Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Soccer

Poslaťod sportovec » Pon 02. Júl 2018 9:02:17

majo píše:mna tento totalne predrazeny a vacsinou nudny(pre mna) sport totalne nezaujima a ked vidim tie trapne milionmi zaplatene herecke hviezdy z Bollywoodu co vsetko dokazu zahrat tak mi je zle...

Totálny súhlas :)

Je to šport pre ufňukancov:
http://3.bp.blogspot.com/-AXwfrXcV0V8/U ... ycling.jpg

A ešte si zabudol na uplácanie. Vo futbalovom svete je to bežná a jednoduchá záležitosť.

V cyklisitike je to však masaker (celý pelotón si neuplatíš nikdy). Napríklad Vino na OH, keď chcel zaplatiť Urána za finiš (nikdy sa to nedokázalo), tak si to ale musel najprv celé oddrieť.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Soccer

Poslaťod elviska » Pon 02. Júl 2018 9:12:47

sportovec píše:
majo píše:mna tento totalne predrazeny a vacsinou nudny(pre mna) sport totalne nezaujima a ked vidim tie trapne milionmi zaplatene herecke hviezdy z Bollywoodu co vsetko dokazu zahrat tak mi je zle...

Totálny súhlas :)

Je to šport pre ufňukancov:
http://3.bp.blogspot.com/-AXwfrXcV0V8/U ... ycling.jpg

A ešte si zabudol na uplácanie. Vo futbalovom svete je to bežná a jednoduchá záležitosť.

V cyklisitike je to však masaker (celý pelotón si neuplatíš nikdy). Napríklad Vino na OH, keď chcel zaplatiť Urána za finiš (nikdy sa to nedokázalo), tak si to ale musel najprv celé oddrieť.

Tiež som na tom podobne chlapci, aj ked včera som si troška pozrela zápas, Chorvátsko - Dánsko, ale ten futbal ma stále dajak nezaujal. Cyklistika a hokej to hej, to ma baví. Okrem toho si ešte pozriem plávanie, lyžovanie, krasokorčulovanie ( to asi moc mužov nepozerá :D ) aj atletiku ( aj ked aj tam sú podaktoré disciplíny nudné). A tiež si myslím, že futbal je šport ufňukancov. Spadnú , zrania sa hned plačú, cyklista dakedy ešte ďalej preteká.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod simko » Pon 02. Júl 2018 9:40:47

ja by som futbal nezatracoval:) stale je to sport cislo 1. problémom je ze tie filmovacky nie su dodatocne postihovane a momentalne velmi zriedka zato niekto v zapase vidi zltu kartu. cize futbalisti filmuju lebo tym nieco ziskaju. v cyklistike to neplati lebo to tam nie je velmi uplatnitelne. ale keby vo futbale boli zato nejake dodatocne sankcie ci uz vo forme vysokej pokuty alebo stopky na niekolko zapasov tak som si isty ze by si to drviva vacsina chronických filmovacov rozmyslela.

ja by som titul doprial celkom aj Brazilii ale je to skor z takej nostalgie za tou skutocnou Braziliou ktoru si pamatam z rokov 1998 a 2002. cize osobu Neymara velmi nemusim. Uruguaj zatial vyzera velmi dobre ale bol by som velmi prekvapeny keby to dotiahli k titulu. je skoda ze pavuk je taky aky je.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Ak1n0m » Pon 02. Júl 2018 18:25:31

Keď ti príde na futbalový zápas 50-60 tisíc fanúšikov, nemôže to byť hra pre ufňukancov i keď nepopieram aj taký sa nájdu. To isté by sa dalo povedať o cyklistike, že bicyklujú sami dopéri, lebo armstrong ...
Slávne El clásico sa vysiela v New Yorku na nejakom mrakodrape, či kde, lebo to chcú vidieť všetci. :lol:

A čo sa týka hokeja aj u mňa bol top, kým ho Široký s Nemečkom nedobabrali, už ma nevzrušuje 8-)
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 03. Júl 2018 14:13:25

Včera s odretými ušami, ale nakoniec predsa... Som rád, že Belgičania postúpili :D Hrajú najkrajší futbal na turnaji a ako sa vraví... Čo ťa nezabije, to ťa posilní ;) Toto vydreté víťazstvo by ich mohlo ešte viacej nakopnúť a mali by dať aj Brazíliu...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod simko » Uto 03. Júl 2018 17:24:37

no pre mna je Brazilia aj tak favorit:) ja osobne Belgicanom nefandim, nieco mi na nich vadi:) inak podla mna ich slabinou su prave vyradovacie boje v ktorých vela neukazali ani pocas minulých sampionatov (euro+ms). zatial sa nestretli so skutocne silnym súperom (Anglicanov neratam kedze ti vyslovene chceli ist do tej slabsej casti pavuka). Japonci sice boli zdatnym a vyrovnanym súperom ale jednoducho im chybali kilogramy a centimetre:) ked uz bol v hre aj Fellaini tak kazdy center smrdel golom. nemyslim si ze Belgicania su taki silni ze by porazili Braziliu a vzapati niekoho z dvojice Francuzsko/Uruguaj.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Soccer

Poslaťod sportovec » Uto 10. Júl 2018 10:58:13

Ak1n0m píše:nemôže to byť hra pre ufňukancov i keď nepopieram aj taký sa nájdu.

No tak porovnaj si trebárs TdF a MS vo futbale.

Cyklisti:
Počas 9 dní majú 4-5 hodín nepretržitý výkon bez prestávky.
Po voľnom dni sa (zmenšený) cyklus sa opakuje.

Futbalisti:
Väčšinu času (45min) postávajú na trávniku a na niečo čakajú, sem tam pobehnú, no a potom prestávka, a po nej zase to isté. Medzi takýmito "vyčerpávajúcimi" zápasmi sú voľné dni, aby sa náhodou veľmi neunavili a nespotili.

Ak1n0m píše:To isté by sa dalo povedať o cyklistike, že bicyklujú sami dopéri, lebo armstrong ...

V minulosti to aj bola pravda. Froome by bol voľakedy len na smiech, že čo slabé to šňupe.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Ak1n0m » Uto 10. Júl 2018 13:57:28

@ sportovec
Futbalisti:
Väčšinu času (45min) postávajú na trávniku a na niečo čakajú
- čakajú kým ich náhodou trafí lopta a odrazí sa do bránky (futbal sa hrá na góly).

Cyklisti:
Počas 9 dní majú 4-5 hodín nepretržitý výkon bez prestávky.
- po 20km pustia oficialne preteky a po vytvorení úniku, sa 3/4 preteku cyklisti pokojným tempom bavia o počasí a pod.

Pri mnohých zraneniach, ktoré hocikto utrpí ti lekár prikáže plávať a bicyklovať. Samozrejme pokiaľ ti neodrežú nohu. :lol: :lol:
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod elviska » Uto 10. Júl 2018 22:24:34

Toto, asi patrí sem, keďže tu riešite futbal.
Post-stage interview on Eurosport.
Matt Stephens: "Who's going to win the football tonight - France or Belgium?"
Sagan: "I don't care!" :D :lol:
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Vercingetorix » Pia 13. Júl 2018 11:33:14

Ak1n0m píše:Futbalisti:
Väčšinu času (45min) postávajú na trávniku a na niečo čakajú - čakajú kým ich náhodou trafí lopta a odrazí sa do bránky (futbal sa hrá na góly).

No, asi by sa aj mohol skúsiť vybrať nejaký náhodný fanúšik z obecenstva, pekne obliecť (nagelovať, potetovať) a nikto by si ho počas zápasu pravdepodobne ani nevšimol, že tam akosi nepatrí. Prípadne by sa dal oficiálne vystriedať keby niekto začínal mať trochu pochybnosti.

Ak1n0m píše:Cyklisti:
Počas 9 dní majú 4-5 hodín nepretržitý výkon bez prestávky - po 20km pustia oficialne preteky a po vytvorení úniku, sa 3/4 preteku cyklisti pokojným tempom bavia o počasí a pod.

Tu by sa ten náhodný fanúšik asi tak dobre nezamaskoval, keďže by pri cyklistickom pokojnom tempe vypadol aj z Grupeta.

