Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Focus-Shimano » Str 02. Sep 2015 17:29:46

elviska píše:
bloy píše:Tak to znie smutne, pri všetkej úcte k ostatným (J. Sagan, M. Kolář, E. Baška), Velitsovci sú zrejme to najlepšie, čo po Saganovi máme. Prídu mi na Slovensku dosť nedocenení.

Ja fandím a mám rada aj bratov Velitsovcov, ale Peter Sagan sa vie predať a je taký zábavný človek. ( Teda na Vuelte bol dosť nahnevaný, ale bol právom nahnevaný. )

Presne ako hovoris Peter Sagan sa vie predat ved ked bol Velits cerveny kolko krat ho ukazovali? Ja som ani jeden zaber nezaregistroval zato Sagana ukazuju stale je to proste reklama na kolesach
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Nikola » Uto 15. Sep 2015 10:30:07

Zdravím,
cycling-info sledujem už nejaký ten rok a som rád, že ste. Po čase som sa ale rozhodol uviesť dve výhrady, ktoré ma v poslednej dobe veľmi vytáčajú.
Menšia - stránka sa na mobile nedá prezerať, respektíve dá, ale je to hrôza, aj keď beriem, že zmena by súvisela s väčšou prestavbou stránky, mohli by ste nad tým pouvažovať, nakoľko sú ľudia na nete na mobile čoraz viac.
Druhá - strašne mi vadia reklamy, ktoré na mňa vyskakujú a niekedy mám dokonca problém ich zatvoriť. Chápem, že robiť túto prácu zadarmo nie je možnosť a nejaké príjmy treba. Ale, aj keď to bude asi nepopulárny názor, nepremýšľali ste radšej napríklad o nejakom "predplatnom" za mierny poplatok, pridanie stránky pod Piano, alebo proste niečim podobným?
Nikola
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Str 16. Sep 2015 14:33:53

Pozdravujem Nikola,
a) mobilná verzia je zahrnutá v rekonštrukcii portálu, ktorá prebehne v novembri.
b) bez reklám to, bohužiaľ, nepôjde. Obsah zamykať nikdy nebudeme, pretože to sa oplatí iba veľkým hráčom (ktorí zamykajú iba časť obsahu) a znamenalo by pokles návštevnosti, čo je proti všetkej logike. Ak by sme do toho šli a odstránili vyskakovacie reklamy, odpísalo by nám to aj ostatných inzerentov. Bavil som sa o tom s odborníkmi z reklamy a marketingu a vyhodnotili to ako veľké riziko, ktoré za to nestojí. Argument, že nás niekto nečíta kvôli reklamám je hlúposť.
Ignorovať reklamu je jednoduché, stačí si refreshovať stránku / článok cez F5 alebo ctrl+r a vyskakovacia reklama vám v 80 % prípadov zmizne. Je to ešte rýchlejšie ako ju zatvoriť.
Zamyslite sa nad tým inak. Reklamné spoločnosti nám platia preto, že reklamu ukazujú vám - našim čitateľom. Ak sa vám teda zobrazuje a párkrát na ňu dokonca kliknete, v dlhodobejšom horizonte je to to isté akoby ste nám poslali príspevok. Ibaže to nevyťahujete z vlastného vrecka. Zaplatia to inzerujúce spoločnosti. Aj takto sa nám dá pomáhať.
Niekedy je tých reklám viac, inokedy menej, to my nevieme ovplyvniť. Agentúry ich prerozdeľujú a nevedia sa rýchlo prispôsobiť situácii. Keď zrazu skončí Vuelta, čitateľov je menej, tým pádom sa akoby reklama nemá komu ukazovať, takže vás otravuje viackrát. Pre nás je najväčšou tragédiou to, že v suverénne najlepšom mesiaci júl je reklamných kampaní najmenej v roku.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod bloy » Str 16. Sep 2015 19:32:12

Ja neviem, sú tie reklamy taký veľký problém ? Veď aj tie vyskakovacie sa dajú zablokovať. Pravdu povediac ja si tie reklamy nejak moc ani nevšímam, okrem tej na Meridu.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Str 16. Sep 2015 20:28:45

bloy píše:Ja neviem, sú tie reklamy taký veľký problém ? Veď aj tie vyskakovacie sa dajú zablokovať. Pravdu povediac ja si tie reklamy nejak moc ani nevšímam, okrem tej na Meridu.

Blokácia je pre nás najhoršia, nemáme z nej nič, preto žiadame našich fanúšikov, ak nám chcú pomáhať, aby si na našom portáli blokácie vypli. Ale väčšina reklám sa u nás zablokovať nedá, lebo sú súčasťou grafiky.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod bloy » Str 16. Sep 2015 21:15:16

Sorry, to ma nenapadlo, že potom sú asi pre Vás nižšie čísla keď to ma niekto bloknuté.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Str 23. Sep 2015 23:20:58

Ako vážne Vás prosím, či sa nemôže šupnúť nová téma o bláznivých výrokoch, veď treba aj trochu srandy, nie len vážne veci preberať.

No veď nie je tento výrok krásny: ,,O juniorov sa postarajú dvadsať trojkári, o našu jedinú ženu eliťáci.,, :o :lol:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Pon 28. Sep 2015 23:23:58

Už by sa patrilo aktualizovať dresy slovákov na stránke, teda hlavne PS (v jednom prípade aj PV) :D
ďakujem ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod ifčopifčo » Pia 02. Okt 2015 13:21:15

Lukáš prosím ťa ak môžeš, ozrejmi ako to bolo s pod tvojim článkom (výborným), nech tam Véna neonanuje a nech sa to tam nezvrhne na národnostné trenice. Vopred ti ďakujem.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Pia 02. Okt 2015 15:14:25

@ifčopifčo
Je to veľmi jednoduché. V Richmonde na tlačovke som si všimol, že Český svaz cyklistiky má podľa reklamného panela troch sponzorov. Viď fotka. Slováci ich mali sedem, ale jedno logo je ministerstvo školstva, takže šesť.
Obrázok
Napísal som teda do článku, že Slovenský zväz cyklistiky má viac sponzorov. To však nebola pravda. Po reakcii Vénu som si klikol stránky ČSC a našiel som tam ďalších sponzorov, hoci niektorí sú diskutabilní, ale kašľať na to. V každom prípade neboli uvedení ako sponzori českého národného tímu a to ma zmiatlo. V článku som sa ihneď ospravedlnil a je to moja veľmi neprofesionálna chyba.
Mal som napísať, že slovenský národný tím mal na MS viac sponzorov ako český, to by bolo správne.
Aby neboli žiadne dohady, už som to tam vrátil presne tak, ako bolo pôvodne, iba tie štyri slová preškrtol.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 02. Okt 2015 18:04:18

Akú malo cycling-info návštevnosť počas zlatej nedele? Hlavne počas konca závodu keď padla stránka.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod ifčopifčo » Pia 02. Okt 2015 19:09:37

Vďaka Lukáš za vysvetlenie, je normálne že sa človek pomýli, nemýli sa iba ten kto nič nerobí. Škoda že Véna nie je taký objektívny ako je citlivý ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod bloy » Pia 02. Okt 2015 21:36:08

Lukáš, pekný report z MS, aj tvoj prístup sa mi páči (tým myslím najmä ten posledný odstavec článku).
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Pia 02. Okt 2015 23:55:33

Focus-Shimano píše:Akú malo cycling-info návštevnosť počas zlatej nedele? Hlavne počas konca závodu keď padla stránka.

Keď padla stránka viem presne aká bola návštevnosť - nula.
Zaznamenali sme rekord našej histórie, ale až v pondelok, kedy to už nepadlo. Mali sme 15 000 návštevníkov pri 45 000 zobrazeniach stránky, čo znamená zhruba 35. miesto v doménach ".sk". Vzhľadom na to, že weby okolo nás majú asi 100x väčšie rozpočty je to pekné. V nedeľu by to určite bolo viac, ale práve výpadky to znemožnili.
Mrzí nás to, najškodnejší sme na tom my. Ten nápor sa nedal zvládnuť ani na navýšenom serveri, ale ako som tvrdil už v minulosti, v novembri prejde portál rekonštrukciou a malo by sa tomu v budúcnosti zamedziť, všetko budeme postupne riešiť a testovať.

Ďakujem za pozitívne reakcie! Vážim si ich a spolu s kolegami budeme pracovať ďalej.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Sob 03. Okt 2015 18:25:12

dexterko píše:Už by sa patrilo aktualizovať dresy slovákov na stránke, teda hlavne PS (v jednom prípade aj PV) :D
ďakujem ;)

Môže byť?
Obrázok

Aktualizovali sme aj reprezentačný dres
Obrázok
Viacerí sa nás pýtate na to, ako sa dá originálny slovenský dres kúpiť. Vedzte, že kdekoľvek ho kúpite mimo zväzu, je to falzifikát. Santini poverila predajom dresov iba SZC. Tie dresy, ktoré reprezentanti mali na sebe v Richmonde, sa v týchto dňoch dorábajú a cez zväzové stránky sa budú dať kúpiť. Budeme o tom informovať.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod berloq » Sob 10. Okt 2015 16:41:32

Cyklistická sezóna sa pomaly definitívne končí, takže za chvíľu tu bude doba hodnotenia. Ja by som sa trošku obzrel za seriálom, ktorý ste prezentovali. Nie je to otázka, ale skôr reakcia.

Seriál "História MS v cyklistike", považujem za jednoznačne najlepšiu sériu, ktoré redakcia doteraz prezentovala. Takto ucelené dielo, to sa len tak nevidí. Dobre viem, že niekedy je veľmi ťažké sa dopátrať k nejakým zmysluplným informáciám z nejakých cyklistických pretekov. Často je problém dopátrať veci zo samotnej TdF. Preto, takto komplexný sumár z jednorázoviek potešil, a to veľmi! Neviem koľko vám to dalo práce, aké zdroje ste na to použili, každopádne to bolo dosť výživné! Potešili ma na jednej strane články o MS, ktoré som vidieť nemal ako, teda tie naozaj historické a potom najmä tie, ktoré si dobre pamätám, teda posledné dva diely. Možno sa tam dalo napísať napr. k roku 2009, že preteky ovplyvnil spartacus Cancellara, ktorý bol tak silný, že to vyhrať jednoducho nemohol. Alebo napísať, že Gilbertov útok na Caubergu bol prekvapivý ťah, je asi dosť skreslené... ale to sú nicotné chyby. Takže veľký palec hore!

Ale jedno si odpustiť nemôžem...

V diele číslo 3, bolo uvedené spojenie... "fenomenálny Jan Ulrich". Ehm... to ma trošku zaskočilo. To akože, naozaj aj vy? Nebudem tu vypisovať, nejaké cyklistické portály, je to jedno, všetky nepoznám, no tie, ktoré áno sú v tejto veci úplne rovnaké... Otázka znie, napísali by ste toto isté aj o Darth Vaderovi z Texasu? O tom silne pochybujem... takže o čom to je? Dokiaľ to nie je oficiálne sú to fenomenálne legendy, keď to bude, budú to čierne postavy športu? Takto to funguje? Načo to je?
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Ned 11. Okt 2015 16:52:16

@berloq
Ďakujeme za pochvalu. Ja si myslím, že viacero seriálov bolo kvalitnejších a dali aj viac práce, ale to je každého osobný názor :)
Teraz mimo sezóny pripravujeme profily známych slovenských cyklistov histórie. Budú relatívne krátke, ale dostupných nie je veľa informácií. Určite zmapujeme aj históriu pretekov Okolo Slovenska, aby mohla vyjsť pri príležitosti 60. ročníka, podľa možností aj knižne.

K poznámke - reakcii. Priznám sa, že som kvôli vyťaženosti nečítal všetky články, "fenomenálneho Ullricha" registrujem až v tejto chvíli a pravdupovediac vôbec ma to nevzrušuje, ani sa na to Mariána nebudem pýtať. Sám by som to nenapísal, súhlasím s tebou, ale väčšina výsledkov mu nebola vymazaná (vrátane šiestich pódii na Tour), takže diskutujme teraz. Ale nie, určite nediskutujme. Podľa mňa to nie je téma.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod berloq » Pon 12. Okt 2015 17:12:23

@lukas

Je to dobre, že idete takto do hĺbky, teda niečo, o čo sa nikto príliš nepokúšal. Takže rád si to prečítam, prípadne zakúpim.

S tým Ulrichom som to myslel samozrejme tak, že by mi to označenie nijako nevadilo, nebyť súvislostí posledných rokov. Ostatne ja jedného aj druhého za fenomenálnych považujem, vládli veľkou silou, no z dnešného pohľadu to bola sila temná. Išlo mi len o tú rovnosť. Ale, pravda, príliš o tom nediskutujme, zase by to niekto mohol zle pochopiť a načať tému z úplne iného uhlu.

S pozdravom ;)
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 23. Okt 2015 9:51:40

Budete vydávať aj nejaký súhrnný článok o špurtéroch?
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod bloy » Pia 23. Okt 2015 11:05:55

A bude aj nejaký článok hodnotiaci prestupy ? :)
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 26 hostia

cron