež nevidí niečo, čo vidieť má... Ale jeho príprava na TdF je v našich končinách bezkonkurenčná.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Štv 31. Mar 2016 10:17:25

Trošku vám rozruším diskusiu. Nemám to kam inde dať.
Zverejnili sme dnes blok berloqa na titulke. Chceme takto motivovať aj ďalších z vás. Ďakujeme mu za jeho iniciatívu, sám si to pekne napísal prostredníctvom rozhrania, ktoré sme krvopotne pripravovali, iba sme tam dodali fotografiu. Boli by sme radi, ak by ste mali záujem zapojiť sa do blogovania, hoci len raz za rok :) Okrem berloqa sa nikto iný neozval. Napíšte nám na redakcia@cycling-info.sk a my vám upravíme nastavenia vášho účtu, aby ste mohli blogovať. Ďakujeme.
EDIT: ifčopifčo v téme monumentov dnes napísal čistý blog.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Pia 08. Apr 2016 22:45:11

Ak to nie je interná záležitosť (i keď predpokladám, že je) tak sa chcem predsa len spýtať ako dopadla minuloročná zbierka na server. Koľko sa vyzberalo, koľko ľudí prispelo, koľko % to tvorilo z rozpočtu na server a jeho chod a pod. Neviem, možno tí, čo prispeli, túto info dostali. Ja sa priznám, že som neprispel a ani tento krát určite neplánujem prispieť. Tak by ma to celkom zaujímalo v akých číslach sa to +/- pohybovalo. A tiež sa priznám, že mám aktívny AdBlock, a určite ho nevypnem, aj keď s vedomím, že stránka tým prichádza o peniaze. Ale pre mňa je prvoradý môj psychický kľud a čítanie bez otravných reklám, na ktoré som vyslovene alergický. Aj tak za nejakú dobu už budú také metódy, že nás pred nimi neochráni nič.

Redakcia isto chápe, že veľa ľudí, hlavne skalných, čo pravidelne a často navštevujú tento web, tak by radi prispeli. Ale život je boj, a podnikanie ešte väčší. Sám podnikám, takže viem, o čom hovorím. Je to boj každý deň, každý mesiac. Preto nie som zástanca takýchto zbierok. Neberte to v zlom, ani redakcia, ani diskutéri, ale ak si chce niekto plniť svoje životné plány resp. plniť sny, tak by mal aj počítať s tým, že to bude o držku. Hlavne v dnešnej nenažranej dobe. Ak skončí táto stránka bude to veľká strata nielen pre nás čitateľov (nás kašľať), ale bude to strata hlavne pre svk šport a svk cyklistiku ako takú. Ale život každého z nás pôjde ďalej.

Môj názor na tému server a zbierka: Ak pôjde stránka ako doteraz, vôbec, ale vôbec mi to nebude vadiť, ani v najmenšom. Tie malé výpadky, raz-dva krát do roka??? pf, no a čo?? určite nechytím z toho hysák. Tích pár jednotlivcov, čo sa sťažuje, že sa nemôže prihlásiť na stránku, lebo práve vtedy to on chce, a chce sa podeliť o múdrosť aj s ostatnými, no tak čo, tak to skúsim o hodku, o dve, na druhý deň... Zbierku by som bral ako úplne krajnú možnosť.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod ifčopifčo » Pia 08. Apr 2016 23:34:47

dexterko píše:Ak to nie je interná záležitosť (i keď predpokladám, že je) tak sa chcem predsa len spýtať ako dopadla minuloročná zbierka na server. Koľko sa vyzberalo, koľko ľudí prispelo, koľko % to tvorilo z rozpočtu na server a jeho chod a pod. Neviem, možno tí, čo prispeli, túto info dostali. Ja sa priznám, že som neprispel a ani tento krát určite neplánujem prispieť. Tak by ma to celkom zaujímalo v akých číslach sa to +/- pohybovalo. A tiež sa priznám, že mám aktívny AdBlock, a určite ho nevypnem, aj keď s vedomím, že stránka tým prichádza o peniaze. Ale pre mňa je prvoradý môj psychický kľud a čítanie bez otravných reklám, na ktoré som vyslovene alergický. Aj tak za nejakú dobu už budú také metódy, že nás pred nimi neochráni nič.

Redakcia isto chápe, že veľa ľudí, hlavne skalných, čo pravidelne a často navštevujú tento web, tak by radi prispeli. Ale život je boj, a podnikanie ešte väčší. Sám podnikám, takže viem, o čom hovorím. Je to boj každý deň, každý mesiac. Preto nie som zástanca takýchto zbierok. Neberte to v zlom, ani redakcia, ani diskutéri, ale ak si chce niekto plniť svoje životné plány resp. plniť sny, tak by mal aj počítať s tým, že to bude o držku. Hlavne v dnešnej nenažranej dobe. Ak skončí táto stránka bude to veľká strata nielen pre nás čitateľov (nás kašľať), ale bude to strata hlavne pre svk šport a svk cyklistiku ako takú. Ale život každého z nás pôjde ďalej.

Môj názor na tému server a zbierka: Ak pôjde stránka ako doteraz, vôbec, ale vôbec mi to nebude vadiť, ani v najmenšom. Tie malé výpadky, raz-dva krát do roka??? pf, no a čo?? určite nechytím z toho hysák. Tích pár jednotlivcov, čo sa sťažuje, že sa nemôže prihlásiť na stránku, lebo práve vtedy to on chce, a chce sa podeliť o múdrosť aj s ostatnými, no tak čo, tak to skúsim o hodku, o dve, na druhý deň... Zbierku by som bral ako úplne krajnú možnosť.


@dexterko - úprimne, nerozumiem ti. Neprispel si, nechceš prispievať, nechceš reklamy, vieš že stránky prichádzajú o peniaze, ale si podnikateľ a chápeš aké je to ťažké a stránky by ti chýbali v dnešnej nenažratej dobe :-))) Nie si voľajaký zmätený ako major Terazký ?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod bloy » Sob 09. Apr 2016 17:08:28

Zbierka je čisto dobrovoľná možnosť pre fanúšikov, takže nevidím dôvod, prečo by k tomu mal mať ktokoľvek výhrady, ak chce niekto podporiť CI a podieľať sa tak aspoň nejakým spôsobom na službách, ktoré poskytujú prakticky zadarmo a ktorým obetujú kvantá času, tak v tom nie je prečo hľadať problém; okrem toho to nie je ani nič neobvyklé a CI, resp. Lukáš to robí veľmi umierneným a neagresívnym spôsobom.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod MichalJ » Sob 09. Apr 2016 17:18:05

@dexterko - Mne to tiež príde vtipné :) Neprispel si, nechceš prispieť, nechceš, aby si portál na tebe zarobil ani len reklamami, ale chceš hovoriť do chodu portálu? Celkom slušná drzosť...

Plus výpadky servera, áno, pravidelný návštevník jednoducho príde neskôr, ale človek čo tu príde raz za čas, lebo sa Saganovi niečo podarilo? Nejde server, už sa vrátiť nemusí. Naopak, keby šiel, môže sa stať, že začne chodiť pravidelnejšie. To sú potom veľké výpadky a straty príjmu na reklamách.
A vážne netuším, prečo by nemali robiť zbierku, tá analógia s podnikaním mi príde už totálne od veci. Práve keď sa o niečo snažím, tak potrebujem peniaze odkiaľ príde, a keď sú mi ochotní dať nejaké ľudia, čo sú v podstate moji zákazníci, prečo by som ich nemali využiť? Hlavne keď vidno že to berú až ako poslednú možnosť.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia