Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Pet » Ned 13. Dec 2015 16:11:48

Máme sa na čo cez zimu tešiť
Prílohy
12310578_1003481619711209_3953927025391605314_n.jpg
12310578_1003481619711209_3953927025391605314_n.jpg (63.13 KiB) Zobrazené 21384 krát
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod elviska » Ned 13. Dec 2015 16:15:15

Pet píše:Máme sa na čo cez zimu tešiť

Gratulujem Petra, pozerala som to.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)Biatlon

Poslaťod Miki » Ned 13. Dec 2015 21:07:02

@dexterko
Dakujem za upozornenie,čo sa týka predmetu a témy.Preto odpovedám tu.Ak si už stokrát upozorňoval na predmet témy a máš 98 príspevkov ,tak potom radšej nepíš.
Či je môj príspevok unáhlený,to neviem.O všetkom rozhodne budúcnosť a progres Petry Vlhovej.V každom prípade vyhrať svetový pohár v alpských disciplínach v 20 rokoch je nevídaný úspech v našich končinách.
Sledovanosť web stránky závisí od masovej základne/tá je v zjazdovom lyžovaní rozhodne vyššia/,ale predovšetkým od výsledkov športovcov v danom odvetví,napr.článok o víťazstve Vlhovej
na sme.sk počas 3 hod.navštívilo 61 tisíc a do aktívnej diskusie sa zapojili 98 návštevníkov.
Pokiaľ sa týka masovej základne v biatlone,tak k tomu sa vyjadrím nasledovne:Po roku 1989 išla aktívna zapojenosť do tohto športu totálne dolu vodou.Akonáhle skončil Zväzarm a premenoval sa na Združenie športovo technických činností prestala fungovať,akákoľvek organizácia masových okresných podujatí v SPBZ,DPBZ-sokoláky,dukeláky-biatlon.Členská základňa sa na základných a stredných školách skoro úplne rozpadla/nemáš preteky-nemáš motiváciu/.Všetko ostalo len na pár zapálených aktivistov,ktorí to brali ako svoju srdcovku.
Výsledky tohto športu v súčastnosti sú aké sú.Nasta priniesla 2 tituly z OH a biatlon sa tvári,ako úspešný šport.Tvári sa presne tak, ako hokejisti už celé desaťročie.Viem o čom hovorím,pretože som pracoval,ako profesionál na OV ZVAZARM až do roku 1989 a oganizoval som desiatky až stovky podujatí v biatlone.
Teší ma založenie portálu o biatlone,ale úspech bude záležať od sledovanosti a následne od reklamy, ktorá sa tam objaví.Nie je reklama nie sú peniaze.Ak nie je jedno nebude ani druhé.
Píšeš,že som povrchný.Nerád píšem veľmi dlhé príspevky,len ked musím.Teraz som musel zareagovať.
Záverom:Vlhová je mačka vo vreci,biatlon nemá ani tú.Zjazdové lyžovanie má vo svete aj u nás masovú základňu,biatlon nemá ani tú.Jedine čo hovorí u mňa v prospech biatlonu je trochu vyššia atraktívnosť a nevyspytateľnosť,čo majú diváci radi.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod dexterko » Pon 14. Dec 2015 0:37:15

@miki

Dakujem za upozornenie,čo sa týka predmetu a témy.Preto odpovedám tu.Ak si už stokrát upozorňoval na predmet témy a máš 98 príspevkov ,tak potom radšej nepíš.

Kľud, nemusíš ma chytať za slovíčka. Dobre vieš, že to nebolo myslené len na teba, tak netreba to brať hneď osobne ;)

Sledovanosť web stránky závisí od masovej základne/tá je v zjazdovom lyžovaní rozhodne vyššia/,ale predovšetkým od výsledkov športovcov v danom odvetví,napr.článok o víťazstve Vlhovej
na sme.sk počas 3 hod.navštívilo 61 tisíc a do aktívnej diskusie sa zapojili 98 návštevníkov.

To je síce pekná štatistika, ale pre mňa nič nehovoriaca. Chcel by som vedieť koľko by ich tam bolo ak by obe naše npr. vypadli v prvom kole. Možno by ani článok nebol. To číslo je len logickým vyústením veľkého úspechu svk športovca, mocnené tým, že je to mladé dievča, ktoré vyletelo ako hviezda na nebi. Počítam, že min. polka z nich o nej doteraz ani nepočula. Ale to je už zasa môj subjektívny názor, nakoľko na tú stránku nechodím a tú diskusiu som nečítal. Keďže tu porovnávame, tak by bolo potrebné doložiť aj štatistiku v prípade podobného úspechu biatlonistu.

