Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Keram » Uto 24. Nov 2015 17:33:54

@ Lukas

Okrem cyklistiky a biatlonu podrobne sledujem este hokej. To je moja Top 3 bez poradia :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod lukas » Uto 24. Nov 2015 20:01:33

bloy píše:Celkom zaujímavé, že práve biatlon má práve tu (aspoň z príspevkov v minulosti sa to už dalo spozorovať) silnú fanúšikovskú základňu.

Rozhodne to nie je nečakané. Cyklistika a biatlon majú dôležitú spoločnú vec - sú to tzv. "papučové" športy, ktoré vo svojej sezóne ovládnu programovú štruktúru Eurosportu. Pre športových fanúšikov preto číhajú z každej strany a majú veľa spoločných fanúšikov. Ľudia chcú informácie o tom, čo vidia v televízii. Články o Froomovi sú u nás 2-3x viac čítané ako o Dukle, pretože tú v televízii nikto nevidí. Froomovu kariéru a formu je schopný okomentovať hocikto, ale Mahďarovu nikto. Keby sme my neexistovali, o našich z Dukly by nikto nevedel.
V biatlone preto má fungovať ten istý princíp televízie ako základného informátora, po ktorom sa u nás ľudia dovzdelajú a doplnia informácie.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Alex » Uto 24. Nov 2015 20:41:36

Wau, paráda Lukáš ! Tak toto som naozaj nečakal, veľmi si (nielen) mňa potešil.

Budeš aj tam prispievať, resp. kto bude pridávať články a podobne ? Daj nejaké mená prosím ;)
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 24. Nov 2015 21:01:53

Tie Skoky na lyziach je dobry napad ako spominal kolega cez Vianoce je v biathlone pomerne dlha pauza pred vianocami idu v Hochfilzene a potom tusim az niekedy v polovicke januara v rupholdingu alebo oberhofe a tato prestavka by sa dala vyuzit na spravy z turne styroch mostikov co je taka skokanska Tour a nie OH roku,roku majstrovstiev je to vrchol sezony pre skokanov :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod lukas » Str 25. Nov 2015 0:17:11

Alex píše:Wau, paráda Lukáš ! Tak toto som naozaj nečakal, veľmi si (nielen) mňa potešil.
Budeš aj tam prispievať, resp. kto bude pridávať články a podobne ? Daj nejaké mená prosím ;)

Spravodajstvo klasická dvojica Šandor - Timko a svoje blogy budú písať asistent repre trénera mužov Jakub Leščinský a dvojnásobný olympionik Dušan Šimočko. Musím ale poďakovať kolegovi Jarovi Maliňákovi, s ktorým mesiac dávame dokopy profily našich biatlonistov a človek by neveril, koľko času je potrebné na vytvorenie profilu so 4000 slovami vrátane tabuliek a štatistík. To sa ráta na dni a profilov bolo 12 (trinástu a najrozsiahlejšiu Kuzminovú sme do spustenia nestihli, dali sme si ju na koniec, keďže nebude pretekať). A to sme si s pretekármi nemohli osobne sadnúť, pretože ženy boli mesiac v Rusku a muži v Nórsku, takže s nimi sme komunikovali v priemere 15 minút. Je tam teda ešte priestor na vylepšenie a rozšírenie.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Keram » Str 25. Nov 2015 17:15:12

Zacinam vas novy portal studovat. Statistiky ste spracovali naozaj podrobne. Tak to hadam neobsiahne ani biathlonworld. Klobuk dole 8-)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod ifčopifčo » Str 25. Nov 2015 18:40:09

Tak už som sa zaregistroval a zbežne prebehol obsah, najmä tie štatistiky ma tešia, budem portál propagovať a držím palce nech sa projekt dobre rozbehne.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod bloy » Štv 26. Nov 2015 8:59:35

Už aj si idem vytvoriť novú záložku na lište. ;)
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod majo » Štv 26. Nov 2015 10:31:54

tak ako v letnej sezone je pre mna jednoznacne top cyklistika tak v tej zimnej prave biatlon...uz takmer 20r jediny zimny sport ktory naozaj pravidelne a poctivo sledujem(hokej pre svoju rozmanitost lig a turnajov nepocitam)...pamatam jak dnes ako som trpel pred telkov ked nase baby v NAGANE 98 sli za zlatom a nakoniec po chybach na 4om useku(ak si dobre pamatam tak ho bezala Paukovcekova) bola z toho "len" zemiakova...co by sme dnes za to dali ne?...velmi sa tesim ze prave redakcia C-I sa dala na to...drzim palce a tesim sa na kazdy clanok a prispevok...palec hore Lukas
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod elviska » Štv 26. Nov 2015 11:26:38

No, ja biatlon nemám moc rada, ale keď nejde nič v telke, tak si to rada pozriem. Mám rada skôr zjazdové lyžovanie, hokej a samozrejme cyklistiku. :)
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod elviska » Štv 26. Nov 2015 11:47:19

elviska píše:No, ja biatlon nemám moc rada, ale keď nejde nič v telke, tak si to rada pozriem. Mám rada skôr zjazdové lyžovanie, hokej a samozrejme cyklistiku. :)

A ešte som zabudla na krasokorčuľovanie. Ženy to zbožňujú. :)
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod bloy » Štv 26. Nov 2015 15:28:58

majo píše:tak ako v letnej sezone je pre mna jednoznacne top cyklistika tak v tej zimnej prave biatlon...uz takmer 20r jediny zimny sport ktory naozaj pravidelne a poctivo sledujem(hokej pre svoju rozmanitost lig a turnajov nepocitam)...pamatam jak dnes ako som trpel pred telkov ked nase baby v NAGANE 98 sli za zlatom a nakoniec po chybach na 4om useku(ak si dobre pamatam tak ho bezala Paukovcekova) bola z toho "len" zemiakova...co by sme dnes za to dali ne?...velmi sa tesim ze prave redakcia C-I sa dala na to...drzim palce a tesim sa na kazdy clanok a prispevok...palec hore Lukas


na to sa nedá zabudnúť, to boli ešte krásne školské časy, kedy som to všetko veľmi prežíval... aj keď na čo nikdy nezabudnem je katastrofa, ktorá nás vtedy postihla na hokejovom turnaji, kde nás odrovnal systém; vtedy bol pre mňa hokej nespochybniteľným športom č.1, v ktorom sa veľmi dobre orientoval, nemohol som tomu uveriť a
v ten deň keď sa rozhodlo, že ďalej nepostupujeme, tak som bol úplne odrovnaný.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod bloy » Sob 28. Nov 2015 16:39:45

Bude mať biatlon-info aj svoju FB stránku ? A neuvažujete aj o Twitteri ?
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod dexterko » Sob 28. Nov 2015 20:47:28

bloy píše:
majo píše:tak ako v letnej sezone je pre mna jednoznacne top cyklistika tak v tej zimnej prave biatlon...uz takmer 20r jediny zimny sport ktory naozaj pravidelne a poctivo sledujem(hokej pre svoju rozmanitost lig a turnajov nepocitam)...pamatam jak dnes ako som trpel pred telkov ked nase baby v NAGANE 98 sli za zlatom a nakoniec po chybach na 4om useku(ak si dobre pamatam tak ho bezala Paukovcekova) bola z toho "len" zemiakova...co by sme dnes za to dali ne?...velmi sa tesim ze prave redakcia C-I sa dala na to...drzim palce a tesim sa na kazdy clanok a prispevok...palec hore Lukas


na to sa nedá zabudnúť, to boli ešte krásne školské časy, kedy som to všetko veľmi prežíval... aj keď na čo nikdy nezabudnem je katastrofa, ktorá nás vtedy postihla na hokejovom turnaji, kde nás odrovnal systém; vtedy bol pre mňa hokej nespochybniteľným športom č.1, v ktorom sa veľmi dobre orientoval, nemohol som tomu uveriť a
v ten deň keď sa rozhodlo, že ďalej nepostupujeme, tak som bol úplne odrovnaný.

No, nepovedal by som, že nás odrovnal systém. To je tak krásne alibistické. Kvalifikáciu hrali hokejisti a nie nejaký systém. Remizovať s vtedy poloamatérmi z rakúska (v porovnaní s naším kádrom) a prehrať s Kazachmi je vec, za ktorú sme si tie OH nezaslúžili. Možno dobre, že sme tam aj nakoniec neboli, mohlo to skončiť poriadnymi nákladmi.
Pre mňa je najväčšie životné hokejové sklamanie Torino 2006, kde sme valcovali všetko čo nám prišlo do cesty až prišli Česi, s ktorých sme sa doslova pos..li. Za to vyčúraný Česi si to pekne vypočítali, že keď v poslednom zápase skupiny prehrajú s CAN tak dostanú nás a to bude pre nich malinka. A tak sa aj stalo. Vtedy sme mali na zlato, dovolím si tvrdiť, že na tom turnaji na nás nemal nikto, ani Česi. Avšak vyľakaný proti presvedčenému ťažko vyhráva. Vtedy to bol náš najlepší hokej aký sme kedy v histórii SR predvádzali. Ani Vancouver taký nebol. I keď keby PD38 pár sekúnd pred koncom prekonal Luonga, tak vo finále by sme nedali šancu nikomu, o tom som presvedčený. A práve tá Paľova príležitosť je pre mňa na druhom mieste v rebríčku hokejových sklamaní. Škoda týchto dvoch momentov. Mohla odchádzajúca generácia mať dva goldy.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod bloy » Sob 28. Nov 2015 22:56:32

Tu ide len o konštatovanie toho, že sme nemohli postaviť náš najsilnejší tím, nie o ospravedlňovanie výsledku. Takže asi toľko k tomu alibizmu. V každom prípade tieto momenty mrzia aj po dlhej dobe, aj vrátane Lillehammeru, kde sme boli naozaj poriadne silní a keby nás neboli Rusi zastavili v predĺžení, mohli sme taktiež získať medailu.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod lukas » Sob 28. Nov 2015 23:46:28

bloy píše:Bude mať biatlon-info aj svoju FB stránku ? A neuvažujete aj o Twitteri ?

Bol som ukecaný ľuďmi zo Slovenskej biatlonovej reprezentácie na FB, že načo by sme zakladali FB, že oni budú všetky články zdieľať a nám by k takému dosahu trvalo dostať sa možno roky. Má to svoje výhody aj nevýhody, nie všetci z redaktorov súhlasia. Zatiaľ sme ju nezaložili a definitívne sa rozhodneme v priebehu budúceho týždňa.
S Twitterom je ten problém, že u nás nie je maník na twitter, zhodou okolností ho nikto nepoužíva a ja nemám čas starať sa o všetko. Ak sa niekto dobrovoľne prihlási, budem rád. Či už CI alebo BI. Vieme sa potom dohodnúť na nejakej symbolickej odmene.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod bloy » Pon 30. Nov 2015 0:31:15

Tak ja by som aj bol ochotný to robiť, aj bez odmeny. Keby sme sa nejak dohodli a dali ste mi svoje predstavy. Samozrejme pozrel by som sa na to zatiaľ trochu bližšie a možno od januára by sme to spustili približne asi v podobnej forme aká je na FB.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod dexterko » Pon 30. Nov 2015 21:20:19

V tom prípade som ťa asi zle pochopil, ale ,,odrovnal nás systém,, si neviem inak vysvetliť. To, že sme nemohli hrať v plnej sile už od začiatku, a museli sme prejsť dvomi kvalifikáciami, to nás samozrejme neospravedlňuje. To skôr to, že po prílete do Japonska ochorel skoro celý mančaft. Ale nemení to ani nič na tom, že tento systém bola totálna chujovina a z časti sa to drží do dnes: najskôr sme MY, big 6 a potom ste VY ostatní. A Vás ...
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod bloy » Sob 05. Dec 2015 19:29:48

Lukáš dnes pekne spropagoval biatlon-info.sk na Eurosporte. Kto má twitter môže sledovať aj tamojší účet @BiatlonInfoSk. Akékoľvek nápady sa zídu.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

to už aké spojenie :))

Poslaťod dexterko » Str 09. Dec 2015 14:34:05

Obrázok
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia

cron