Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod majo » Uto 16. Jan 2018 9:21:37

inac @dexterko mne az teraz vlastne dopalilo co znamenal ten tvoj minulorocny avatar :D :D :D tomu vravim inteligencia heh
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Val » Uto 16. Jan 2018 11:07:37

majo píše:inac @dexterko mne az teraz vlastne dopalilo co znamenal ten tvoj minulorocny avatar :D :D :D tomu vravim inteligencia heh

Oh, až po tomto Tvojom nakopnutí zaplo aj mne !! ( nuž čo, blondýna :-))) Originálne!!!
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod majo » Uto 16. Jan 2018 14:25:52

Val píše:
majo píše:inac @dexterko mne az teraz vlastne dopalilo co znamenal ten tvoj minulorocny avatar :D :D :D tomu vravim inteligencia heh

Oh, až po tomto Tvojom nakopnutí zaplo aj mne !! ( nuž čo, blondýna :-))) Originálne!!!


som rad ze si v tom so mnou :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod menovatel » Str 17. Jan 2018 13:57:44

lukas píše:Prečítal som si tu diskusiu a elviska sa pýtala, či sa tento mesiac volí prezident SZC, tak áno, funkčné obdobie terajšieho sa končí. K tomu by som povedal len toľko, že na FB sa objavilo v poslednej dobe toľko hlúpostí a klamstiev, že to mňa a nie len mňa ako človeka, ktorý každý deň ráno vstáva s tým, že chce robiť v našej cyklistike, nesmierne demotivuje. Závidím ľuďom, ktorých to nezaujíma a nemusia si z toho robiť ťažkú hlavu. A pre tých, ktorí chcú mať prehľad, alebo sú členmi zväzu, odporúčam čítať si zápisnice z vášho odvetvia alebo z výkonného výboru, a tam sa kultivovaným spôsobom píše čo sa akutálne rieši.
napr. december: http://www.cyklistikaszc.sk/fileman/Upl ... _zapis.pdf

Prestrelka medzi pánmi Dvorščíkom a Prívarom už je vonku - v Pravde 17. 1: Nedám odkaz, kto chce ľahko nájde.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod elviska » Str 17. Jan 2018 20:56:10

menovatel píše:
lukas píše:Prečítal som si tu diskusiu a elviska sa pýtala, či sa tento mesiac volí prezident SZC, tak áno, funkčné obdobie terajšieho sa končí. K tomu by som povedal len toľko, že na FB sa objavilo v poslednej dobe toľko hlúpostí a klamstiev, že to mňa a nie len mňa ako človeka, ktorý každý deň ráno vstáva s tým, že chce robiť v našej cyklistike, nesmierne demotivuje. Závidím ľuďom, ktorých to nezaujíma a nemusia si z toho robiť ťažkú hlavu. A pre tých, ktorí chcú mať prehľad, alebo sú členmi zväzu, odporúčam čítať si zápisnice z vášho odvetvia alebo z výkonného výboru, a tam sa kultivovaným spôsobom píše čo sa akutálne rieši.
napr. december: http://www.cyklistikaszc.sk/fileman/Upl ... _zapis.pdf

Prestrelka medzi pánmi Dvorščíkom a Prívarom už je vonku - v Pravde 17. 1: Nedám odkaz, kto chce ľahko nájde.

No nie všetci to nájdu, ale tiež som čítala tie dve články. Ale Boh vie kto má pravdu, či Dvorscik alebo Privara. Pravda bude asi tak v strede. Len čo som si všimla tak Dvorscik moc drží spolu s Zollerom. Vidno to moc na FB.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod majo » Str 17. Jan 2018 22:14:59

pekna komedia...taka nasa slovenska :x
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod lukas » Str 17. Jan 2018 23:23:39

Pokojne tu linky môžete dať, možnosť vyjadriť sa dostali obe strany, takže je to objektívne.
https://sport.pravda.sk/cyklistika/clanok/454926-nespokojny-dvorscik-skryvame-sa-za-sagana-odchadzam/
https://sport.pravda.sk/cyklistika/clanok/454929-privara-reaguje-dvorscik-sliapol-vedla-zobrat-ho-na-zvaz-bol-moj-omyl/

Priznám sa, že asi pred rokom som sa s kamarátmi rozprával, že sa teším na konferenciu SZC, lebo už dozrela doba, kedy by sme mali ako lídri na našom mediálnom cyklistickom trhu na chvíľu opustiť tú ľahšiu pretekovú líniu a prijať výzvu detailne informovať o zväze a voľbách, predstaviť program a víziu kandidátov, s čím idú do volieb. Viacero ľudí vie dosvedčiť, že som rozprával o okrúhlom stole - relácii, ktorú by sme nakrútili a odvysielali. Boli by to možno intenzívne dve hodiny o cyklistike a jej pozadí, keďže ľudia sa v mnohých veciach nevyznajú, nerozumejú kam idú financie z ministerstva a práveže vnímajú rôzne kauzy iných zväzov. Bol som presvedčený, že atmosféra na cyklistickom zväze je dobrá. Bol som asi pred rokom a pol jediný raz v živote na jednom zo zasadnutí výkonného výboru, kde bola veľmi dobrá atmosféra a ľudia tam pekne bojovali za svoje odvetvia, veľa sa argumentovalo. Kto o tom nemá info - býva to raz za mesiac a sedí tam 13 ľudí, ktorí de facto rozhodujú o našej cyklistike (prezident, 2x cesta, dráha, sála, trial, masters, XC, DH, CX, BMX, para a zástupca rozhodcov). Odvtedy som si povedal, že budem pravidelne čítať zápisnice z VV, aby som vedel, čo sa v našej cyklistike deje.

Na základe mnohých otázok a veľkého šumu v cyklistickom prostredí o treniciach, ktoré aj tu na fóre pomenovávate, som sa rozhodol napísať svoj pohľad na situáciu. Všetky info sú v spomínaných verejných zápisniciach. Na základe nového zákona o športe vznikla funkcia kontrolóra zväzu. Súčasný prezident navrhol Milana Dvorščíka. Niekedy asi v apríli minulého roka sa ale začali kaziť vzťahy. Najprv som myslel, že je to nejaký spor Privara vs. Dvorščík, neskôr vysvitlo, že je to aj výkonný výbor (cca. 10 ľudí) vs. Dvorščík. Ku koncu roka som sa iba náhodou dozvedel, že spor existuje aj v kontrolnej komisii, ktorej Milan predsedal. Je tam ešte samostatný príbeh o preklade pravidiel, ale ten vynechám. Postupne sa to vyhrocovalo, Milan adresoval niekoľko listov ministrovi a neskôr ministerke školstva, žiadal tiež o zastavenie financovania zväzu a padali na zväz aj trestné oznámenia, ktoré vyšetrovala NAKA (všetko mám z verejne dostupných informácií). Zväz napriek tomu funguje ďalej, robil sa audit, ministerka avizovala podporu pretekom Okolo Slovenska, zástupca ministerstva bol na Zlatom pedáli, teda sa trochu obávam či to všetko bolo opodstatnené a nutné. Ale nevidím dovnútra, názor nechajme bokom.

Moja vízia okrúhleho stola napriek všetkému ostávala v platnosti, povedal som si, že to bude o to väčšia výzva. Očakával som, že Milan bude kandidovať na prezidenta zväzu, teda to všetko pekne rozdiskutujeme a predstavíme jeho projekt vedenia zväzu. Potom mi bolo povedané, že kandidovať nemôže, pretože by ako prezident nemohol pokračovať vo funkcii medzinárodného rozhodcu UCI. Námet okrúhleho stola sa definitívne rozplynul v momente, keď som sa z priloženého dokumentu dozvedel, že oponenti súčasného vedenia SZC si z volieb prezidenta rozhodli urobiť komédiu, za prezidenta/tku sa minulý týždeň (kedy bol deadline) ponavrhovali navzájom a kandidatúru aj prijali.
http://www.cyklistikaszc.sk/fileman/Uploads/szc/rozne/Kandid%C3%A1tske%20l%C3%ADstky.pdf

Ja ako človek s úlohou informovať verejnosť o situácii v našej cyklistike som dodnes (4 dni do konferencie) vôbec nevedel, kto chce vlastne kandidovať a aký má program (stále som nič také nikde nevidel, možno neviem hľadať) napriek tomu, že tu mesiace na sociálnych sieťach zúrila platená predvolebná kampaň (Facebook mi to označoval ako reklamu) teda bez uchopiteľnej vízie i bez mena, a čo je najdôležitejšie, chýbal jej akýkoľvek pozitívny element. Všetko sa neustále dookola točilo iba o tých istých chybách ľudí na rôznych úrovniach zväzu, ktoré už boli vyžalované ministerstvu, hlavnej kontrolórke športu i polícii (zdá sa, že žiadna z týchto inštitúcií nikoho za nič nepotrestala, niečo je ešte možno v riešení) a tribúnom tohto celého bol prostredníctvom svojich statusov na Facebooku jeden pán, z ktorého sršala nenávisť a pomedzi to občas zdieľal rôzne články o nemeckej kancelárke a utečencoch.

Bolo mi jasné, že sa toho náš portál nebude zúčastňovať. Oslovila nás druhá strana, aby sme zverejnili víziu a program súčasného prezidenta, ktorý znova kandiduje, že ten to vraj má. Odmietol som to a pred voľbami sme tak nevydali ani jeden článok k tejto tématike. V publikačnom pláne máme až informáciu o výsledkoch konferencie.

Na záver ešte napíšem, že budeme radi informovať o ďalšej rozhodcovskej kariére Milana Dvorščíka, ktorá, dúfame, vyvrcholí účasťou na Tour de France. Rovnako som presvedčený, že Milan má miesto aj za komentátorským mikrofónom pri cyklistických TV prenosoch. Želám mu len to najlepšie ako aj všetkým ľudom, ktorí chcú úprimne pomôcť nášmu športu. Nechcem nikomu uprieť dobré úmysly hoci možno prejavované zvláštnym spôsobom.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Ak1n0m » Pia 19. Jan 2018 22:11:30

Ja som len chcela, že sa mi páči ako Lukáš Timko komentuje TDU.
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod dexterko » Pia 19. Jan 2018 22:15:58

Dnes to LT isto nebol, alebo má momentálne hlasovú mutáciu, skôr jeho brat? Kto vie, kto dnes, a aj myslím druhú(?) etapu komentoval??
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Ak1n0m » Pia 19. Jan 2018 22:29:08

Práve teraz sledujem záznam zo 4-tej etapy a je to Timko, všetky etapy komentuje on. Zo začiatku sa mi to tiež nezdalo, ale je to on.
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod majo » Pia 19. Jan 2018 23:11:11

ja som videl len tie zostrihy a hlas by to sice mohol byt lukasov ale intonacia a samotny prejav vobec...no co z tych ofic. zostrihov je moznost pocut tak podla mna je ten koment ok...mna skor udivuje a obdivujem ako komentator rozoznava pretekarov
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod elviska » Sob 20. Jan 2018 21:17:15

Súhlasím Ak1n0m, Lukáš komentuje TDU.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod dexterko » Ned 21. Jan 2018 0:49:01

elviska píše:Súhlasím Ak1n0m, Lukáš komentuje TDU.

Ako vieš?
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod elviska » Ned 21. Jan 2018 1:20:01

dexterko píše:
elviska píše:Súhlasím Ak1n0m, Lukáš komentuje TDU.

Ako vieš?

No však podľa hlasu, teda ja počujem Lukasov hlas.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod lukas » Ned 21. Jan 2018 13:01:29

Áno, ja som to komentoval.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod ostrihaneofce » Ned 21. Jan 2018 17:53:39

Musel som si normálne poprehrávať tie zostrihy pod článkami...a naozaj už ťa tam počujem :) Cez týždeň som tie zostrihy pozeral v robote bez zvuku a počúval som až sobotný zostrih z Willunga Hill a vážne som hlas nerozoznal. Veď som sa aj tu na fóre hneď pýtal na komentátora a asi som nebol sám, keďže sa tu rozbehla debata. Neviem, či to bolo tak nastrihané, ale komentovanie v tom sobotnom zostrihu...to považujem už za kvalitný prejav komentátora v cyklistike. Zrozumiteľný, súvislý, žiadne naťahovanie slov, keď sa začala akcia, zdvihol sa aj hlas (aj diváka to viac vtiahne keď komentátor pridá trochu emócie). Naozaj som zostal prekvapený. Ktosi potrénoval cez zimu :P
Teraz to vyznelo ako kritika do minulosti, ale naozaj som to tak nemyslel :)
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod majo » Ned 21. Jan 2018 19:59:14

ostrihaneofce píše:Musel som si normálne poprehrávať tie zostrihy pod článkami...a naozaj už ťa tam počujem :) Cez týždeň som tie zostrihy pozeral v robote bez zvuku a počúval som až sobotný zostrih z Willunga Hill a vážne som hlas nerozoznal. Veď som sa aj tu na fóre hneď pýtal na komentátora a asi som nebol sám, keďže sa tu rozbehla debata. Neviem, či to bolo tak nastrihané, ale komentovanie v tom sobotnom zostrihu...to považujem už za kvalitný prejav komentátora v cyklistike. Zrozumiteľný, súvislý, žiadne naťahovanie slov, keď sa začala akcia, zdvihol sa aj hlas (aj diváka to viac vtiahne keď komentátor pridá trochu emócie). Naozaj som zostal prekvapený. Ktosi potrénoval cez zimu :P
Teraz to vyznelo ako kritika do minulosti, ale naozaj som to tak nemyslel :)


maximalne suhlSim s tebou...bohuzial som si tento rok nemohol dovolit ponocovanie pri TdU alez tych zostrihov vidno a hlavne pocut ze uz aj na slovensku mame velmi kvalitnych cyklistickych komentatorov...nie nieje to nahoda ze pisem v mnoznom cisle...skvela praca od obydvoch
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Ak1n0m » Pon 22. Jan 2018 17:12:32

@dexterko
Mala by som otázku k NFL.
Keď má útočiaci tím 4-ty down a je ďaleko od end zóny,vykopáva loptu a protihráči ju zachytávajú. Niekedy ju chytí a zakľakne, vtedy začínajú útok z 25-tich yardov a niekedy s ňou beží až kým ho "neskolia" a potom začínajú z toho miesta. A teraz, podľa čoho sa rozhodujú, kedy beží a kedy zakľakne? Ja si myslím, že keď ju chytí v end zóne tak radšej zakľakne,lebo 25 yardov je istých a keď ju chytí niekde v ihrisku, tak chce ešte získať nejaké yardy naviac. Neviem??
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Milanj55 » Pon 22. Jan 2018 21:49:41

Zdravím Vás priatelia. Komentár k TDU sa mi od Lukáša veľmi páčil a nemal som problém ho identifikovať podľa hlasu a celého komentovania , ktoré bolo veľmi profesionálne podané a všetkým podané zrozumiteľne. Lukáš, Tvoje názory si veľmi vážim a iba málokedy s Tebou nesúhlasím. Bolo to iba raz , keď sa tu necitlivo útočilo na "elvisku", veď vieš o čom hovorím , nebudem to ďalej rozpitvávať,je to už stará , zabudnutá vec.Teraz pár slov k problému nekonečného boja medzi vedením zväzu a Milanom Dvorščíkom. Čiže to nevidím iba ako nezhody medzi Prívarom a Dvorščíkom. Ako všetci vieme, tak od prezidentovania Prívaru nastali vo zväze dosť veľké zmeny smerom k dosahovaniu skvelých výsledkov , či už práce s mládežou , prísunom financií do zväzu, pozdvihnutie domácich pretekov na vyššiu úroveň.... Aj keby nič iné pre našu cyklistiku nespravil, tak já to považujem za viac , ako to spravil náš medzinárodný rozhodca Milan Dvorščík, ktorý odmietol rozhodovať aj naše domáce preteky. A ako komentátor ma sklamal najviac, keď sa dvakrát postavil na stranu rozhodcov a to v dvoch prípadoch, čo som postrehol. Prvý krát , to bolo myslím, keď Petra odfaklila tá motorka, keď mal veľkú šancu na prvé miesto v pretekoch a ešte súhlasil s tým , keď mu naparili tú pokutu. Myslím si , že keby bol na Petrovom mieste hocikto z nás , tak by to inak nedopadlo a reagovali by sme podobným spôsobom. Druhý krát to bolo vlani TdF, keď Petra automaticky uznal vinným a plne súhlasil s postupom komisárov vylúčiť ho z pretekov.To bol prakticky v ten deň už druhý vyrieknutý trest voči Petrovi od komisárov. Tento človek , ktorý sa nevie zmieriť s tým, že Prívara opäť kandidoval na post prezidenta a s veľkým prehľadom 77 hlasov ho aj obhájil sa bude prezentovať pred športovou verejnosťou ako najväčšia obeť prezidenta cyklistického zväzu.Ono je najľahšie všetko kritizovať a posielať nespočetné množstvo sťažností na zväz , kde pôsobil doteraz ako kontrolór, ale ťažko aj mohol niečo ovplyvniť, keď nevychádzal skoro ani s jedným z vedenia zväzu. Viem, sú to dosť tvrdé slová, ale já to vidím v takomto svetle a ten človek mi ani ako kontrolór , ani ako komentátor chýbať nebude. Prívaru a spol si vážim pre dosiahnuté výsledky , hlavne že pozdvihli "Okolo Slovenska na svetovú úroveň a vždy sa snažil vystupovať na verejnosti v prospech našej malej krajiny a jej športovcov. Pekný večer všetkým priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod elviska » Pon 22. Jan 2018 22:42:02

@Milanj55
Fúha, dakto ma tu spomína. Ja som na to nezabudla, ale nebudeme to rozpitvávat, aj ked pred pár týždnami som to mala v pláne spomenúť, ale Val, dexterko.... by ma možno zaškrtili. Ale zatial stále som na to nezmenila svoj názor a nezabudla som ani na na to že Sagan nemá to pravé cyklistické rozmýšlanie, to sa riešilo cez jar minulý rok.
A teraz k Privarovi a k Dvorščíkovi. Problémy budú stále, v každom zvaze, teda na Slovensku určite. Ale mne sa skor nepáčilo, ako sa ohovorali na FB, vytvarali si skupinky a tak.Teraz pred konferenciou aj cez médiá a aj po. Mali to skor vyriešit cez súkromné správy, alebo osobne.
Dvorščík aký bol kontrolór, to neviem, ale ako rozhodca, ma párkrát sklamal, a tiež mám na mysli TDF 2017 a Vueltu 2015, ale rozhodcovia budú skoro stále držat spolu.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 23 hostia