Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Val » Pon 22. Jan 2018 23:33:08

El, nefandíš si priveľmi ? Neboj, nebudem ťa "hľadať", aby som ťa ... Viem tráviť čas aj zmysluplnejšie. Pá
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod elviska » Pon 22. Jan 2018 23:37:08

Val píše:El, nefandíš si priveľmi ? Neboj, nebudem ťa "hľadať", aby som ťa ... Viem tráviť čas aj zmysluplnejšie. Pá

Ja si fandím privelmi? Nemyslím si, a tiež viem traviť čas zmysluplnejšie. Ako s priatelmi, s rodinou alebo niečo robiť.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod 66peter » Uto 23. Jan 2018 17:59:55

Ahojte, toto je môj prvý príspevok a mrzí ma, že bude negatívny. Niekedy strašne davno so jazdil závodne, teraz, po dlhej dobe hobby jazdenia som sa pred pár rokmi vrátil k pretekárskej cyklistike a venujem sa mládeži. Aj mňa mrzí stav slovenskej cyklistiky.

Nechcem sa zastávať Dvorščíka, nevidím do sporu, ale nezrovnalosti v účtovníctve sú fakt a že Prívara klame o tom, že značku Okolo Slovenska vlastni zväz je proste tiež fakt.
66peter
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str 24. Feb 2016 12:03:40

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod dexterko » Uto 23. Jan 2018 21:34:46

Ak1n0m píše:@dexterko
Mala by som otázku k NFL.
Keď má útočiaci tím 4-ty down a je ďaleko od end zóny,vykopáva loptu a protihráči ju zachytávajú. Niekedy ju chytí a zakľakne, vtedy začínajú útok z 25-tich yardov a niekedy s ňou beží až kým ho "neskolia" a potom začínajú z toho miesta. A teraz, podľa čoho sa rozhodujú, kedy beží a kedy zakľakne? Ja si myslím, že keď ju chytí v end zóne tak radšej zakľakne,lebo 25 yardov je istých a keď ju chytí niekde v ihrisku, tak chce ešte získať nejaké yardy naviac. Neviem??


Ahoj, trochu si zmiešala dve veci do kopy. Pri 4. downe ide o tzv. punt, čiže odkop. Vtedy musí buď bežať alebo si ukáže fair-catch, čo znamená, že protihráčom dáva najavo, že so šiškou nikam nebude bežať a rozohrávať sa bude v mieste zachytenia lopty. Znamenie dáva vtedy, ak si myslí, že by nemal šancu ju nikam ďalej dostať resp. by hneď po zachytení dostal razítko, že by ho odniesli na nosidlách. Preto dá toto znamenie fair-catch, ktoré sa dáva zamávaním rukou nad úrovňou ramien. Keď dá toto znamenie protihráči ho nemôžu atakovať, inak je za to penalta. Tak isto však ani on nemôže už nikam bežať, tiež je to penalizované. Môže nastať aj situácia, že loptu zachytí až v endzone, keď sa punterovi nepodarí odkop. Vtedy sa v 99,9% zakľakáva, pretože protihráči sú už aj tak blízko na to aby sa dostal za spomínanú 25 yardovú hranicu, vtedy volí zakľaknutie v endzone, pretože ako vravíš má istotu rozohrávky z 25ky.

Obdobne je to aj pri kick-offe, teda výkope. Kick-off sa prevádza vždy po skórovaní daného týmu. Rozdiel je v tom, že vykopáva zo zeme, zo stojanu. Čiže má dlhší dostrel ako odkop z ruky (punt). Preto aj väčšina kick-offov končí v endzone (hlavne keď sa už vykopáva z 35 yardovky, ešte pár sezón dozadu sa kopalo z 25ky, ale bolo veľa zranení, keďže málokedy sa stalo, že by prekopli celé ihrisko, potom šiel hráč proti 11 bláznom a boli z toho otrasy mozgov a pod., tak to dali na 35ku). Niekedy sa takticky kopne aj kratší kop, ale to je už o taktike v danom momente, resp. jednoducho nedokopne (protivietor a pod.). Keď kick-off zachytí hráč v endzone je na jeho uvážení, či si verí, že dačo dokáže uhrať a dostane sa aspoň za tú 25ku alebo sa rozhodne pre istú rozohrávku z 25ky a zakľakne. Ak ju zachytí pred endzonou bežať musí, aby vylepšil pozíciu, ale to už asi chápeš. ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod rrYan* » Str 24. Jan 2018 12:43:01

@ifcopifco

https://sport24.pluska.sk/images/cyklo/image-120669.jpg

Veriaci, neveriaci, Peto si ocividne ide svojou cestou :)

Ako fanusika Nightwishu ma to aj celkom pobavilo (a pripomenulo https://www.youtube.com/watch?v=5g8ykQLYnX0 )
rrYan*
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod simko » Str 24. Jan 2018 13:19:28

@rrYan@ifcopifco
ano je to tak:) inak tie jazvy troch vyhratych MS boli zverejnene uz davnejsie, daval som to do temy Timy a cyklisti v decembri.
Peto je sice veriaci ale aj pri tomto sa asi riadil tym napisom ze netreba to brat tak vazne. inak ja osobne si niesom uplne isty co to ma vyjadrovat, to vie asi len Peto.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod majo » Str 24. Jan 2018 13:33:58

ja ako totalny fanusik tetovanie davam palec hore
prepacte este otazocka co ma spolocne viera a to tetovanie?...mne nepride nekrestanske ale rad sa necham poucit
no a ta kerka na rebrach ako pamiatka na 3x duhu to je topka pre mna
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod simko » Str 24. Jan 2018 14:00:01

majo píše:ja ako totalny fanusik tetovanie davam palec hore
prepacte este otazocka co ma spolocne viera a to tetovanie?...mne nepride nekrestanske ale rad sa necham poucit
no a ta kerka na rebrach ako pamiatka na 3x duhu to je topka pre mna


tie tri vitazstva na rebrách su dobre:) a to nie som velky fanusik tetovania:) mozno len takých nejakých malých.
ten Joker ma na krku ruzenec a to je trochu take nechcem povedat kontroverzne ale nic ine ma nenapada. alebo nevhodne?
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod ifčopifčo » Str 24. Jan 2018 14:29:09

Tak som sa mýlil a nie prvýkrát :lol:
Samozrejme je to jeho vec, hlavne nech mu to šlape ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod arcoolka » Str 24. Jan 2018 16:15:05

@ifcopifco

Toto asi patrí do rôzneho a mne sa to nezdá. Keby si to dal Peter spraviť, asi by sa pochválil na sociálnych sieťach, je to na dosť zvláštnom mieste a nemyslím si, že Peter ako veriaci človek by si dal vytetovať práve takýto obrázok. Ale môžem sa mýliť.



Peter bol dnes u pápeža. Asi si to bol žehliť :D https://www.youtube.com/watch?v=FZ0yNZvXqHU&feature=player_embedded
arcoolka
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob 01. Apr 2017 0:43:47

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Val » Str 24. Jan 2018 18:48:22

Je možné, že niektoré tetovanie má len dočasné. Veď aj také existuje, či nie? Ale najdôležitejšie je, že pod tromi jazvami má ešte dosť miesta aj na ďalšie " zárezy "!!!
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Milanj55 » Str 24. Jan 2018 19:40:20

Zdravím Vás priatelia. Teraz je ešte ten pravý čas venovať sa rôznym témam, ktoré prakticky nemajú nič spoločného s cyklistikou. Tak napríklad k NFL, alebo tetovania Sagana, prípadne, stretnutie Sagana s pápežom (vraj si to chce u neho vyžehliť)....
K tomu prvému sa dá veľmi ľahko dopracovať a to prečítať si pravidlá k NFL: http://www.americkyfutbal.php5.sk/index ... la&sub=hra
K tomu tetovaniu má "Val"samozrejme pravdu,tetovania môžu byť aj dočasné.
K stretnutiu Sagana s pápežom, tak tam to vyjadrenie "vyžehliť si ti u pápeža" bolo myslené asi s ľahkou iróniou.Smajlíky sú toho jasným dôkazom.Neviem ,kto viac pútal pozornosť návštevníkov tohoto stretnutia"či pápež, alebo Peter"?Pápež bude mať peknú pamiatku na stretnutie so Saganom, veď dostal dres od majstra sveta a bicykel vo farbách pápežských. Veľmi sympatické stretnutie, pozitívny krok k zviditeľneniu oboch strán.
V marci bude ten Petrov kalendár do cela bohatý a to až 5 pretekov: 3.3.Strade Bianche, 7.3.-13.Tireno Adriatico, 17.3. Miláno-San Remo,23.3. E3 Harelbeke, 25.3.Gent- Wevelgem. Tieto preteky nás dostanú do tej správnej teploty a my sa tu budeme môcť vyžívať v reakciách na príspevky od kolegov, prispievateľov do tohoto portálu.
Prajem Vám pekný večer priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Keram » Štv 25. Jan 2018 20:22:32

Mne ten Joker pride nevkusny ale to je jeho vec. Naopak tie zarezy k vyhratym MS a to tetovanie venovane synovi sa mi pacia. Dufam teda ze to nebude s tetovackami prehanat. Nie som nejaky odporca tetovania ale odtial potial :D Niektori nasi futbalisti vyzeraju hrozne.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod elviska » Štv 25. Jan 2018 22:49:16

Ja tiež nie som moc na tetovania, ale mám komašov čo majú tetovania. A daktoré tetovania sú v pohode. Pre mna Joker tetovanie nie je nevkusné, ale skor nezvyčajné. A netreba to brať asi vážne. Ale najviac sa mi páči tetovanie, čo je venované synovi a aj tie zárezy z MS. Inak tie tetovania má na neviditelných miestach, človek si to všimne len vtedy ked dá dole dres. :lol:
@Keram
Ale futbalisti majú tetovanie na celom tele, nohy, ruka atd. Ale okrem Petra má tetovanie Oss, Pozzato, Wiggins, Boonen a možno som ešte niekoho vynechala. Teda Wiggins a Boonen už nejazdia.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod dexterko » Sob 10. Feb 2018 15:04:46

Ach kde je tá Nastina streľba zo začiatku sezóny :cry: No nevadí, stíhačku dá na veľkú paničku :D
Paulína na parádu. Klobúk dole.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Ak1n0m » Sob 10. Feb 2018 15:39:33

No veď sa aj hovorilo, či forma neprišla veľmi skoro. Škoda, neviem či v stíhačke nemá na víťazstvo veľkú stratu ale medaila by mohla byť. :D
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod dexterko » Sob 10. Feb 2018 17:13:48

Strata je zanedbateľná, keďže sa idú štyri streľby. Ak dobre zastrieľať, môže kľudne vyhrať. Bežecky nemá konkurenciu.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Val » Ned 11. Feb 2018 15:33:34

No teda, po dnešnom mužskom biatlone ma výsledok s Nasťou už vôbec nemrzí. Ten vietor musel byť nevyspytateľný a narobil tam riadnu šarapatu. No, tak ideme ďalej a zajtra držíme palce dievčencom aj chlapcom.
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 11. Feb 2018 19:57:46

Nechcem byť zlým prorokom, ale pri štvorpoložkových pretekoch pri súčasnej streleckej forme Nasti to na medailu nevidím, ale veľmi rád sa budem mýliť ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Ak1n0m » Ned 11. Feb 2018 20:48:54

Sanitra vravel, že sa Nasti pri chybných výstreloch krútil vietor,a nebola to jej chyba. Uvidíme čo predvedie zajtra, ja jej verím ;)
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia