Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod zakliata.panna » Uto 30. Okt 2018 22:21:24

Jedna zaujímavosť. Isto ste zachytili, že Greipel ide do Fortunea-Samsic. V januári sa chystá na africký jednotkový etapák La Tropicale Amissa Bongo v Gabone. Ak tam vyhrá aspoň jednu etapu (čo je podľa mňa isté), tak bude prvým jazdcom, ktorý bude mať víťazstvo na všetkých kontinentoch (samozrejme, okrem Antarktídy :D ).
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod pmts » Str 31. Okt 2018 8:17:21

Greipel nechodí na začiatku sezóny do argentíny alebo kolumbie a inak fakt nwm kde by mohol nahrabať víťazstvo v južnej amerike... Na Greipla v USA alebo ptm v lete aj v Kanade si tiež nejako nepamätàm ale tak môžeš ma poučiť
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod MichalJ » Str 31. Okt 2018 10:12:22

V USA vyhral v 2009 nejaky pretek Philadelphia International Championship. V Juznej Amerike ale nic, cize jedine ak clovek berie Ameriku ako celok, nie ako Severnu a Juznu (tych deleni na kontinenty existuje niekolko ...).
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Za Slušný Svet » Str 31. Okt 2018 13:43:40

Presne tak, delení povrchu Zeme na kontinenty je niekoľko, takže kontinenty nie sú až tak relevantné... Ak však vezmeme do úvahy svetadiely - Amerika, Afrika, Európa, Ázia, Austrália, Antarktída, tak to má zakliata.panna pravdu (hoci na svoju škodu použila / použil nesprávnu terminológiu kontinent - svetadiel) ;) Greipel skutočne zvíťazil na všetkých svetadieloch okrem Afriky (triumf môže čoskoro pridať) a Antarktídy... A keďže sa cyklistické preteky bez problémov adaptovali v nehostinných púšťach, myslím, že čoskoro bude môcť predviesť André svoje cyklistické umenie aj v Antarktíde... 1500 km dlhá ľadová diaľnica medzi pobrežnou stanicou McMurdo a stanicou Amundsen-Scott na Južnom póle by určite priniesla krajšiu scenériu ako Katar a dokonca... V marci tam vraj býva príjemných 15 °C - teplejšie ako na niektorých belgických jedorázovkách ;) :D
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Zutu » Str 31. Okt 2018 18:37:54

Presne tak, kontinety su delene na zaklade geografickych danosti a svetadiely historicko-kulturnych. Cize Amerika su dva kontinety a jeden svetadiel, s Europou a Aziou je to presne naopak :)
Ale to, ze na juznom pole byva v marci aj 15 stupnov, tak to ma rozsekalo :-O ...Predpokladal som, ze v najsevernejsich castiach Antarktidy, moze byt na slnku tych 15 stupnov (v tieni samozrejme o dost menej) ...tak to sa nie je co cudovat, ze sa tie ladovce tak rychlo topia.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod dexterko » Str 31. Okt 2018 19:14:36

Tieň na Antarktíde je tiež super výraz :D ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Za Slušný Svet » Štv 01. Nov 2018 8:21:26

Zutu píše:Ale to, ze na juznom pole byva v marci aj 15 stupnov, tak to ma rozsekalo :-O ...Predpokladal som, ze v najsevernejsich castiach Antarktidy, moze byt na slnku tych 15 stupnov (v tieni samozrejme o dost menej) ...tak to sa nie je co cudovat, ze sa tie ladovce tak rychlo topia.


Zutu, ty sa smeješ, ale ja ti dokonca aj zacitujem z múdrej wikipedie :lol: "Nejvyšší teplota na Antarktidě byla naměřená na české polární stanici Mendel dne 23.3.2015, a to +17,8 °C." 8-)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Pia 02. Nov 2018 21:50:48

Nové dresy Treku . http://www.cyklonovinky.cz/Clanky/Trek- ... YaOwlEOW_4
Mne sa páči , najma ženská verzia. Pekná farba.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Sob 03. Nov 2018 13:46:33

elviska píše:Nové dresy Treku . http://www.cyklonovinky.cz/Clanky/Trek- ... YaOwlEOW_4
Mne sa páči , najma ženská verzia. Pekná farba.


nic extra ale pekne a ano ten znesky je naozaj pekny
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Štv 22. Nov 2018 9:49:24

elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Danielito » Štv 29. Nov 2018 17:11:10

Preco si Elviska myslis ze je to hlupost ?
Aj v samotnom clanku, ktory si pripojila bolo citit ze je to clanok zamerany na vysmech UCI a pravidlam.
Mozno sa mylim ale podla mna je to z dovodu "technickeho" dopingu. Specialna ponozka z dostatocne flexibilneho ale zaroven pevneho materialu vie obopnut sval na lytku tak, aby samotna cirkulacia krvy prebiehala rychlejsie ako bez nej. T.z ze v pripade casovky moze takato pomocka urobit rozdiel mozno par sekund. Z tohto dovodu UCI zadefinovala pravidlo. Ano urcite by UCi mohlo riesit 100, 200 alebo 1000 dalsich novych veci, ale zrovna toto pravidlo nebude polarizovat cyklo fanusikov.
Danielito
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Štv 29. Nov 2018 17:03:50

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Štv 29. Nov 2018 18:41:49

Danielito píše:Preco si Elviska myslis ze je to hlupost ?
Aj v samotnom clanku, ktory si pripojila bolo citit ze je to clanok zamerany na vysmech UCI a pravidlam.
Mozno sa mylim ale podla mna je to z dovodu "technickeho" dopingu. Specialna ponozka z dostatocne flexibilneho ale zaroven pevneho materialu vie obopnut sval na lytku tak, aby samotna cirkulacia krvy prebiehala rychlejsie ako bez nej. T.z ze v pripade casovky moze takato pomocka urobit rozdiel mozno par sekund. Z tohto dovodu UCI zadefinovala pravidlo. Ano urcite by UCi mohlo riesit 100, 200 alebo 1000 dalsich novych veci, ale zrovna toto pravidlo nebude polarizovat cyklo fanusikov.

Nikde som nenapísala, že je to hlúposť, ale určite by mala riešiť UCI závažnejšie veci.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Danielito » Štv 29. Nov 2018 19:22:44

elviska píše:
Danielito píše:Preco si Elviska myslis ze je to hlupost ?
Aj v samotnom clanku, ktory si pripojila bolo citit ze je to clanok zamerany na vysmech UCI a pravidlam.
Mozno sa mylim ale podla mna je to z dovodu "technickeho" dopingu. Specialna ponozka z dostatocne flexibilneho ale zaroven pevneho materialu vie obopnut sval na lytku tak, aby samotna cirkulacia krvy prebiehala rychlejsie ako bez nej. T.z ze v pripade casovky moze takato pomocka urobit rozdiel mozno par sekund. Z tohto dovodu UCI zadefinovala pravidlo. Ano urcite by UCi mohlo riesit 100, 200 alebo 1000 dalsich novych veci, ale zrovna toto pravidlo nebude polarizovat cyklo fanusikov.

Nikde som nenapísala, že je to hlúposť, ale určite by mala riešiť UCI závažnejšie veci.

Napríklad? Nepíšem to v zlom, len ma napríklad zaujíma co by trebalo zmeniť alebo čím by sa UCI mala viac zaoberať?
Z môjho pohľadu by sa mal zaoberať temami ako Doping, timova časovka na MS, pripadne niečo iné.
Danielito
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Štv 29. Nov 2018 17:03:50

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod dexterko » Štv 29. Nov 2018 21:45:47

@Danielito
Ak by to aj bolo mierené proti tech dopingu, nie je to aj tak zbytočné pravidlo? Veď elastické podkolienky môžu a aj nosia všetci, ergo ten tech doping môžu využívať všetci. Je to to isté ako keby zakázali npr. pri časovke celotelové elasťáky. Tá výhoda čo spomínaš je taká istá ako keď si v horúčavách dávajú ľady, resp. v chlade noviny za dres. Nemyslím si, že by to bolo kvôli samotnej cirkulacii krvi. A ak hej tak mi to príde fakt ako buzerácia.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Danielito » Štv 29. Nov 2018 22:29:21

dexterko píše:@Danielito
Ak by to aj bolo mierené proti tech dopingu, nie je to aj tak zbytočné pravidlo? Veď elastické podkolienky môžu a aj nosia všetci, ergo ten tech doping môžu využívať všetci. Je to to isté ako keby zakázali npr. pri časovke celotelové elasťáky. Tá výhoda čo spomínaš je taká istá ako keď si v horúčavách dávajú ľady, resp. v chlade noviny za dres. Nemyslím si, že by to bolo kvôli samotnej cirkulacii krvi. A ak hej tak mi to príde fakt ako buzerácia.

Ťažko povedať. Akože ja sa ich ne zastávam, len ma to napadlo ze ak to pravidlo zaviedli tak podľa mna je toto ten dôvod.
Danielito
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Štv 29. Nov 2018 17:03:50

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Štv 29. Nov 2018 22:30:37

dexterko píše:@Danielito
Ak by to aj bolo mierené proti tech dopingu, nie je to aj tak zbytočné pravidlo? Veď elastické podkolienky môžu a aj nosia všetci, ergo ten tech doping môžu využívať všetci. Je to to isté ako keby zakázali npr. pri časovke celotelové elasťáky. Tá výhoda čo spomínaš je taká istá ako keď si v horúčavách dávajú ľady, resp. v chlade noviny za dres. Nemyslím si, že by to bolo kvôli samotnej cirkulacii krvi. A ak hej tak mi to príde fakt ako buzerácia.


presne tak...alebo mozu rovno prikazat kto si ma ake prevody dat :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod dexterko » Pia 30. Nov 2018 1:40:39

Danielito píše:
dexterko píše:@Danielito
Ak by to aj bolo mierené proti tech dopingu, nie je to aj tak zbytočné pravidlo? Veď elastické podkolienky môžu a aj nosia všetci, ergo ten tech doping môžu využívať všetci. Je to to isté ako keby zakázali npr. pri časovke celotelové elasťáky. Tá výhoda čo spomínaš je taká istá ako keď si v horúčavách dávajú ľady, resp. v chlade noviny za dres. Nemyslím si, že by to bolo kvôli samotnej cirkulacii krvi. A ak hej tak mi to príde fakt ako buzerácia.

Ťažko povedať. Akože ja sa ich ne zastávam, len ma to napadlo ze ak to pravidlo zaviedli tak podľa mna je toto ten dôvod.

Chápem. Nie som žiadny expert na tieto veci, ale z vlastnej skúsenosti by som skôr povedal, že stiahnutie krvných kanálov skôr prechod krvi obmedzí ako mu napomoze. Teda tá skúsenosť vyplýva z toho, že veľmi nerád nosím úzke fusakle. Potrebujem mať na kotniku a lýtku voľno, niekedy si aj z ponožiek odstrihnem horný lem aby ma to nerezalo.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Danielito » Pia 30. Nov 2018 12:58:57

dexterko píše:
Danielito píše:
dexterko píše:@Danielito
Ak by to aj bolo mierené proti tech dopingu, nie je to aj tak zbytočné pravidlo? Veď elastické podkolienky môžu a aj nosia všetci, ergo ten tech doping môžu využívať všetci. Je to to isté ako keby zakázali npr. pri časovke celotelové elasťáky. Tá výhoda čo spomínaš je taká istá ako keď si v horúčavách dávajú ľady, resp. v chlade noviny za dres. Nemyslím si, že by to bolo kvôli samotnej cirkulacii krvi. A ak hej tak mi to príde fakt ako buzerácia.

Ťažko povedať. Akože ja sa ich ne zastávam, len ma to napadlo ze ak to pravidlo zaviedli tak podľa mna je toto ten dôvod.

Chápem. Nie som žiadny expert na tieto veci, ale z vlastnej skúsenosti by som skôr povedal, že stiahnutie krvných kanálov skôr prechod krvi obmedzí ako mu napomoze. Teda tá skúsenosť vyplýva z toho, že veľmi nerád nosím úzke fusakle. Potrebujem mať na kotniku a lýtku voľno, niekedy si aj z ponožiek odstrihnem horný lem aby ma to nerezalo.


Neviem, mne sa zda, ze ja som taketo stanovislo pocul od komentatorov Eurosportu. Nerobim zo seba odbornika na tuto problematiku, mne skor islo o to, ze ak sa nic nerobi tak je zle, ak odbornici z UCI uz aj nieco vymyslia tak hned je to dehonestovane. Akoze aj z mojho pohladu je par veci blbost co vymysleli ale tak obcas aj nieco dobre vymyslia.
Danielito
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Štv 29. Nov 2018 17:03:50

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod motyliLET » Pia 30. Nov 2018 13:11:51

Saganov moj svet je uz doma ! Idem nato
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Pia 30. Nov 2018 18:28:50

motyliLET píše:Saganov moj svet je uz doma ! Idem nato

Aj u mna. Ale ja si pockam do Vianoc :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 72 hostia

cron