Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod Cycling-Info.sk » Str 18. Mar 2015 17:40:05

V tejto téme môžete diskutovať o cyklistike vo svete online hier.
Cycling-Info.sk
Administrátor
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:05:28

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod Keram » Str 18. Mar 2015 20:47:17

Nie je to sice online hra ale hrava z vas dakto Pro cycling manager? Ja som vlani zvykol hravat PCM 10 zo zostavami zo sezony 2013. Nehral som sezonu ani karieru ale zahral som si na co som mal prave chut. Ked bola Vuelta isiel som Vueltu. Potom ma zase chytili klasiky tak som hral klasiky. Nehral som to na najvyssej obtiaznosti ale hoci sa AI spravalo obcas trochu nerealne tak tato hra ma tiez cosi naucila o taktike v cyklistike. Medzi moje najvacie uspechy patria vyhrane Giro s Contadorom, podium na Vuelte s Froomom a vyhrata Lombardia s Gilbertom, Roubaix s Kancelarom a Liege s Puritom. Snazil som sa viackrat vyhrat monument aj so Saganom ale na MSR som najlepsie skoncil druhy a na Ronde som nikdy neprezil zaverecnu selekciu ked do toho dupli Boonen s Cancellarom a spol. Skusal som aj skorsi unik ale to dopadlo este horsie :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod ifčopifčo » Str 18. Mar 2015 20:57:17

@Keram - na PC a skôr ešte na 8-bitoch som odohral množstvo hier ale Pro cycling managera som ešte nehral ani raz budem to musieť vyskúšať, problém je moja celkom mizerná, len počítačová angličtina, ako jazyk som sa učil nemčinu, Viedeň bola blízko aj keď za plotom :lol: Je to veľmi ukecané alebo sa to dá aj z minimom angliny ?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod Keram » Str 18. Mar 2015 21:21:44

ifčopifčo píše:@Keram - na PC a skôr ešte na 8-bitoch som odohral množstvo hier ale Pro cycling managera som ešte nehral ani raz budem to musieť vyskúšať, problém je moja celkom mizerná, len počítačová angličtina, ako jazyk som sa učil nemčinu, Viedeň bola blízko aj keď za plotom :lol: Je to veľmi ukecané alebo sa to dá aj z minimom angliny ?


Mozno sa to da hrat aj v inych jazykoch neskusal som :D Mozno keby si chcel hrat sezonu alebo karieru mal by si problem nieco pochopit. Ale nejaky hocijaky pretek by si pustil a 3D hru by si uz zvladol podla mna nejak intuitivne.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod MichalJ » Str 18. Mar 2015 21:37:51

Ani v tej kariere si nemyslim ze by toho textu bolo vela, hlavne v tej mas kedykolvek cas si prepnut na prehliadac a dat to do translatoru. A myslim ze 3D zavod zvladnes aj bez tej anglictiny, ked sa neucis co robi ktore tlacitko.
Ja som hraval celkom vo velkom 2013 (dokonca nejakych 100 hodin podla steamu :D ), je to celkom fajn hra, len teda stale tam je strasna kopa veci co by si zasluzili vylepsit. Asi som prilis zmlsany z Football Managera, ale zase treba uznat ze ten sa robi v omnoho vacsom meritku a urcite na nom robi ovela viac ludi a aj rozpocet je v uplne inej kategorii.
A teda najviac som hral s databazou z uvodu sezony 2014, tam bol Sagan riadne silny :D
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod kukulienka » Str 18. Mar 2015 22:31:10

Uz je vytvorena sutaz pre MSR na Velogames?
kukulienka
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod ifčopifčo » Str 18. Mar 2015 22:37:16

kukulienka píše:Uz je vytvorena sutaz pre MSR na Velogames?


Neviem ako to bude tento rok, minulý rok bola súťaž na jarné klasiky, myslím že to bude ja tento rok, očakávam to každú chvíľu. Vyberieš si cyklistov a potom ich nasadzuješ na jednotlivé klasiky, povolený je určitý počet výmen.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod ifčopifčo » Str 18. Mar 2015 22:39:25

@Michal, Keram - vďaka za info, asi to vyskúšam.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod Keram » Str 18. Mar 2015 22:44:03

MichalJ píše:Ani v tej kariere si nemyslim ze by toho textu bolo vela, hlavne v tej mas kedykolvek cas si prepnut na prehliadac a dat to do translatoru. A myslim ze 3D zavod zvladnes aj bez tej anglictiny, ked sa neucis co robi ktore tlacitko.
Ja som hraval celkom vo velkom 2013 (dokonca nejakych 100 hodin podla steamu :D ), je to celkom fajn hra, len teda stale tam je strasna kopa veci co by si zasluzili vylepsit. Asi som prilis zmlsany z Football Managera, ale zase treba uznat ze ten sa robi v omnoho vacsom meritku a urcite na nom robi ovela viac ludi a aj rozpocet je v uplne inej kategorii.
A teda najviac som hral s databazou z uvodu sezony 2014, tam bol Sagan riadne silny :D


