Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod elviska » Str 02. Dec 2015 18:54:48

Dobrý večer, mám otázočku, týka sa to prešovského velodromu. Čítala som aj som počula o tom že mesto Prešov a Sloveský cyklistický zvaz chcú z rekonštruovať , opraviť, obnoviť velodrom, len neviem či je to pravda.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Štv 03. Dec 2015 0:44:18

@elviska
Asi pred dvoma rokmi som sa bol osobne pozrieť na velodrom a rozprával som sa s pánom Kollárom, ktorý ho chce zachrániť. Má tam klub pre malé deti. Loboval aj u škôl, aby deti chodili na štadión trénovať, aby vznikli dokonca cyklistické triedy na športových školách, ale boli vážne protiargumenty, že štadión už nespĺňa bezpečnostné parametre atď. On neustále žiada dotáciu od Európskej únie, cez Nórske fondy po vládu, ale všetci sľubujú, nič sa nezrealizovalo. To už sú minimálne štyri roky, ak nie viac. Mesto by to čiastočne financovalo, ale čaká sa na definitívny verdikt o podpore. Viem, že prezident SZC mu prisľúbil podporu, čiže má silnejšiu pozíciu v rokovaniach. Ja osobne by som neveril ničomu, kým tam reálne pracovníci neprídu. To ešte môže trvať roky. Ja osobne neviem, v akom presne štádiu to je.
Dôležité je, že v 80. rokoch sa udiali významné zmeny v pravidlách dráhovej cyklistiky a platia prakticky až dodnes. Tento prešovský štadión je vraj prvý na svete postavený podľa nových noriem, čiže stačí ho relatívne jednoducho zrekonštruovať a bude vyhovovať UCI.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod eres » Štv 03. Dec 2015 10:25:16

lukas píše:Ja osobne by som neveril ničomu, kým tam reálne pracovníci neprídu.

No, poznajúc slovenskú realitu, by som to radšej formuloval "kým pracovníci neodídu". A aj potom bude ešte otázne, či dostanú za odvedenú robotu zaplatené...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Ned 03. Jan 2016 1:34:29

V akom štádiu je príprava novej stránky? Stihne sa do začiatku sezóny? Teším sa :D

Ešte jedna taká podpásovka ohľadom reklám na stránke. Neuvažovali/nekontaktovali ste ohľadom sponzoringu stránky firmu SUNROOT? Keďže je to firma s veľmi blízkymi kontaktami na cyklistiku možno by mali záujem podporiť najväčšiu cyklostránku na svk. Otázka ma napadla pri písaní iného príspevku, ak sú to interné veci pochopím ;) ďakujem.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Ned 03. Jan 2016 14:22:30

Rekonštrukcia je mimoriadne náročná, pretože v skutočnosti bude systém úplne nový, akoby sme web vytvárali úplne od nuly, ale programátori to majú ešte o to ťažie, že musí byť aj tých 2800 starých článkov do určitej miery kompatibilných kvôli Googlu atď. čiže vytvárate niečo úplne nové, ale musíte do toho ťahať aj veci z minulosti nie úplne kompatibilné. Graficky to ale nejaká obrovská zmena nebude. Bude to na rovnakej šablóne ako Biatlon-Info.sk.
Spustíme to 16.1. bez niektorých súčastí, alebo na prelome januára a februára už hotové.

Sunroot. Nekontaktovali sme sa s nimi. Myslím si, že títo ľudia okolo Petra sa na to takto "podporiť niečo" rozhodne nedívajú. Za päť rokov nezdieľali na FB Petra Sagana ani jeden náš článok. Všetci sme pre Petra a okolie bulvár, ktorí stále len niečo chce písať a znepríjemňovať život. Navyše, ich marketingový plán je zjavný, radšej zaplatia za výrobu videoklipu, ktorý sa bude šíriť médiami zadarmo, ako dávať niečo nenažraným slovenským médiám. Celé sviatky mal Peter pred domom paparazzi fotografov z Nového času. Nie je to príjemná záležitosť a potom sa ľahko všetci novinári hádžu do jedného vreca.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Sob 16. Jan 2016 17:10:37

Informácia, keďže sa tu rekonštrukcia niekoľkokrát riešila:
Dnes sme predpokladali spustenie BETA verzie novej verzie webu. Všetko k tomu smerovalo, až včera večer sme sa rozhodli, že tak neurobíme a pôjdeme od 1. februára naplno. Objavovalo by sa práve teraz počas TDSL a TDU na webe pár chýb, niektoré veci by neboli doriešené, miešali by sme staré riešenia s novými. Bolo by to príliš nesúrodé.
Ale vyvíja sa to dobre, ešte lepšie ako sme čakali, naši programátori sú hotoví kúzelníci. Veríme, že vy verní využijete možnosť písať blogy aj pridávať posty do sekcie sociálnych sietí. Ak uvidíte zaujímavé video, taktiež ho budete mať možnosť pridať na web a podeliť sa tak s ostatnými.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod MichalJ » Sob 16. Jan 2016 22:03:37

To znie super, tešíme sa ;) A som teda zvedavý na blogy, možno sa o niečo pokúsim aj ja.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod ostrihaneofce » Pon 01. Feb 2016 19:48:53

Dobry veceer. Len tak pre zaujimavost, podari sa spustit tu novu verziu webu v tychto dnoch? Ma to teraz napadlo, ze sa to malo udiat tusim dnes, tak som zvedavy ;)
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Pon 01. Feb 2016 20:52:49

