Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod bloy » Štv 05. Mar 2015 20:02:49

Že Česi vyhrajú vyzeralo veľmi pravdepodobné už minimálne po štvrtej streľbe, bol tam už veľký náskok na ďalších favoritov a duo Šlesinger, Moravec v závode, kde sa strieľalo mimo málo bola už stávka viac-menej na istotu. Vítková-Soukalová je dnes skrátka obrovská sila do takejto štafety a konkurencie schopné sú im najmä biatlonistky z krajín, ktoré majú podstatne slabšie zostavy. Slovenský mužský biatlon je zas trošku na ústupe, v ženskom máme len dve konkurencieschopné závodníčky, ale ďalšie dve majú určitý potenciál, najmä Fialková (ktorá ale dnes vyzerala, že to snáď prepálila bežecky pred prvou streľbou).
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod eres » Štv 05. Mar 2015 20:13:21

Gratulácia našim západným susedom, zlato úplne zaslúžené, veľmi vyrovnaný výkon počas celej štafety. Ale za posledný úsek Fourcade klobúk dole :!:
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod ifčopifčo » Štv 05. Mar 2015 20:23:46

bloy píše:Že Česi vyhrajú vyzeralo veľmi pravdepodobné už minimálne po štvrtej streľbe, bol tam už veľký náskok na ďalších favoritov a duo Šlesinger, Moravec v závode, kde sa strieľalo mimo málo bola už stávka viac-menej na istotu. Vítková-Soukalová je dnes skrátka obrovská sila do takejto štafety a konkurencie schopné sú im najmä biatlonistky z krajín, ktoré majú podstatne slabšie zostavy. Slovenský mužský biatlon je zas trošku na ústupe, v ženskom máme len dve konkurencieschopné závodníčky, ale ďalšie dve majú určitý potenciál, najmä Fialková (ktorá ale dnes vyzerala, že to snáď prepálila bežecky pred prvou streľbou).


Keď sa pozrieš na výsledky juniorského šampionátu tak ťa asi ten optimizmus prejde, mladšia Fialková strašne strieľa, po Janke Gerekovej a Nasti je tu Pavlína Fialková a potom zopár vzácne vyrovnaných pretekárok ( Chrapanova, Prekopová, Kalinová ..) ktoré nevedia behať a len sem-tam zastrieľajú. Každý rok pred začiatkom sezóny očakávam že sa niekto z našich bežecky zlepší ale je to čakanie na Godota. Všetci okolo sa bežecky postupne zlepšujú len tí naši zúfalo stagnujú. U mužov odišiel Pali Hurajt a ostatní stagnujú, od Hasilu som čakal že sa zlepší ale nič, jediný kto vie zájsť nejaké preteky je Kazár ale ten má strašne nevyrovnanú streľbu, medzi juniormi nevidím žiadného nádejného chalana, dúfam že sa mýlim. Je neuveriteľné ako nám po osamostatnení Česi ušli.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Keram » Štv 05. Mar 2015 22:11:08

ifčopifčo píše: Je neuveriteľné ako nám po osamostatnení Česi ušli.

Iste mali lepsie vysledky vzdy ale nebral by som to tak zosiroka. Nebolo to tak davno kedy sme vedeli zajst aj lepsiu stafetu ako Cesi. Ci uz muzsku alebo zensku. Prudky narast vykonosti ale badat posledne tri roky mozno. Vitkova a Soukalova su mlade a pred nimi dake extra biatlonistky nemali. To skor uz nase Halinarova, Murinova a dalsie boli lepsie. U muzov sice mali vyssiu kvalitu ale take vysledky ako teraz tiez nedosahovali. Je vidno ze zacali s biatlonom riadne pracovat.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod bloy » Štv 05. Mar 2015 22:26:55

Tak na to ako sa pracuje na biatlone v Čechách a u nás stačí porovnať Osrblie a Nové Město na Moravě.
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod ifčopifčo » Štv 05. Mar 2015 22:31:25

Keram píše:Iste mali lepsie vysledky vzdy ale nebral by som to tak zosiroka............


Veď to, po rozdelení sme mali celkom šikovné kočky ktoré trochu doplatili na typicky ženskú neznášanlivosť, robili sa skupinky ktoré sa nemali radi a robili si napriek, mam to priamo od zdroja, od ich trénera P. Zelinku ktorý z nich zošedivel, ale výsledky mali, bol tu Palo Hurajt. Šimočko s Kazárom ako juniori boli len o niečo horší ako Schlesinger s Moravcom ale medzi mužmi medzi nimi vznikol veľký výkonnostný rozdiel. Kým českí biatlonisti sa zlepšovali, slovenskí stagnovali. Nám zalepila oči Nasťa ale vývoj je zlý. Nemáme vôbec bežcov a bežkyne na lyžiach, títo boli zásobárňou biatlonistov, už nie je odkiaľ čerpať. V našom vrcholovom športe nie je žiadna systematická práca, všetko to je postavené na pár nadšencoch.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Keram » Štv 05. Mar 2015 23:13:37

Ifcopifco suhlasim do bodky. Je to smutne ale my to tu nezmenime. Ostava nam uz len drzat palce v sobotu na sprinty a v nedelu na stihacky :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Keram » Štv 05. Mar 2015 23:19:08

bloy píše:Tak na to ako sa pracuje na biatlone v Čechách a u nás stačí porovnať Osrblie a Nové Město na Moravě.

No Osrblie je kapitola sama o sebe. Nastastie vyzera ze sa to pohlo spravnym smerom. Snad sa tam raz vrati svetovy pohar. Pamatam si MS 97 ci kedy to bola udalost ktorou zilo cele horehronie :D Tiez si pamatam na rok 2004 ako nas tam nahnali zo ZS cez tyzden a potom v Nedelu s otcom ked Hurajt skoncil v masaku treti :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Silent » Pia 06. Mar 2015 14:00:45

Keram píše:
bloy píše:Tak na to ako sa pracuje na biatlone v Čechách a u nás stačí porovnať Osrblie a Nové Město na Moravě.

No Osrblie je kapitola sama o sebe. Nastastie vyzera ze sa to pohlo spravnym smerom. Snad sa tam raz vrati svetovy pohar. Pamatam si MS 97 ci kedy to bola udalost ktorou zilo cele horehronie :D Tiez si pamatam na rok 2004 ako nas tam nahnali zo ZS cez tyzden a potom v Nedelu s otcom ked Hurajt skoncil v masaku treti :)

V Osrblí sme boli s manželom pred 3 rokmi na IBU Cupe. Nelenilo sa nám tam ísť až z BA. Bolo nádherné slnečné počasie, i keď poriadne mrazivé a my sme si to náramne užili. Bola tam skvelá atmosféra. Viem, na NMnM sa to nechytá, predsa len sa v Osrblí zmestí oveľa menej ľudí a aj konkurencia pretekárov bola menšia, ale aj tak dodnes na to radi spomíname. Vtedy som sa rozhodla podporiť miestny biatlonový klub a už 3x som im poslala svoje 2% z daní. Viem, je to len symbolická suma vzhľadom na to, čo by náš biatlon potreboval, ale aspoň niečo. Pošlem im peniaze aj t.r. (zvyšní členovia rodiny dajú svoje 2% na rozvoj cyklistiky :) ).

Čechom ide karta a asi aj v budúcnosti pôjde. Sponzorov majú teraz habadej a detí prihlasujúcich sa na biatlon toľko, že ich musia odmietať. Toto u nás nehrozí :cry: . U nás bežkári na lyžiach majú málo možnosti, kde si zabehať. Lyžiarske strediská, (česť výnimkám), sa o vytvorenie a údržbu tratí nezaujímajú, lebo z toho nič nemajú, len náklady. Vyhovárajú sa, že ľudia o to nemajú záujem. Čiastočne majú pravdu, ale verím, že by sa ľudia na to dali. Kto si rád zabehá na ceste, (počet týchto ľudí v poslednej dobe enormne narástol), by možno privítal aj možnosť zabehať si aj po snehu.

