Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 07. Apr 2019 20:40:32

ifčopifčo píše:Tak zázrak sa nekonal a vyhral najodvážnejší, Peter bojoval, išiel rozumne, to sa mu uprieť nedá ale na hellingenoch vyzeral zúfalo, išiel viditeľne cez bolesť. Kondične je na tom zdá sa dobre, ale chýba mu drajv. Mne neprekáža, že nie sú výsledky, len mám strach aby ten nešťastný pád na TdF neovplyvnil zvyšok jeho kariéry, pretože podľa mňa tá nepohoda vyplýva z nejakých zdravotných komplikácií.
Nezvyknem kritizovať Petrových kolegov a nebudem ani teraz, len dúfam, že o týždeň ukážu niečo iné ako dnes. Som zvedavý či Petrove problémy na hellingenoch sa ukážu aj na pavé Roubaix, snáď ho to limituje iba v stúpaní. Ak nie, čo keby vynechal Roubaix a sústredil sa na Amstel?


Do bodky suhlasim. Ked som videl ako sa cedi na poslednom Kwaremonte a ledva visi na Paterbergu tak mi bolo smutno. Horsi bol snad iba v roku 2014. Nieco ho asi limituje.

S tym ze sa sustredi na LBL ako sa tu spomina nesuhlasim. Proste len nevyladil formu z nejakeho dovodu. A ta Sporza bol asi trolling nikde som to necital.

Dnesne preteky celkovo boli sice zaujimave ale mam pocit ze favoriti sklamali. Peter mal problemy na bergoch, GVA nic moc takisto Van Aert. Stybar zahadne zhasol daleko pred cielom. Jedine mozno MVDP ale ten mal zase tolko problemov ze moze byt rad ako skoncil. V kazdom pripade zasluzeny vitaz len mam pocit ze Cancellara alebo Boonen v casoch najvacsej slavy by si natreli dnesnych favoritov na chleba
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 07. Apr 2019 21:09:52

Ta sporza bola asi fakt kačica , ale aj tak sa mi Peter nejak nezdá . Chyba mi na ňom nejaká dravosť , ten jeho drive , ktorý v minulosti mával .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Ned 07. Apr 2019 21:34:43

Ja už som unavený z tých reči ako mu chýba drive, zivelnosť, a ja neviem čo ešte. Už si, prosím, uvedomte, že to nie je ten mladý fagan, čo si robil čo chcel kedy chcel. Teraz je to najstrazenejsi jazdec v pelotóne. Doba sa mení, tak sa s tým už treba zmieriť, že také jazdenie aké sme vídali po minulé roky, tu už nebude. Určite nie v takýchto pretekoch.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 07. Apr 2019 21:47:07

no v podstate ak si zoberieme asi najvacsich favoritov Jungels, Stybar, Van Aert tak urcite sklamanie od nich. od Zdenka som to celkom cakal lebo nie nadarmo sa este nikomu nepodarilo vyhrat Omloop a Ronde. forma ho pomaly opusta. uvidíme co o tyzden na P-R, predsalen su to ine kocky tak este by nemusel byt bez sance. Van Aert sa ukazoval na G-W tak, ze som myslel ze dnes na Paterbergu vsetkym nadeli min. 5 sekund a pojde dalej sam. Bettiol pravom vitaz, neviem ci on bol najsilnejsi dnes alebo MvDP. priblizne rovnako. co sa tyka GVA tak on odjazdil svoj standard, jemu to jeho vysnivane Ronde unika tak jak Petovi MSR. musim povedat ze Valverdeho s Matthewsa som necakal v top10 myslel som ze minimalne doplatia na to, ze idu Ronde po prvy raz. Gaviria sa celkom drzal ale potom vyfucal. ja som s vitazom spokojny, ten Kwaremont stal zato. ale nerozumiem preco si to nikto z favoritov nepostrazil. to naozaj aj taky WvA a GVA v tom case uz na viac nemali?

u Peta som stale dufal ze setri sily. tie bergy isiel rozumne, pomaly sa cedil dozadu ale nikdy nie tak ze by si nechal ujst skupinu. zdalo sa ze nechce ziadny watt darovat zadarmo pred velkym finale. tak som dufal, posledny Kwaremont ze teraz to Peto ukaze. no ale potom to bolo presne ako na predoslych bergoch, dokonca sa zdalo ze Petovi ta skupinka ujde. nakoniec sa to spojilo. no a potom Paterberg to uz len potvrdil. Sagan 2016 by nadelil tomuto Sagimu na Patebergu min.10 sekund a to bol ten 2016kovy v uniku v tom case v uniku tusim 25km. nuz co uz nepozera sa to dobre ked Petovi nadeluju v jeho teritoriu ale ideme dalej:)

kazdopadne uz na AGR budeme vidiet ci vobec ma zmysel chodit na LBL.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 07. Apr 2019 21:49:57

dexterko píše:Ja už som unavený z tých reči ako mu chýba drive, zivelnosť, a ja neviem čo ešte. Už si, prosím, uvedomte, že to nie je ten mladý fagan, čo si robil čo chcel kedy chcel. Teraz je to najstrazenejsi jazdec v pelotóne. Doba sa mení, tak sa s tým už treba zmieriť, že také jazdenie aké sme vídali po minulé roky, tu už nebude. Určite nie v takýchto pretekoch.

s tymto suhlasim. dokonca si myslim ze Peto isiel dokonale preteky. v tom zmysle ze nerobil nic navyse co nebolo treba. ak by mal vykonnost na kockách tak pri takomto vyvoji by na Kwaremonte mal tak nasetrene ze by odisiel s Bettiolom ktorého by potom zanechal na Paterbergu, nuz ale samozrejme to je len fantazia...
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

ASGREEN Kasper

Poslaťod Vercingetorix » Ned 07. Apr 2019 21:51:45

majo píše:...jediný porazený je dnes DQS...chlapík ktorý drel na spici 270km pre svojich namyslenych lidrov a oni v zavere neboli ochotny zapracovat na svojho domestika ked uz sami nemali na vitazstvo...jediny jungels aspon zabloloval ostatných aby mal kasper sancu...pre asgreenom dnes naozaj klobuk dolu...

Súhlas.
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 07. Apr 2019 22:03:19

dexterko píše:Ja už som unavený z tých reči ako mu chýba drive, zivelnosť, a ja neviem čo ešte. Už si, prosím, uvedomte, že to nie je ten mladý fagan, čo si robil čo chcel kedy chcel. Teraz je to najstrazenejsi jazdec v pelotóne. Doba sa mení, tak sa s tým už treba zmieriť, že také jazdenie aké sme vídali po minulé roky, tu už nebude. Určite nie v takýchto pretekoch.


Strazeny ci nie keby mal formu tak sa urcite pokusi na Kwaremonte alebo Paterbergu preriedit skupinu, ale miesto toho bol rad ze je rad a ze mu nezdrhli. Inak ale dnes k nemu nemam vyhrady. Nespravil nic nespravne len ta forma tam nie je aka by mala byt.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Ned 07. Apr 2019 22:09:08

Keram píše:
dexterko píše:Ja už som unavený z tých reči ako mu chýba drive, zivelnosť, a ja neviem čo ešte. Už si, prosím, uvedomte, že to nie je ten mladý fagan, čo si robil čo chcel kedy chcel. Teraz je to najstrazenejsi jazdec v pelotóne. Doba sa mení, tak sa s tým už treba zmieriť, že také jazdenie aké sme vídali po minulé roky, tu už nebude. Určite nie v takýchto pretekoch.


Strazeny ci nie keby mal formu tak sa urcite pokusi na Kwaremonte alebo Paterbergu preriedit skupinu, ale miesto toho bol rad ze je rad a ze mu nezdrhli. Inak ale dnes k nemu nemam vyhrady. Nespravil nic nespravne len ta forma tam nie je aka by mala byt.

Veď to sa nijako nevylučuje. Dnešné záverečné km asi najlepšie vystihol vo vyjadrení Benoot.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 07. Apr 2019 22:32:52

jedna vec je ista. ked sa Peto tvari ze mu bergy nechutia (Kemmelberg) tak mu naozaj nechutia. plati to aj do buducna. ked uz na G-W alebo E-3 budeme vidiet ze Peto na helingenoch trpi mozme si byt isti ze tomu tak bude aj na Ronde. Trentin, ktorého sme pred tyzdnom velmi porovnavali s Petom tak skoncil daleko za nim. ale neviem co to znamena:) ci to ze Petova forma ide ako tak hore alebo ze Trentinova odchadza tak ako Stybymu:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Pon 08. Apr 2019 9:45:46

aj mňa už Peter presvedčil že forma nie je TOP :mrgreen: no aj tak mu stačí na to aby vydržal do záveru s najlepšími

VanAert sa sťažoval na Petrovu spoluprácu ;) a všetci sa sťažovali na spoluprácu všetkých okrem Kristoffa ale tak už si mohli zvyknúť že v závere nebude nikto ťahať takú veľkú skupinu. Sagan má toľko rozumu aby neťahal do cieľa Kristoffa s Matthewsom.
škoda toho taktizovania z auta najhoršie na tom je aj priznanie víťaza " z AUTA MI POVOLILI" . ALberto mal nakoniec šťastie že mal v skupine lídrov... :cry: inak mu to nepovolia?