@ostrihaneofce
Práve teraz sa to deje, je to enormné množstvo dát, web určite bude viac ako hodinu nedostupný. Budeme radi, ak sa teraz v pondelok večer nebudete prihlasovať na webe ani vo fóre. Môže to celé blbnúť.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod andreee » Uto 02. Feb 2016 10:26:15

Prosím, prosím, nedávajte možnosť pridávania komentov neregistrovaným. Za ten pokles počtu kometov som veľmi vďačný, pretože pred zavedením registrácie bol obsah diskusie pod článkami, najmä z TdF, ale aj niektorých iných "Saganových" závodov iba jedným veľkým kýbľom sračiek v ktorom sa tých pár kvalitných príspevkov utopilo. Bola to kvantita na úkor kvality.
Ak sa nedá inak a potrebujete naháňať príspevky, kvôli reklame a pod., skúste aspoň dať možnosť nezobrazovať príspevky od neregistrovaných. Pls.
andreee
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Keram » Uto 02. Feb 2016 14:39:35

Naozaj chvalim novy dizajn. Este som neskusal na telefone ale snad to tam bude konecne pekne zobrazovat. Nenasiel som nikde Terminator Calculator. Uz to nebudete aktualizovat alebo len neviem hladat?
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod eres » Uto 02. Feb 2016 14:58:41

Keram píše:Nenasiel som nikde Terminator Calculator. Uz to nebudete aktualizovat alebo len neviem hladat?


Ja som to našiel cez profil bratov Saganovcov, dole na konci článku je odkaz:

http://www.cycling-info.sk/profily/saganovci
http://www.cycling-info.sk/profily/saga ... a-v-islach
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Uto 02. Feb 2016 15:28:47

@andreee
Uvidíme, nebudeme súdiť už teraz. Zavedenie nutnosti registrácie sme spustili pred rokom a pol a dodnes si pamätám, že to nebolo veľmi úspešné. Kvalita diskusie sa zlepšila iba mierne. Uvidíme, ako to bude tentoraz.

@Keram
priznám sa, že na Terminátor Calculator sme zabudli a prišiel som na to až dnes nadránom, keď bol proces spustený a nenávratný. Prišli sme o sezóny 2010 až 2012. Bolo to veľmi zle spracované. Kód mal stovky tisíc znakov a takmer 2 MB dát (čisto holý text keď si predstavíte). Musíme to urobiť úplne odznova a lepšie. Vzhľadom na asi 15-20 hodín potrebnej práce čisto na tom to urobíme možno až niekedy v marci. Prednosť majú iné veci.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 02. Feb 2016 20:04:39

Novy dizajn stranky je velmi dobry ak nie vyborny ja som uplne spokojny super
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod bloy » Str 03. Feb 2016 0:18:01

Lukáš, Ty aj spávaš, alebo pracuješ 24hodín denne ? :D
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Str 03. Feb 2016 3:12:37

@bloy
Veru, nenaspím veľa. Posledné týždne je nás ale viac. Naši programátori, ktorí už čo to preskákali, si doslova trhajú vlasy z niektorých požiadaviek, niekedy riešia záležitosti, ktoré sa zdajú byť úplne nemožné, na ktoré neexistuje žiadna predloha. Trúfam si povedať, že z hľadiska komponentov, šablón, modulov a funkcionality je Cycling-Info.sk suverénne najzložitejší športový portál na Slovensku. Z toho vyplýva, že väčších bláznov široko-ďaleko niet. Keď sa do systému pozrie skúsený programátor, neverí vlastným očiam. Výrobu takého webu by "šetrný" štát vytendroval za > 100 000 €. A predstavte si, koľko dostanú naši perfektní progeri, keď ani nemáme financie na zvládanie výpadkov servera a skladali ste sa nám na to. Samozrejme, nedá sa takto fungovať dlhodobo. Tento rok bude zlomový. Buď sa nám vynaložené úsilie začne vracať, alebo nás to finančne, psychicky aj fyzicky zloží.
Musím povedať, že sa až smejem z komentárov typu "prekáža mi tam hore reklama, dajte ju dole". Tak to už môžeme zabaliť rovno dnes.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod paula@sile » Str 03. Feb 2016 9:52:00

mne sa vynoveny portal paci tiez, super pracu ste urobili!!!
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod ifčopifčo » Str 03. Feb 2016 21:54:44

@Lukáš - nový kabátik je slušivý, dôležité je ale aj to aby bol pre vás ktorí tvoríte obsah "user friendly", ale to ste si asi ustrážili. Poznámky k reklamám si radšej ani nevšímaj, bežní ľudia nemajú najmenšiu predstavu čo stojí za tým takýto portál vytvoriť a prevádzkovať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Alex » Str 03. Feb 2016 22:34:41

Ako Lukáš, klobúk dole. Naozaj je to spravené výborne. Veľmi príjemná zmena z viacerých stránok. Pochvala !!! 8-)
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod MichalJ » Str 17. Feb 2016 17:55:08

Nešlo by počet komentárov zobraziť ku tlačítku Zobraziť komentáre? Na hlavnej stránke to síce človek pri článku vidí, ale keď už je v článku tak musím rozkliknúť komentáre, aby som zistil že tam žiadny nie je :)
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 21 hostia