Pridám poslednú skúsenosť. Pred 3 týždňami sme boli v Oščadnici. Bežky mali v len v 1 z 3 navštívených požičovní a 1 z proklamovaných bežkárskych a sánkarských tratí bola vlastne cesta, ktorú odhrnul pluh, lebo slúži zároveň aj autám. Ostalo na nej tak do 1 cm snehu, miestami ani to. Tak sme upustili od myšlienky lyžovať sa na nej. Ostatné bežecké trasy boli úplne bez údržby – t.j. hlboký, prebárajúci sa sneh. Prevádzkár hotela, (pôvodom Čech), povedal, že u nich by na takomto mieste mali udržiavané trasy, plné ľudí. Takže asi tak. Verím však, že časom sa to predsa len zlepší aj u nás.
Fandím všetkým športom, s výnimkou (kick)boxu - tie ozaj nemusím, ale cyklistika a biatlon sú u mňa TOP. 8-)
Obrázok užívateľa
Silent
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Keram » Pia 06. Mar 2015 14:09:18

@ Silent
Ja byvam nie tak daleko od Osrblia. Aj ja som bol na Ibu Cupe. Mozno na tom istom :). U nas otec Mateja Kazara robi trate na poli ked napadne sneh. Bohuzial posledne dva roky sme tam toho vela nenabezkovali :( Ale je to super vec. Ked je cez vikend pekne a je spravena trat tak sa tade prehana aj cez 10-15 ludi :D Bol by som zvedavy ci mu na to prispieva obec aspon na benzin do skutru ktorym robi stopu. Snad ano. Ale keby nebolo takych nadsencov ako on mozme sediet vsetci doma. Bohuzial nas sport je skor o nadsencoch ako o nejakej koncepcii.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Keram » Sob 07. Mar 2015 20:23:30

Dnes potesila Janka Gerekova peknym 12 miestom. Hoci sme s otcom dufali ze ked prisla do ciela mohlo by to byt do desiatky ale aj tak dobre. Ostatne nase slabsie ale aspon sa dostali dalsie dve do stihacky. Fialkova dnes predviedla najhorsi vykon na strelnici ked netrafila 9 z 10 tercov. :shock: Muzi tiez nejako extra nepotesili ale aspon sa Kazar dostal do stihaciek. Zajtra im drzime palce.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Ak1n0m » Sob 07. Mar 2015 22:21:55

Ja tiež sledujem biatlon, ešte od čias Bjordalena v najlepších rokoch, Martiny Halinárovej, Forsbergovaj atď. milujem tenis, hokej, futbal a veľa iných športov, hlavne kde sme mali dobrých športovcov, napr. atletika, tiež bežia halové ME. Nemám rada bojové športy, sú na mňa príliš agresívne.
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod MichalJ » Sob 07. Mar 2015 23:27:17

Ja som biatlon sledoval skôr pred pár rokmi, presne tie časy čo spomína Ak1n0m, v súčasnosti ale sledujem asi už Olympiádu a sem-tam očkom pozriem ako naše.
Rád by som ale spomenul senzačný výkon Putalovej na halových ME na 400m v behu, kde skončila vo finále 4., ale hlavne čo štart to slovenský (a samozrejme tým pádom aj osobný) rekord, či rozbehy, semifinále a aj finále.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Keram » Str 11. Mar 2015 20:15:31

Dnes velmi zaujimave preteky na 15km zien. Hlavne zapletka o zlato. Kto by bol povedal ze zo startovym cislom 93 Ruska vyhra zlato :shock: Luto mi je Talianky Wiererovej. Je velmi nazvyme to sympaticka a zasluzila by si medailu :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod ifčopifčo » Str 11. Mar 2015 23:00:26

Keram píše:Dnes velmi zaujimave preteky na 15km zien. Hlavne zapletka o zlato. Kto by bol povedal ze zo startovym cislom 93 Ruska vyhra zlato :shock: Luto mi je Talianky Wiererovej. Je velmi nazvyme to sympaticka a zasluzila by si medailu :)


Len aby sa po čase neukázalo že Yurlova podobne ako jej viacerí ruskí kolegovia zobala :?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Keram » Štv 12. Mar 2015 12:19:50

ifčopifčo píše:
Keram píše:Dnes velmi zaujimave preteky na 15km zien. Hlavne zapletka o zlato. Kto by bol povedal ze zo startovym cislom 93 Ruska vyhra zlato :shock: Luto mi je Talianky Wiererovej. Je velmi nazvyme to sympaticka a zasluzila by si medailu :)


Len aby sa po čase neukázalo že Yurlova podobne ako jej viacerí ruskí kolegovia zobala :?


Ruku do ohna by som za to nedal. Ale zazitok z pretekov mi uz nezoberu :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod bloy » Štv 12. Mar 2015 21:32:44

Tak bolo by to na skodu, keby to bol vysledok dopingu, ale predsa si myslim, ze by cesky komentator (na Eurosporte) nemal vznasat podobne podozrenia len preto, ze ceska biatlonistka neziskala medailu. To uz by pokojne mohol obvinit Kaisu, ktora Soukalovej nadelila v poslednom useku cez 30sekund, co si teda snad ani nespominam, ze by som videl medzi zavodnickami, ktore superili o podia (vypovedat to moze aj o tom, ze Soukalova nesla zas az tak rychlo). Nehovoriac inak o tom, ze Yurlovova asi neziskala tu cistu strelbu dopingom (a pripominam, ze bola jedina).
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Roman » Štv 12. Mar 2015 21:56:23

hej toto sa mi tiez nepacilo co komentator vravel.
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod ifčopifčo » Štv 12. Mar 2015 23:48:02

bloy píše:Tak bolo by to na skodu, keby to bol vysledok dopingu, ale predsa si myslim, ze by cesky komentator (na Eurosporte) nemal vznasat podobne podozrenia len preto, ze ceska biatlonistka neziskala medailu. To uz by pokojne mohol obvinit Kaisu, ktora Soukalovej nadelila v poslednom useku cez 30sekund, co si teda snad ani nespominam, ze by som videl medzi zavodnickami, ktore superili o podia (vypovedat to moze aj o tom, ze Soukalova nesla zas az tak rychlo). Nehovoriac inak o tom, ze Yurlovova asi neziskala tu cistu strelbu dopingom (a pripominam, ze bola jedina).


Kometátor to asi nemal hovoriť. Inak Kaisa nadeľuje takmer všetkým a dlhodobo, Soukalová nemá minuloročnú bežeckú formu. Yurlovová je v Sp 49. a jej najlepší výsledok v tejto sezóne bolo 19. miesto Inak doping podľa mňa pomôže k čistej streľbe tým že ti zvýši výkonnosť, kondíciu a tvoja tepová frekvencia ti umožňuje lepšie strieľať. Ruských biatlonistiek zapletených do dopingu bolo neúrekom. A aj biatlonisti mali problémy, taký Jarošenko vyletel ako raketa v jednej sezóne, potom ho chytili a od vtedy o ňom nie je počuť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod bloy » Pia 13. Mar 2015 23:06:04

Dnes si české pretekárky vypili kalich horkosti do dna, hoci po ďalšom famóznom výkone Soukalovej to mali rozbehnuté výborne; možno to ale chcelo trošku skromnejší postoj. Naše bohužiaľ opäť prekvapili skôr negatívne.
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron