Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod simko » Str 17. Mar 2021 11:29:32

ifčopifčo píše:Petre sa veľký glóbus už skoro dostal do vitríny, stačí jej z 3 pretekov získať 105 bodov, čo by malo byť v jej silách. Počasie zahralo do karát tentokrát Petre, teší ma, že nádej na víťazstvo v GC ;) sa zväčšila, zrušených pretekov mi je však paradoxne ľúto, radšej by som bol aby Petra vyhrala globus až v poslednom obráku a ja by som si nervózne obhrýzal nechty:lol:

no ja by som si najradsej obrak vychutnal v tom zmysle ze Peta to ma vo vrecku:) vtedy by som si naozaj uzil tie preteky. aj ked zruseny zjazd zvysuje sance ja som stale opatrny. za normalnych okolnosti 105 bodov z troch pretekov je pre Petru samozrejme uplne hratelne. zvlast ked sa jedna o super G a 2 technicke discipliny. ale vieme ze stat sa moze hocico. da sa vypadnut aj v dvoch disciplinach po sebe. posledny krok byva najtazsi. ale to plati aj pre Laru, aj jej sa moze tykat vypadok v super G alebo obraku. dufam a verim ze Peta to uz dotiahne do uspesneho konca ale kym nie je uplne hotovo tak to beriem ze moze sa stat hocico.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Keram » Štv 18. Mar 2021 1:01:34

Samozrejme tato suhra okolnosti to dost priblizila. Ale jasne stat sa este moze vselico. Povodne som si myslel ze sa zrusili aj dve Super G ale tie sa dokazali v priebehu sezony nahradit. Takze "iba" tento zjazd a obrak kde Petra bola po prvom kole prva. Celkom fer. Dufam ze zajtra sa SuperG uz pojde.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Keram » Štv 18. Mar 2021 12:31:34

Tak uz aj Super G. Troska skoda. Za velkym globusom sa staci uz len natiahnut. Cakali sme ze to bude boj co je troska skoda ze sa do toho zamiesalo pocasie ale na druhu stranu aj toto je lyzovanie a nebude to znizovat fantasticky Petrin uspech.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod ifčopifčo » Štv 18. Mar 2021 13:40:21

Keram píše:Tak uz aj Super G. Troska skoda. Za velkym globusom sa staci uz len natiahnut. Cakali sme ze to bude boj co je troska skoda ze sa do toho zamiesalo pocasie ale na druhu stranu aj toto je lyzovanie a nebude to znizovat fantasticky Petrin uspech.


Lara si trochu poplače či zanadáva, fanúšikovia prídu o vzrušenie či problémy s tlakom, ale ako píšeš, to nijako nezníži Petrin fantastický úspech ktorý už klope na dvere. Malý glóbus za slalom to prípadne vyšperkuje, ale keď len potvrdí veľký, nič sa nestane. Lara na slalom pravdepodobne nenastúpi.

Zjazdové lyžovanie sledujem tak dlho ako cyklistiku, dobre mám v pamäti ako sme zdrhli z prednášky so spolužiakom z LM ktorý závodne lyžoval, išli sme ku mne a na O2 videli víťazstvo Jany Gantnerovej v zjazde v Altenmarkte. Mal som aj obrovskú radosť z 3. miesta Oliny Charvátovej na OH v Sarajeve kde Jana skončila 5., to bolo tiež fantázia, ale keby mi niekto niekedy povedal, že budeme mať celkovú víťazku SP, tak si zaťukám na čelo. Ale fuj, fuj, aby som to nezakríkol. Sledoval som aj celú kariéru Zuzulky a obhajoval ju pred hejtermi v diskusiách a je krásne ak odovzdala štafetu Petre. K zjazdovému lyžovaniu som mal taký extra vzťah aj preto, že som spolupracoval s jedným športovým psychológom na športovej škole kde boli nádejní zjazdári, robil som mu program na testy mladých športovcov, ešte na na 8 biťaku Philips MSX :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Keram » Sob 20. Mar 2021 18:36:38