Tak tych 100 hodin som odohral aj ja. Ak sa dobre pamatam tak som presiel 5 GT a jedna etapa mi trvala aj polhodinu + vela inych pretekov. Ale uz dlhsie som to nehral tento rok som si zapol len raz ked boli preteky Omloop tak som si ich na druhy den odjazdil na hre :D Chcel som aj novsie verziu ale uz aj 2010 som zapol len tak tak bez divakov :D V mojej databaze nemal Sagan ani zdaleka taky atribut cobbles ako najlepsi a ani sprint ani vytrvalost :D Ale nejake etapy som s nim povyhraval. Ale s tymi canonmi to bolo ako v skutocnosti. Nedala sa s nimi ovladat etapa lebo nic nevladali :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod bloy » Štv 19. Mar 2015 13:02:52

Fúha, tak ja som na PCMku 2013 (myslim PC verziu, lebo na PS3 som hral len par hier) odohral urcite daleko viac ako 100 hodin :) Dokonca som spravil z Movistaru britsky tim nakolko som dostal lepsiu ponuku ako ponukal spanielsky operator. Dokupil som aj nejakych jazdcov vratane P. Velitsa, ale tam sa cyklisti kupuju tusim tazsie ako realne... Napadov na vylepsenie je mnoho, je okolo tejto hry aj velmi slusna komunita, len je otazka kolko sa toho da realne realizovat, uvidime v tohtorocnej verzii.
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod eres » Štv 19. Mar 2015 14:40:01

Tak príspevky vyššie som asi nemal čítať, to o PCM vyzerá zaujímavo, ale je ešte stále frčím na Football Manager-ovi 2008-ke. Nehrávam to pravidelne, ale keď k tomu (hlavne v zime) sadnem :geek: a blížil sa pomaly k 40-tim odohraným dňom...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod ifčopifčo » Pia 20. Mar 2015 10:41:39

Tak na Velogames sa rozbehli klasiky aspoň podľa mňa najlepšia hra, so všetkých ktoré ponúkaju
http://www.velogames.com/spring-classics/2015/
uzávierka je v 22.3 o 10 hod. - vyberá sa 12 cyklistov a dá sa urobiť 24 zmien. Keď založím miniligu dám kód, v prienehu dnešného dňa.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod ifčopifčo » Pia 20. Mar 2015 10:59:58

Miniliga cycling-info.sk založená kód je 20081957
ale poviem vám že je veľmi ťažké zmestiť sa do limitu 100 bodov ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod MichalJ » Pia 20. Mar 2015 12:25:48

Tak prvýkrát som sa teda zapojil aj ja :D Ale teda ten výber tímu, uff ... Na ardény to bude myslím jednoduchšie :D
A ako nováčik si dávam ambiciózny cieľ ... neskončiť posledný :lol:
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod ifčopifčo » Pia 20. Mar 2015 12:36:41

MichalJ píše:Tak prvýkrát som sa teda zapojil aj ja :D Ale teda ten výber tímu, uff ... Na ardény to bude myslím jednoduchšie :D
A ako nováčik si dávam ambiciózny cieľ ... neskončiť posledný :lol:


Tieto klasiky sú asi najzložitejšie, musíš počítať s tým že je tam 11 pretekov a ty máš len 24 transferov, GT sú jednoduchšie, zostavíš si tím a potom len útrpne sleduješ ako ti končí jeden cyklista za druhým :lol: Niekto musí na konci niesť "lanterne rouge" a môže to byť ktokoľvek.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod slovakpro » Pia 20. Mar 2015 20:44:57

No a je to tu :D
Team už mám spravený je to dosť ťažke keď Sagan aj Cancellara majú po 20kreditov , neviem sa rozhodnúť :/
minulý rok som bol druhý keď ma v poslednej klasiky L-B-L predbehol 1.CK Petrzalka (drawd) , bol som troška smutný tento rok chcem vyhrať :P
http://www.velogames.com/spring-classic ... e=22103303
mne sa na typovačkách GT vôbec nedarí , najlepši úspech tu mám druhé miesto z minulého roka klasiky :)
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod mortirolo08 » Pia 20. Mar 2015 21:05:30

tak akoze limit 100b je klasika ale s 12 jazdacami? ved od tych 4 stvorbodovych neziskam ani bod :D uplne by stacilo klasika 9 jazdcov, teraz som musel obetovat 20b Sagana :(
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod Pet » Pia 20. Mar 2015 21:22:06

Po dvojročnej odmlke sa mi podarilo prihlasiť. No uvidíme. Aj sa celkom teším. Otázočka. Prečo sú jazdci iného tímu pre mňa neviditeľní ?
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod bloy » Pia 20. Mar 2015 21:30:05

Aby si neopisoval.
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod ifčopifčo » Pia 20. Mar 2015 21:37:55

@slovakpro - na GT musíš mať aj šťastie aby sa ti cyklisti z tímu nepozraňovali, tieto klasiky sú zaujímavejšie.
Chcel by som upozorniť súťažiacich, najmä tých ktorí tipujú klasiky prvý krát že jednotlivé preteky sú rozdelené do dvoch kategórií a sú rôzne bodované
tu je k tomu viac
http://www.velogames.com/spring-classic ... scores.php
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Ďalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia

cron