Aká je fanúšikovská základňa jednoho či druhého športu to si povedať netrúfam. Myslím, že sa ani taký prieskum nikdy nerobil. Keby som ale vychádzal z tunajšieho fóra, tak si dovolím povedať, že by zrejme vyhral biatlon. Iste, u nás je viac pasívnych lyžiarov ako biatlonistov, ale to ešte neznamená, že aj fans musí byť viac. Pre porovnanie, ja som npr. pred pár rokmi hrával aktívne (profesionálne/dedinsky :lol: ) futbal. Pasívne doteraz, a v telke sa na futbal pozriem možno raz za mesiac. Na webe ho nevyhľadávam vôbec.

Pokiaľ sa týka masovej základne v biatlone...

V tomto s tebou súhlasím. Iste vieš o čom hovoríš, keďže si bol toho v minulosti súčasťou. Lenže to bolo už pár rokov dozadu, a mňa by zaujímalo ako to vyzerá s biatlonom u nás dnes. Čistou náhodou som sa stretol minulý rok na tdf na jednej prémii s človekom z ČR, ktorý tiež pracuje v štruktúrach Českého biatlonu, osobne pozná všetkých našich aj Českých biatlonistov a hovoril, že situácia v ČR je skoro podobná ako u nás, teda žiadna sláva. A pozrime sa, Češky pomaly vládnu svetovému biatlonu, muži sú na míle ďaleko pred našimi. Takže evidentne sa to dá, len nato treba ako ty spomínaš tých zapálených, ktorý by to pozdvihli. Takže je by som to u nás nejak zásadne neodpisoval.

Píšeš,že som povrchný.

To som nenapísal a ani by som si to nedovolil, len si si to tak vysvetlil. Tak som ohodnotil tvoj príspevok, nie teba. Išlo mi o to, že zrejme nevieš (ja tiež), koľko úsilia a času stálo ľudí to spracovať a prečo si vybrali práve biatlon. Isto na to mali x dôvodov. Takže napísať len tak, že radšej mali urobiť lyžovanie mi prišlo povrchné. Netreba za tým hneď hľadať kritiku. ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

PRIESKUM/ANKETA

Poslaťod dexterko » Pon 14. Dec 2015 1:01:49

Ak dovolíte, využijem aktuálnosť témy a rovno sa pokúsim sem hodiť dva prieskumy.

1. Ktorý šport je pre Vás zaujímavejší a máte radšej, a za ktorý by ste hlasovali pri výbere web stránky?
možnosti:
A: ALPSKÉ LYŽOVANIE
B: BIATLON
2. Kto je podľa Vás športovec roka na Slovensku?
bez možností, každý nech si vyberie svojho, prípadne hodí svoj rebríček TOP3.

Ďakujem. ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 14. Dec 2015 8:22:37

Keď už ste načali tému športovec roka mohli by sme zahlasovať za Petra aktuálne prehráva so Svitkom o 3%

http://www.sportovecroka.eu/sk/Sportovec-roka.html
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Roman » Pon 14. Dec 2015 9:59:06

Ja mam radsej biatlon a sportovec roka je pre mna jednoznacne Sagan.
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 14. Dec 2015 11:11:32

Focus-Shimano píše:Keď už ste načali tému športovec roka mohli by sme zahlasovať za Petra aktuálne prehráva so Svitkom o 3%

http://www.sportovecroka.eu/sk/Sportovec-roka.html


Pridávam sa, ľudia dávajte hlas Petrovi Saganovi, nemám samozrejme nič proti žiadnemu športovcovi ale ak to Sagan nevyhrá tento rok tak to bude podľa mňa na smiech.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 14. Dec 2015 11:25:11

@dexterko
Pre mňa sú obidva športy rovnako zaujímavé, skutočne sa neviem rozhodnúť ale podľa mňa špekulujeme o niečom v čom sme trochu mimo. Akému športu sa budú venovať rozhodli tí, ktorí tie stránky napĺňajú, popri popularite určite na ich rozhodnutie vplývali aj iné aspekty ako možnosť a ochota spolupracovať zo strany zväzu, trénerov, pretekárov ....

Športovec roka je pre mňa Peter Sagan a na druhom mieste je Matej Toth.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod eres » Pon 14. Dec 2015 12:58:13

ifčopifčo píše:Športovec roka je pre mňa Peter Sagan a na druhom mieste je Matej Toth.


Ja podobne... Nič proti Svitkovi, piate miesto na Dakare je fajn, ale majster sveta v atletike a v cyklistike sú, podľa mňa, dosť iná kategória.

Myslím si, že by stačilo by jedno info o tomto hlasovaní na FB profile Petra Sagana a výsledky budú diametrálne odlišné ako sú teraz:

Beňuš Matej -9%
Hamšík Marek -1%
Hossa Marián - 1%
Rehák Štefečeková Zuzana - 1%
Sagan Peter - 32%
Schmiedlová Anna Karolína - 4%
Svitko Štefan - 33%
Tóth Matej -14%
Varga Erik - 1%
Velez Zuzulová Veronika - 4%
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod elviska » Pon 14. Dec 2015 13:25:18

Ja mám radšej alpské lyžovanie. Je to pre mňa viac atratkívne, Športovec roka 2015 je pre mňa jednoznačne Sagan. Moja top 3: 1. Peter Sagan, 2. Matej Tóth a 3. Svitko alebo Zuzulová, ale teraz by som tam pridala aj Petru Vlhovú
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Zutu » Pon 14. Dec 2015 13:33:42

LOL to je nieaka detska anketa, alebo co? Ked je Svitko pred Saganom, Tothom, Zuzulovou atd. To mi je uz sport "vozenie" sa na motorke alebo strelba, nechapem ako to mozu davat do jedneho vreca s poriadnymi sportami. To tam uz mozeme zaradit aj profikov vo WoWku a CSku :D

A k tej otazke ci biatlon alebo alpske lyzovanie. Moj nazor je taky, ze za alpske lyzovanie hovoria vysledky nasiich sportovcov narozdiel od biatlonu (Kuzminovu nepocitam, ta je pozicana :) , biatlon je atraktivnejsi z divackeho hladiska, aj ked pri alpsom lyzovani je to poriadny adrenalin (fandit) :)
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Roman » Pon 14. Dec 2015 16:25:45

je to normalne regulerny sport, neviem co tu riesis
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Keram » Pon 14. Dec 2015 20:22:14

To je len divacka anketa. O skutocnom sportovcovi aj tak rozhodnu novinari a dal by som aj skutocnu pravu ruku do stavky za to ze Peto vyhra :D

Co sa tyka biatlon vs lyzovanie tak za mna biatlon jednoznacne aj ked pozriem si aj lyzovanie. Prevazne ked idu nasi. Prevazne teda slalom ladies :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod majo » Pon 14. Dec 2015 20:45:35

u mna jednoznacne biathlon a to uz minimalne 20 rokov...co sa sportovca roka tyka pre mna tiez jednoznacne Sagan...no ja uznavam v podstate kazdy sport(asi okrem fotbalu)
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Pet » Pon 14. Dec 2015 22:11:01

majo píše:u mna jednoznacne biathlon a to uz minimalne 20 rokov...co sa sportovca roka tyka pre mna tiez jednoznacne Sagan...no ja uznavam v podstate kazdy sport(asi okrem fotbalu)

Ja niektoré "športy" nemusím . Napr. box - ubližovanie povýšiť na šport :roll: , šachy - to je skôr vedomostná súťaž. To už môžme aj dámu, domino, krížovky ...
Pod športom si predstavujem fyzickú činnosť. :|
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 14. Dec 2015 23:00:01

Podla mna su alpske lyziarky najkrajsie sportovkyne taka Lindsey Vonnova to je ukazka nadhernej sportovkyne potom Anna Fenninger a dalsie a dalsie :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Zutu » Uto 15. Dec 2015 2:02:28

Anna sa aj mne paci, skoda ze nejazdi tento rok. Ale v tomto by som vyhodu oproti biatlonu nevidel, aj tam je kopa sympatickych bab.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod mortirolo08 » Uto 15. Dec 2015 8:41:58

Jednoznacne biathlon a Sagan. Moj osobny nazor je ze lyzovanie nema ani nahodou taku "fanusikovsku zakladnu" na slovensku ako biathlon... A co sa tyka Zuzulovej pre mna je to naprecenovanejsi slovensky sportovec. Vzdy su jej plne spravy a co vlastne dosiahla? Viac menej nic.
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Zutu » Uto 15. Dec 2015 10:26:37

Zuzulova ma kopu skvelych vysledkov. 2 vitazstva a 16 podiovych umiestneni vo SP. V sezone 2013 3. miesto celkovo v slalome. Ktory slovensky biatlonista ma aspon take vysledky? A to je podla mojho subjektivneho nazoru v alpskom lyzovani vacsia konkurencia ako v biatlone (Aj ked poslednych 10 rokov biatlon urcite rastol. Samozrejme celosvetovo, u nas skor naopak)
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 20 hostia