Tak mame to doma. :D Tiez som mal zmiesane emocie ako Vlhovci ked celu sezonu viedla slalom a v poslednom preteku stratila globus. Ale postupne prevlada to nadsenie z obrovskeho uspechu a zajtra sa Petra cely tim a cele Slovensko budu radovat pri zaverecnej ceremonii :)

Som zvedavy kam sa Petrina kariera bude uberat. Nemyslim si ze je realne kazdu sezonu chodit vsetky preteky. Buduci rok zrejme bude najvacsi ciel olympiada a trosku sa uberie z tych disciplin. Minimalne asi obmedzi zjazdy a z rychlostnych pojde asi najma SuperG. Tipujem :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod simko » Sob 20. Mar 2021 18:53:21

@Keram
buduci rok sa pojde iba 5 super G. Petra urcite uberie zo zjazdov. ale ak by mala celosezonnu formu v slalome aj v obraku, a pridala nejake dobre vysledky v super G tak si myslim ze kludne moze opat bojovat o velky globus. ale podla mna z dlhodobeho hladiska sa Petrina kariera bude uberat prave k rychlostnym disciplinam. sam som zvedavy ze dokedy bude takto dobre jazdit slalom.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Keram » Sob 20. Mar 2021 18:57:59

Jasne moze urcite len asi to nebudu tak hrotit ako tuto sezonu ked sa vsetko podriadilo cielu, ktory uz pred sezonou vyhlasovali. Ja ju vidim tak ze v buducnosti bude dobra aj v Super g. Ci pojde postupne dolu v slalome netrufam si odhadnut. Ale urcite bude musiet preteky aj vypustat. To co musela odjazdit tuto sezonu je sialene.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod eres » Pon 22. Mar 2021 9:16:48

Budúcu sezónu je hlavným cieľom je tímu medaila z olympiády.
Tú ešte nemá a na to sa chcú primárne sústrediť.
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod ifčopifčo » Str 24. Mar 2021 20:24:13

Uff, čo poviete na Magoniho rozhovor pre Corriere della Sera? Nedáva mi to zmysel, jedine, že chce odísť pretože má na obzore lepšie platenú zmluvu. Neviem si dosť dobre predstaviť po jeho slovách ďalšiu spoluprácu s Vlhovcami.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Keram » Štv 25. Mar 2021 0:41:44

No divny rozhovor. Vlhovci ho jednoznacne chcu. On asi az tak nie. Mam pocit ako keby sa rozchadzali ich predstavy kde sa bude uberat Petrina buduca sezona a dalsia kariera. Livio by asi este chcel globusy a Vlhovci uz na to az tak tlacit nechcu ako tuto sezonu.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod eromedo » Štv 25. Mar 2021 8:55:46

Nemyslím, že po takomto vyjadrení by mohli pokračovať v spolupráci. Po tomto ostane stopa v každom z nich. Ale to je len môj názor, možné je všetko.
eromedo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 25. Mar 2019 19:07:40

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod ifčopifčo » Štv 25. Mar 2021 10:59:15

Podľa mňa je príklon k OH je logický, z OH ešte nemá medailu a ktovie čo bude o 5 rokov.
Kritika sama o sebe nevadí, skritizovať tím, ok, asi tam funguje určité rodinkárstvo čo sa ale dá pochopiť, Petru nevychoval zväz, bez rodiny by nebola tam kde je, ale chápem, že on môže mať iný pohľad a chcel by na niektoré miesta možno svojich ľudí. Ale tie slová priamo na Petru, to musí bolieť, v čase keď si má užívať víťazstvo tak o sebe počuje, že je drevo a bude sa pravdepodobne len zhoršovať? Pozrel som sa na tie jeho talianske diamanty a čiste štatisticky sa na drevenú Vlhovú nechytajú, 25 ročná Petra ma 44 pódií a z toho 20 víťazstiev, len o pol roka mladšia Bassino má bilanciu 17/5, 30 ročná Brignone 44/16 a 28 ročná Goggia 32/11. Tak k neviem, buď chce miesto pri talianskom nároďáku (čo tvrdí, že nemá šance), alebo tým nepriamo kritizuje svojich kolegov ktorí majú na starosti tieto zjazdárky, že z nich nedokážu dostať všetko. Áno, Tina mala výrazne viac bodov, ale každá sezóna je iná, iná je úroveň súperiek, množstvo pretekov ... atď. a predsa nejde o rekordy, alebo áno?
Pokračovanie v spolupráci bude veľmi ťažké ako píše eromedo, pri prvých problémoch by by tieto Magoniho tvrdenia boli na tácke. V každom prípade je on vo win-win situácii, keď sa bude dariť, on je ten génius ktorý z Petry dostáva to najlepšie, ak nie, tak príde na "veď som vám hovoril".
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod majo » Štv 25. Mar 2021 12:15:20