Ak1n0m píše:Pri mnohých zraneniach, ktoré hocikto utrpí ti lekár prikáže plávať a bicyklovať.

Aha, tak preto majú všetci tí cyklisti všelijaké terapeutické výnimky, berú lieky a tak ... Im vlastne lekár prikázal bicyklovať a takto pomaličky sa v cyklistike sa liečia a keď sa vyliečia, tak pôjdu hrať futbal ;)
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Ak1n0m » Pia 13. Júl 2018 13:48:30

"Vercingetorix"
No, asi by sa aj mohol skúsiť vybrať nejaký náhodný fanúšik z obecenstva, pekne obliecť (nagelovať, potetovať) a nikto by si ho počas zápasu pravdepodobne ani nevšimol, že tam akosi nepatrí.

Aha, to preto tak Chorváti 120 min. makali, lebo medzi nimi pobehovali náhodní fanúšikovia z obecenstva, fakt ich nebolo vidieť.

"Vercingetorix"
Tu by sa ten náhodný fanúšik asi tak dobre nezamaskoval, keďže by pri cyklistickom pokojnom tempe vypadol aj z Grupeta.

No mohol by sa pridržať niektorého tímového auta a možno by aj vyhral. ;)

"Vercingetorix"
Aha, tak preto majú všetci tí cyklisti všelijaké terapeutické výnimky, berú lieky a tak ... Im vlastne lekár prikázal bicyklovať a takto pomaličky sa v cyklistike sa liečia a keď sa vyliečia, tak pôjdu hrať futbal ;)

Podľa toho je cyklistika taká skupinová terapia :lol:
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod ifčopifčo » Pia 13. Júl 2018 14:06:45

Cyklistika je tvrdý a náročný šport , ale nechápem, prečo je popri tom potrebné dehonestovať iný šport, v tomto prípade futbal. Cyklistika predstavuje úplne iný typ zaťaženia ako futbal, ale to neznamená, že vrcholový futbal nie je drina. Predstava, že futbalisti pri vrcholovom futbale 90 minút postávajú na ihrisku je úsmevná a má ďaleko od pravdy, teda možno okrem brankárov, pri nich je to náročné hlavne psychicky ale v modernom futbale aj oni musia obhospodarovať väčšiu časť ihriska ako svoju šestnástku a častokrát sa musia zapájať do hry.
K tetovaniam. Tetovania majú aj cyklisti, Wiggom počínajúc, našim Petrom končiac, nie sú také rozšírené ako pri futbalistoch, ale je to dosť o kolektíve a zvykoch.
K filmovaniu. Športovci, ako akýkoľvek iní ľudia sa prispôsobujú svojim správaním k okolnostiam, k tomu ako sú nastavené pravidlá a ako sa uplatňujú. Preto v cyklistike v určitom období bol doping úplne bežný a cyklisti ho dá sa povedať hromadne aj užívali. Pokiaľ nebude filmovanie vo futbale viac trestané, tak ho budú niektorí zneužívať.
K zraneniam a výdrži. Videl som množstvo futbalistov ktorí dohrávali s ofačovanými hlavami či inými zraneniami. S nalomenou kosťou sa bicyklovať dá, ale vo futbale, kde sú časté osobné súboje to príliš nejde aj keď boli aj také prípady. Zakrvavení cyklisti sú celkom bežnou súčasťou peletónu, vo futbale je to zakázané a futbalista ktorému tečie krv je vykázaný z ihriska.
Charakterní a bezcharakterní športovci sú všade, len niekde je vidieť viac tých druhých vďaka zle nastavenému systému.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Cyclingman » Pia 13. Júl 2018 15:06:28

ifčopifčo píše:Cyklistika je tvrdý a náročný šport , ale nechápem, prečo je popri tom potrebné dehonestovať iný šport, v tomto prípade futbal. Cyklistika predstavuje úplne iný typ zaťaženia ako futbal, ale to neznamená, že vrcholový futbal nie je drina. Predstava, že futbalisti pri vrcholovom futbale 90 minút postávajú na ihrisku je úsmevná a má ďaleko od pravdy, teda možno okrem brankárov, pri nich je to náročné hlavne psychicky ale v modernom futbale aj oni musia obhospodarovať väčšiu časť ihriska ako svoju šestnástku a častokrát sa musia zapájať do hry.
K tetovaniam. Tetovania majú aj cyklisti, Wiggom počínajúc, našim Petrom končiac, nie sú také rozšírené ako pri futbalistoch, ale je to dosť o kolektíve a zvykoch.
K filmovaniu. Športovci, ako akýkoľvek iní ľudia sa prispôsobujú svojim správaním k okolnostiam, k tomu ako sú nastavené pravidlá a ako sa uplatňujú. Preto v cyklistike v určitom období bol doping úplne bežný a cyklisti ho dá sa povedať hromadne aj užívali. Pokiaľ nebude filmovanie vo futbale viac trestané, tak ho budú niektorí zneužívať.
K zraneniam a výdrži. Videl som množstvo futbalistov ktorí dohrávali s ofačovanými hlavami či inými zraneniami. S nalomenou kosťou sa bicyklovať dá, ale vo futbale, kde sú časté osobné súboje to príliš nejde aj keď boli aj také prípady. Zakrvavení cyklisti sú celkom bežnou súčasťou peletónu, vo futbale je to zakázané a futbalista ktorému tečie krv je vykázaný z ihriska.
Charakterní a bezcharakterní športovci sú všade, len niekde je vidieť viac tých druhých vďaka zle nastavenému systému.

Konečne normálny príspevok aj prístup k tejto téme. Ostatný prv ako niečo napíšte k futbalu zlého tak si ho vyskúšajte hrať aspom na amatérskej úrovni a o profesionálnej ani nehovorím .!
Cyclingman
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Str 16. Aug 2017 12:36:33

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod dexterko » Pia 13. Júl 2018 23:54:04

Ja som hrával futbal na úrovni 4. - 5. ligy (inak volaný dedinský futbal) asi od svojich 8 rokov do nejakých 20? A môžem sebaisto prehlásiť, že keď sudí fúkol v zápase naposledy, bol som rád, že som rád. Teda ak si nekto myslí, že vo fucíku sa človek väčšinu prechádza, navrhujem mu ísť odohrať si aspoň jednu sezónu aj s prípravou, a potom sa môže vrátiť a podeliť sa o skúsenosti a zážitky ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod majo » Pia 27. Júl 2018 19:49:13

Neviem kde to zavesit tak to dam tu.snad to bude ok.

Celkom dobre citanie.clanok o znevazovani sportovcov konkretne cyklistov vlastnymi krajanmi ktori sami seba nazyvaju fanusikmi...je to sice o polsku a poliakoch ale uplne to pasuje aj na nas...teda niektorych z nas...na mna nie haha

http://naszosie.pl/2018/07/27/cienias-b ... cji-serio/
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Roman » Str 28. Nov 2018 8:30:17

No co hovorite na sestry Fialkove?
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Za Slušný Svet » Str 28. Nov 2018 17:50:03

Roman píše:No co hovorite na sestry Fialkove?


Že by stáli za hriech... ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod dexterko » Str 28. Nov 2018 18:38:52

Za Slušný Svet píše:
Roman píše:No co hovorite na sestry Fialkove?


Že by stáli za hriech... ;)

:lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod majo » Štv 29. Nov 2018 22:31:39

Za Slušný Svet píše:
Roman píše:No co hovorite na sestry Fialkove?


Že by stáli za hriech... ;)


:D :D :D
v neexistujucej sutazi o najlepsi prispevok roka mas moj hlas
:D :D :D
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Osrblie

Poslaťod dexterko » Uto 11. Dec 2018 17:06:27

Mal by som sa zrejme pýtať na sesterskej stránke B-I, ale tu chodí očividne viac ľudí, tak snáď dostanem odpoveď.

Ak si dobre pamätám, tak v biatlonovom centre v Osrblí bolo jazierko, okolo ktorého sa behali trestné kolá (v čase jeho najväčšej slávi). Teraz tam nič také nevidím. Neviem či si to mýlim s nejakým iným strediskom, alebo je už po ňom. Nemá o tom niekto väčšie vedomosti? Vďaka.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia