Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Alex » Sob 09. Apr 2016 18:21:52

Dexterko prepáč, ale si úplne mimo. A ten čo si tu na C-I nechá zapnutý Ad-block, a chodí tu pravidelne a vidí, čo tu všetko tí ľudia pre fanúšikov cyklistiky robia, tak je obyčajné hovä**.
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod eres » Sob 09. Apr 2016 20:30:48

Za sebe napisem,že prispejem opäť a opäť rad...

Už som to niekde tu písal v inej súvislosti, no už som v zivote vyhodil peniaze na rozne blbosti. Nechcem tu písať o nejakej charite, to by bolo voči Lukasovi & spol. urazlive, dehonestujuce a nepravdive. Pre mňa je to príležitosť mať pocit, že som prispel na niečo zmysluplne. Aj keď len symbolicky...

Možno to robím fakt viac pre svoj dobrý pocit, ale som naozaj úprimne rad, že také niečo, ako je C-I.sk na Slovensku existuje. A keby som tomu nerozumel, alebo to nechapal, tak to určite nekomentujem...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Sob 09. Apr 2016 22:13:19

bloy píše:Zbierka je čisto dobrovoľná možnosť pre fanúšikov, takže nevidím dôvod, prečo by k tomu mal mať ktokoľvek výhrady, ak chce niekto podporiť CI a podieľať sa tak aspoň nejakým spôsobom na službách, ktoré poskytujú prakticky zadarmo a ktorým obetujú kvantá času, tak v tom nie je prečo hľadať problém; okrem toho to nie je ani nič neobvyklé a CI, resp. Lukáš to robí veľmi umierneným a neagresívnym spôsobom.


Dobrovoľné v pravom zmysle slova je to vtedy, keď to urobíš sám od seba, bez nejakého popudu, iniciatívy druhej strany. Ja nevravím, že by som neprispel, ale v rámci možností. Rozmýšľal som o 2%, mal som dve možnosti, C-I alebo Sloboda zvierat, ale keďže sa to sem nedalo darovať, tak je to smola (chyba?) portálu. Viem, že Lukáš spomínal, že by to bolo pre nich nerentabilné alebo v podobnom zmysle, tak ale aj toto je spôsob ako prísť k financiám.
To, že sa to robí, ako píšeš veľmi umierneným a neagresívnym spôsobom, kvitujem. To je pravda.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Sob 09. Apr 2016 22:18:24

MichalJ píše:@dexterko - Mne to tiež príde vtipné :) Neprispel si, nechceš prispieť, nechceš, aby si portál na tebe zarobil ani len reklamami, ale chceš hovoriť do chodu portálu? Celkom slušná drzosť...

Plus výpadky servera, áno, pravidelný návštevník jednoducho príde neskôr, ale človek čo tu príde raz za čas, lebo sa Saganovi niečo podarilo? Nejde server, už sa vrátiť nemusí. Naopak, keby šiel, môže sa stať, že začne chodiť pravidelnejšie. To sú potom veľké výpadky a straty príjmu na reklamách.
A vážne netuším, prečo by nemali robiť zbierku, tá analógia s podnikaním mi príde už totálne od veci. Práve keď sa o niečo snažím, tak potrebujem peniaze odkiaľ príde, a keď sú mi ochotní dať nejaké ľudia, čo sú v podstate moji zákazníci, prečo by som ich nemali využiť? Hlavne keď vidno že to berú až ako poslednú možnosť.


Chcem hovoriť do chodu portálu?? Ako? Vysvetlíš mi to pls?

Človek čo tu príde raz za čas, len keď Sagan vyhrá, tak ver mi, že tí sa sem vrátia možno ešte raz, max dva krát (okrem víťazstiev Sagana a aj to väčšinu takýchto ,,fanúšikov,, omrzí). Takže takýto ľudia sú, myslím, pre redakciu úplne zanedbateľný.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod MichalJ » Sob 09. Apr 2016 22:27:55

Nebyť Sagana tak tu pravdepodobne nie som ani ja, toľko k tomu ;)
Samozrejme teraz by som tu ostal už aj bez neho, ale určite jeho úspechy ma doviedli k tomu aby som oveľa viac cyklistiku sledoval, a dostal aj na tento portál. Plus myslím, že takých ľudí čo kombinácia Sagana a tohto portálu dotiahla k sledovaniu cyklistiky, a pravidelnej návšteve cycling-info je tu veľa.
A určite sú veľmi dôležitý aj ľudia čo tu prídu len raz za čas čisto kvôli Saganovi. Nečudoval by som sa, keby to bolo väčšina návštev, hlavne počas Tour de France drtivá.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Sob 09. Apr 2016 22:28:35

Alex píše:Dexterko prepáč, ale si úplne mimo. A ten čo si tu na C-I nechá zapnutý Ad-block, a chodí tu pravidelne a vidí, čo tu všetko tí ľudia pre fanúšikov cyklistiky robia, tak je obyčajné hovä**.


Nemusíš hviezdičkovať, ak ma chceš nazvať hovädom, tak to napíš na rovinu. Ak si taký dobrosrdečný a súcitný, tak mi povedz, prosím, kde je tvoja hranica. Pokiaľ by si až zašiel aby stránka fungovala? Čo všetko by si bol ochotný urobiť pre túto stránku? Priznaj sa koľko si prispel naposledy a koľko plánuješ prispieť teraz?
Nehrajme sa tu na sladkých. To, že ja mám svoje priority a financie potrebné na oveľa dôležitejšie veci, to mi nezoberieš, nech ma nazveš akokoľvek.
Ja za to redakciu vôbec ale vôbec neodsudzujem. Ja som len napísal len svoj názor na to. Viem, čo všetko musí obnášať udržovať pri živote takto kvalitnú stránku, ale ako som písal, chcem sa pozerať a čítať o cyklistike, nie o tom kde kúpim lepší kosmodisk.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Sob 09. Apr 2016 22:32:20

ifčopifčo píše:@dexterko - úprimne, nerozumiem ti. Neprispel si, nechceš prispievať, nechceš reklamy, vieš že stránky prichádzajú o peniaze, ale si podnikateľ a chápeš aké je to ťažké a stránky by ti chýbali v dnešnej nenažratej dobe :-))) Nie si voľajaký zmätený ako major Terazký ?

Niečo z toho sa medzi sebou vylučuje? Alebo je to len realita dneška?
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod ifčopifčo » Sob 09. Apr 2016 22:51:42

dexterko píše:
ifčopifčo píše:@dexterko - úprimne, nerozumiem ti. Neprispel si, nechceš prispievať, nechceš reklamy, vieš že stránky prichádzajú o peniaze, ale si podnikateľ a chápeš aké je to ťažké a stránky by ti chýbali v dnešnej nenažratej dobe :-))) Nie si voľajaký zmätený ako major Terazký ?

Niečo z toho sa medzi sebou vylučuje? Alebo je to len realita dneška?


Samozrejme že je to nezmysel, z čoho má redakcia platiť server, z čoho má platiť programátorov a svoj čas ak jej ty vlastne znemožníš všetky príjmy? Píšeš o nenažratej dobe ale v tomto prípade si nenažratý ty, ty chceš priestor aby si mohol diskutovať o cyklistike, ty chceš kvalitný portál, autorské články, nič ťa to nestojí ale nie si schopný ani vydržať reklamu. Tak čo vlastne chceš? V čom podnikáš? A robíš to zadarmo?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Ned 10. Apr 2016 0:04:12

ifčopifčo píše:
dexterko píše:
ifčopifčo píše:@dexterko - úprimne, nerozumiem ti. Neprispel si, nechceš prispievať, nechceš reklamy, vieš že stránky prichádzajú o peniaze, ale si podnikateľ a chápeš aké je to ťažké a stránky by ti chýbali v dnešnej nenažratej dobe :-))) Nie si voľajaký zmätený ako major Terazký ?

Niečo z toho sa medzi sebou vylučuje? Alebo je to len realita dneška?


Samozrejme že je to nezmysel, z čoho má redakcia platiť server, z čoho má platiť programátorov a svoj čas ak jej ty vlastne znemožníš všetky príjmy? Píšeš o nenažratej dobe ale v tomto prípade si nenažratý ty, ty chceš priestor aby si mohol diskutovať o cyklistike, ty chceš kvalitný portál, autorské články, nič ťa to nestojí ale nie si schopný ani vydržať reklamu. Tak čo vlastne chceš? V čom podnikáš? A robíš to zadarmo?


S čím jej znemožním všetky príjmy? Adečkom? Nie som v tom nejaký expert, ale tých reklám čo AD zablokuje už je tak málo, že je to asi zanedbateľné. Aj s AD je stránka plná reklamy. A áno takúto ,,pasívnu,, reklamu som ochotný ešte ako tak prekúsnuť. Ale určite nie takú, ktorá mi urobí z monitoru diskotéku.

Lukáš minule písal, že odmietol politickú reklamu. Nenapísal akým % by to pomohlo rozpočtu, ale určite by to bola dobrá sumička. Takže tu zvíťazil možno rozum, možno ego, možno tvrdohlavosť nad záujmami stránky. Ak teda je potrebná každá koruna a ja si mám vypnúť AD kvôli tomu a redakcia odmietne, už z hocijakého dôvodu, možnosť zarobiť, tak potom ho iste nevypnem.

Robím v stavebníctve, rekonštrukcie a pod., voľakedy manuálne, teraz väčšinou vybavovačky a podobné chujoviny. I keď aj dnes sa ešte niekdy zašpiním. A áno, niekedy to robím aj zadarmo, dokonca so stratou.

Neviem prečo by som mal byť kvôli tomu nenažratý. Áno chcem to, čo si písal, ale nepotrebujem to k životu. Som rád za túto stránku, chválim redakciu a držím palce, ale každý máme svoje hranice. Keby som mal investovať do všetkého čo chcem aby prežilo alebo čo ma baví a napĺňa a pomáhať v núdzi každému kto ma o to požiada, tak by som musel byť oligarcha.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Str 13. Apr 2016 14:47:17

Konečne som si našiel čas, na túto ťažkú tému ho bolo treba viac a chcem to poriadne vysvetliť.
Som rád, že so viete konštruktívne vymeniť názory. Nechcem reagovať na každú vetu z prvého príspevku od dexterka, lebo by to bolo strašne nadlho. Rozhodne rešpektujem tento názor a budem sa mu venovať nižšie. Viacerí ste dobre odpovedali. Podpisujem sa hlavne pod reakciou MichalaJ a tiež eresa o tej charite, lebo presne tak nechceme vyzerať.
Citujem dexterka: "chcem sa pozerať a čítať o cyklistike, nie o tom kde kúpim lepší kosmodisk"
Na tejto vete je vidieť, že ti uniká základná podstata médií. Pýtam sa, ako potom máme fungovať my a státisíce novinárov na celom svete? A ako majú podnikať ľudia v cyklistike? Ty sám si podnikateľ. Kebyže chceš predávať bicykle ako chceš fungovať, keď sa nebudeš prezentovať v médiách? Ako sa o tebe ľudia dozvedia? To sú úplne elementárne otázky predsa. Toto mám ja v roku 2016 pri dospelých ľuďoch riešiť?
Všetky médiá vo svete fungujú na základe príjmu z reklamy alebo platieb od čitateľov (predplatné - tlačené alebo internetové), resp. väčšina kombináciou inzerentov a čitateľov. Existujú ešte médiá, ktoré tvoria iba 5 % vlastného obsahu, 95 % preberajú, tie platby od čitateľov pochopiteľne nežiadajú.

Poďme k serveru. Tiež sa mi zdá nefér pýtať sa na sumy verejne, keď si navyše neprispel. Príspevky od čitateľov pokryli 76,8 % nákladov spojených so serverom v roku 2015. Vieme, že pred tým štyri roky 0 %. V tomto roku stále nevieme, koľko nás server a práca programátorov čisto na ňom bude stáť, ale predpokladáme, že zhruba o 1/3 viac. Stále sa to rieši, všetci vidíte, že web stále nefunguje správne. Veľa sa testuje, diagnostikujú sa problémy a riešia. Každý deň stiahnete z webu priemerne šesť gigabajtov dát, ktoré vznikajú iba zložitosťou stránok a snažíme sa to eliminovať. Systém napr. každý článok, na ktorý kliknete, prehľadá, či v ňom nie je slovenská vlajka, aby Vám ju zobrazilo. Takých výrazov je 1280. Programátori si celé dni lámu hlavu, ako to riešiť inak, atď. atď.
Všetko je to daň za našu prepracovanosť. Otvorte si článok v akýchkoľvek iných médiách. Čistý text, obrázok a max. odkaz na niektorú sociálnu sieť. To má v kóde veľkosť nula nula nič. My máme v článku aj 400 obrázkov pri etapáku s výsledkami a priebežným poradím. Nechcem zachádzať do detailov, že máme z výsledkov aj prelinky na profily cyklistov, chystáme aj prelinky na tímy. Okrem výsledkov existuje ešte kopec iných vecí...

Tiež chcem povedať, že web musí fungovať. Môže nás tešiť, že niektorí z Vás výpadky ako problém nepovažujú, ale robí to predsa nervy všetkým. Ide nám o každého čitateľa a tiež inzerentov, ktorí vyžadujú zobrazovanie svojej reklamy, nie, že si za ňu platia (smiešne, hlboko pod zdravý rozum a všetky cenníky, ale nezávidím ani malým obchodom) a web sa im nedá načítať.

Záver. Naše náklady neustále rastú. Rastú aj príjmy z reklamy, ale pomalšie. Každý rok končíme v mínuse a chcem zdôrazniť, že fungujeme veľmi nezdravo a dlhodobo neudržateľne, pretože za šesť rokov fungovania portálu som si ja nevyplatil ani jeden cent. Portálu všetci spolu venujeme za rok zhruba 4000 hodín roboty, vynásobte si to iba minimálnou mzdou (a nezabudnite na všetky odvody), že koľko peňazí na to potrebujeme zarobiť z reklamy iba čisto na mzdy, žiadny server, internet, telefóny, benzín (nie že nebodaj nejaké auto), účtovníčka...

Ako som niekoľkokrát písal, financovanie od čitateľov je čoraz prirodzenejšie a všetky solídne autorské internetové médiá na Slovensku tak fungujú. My obsah stále odmietame zamknúť. Dokonca tento rok nespustíme ani avizovaný dlhodobý systém dobrovoľnej podpory formou SMS, paypalu, trvalých príkazov atď. čo sme plánovali, ale napokon sa rozhodli odložiť, znova nelogicky pre nás. Podpora na server bude znova trvať iba niekoľko dní a znova bude zámerne mimo kalendár Petra Sagana, aby nám nebodaj neprispel človek, ktorého zaujíma iba náš majster sveta.

Chceme rásť, napredovať, zlepšovať sa, ale bez Vás to nepôjde. V hlavách máme všeličo. Radi by sme napr. robili kvázi televízne diskusné relácie, kde by sme pozývali cyklistov, organizátorov pretekov, trénerov atď. s vašou veľkou interakciou. Veľmi chceme dať tomuto športu všetko čo je v našich silách, ale všetko je o peniazoch.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod bloy » Str 13. Apr 2016 16:15:28

Nechcem to sem moc ťahať, ale to čo píše Lukáš vypovedá aj o podpore malých podnikateľov v tejto krajine, je to smutné. :x
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod sportovec » Štv 14. Apr 2016 13:27:56

lukas píše:Stále sa to rieši, všetci vidíte, že web stále nefunguje správne. Veľa sa testuje, diagnostikujú sa problémy a riešia. Každý deň stiahnete z webu priemerne šesť gigabajtov dát, ktoré vznikajú iba zložitosťou stránok a snažíme sa to eliminovať. Systém napr. každý článok, na ktorý kliknete, prehľadá, či v ňom nie je slovenská vlajka, aby Vám ju zobrazilo. Takých výrazov je 1280. Programátori si celé dni lámu hlavu, ako to riešiť inak, atď. atď.
Všetko je to daň za našu prepracovanosť. Otvorte si článok v akýchkoľvek iných médiách. Čistý text, obrázok a max. odkaz na niektorú sociálnu sieť. To má v kóde veľkosť nula nula nič. My máme v článku aj 400 obrázkov pri etapáku s výsledkami a priebežným poradím. Nechcem zachádzať do detailov, že máme z výsledkov aj prelinky na profily cyklistov, chystáme aj prelinky na tímy. Okrem výsledkov existuje ešte kopec iných vecí...

Ako som už voľakedy písal - keď vy to tu podľa mňa tlačíte cez hranu. Chcete robiť všetko a všetko mať na tomto webe.

A k serveru - možno by to chcelo outsorcovať na virtuálny 'nafukovací' server - nech sa o to starajú profíci a dodajú výkon v špičke ... tak ale to by bola asi zase zabijacka cena.

Pozrime sa napríklad na toto fórum - funguje naozaj krásne - aj na slabšom počítači, tablete, aj na čiernobielej čítačke kníh, navyše pri rôznych rozlíšeniach, aj na mobile a aj pri totálne pomalom pripojení na internet. Ale prečo? Jenoduchý a odladený kód. A len jadrový priimitívny obsah - text a zopár obrázkov.
Hlavná stránka proste nefunguje poriadne skoro na ničom pri trochu sťažených podmienkach ...

lukas píše:Naše náklady neustále rastú. Rastú aj príjmy z reklamy, ale pomalšie. Každý rok končíme v mínuse a chcem zdôrazniť, že fungujeme veľmi nezdravo a dlhodobo neudržateľne, pretože za šesť rokov fungovania portálu som si ja nevyplatil ani jeden cent. Portálu všetci spolu venujeme za rok zhruba 4000 hodín roboty, vynásobte si to iba minimálnou mzdou (a nezabudnite na všetky odvody), že koľko peňazí na to potrebujeme zarobiť z reklamy iba čisto na mzdy, žiadny server, internet, telefóny, benzín (nie že nebodaj nejaké auto), účtovníčka...

Niežeby som to túto vetu rád písal, ale ... v takom prípade sa na to asi radšej vykašľať.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod bloy » Štv 14. Apr 2016 13:44:29

Lukáš je perfekcionista, to je na ňom vidieť už z toho zápalu s ktorým sa venuje aj "drobnostiam" (aspoň pre bežného čitateľa) a podľa mňa on to ani nie je schopný robiť inak. Akurát má smolu, že sme na príliš malom trhu a z toho vyplývajú aj tie problémy, ktoré sú s tým spojené. Ale to by už len chýbalo, aby to zabalil.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Pia 15. Apr 2016 23:16:56

Bohužiaľ, bloy má pravdu v úplne každom slove, už sa nedá len tak prepnúť do light verzie, keď sa každý rok posúvame. A v hlavách máme ďalší progres. Ako som písal, cestou sú čitatelia. Napr. Denník N uvádza, že 84 % ich príjmov tvoria čitatelia, reklama iba 15 %. Ak by som mal vysloviť hypotézu, že to, čo teraz zarobíme na reklame, by bolo iba 15 % našich príjmov, fungovali by sme absolútne bez problémov. Dokonca by som povedal, že už 50 na 50 na spodnej hranici slova "OK". Uvidíme.
Vždy si môžete kúpiť tričko (inak, dnes nám prišli oficiálne bidony reprezentácie, ospravedlňujem sa asi šiestim ľuďom, ktorí na ne čakali hádam aj pol roka). V máji otvoríme krátku podporu na server a v roku 2017 zrejme celosezónnu dobrovoľnú podporu, ktorej výsledok nedokážeme odhadnúť (určite ju vyskúšame v zime na biatlone). Až na 2018 prichádza do úvahy tvrdé spoplatnenie, ktoré je spravodlivejšie ale veľmi sa mu bránime, lebo by znamenalo odliv čitateľov. Dovtedy sa môže ešte všeličo udiať.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

SERVER

Poslaťod dexterko » Pia 15. Apr 2016 23:53:45

@lukáš
Aby sme sa pochopili. Nikde som nepísal, že má byť portál bez reklám. Je mi to jasné, ako to všetko funguje. Ohľadom reklamy som len písal, že mám zapnuté adečko, dôvody som vysvetlil v príspevkoch. Ohľadom príspevkov na server som tiež len vyjadril svoj názor. To, že mnoho ľuďom tu je to proti srsti, je už druhá vec, je to zase len ich názor na vec.

Ja sa z mediálnym podnikaním porovnávať ani nemôžem, pretože ja nefungujem na reklamách a príjmoch z nich, ja ich nepotrebujem a ani nemám, za mňa hovorí práca, za ktorú som platený.

Čo chcem tým povedať. Nechcem aby si si myslel (redakcia), že to beriem ako niečo zlé. V príspevkoch som písal, že za to nikoho vôbec neodsudzujem. Každý robíme najlepšie ako vieme. Preto to berte len ako môj názor na vec. ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

nominačné kritéria na OH 2016

Poslaťod dexterko » Sob 16. Apr 2016 0:16:48

@lukáš

Trochu bližšie som sa na to pozrel, a z pridelených miesteniek mi vyšiel totálny chaos absolútne nereflektujúci s nominačnými kritériami.
Ak by to malo byť presne podľa UCI kritérií, tak by tam nemohli byť zastúpené štáty ako npr. Guatemala, Portorico, Rwanda a pod. Na druhej strane tam zase chýba veľa štátov, ktoré podľa pravidiel mali mať miestenky a nemajú. Z 99% ide o štáty z kvalifikácie Europe tour. Z Europe tour malo byť 38 miesteniek, podľa oficiálneho zoznamu miesteniek je však z tejto kvalifikácie len 34. Samozrejme ak nerátame národy, ktoré išli z WT, tak by tam mali byť zastúpené npr. aj Maďarsko, Fínsko a veľa ďalších. Avšak nie sú. Naopak taká America tour mala mať len 13 miesteniek a má 19!! Medzi nimi aj vyššie spomínané štáty, ktoré neprešli sitom kvalifikačného systému. Takto by sa dalo pokračovať aj vo všetkých kontinentálnych tour. Jediná tour, ktorá sedí je Oceania, ale tak tam sú zase len 2 miesta pre víťaza tejto kval., čo je Nový Zéland. A samozrejme ešte WT, tam to sedí všetko tiež.

Najväčší bordel je v Europe tour, tam nesedí vôbec nič. Ak chceš môžem ti to poslať v tabuľkách, ak to ovšem už nemáš sám spracované.
Podľa môjho názoru tam zohráva veľkú rolu to, koľkí jazdci sa z danej krajiny podieľali na bodoch do rebríčkov. Od nás to bol v 2015 vo WT len PS, v ET tam boli aj Baška a ďalší, avšak tí boli až na miestach cca od 200 nižšie, takže neviem či tam nie sú tiež isté obmedzenia ohľadom miesteniek. Preto si myslím, že máme len jedno miesto, aj keď podľa tabuliek máme mať dve. Nemám to ešte všetko presne spracované, ale snáď sa k tomu ešte dostanem, nakoľko nemám na to teraz moc času. Ale myslím, že aj tak sa presného dôvodu z týchto UCI informácií nedočkám.

Ako si písal, veľká škoda nielen Saganovej Vuelty, chýbalo chudobných 13 bodov a mohli sme mať 4 fleky bez rečí. Čo už, uvidíme čo nám prinesie nový systém.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: SERVER

Poslaťod ifčopifčo » Sob 16. Apr 2016 9:46:22

dexterko píše:@lukáš
Ohľadom príspevkov na server som tiež len vyjadril svoj názor. To, že mnoho ľuďom tu je to proti srsti, je už druhá vec, je to zase len ich názor na vec.


Toto mi prosím ťa skús vysvetliť, ako môže byť niekomu proti srsti to, že niekto môže na niečo DOBROVOĽNE prispieť. :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod ifčopifčo » Sob 16. Apr 2016 11:14:58

@dexterko - mea culpa, zle som si vysvetlil tvoj príspevok, to ale nemení nič na tom že nechceš reklamy, nechceš prispievať, dokonca sa staráš kto koľko prispel, nechceš platiť ale chceš čítať a písať. Teda chceš aby niekto iný platil tvoju zábavu. Mne to príde značne egoistické .
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Sob 16. Apr 2016 21:26:36

@dexterko
aby sme to uzavreli, vážim si normálnu debatu, ktorá tu prebieha, aj to, že si vôbec vyšiel s kožou na trh. Len verím, že čitateľov s takým názorom (nie že finančná podpora ale ani minimálna obeta v prospech veci) budeme mať čo najmenej, lebo zahynieme. Ešteže Adblock u nás blokuje iba 30 % reklamy. Tiež neviem, či si napríklad uvedomuješ, že pomáhame slovenskej cyklistike ako takej. O Duklu a ostatných nikto ani nezakopne. Dovolím si povedať, že nikto z Vás by nič nevedel o kontinentálnej sfére až na výsledky, ktoré sa dajú nájsť. Na domácom šampionáte platím troch ľudí a aj ich ubytovanie s cestou, aby sme mali texty, fotky a aspoň jednoduché videá aj zo žien a juniorov, čo by som nemusel robiť, lebo čítanosť je pätinová oproti mužom, ale snažíme sa ich aj my aspoň trocha motivovať. Presviedčam zväz, aby sa písali tlačové správy a posielali médiám, aby na verejnosti žili aj ostatní, nie len Sagan. Dva roky som sám písal a posielal tlačové správy o kontinentálnych Slovákoch médiám, čím som sám sebe robil konkurenciu.

kritériá. písal si: "z pridelených miesteniek mi vyšiel totálny chaos absolútne nereflektujúci s nominačnými kritériami"
Presne to chcem povedať. Ak inštitúcia určí kritériá na piatich stranách a napriek tomu si niektoré javy nevieme vysvetliť, hovorí to o jej žalostnom stave. Podľa mňa je to v dnešnej dobe na takomto fóre OH neprípustné. Slovenský zväz cyklistiky si na základe oficiálneho dokumentu vyráta, že získala dve miestenky a UCI oznámi jednu. Keď sa pýtajú na vysvetlenie, nedostanú ho. To je v poriadku?
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Sob 16. Apr 2016 21:53:50

@ifčo
neviem prečo sa chceš silou mocou na mne masírovať, ja som len napísal svoj názor na vec a ty mi ho rozhodne nevezmeš. Ja som sa to snažil vysvetliť v skorších príspevkoch odpoveďami na reagujúcich ľudí. To, že ty si si to vysvetlil po svojom a teraz tu zas a znovu vypisuješ veci, na ktoré som aj tebe už odpovedal mi príde od veci. Vyťahuješ tu na mňa ,,rozprávky,, a sám nezverejníš svoje skúsenosti s príspevkami. Tak ako nik iný, ktorý sa búchali do pŕs a zhadzovali ma pod čiernu zem.
Lukáš, prepáč musel som ešte naposledy zareagovať. Ale ako si písal, už sa tomu ďalej nebudem venovať, pretože tiež ma to už nebaví. ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia

cron