ja byt ujom Vlhom tak ho zfleku kopnem do riti hnupa talianskeho...chlapec si asi snupol travy bozskej namyslenosti...no co Petre trener ktory v nu neveri? nespochybnujem jeho prinos a zasluhy ale na zlyzovat kopec musi ona nie on...za tych 5 rokov uz urcite vsetci vratane Petry odkukali co u nej funguje a hned by som po tych dristoch menil trenera...klesol u mna na same dno...uprimnost je ok ale taketo vyjadrenia nemaju co robit na verejnosti ak je este stale jej trenerom...ja budu blejt velebnosti
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod eromedo » Štv 25. Mar 2021 12:58:04

ifčopifčo píše:Podľa mňa je príklon k OH je logický, z OH ešte nemá medailu a ktovie čo bude o 5 rokov.
Kritika sama o sebe nevadí, skritizovať tím, ok, asi tam funguje určité rodinkárstvo čo sa ale dá pochopiť, Petru nevychoval zväz, bez rodiny by nebola tam kde je, ale chápem, že on môže mať iný pohľad a chcel by na niektoré miesta možno svojich ľudí. Ale tie slová priamo na Petru, to musí bolieť, v čase keď si má užívať víťazstvo tak o sebe počuje, že je drevo a bude sa pravdepodobne len zhoršovať? Pozrel som sa na tie jeho talianske diamanty a čiste štatisticky sa na drevenú Vlhovú nechytajú, 25 ročná Petra ma 44 pódií a z toho 20 víťazstiev, len o pol roka mladšia Bassino má bilanciu 17/5, 30 ročná Brignone 44/16 a 28 ročná Goggia 32/11. Tak k neviem, buď chce miesto pri talianskom nároďáku (čo tvrdí, že nemá šance), alebo tým nepriamo kritizuje svojich kolegov ktorí majú na starosti tieto zjazdárky, že z nich nedokážu dostať všetko. Áno, Tina mala výrazne viac bodov, ale každá sezóna je iná, iná je úroveň súperiek, množstvo pretekov ... atď. a predsa nejde o rekordy, alebo áno?
Pokračovanie v spolupráci bude veľmi ťažké ako píše eromedo, pri prvých problémoch by by tieto Magoniho tvrdenia boli na tácke. V každom prípade je on vo win-win situácii, keď sa bude dariť, on je ten génius ktorý z Petry dostáva to najlepšie, ak nie, tak príde na "veď som vám hovoril".


Kritika je samozrejme v poriadku, ak je namieste. Ako píšeš, ak môžem tykať, to vyjadrenie nemá s oprávnenou kritikou nič spoločné. Porovnávať body Tiny Maze a Petry, nebrať do úvahy odlišné obdobia, súperky, okolnosti a ďalšie veci, neviem, takto by sa asi nevyjadril tréner, ktorý by chcel so svojou zverenkyňou útočiť na ďalší cieľ. Je to aj o dôvere a tá sa podľa mňa naštrbila.
eromedo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 25. Mar 2019 19:07:40

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod ifčopifčo » Štv 25. Mar 2021 13:20:17

@eromedo - samozrejme, že môžeš. Ja by som dokonca povedal, že Petrino víťazstvo je cenné aj tým, že v priebehu sezóny sa menili jej hlavné súperky a ona dokázala všetkým odolať. Dôvera je naštrbená, "firemná kultúra" má svoje pravidlá ktoré podľa mňa Magoni výrazne porušil najmä smerom k Petre.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod eromedo » Štv 25. Mar 2021 13:31:26

@ifčopifčo - Veď to ma zaráža. Magoni ako profík dá do médií takéto vyjadrenie po zisku veľkého glóbusu? Má právo na názor, ale voči Petre to podľa mňa v tejto chvíli nie je fér. Takéto niečo by som si vedel predstaviť v jeho "Pamätiach".
eromedo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 25. Mar 2019 19:07:40

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod simko » Štv 25. Mar 2021 14:11:29

ja si myslim ze obe strany tusia ze sa spolupraca chyli ku koncu. to co vypusta Livio pre talianske noviny je nepripustne a aj ako pamati niekedy v buducnosti by som to bral s rezervou. on je clovek ktory ma rad okolo seba teatro. jeho slova vzdy treba delit minimalne tromi. ked Petre dali otazku na Livia na tlacovke tak povedala ze vsetci su doleziti a ze mozno by to vyhrala aj s inym trenerom. cize nebolo tam ziadne vynasanie Magoniho do nebies ale zaroven to nebolo nic okate co by sa Livia malo dotknut.
toto hovori o nom Pavel Stastny:
„Najviac som s ním prichádzal do kontaktu, keď som trénoval Šárku Záhrobskú. Podľa mňa je to lucky man (šťastný muž, pozn. red.), že začal trénovať Petru. Predtým bol v Poľsku, chvíľu s Martinou Dubovskou a vyhodili ho z talianskeho tímu. Vo Svetovom pohári je veľa kvalitných trénerov a Magoni dostal do rúk supertalent. Vlhová už pod trénerom Iľanovským ukazovala svoju výnimočnosť. Nechcem kritizovať Magoniho, ale keď začal pracovať s Petrou, bol veľmi skromný, mal okolo seba v tíme slovenských chlapcov, ale vyhodil ich a zobral si Talianov. To sa mi príliš nepáčilo.“

cize Petra bola supertalent a rovnako diamant ako tie tri Talianky ktore Livio spomina. ale Liviove slova mi pripadaju ako trpke slova ohrdnuteho cloveka ktory by mozno aj chcel pokracovat v time dlhodobo a ziskat viacej globusov ale vie ze uz sa mu to krati.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Roman » Štv 25. Mar 2021 16:20:01

Neviem pocas sezony hovoril ze Petra je jednoznacne najlepsia (v obrovskom slalome) a jedine Bassino sa jej teraz moze v nom rovnat. A zrazu podla neho je kadekto lepsi, aj ked neviem na zaklade coho lebo vysledkovo isto nie
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Keram » Štv 25. Mar 2021 22:02:13

Hlavne to nacasovanie. Vlhova dosiahne top uspech a Magoni ju v mediach zhodi. Posral to.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod ostrihaneofce » Pia 26. Mar 2021 9:21:33

Je to celé nejaké divné. Ale zas kto posledné roky trochu sleduje dianie okolo tímu a Magoniho vyjadrenia, on sa s tým nikdy nejako nesral. Proste sú ľudia, ktorí nemajú až také to "cítenie", že nehľadia na to, ako to prijme druhá strana.

Trochu mi to pripomenulo situáciu, keď asi dva týždne dozadu v Eiskingu (neviem či niekto sleduje, Eisele a Kráľ tam riešia F1) Josef král jazdiaci za ferrari GT vypustil info, že Ferrari plánuje vyhodiť šéfa tímu Binotta a asi si mysleli, že keď sa informácia priblíži k hraniciam Česka a Slovenska, tak ju hranica odrazí späť do krajiny :lol: Podľa všetkého ich Ferrari hneď na druhý deň pekne dodrbalo :D Magoni tiež nakydá v talianskych novinách ako keby na Slovensku nie je internet :D
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 23 hostia

cron