Verím že na ostatných klasikách to bude menej taktizovania a viac živelnosti. GO BORA
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Bubo » Pon 08. Apr 2019 10:07:57

simko píše:jedna vec je ista. ked sa Peto tvari ze mu bergy nechutia (Kemmelberg) tak mu naozaj nechutia. plati to aj do buducna. ked uz na G-W alebo E-3 budeme vidiet ze Peto na helingenoch trpi mozme si byt isti ze tomu tak bude aj na Ronde. Trentin, ktorého sme pred tyzdnom velmi porovnavali s Petom tak skoncil daleko za nim. ale neviem co to znamena:) ci to ze Petova forma ide ako tak hore alebo ze Trentinova odchadza tak ako Stybymu:)


Pridám aj ja svoj pohlad..na základe toho co som videl, citál a pod. zacínam aj ja mat pocit, ze Peter m problém hlavne na kockach, ako keby pozostatok toho padu..inak mimo kociek je na tom dobre...Mozno z tohoto dovodu jazdli uplne konzervativne, pre divaka nudne, ale pre seba asi najrozumnejsie...ale to asi uvidime asi az v ardenach ako mu to pojde cisto na asfalte..ja myslim ze to bude dobre...
Bubo
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Ned 04. Mar 2018 23:06:31

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 08. Apr 2019 10:23:33

Mino píše:aj mňa už Peter presvedčil že forma nie je TOP :mrgreen: no aj tak mu stačí na to aby vydržal do záveru s najlepšími

VanAert sa sťažoval na Petrovu spoluprácu ;) a všetci sa sťažovali na spoluprácu všetkých okrem Kristoffa ale tak už si mohli zvyknúť že v závere nebude nikto ťahať takú veľkú skupinu. Sagan má toľko rozumu aby neťahal do cieľa Kristoffa s Matthewsom.
škoda toho taktizovania z auta najhoršie na tom je aj priznanie víťaza " z AUTA MI POVOLILI" . ALberto mal nakoniec šťastie že mal v skupine lídrov... :cry: inak mu to nepovolia?

Verím že na ostatných klasikách to bude menej taktizovania a viac živelnosti. GO BORA

tiez som cital Van Aerta som necakal ze hned takto zo zaciatku cestnej kariery zacne trepat. neviem preco si vybral prave Sagana. ale tak treba si kopnut ved to nie je belgican. boli tam rozne nastupy okrem Peta to skusal aj GVA a aj ini. jednoducho preto lebo chceli z tej pocetnej skupiny odputat skupinu tak 3-4 ktori by skutocne zamakali a potom si to rozdali na ferovku. skupina 15tich nikdy nikdy ale naozaj nikdy nebude rovnocenne spolupracovat na stiahnuti unikajúceho. jediny ochotny je Kristoff ale to len zato, lebo vedel ze vsetkych presprintuje aj keby odtiahol celych 13km sam. Van Aert priznal ze na vitazstvo by nemal aj keby Bettiola dobehli. to znamena teda co? chcel tam makat, striedat sa a potom byt z tej skupiny bol aj tak posledny? alebo by bol aspon rad ze povedzme vyhral Kristoff alebo nejaky belgican? jednoducho ta skupina bola odsudena na boj iba o druhe a potom o tretie miesto. a vzdy to tak bude. DQS tiez neboli blbi aby to cele odtiahli a potom bol Lampaert aj tak porazeny dalsimi desiatimi.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Kasper

Poslaťod Vercingetorix » Pon 08. Apr 2019 10:45:05

simko píše:DQS tiez neboli blbi aby to cele odtiahli a potom bol Lampaert aj tak porazeny dalsimi desiatimi.

Však nemuseli to celé sťahovať na šprint pre Alexandra. Na to že tam boli traja, tak išli dosť podivne. Na to ako bol Kasper Asgreen zjavne životnej forme, tak ho mohli už v závere trošku šetriť (keď už videli že ostaným z QS to až tak nešlape). QS sa mohli na konci vyskladať na špicu a stiahnuť medzeru tak na 10s (hlavne Bob a Yves), následne vystreliť Kaspera (odpojiť sa ako dva vagóny z vlaku) ... však tak to aj v závere spravil Jungles - ale už bolo neskoro.
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Kasper

Poslaťod simko » Pon 08. Apr 2019 11:00:07

Vercingetorix píše:
simko píše:DQS tiez neboli blbi aby to cele odtiahli a potom bol Lampaert aj tak porazeny dalsimi desiatimi.

Však nemuseli to celé sťahovať na šprint pre Alexandra. Na to že tam boli traja, tak išli dosť podivne. Na to ako bol Kasper Asgreen zjavne životnej forme, tak ho mohli už v závere trošku šetriť (keď už videli že ostaným z QS to až tak nešlape). QS sa mohli na konci vyskladať na špicu a stiahnuť medzeru tak na 10s (hlavne Bob a Yves), následne vystreliť Kaspera (odpojiť sa ako dva vagóny z vlaku) ... však tak to aj v závere spravil Jungles - ale už bolo neskoro.

ja by som pochopil stahovanie z ich strany iba keby maju rovnocenného finismana s Kristoffom. Asgreen sice bol vlemi silny ale on sa odputal iba preto ze mu to dovolili. ak by Bob a Yves stiahli ten naskok na 10 sekund, comu velmi ani neverim lebo Jungels aj Lampaert uz boli uplne mimo. ale teda ak by to stiahli tak tam boli pripraveni borci ktori este aku taku rezervu v nohách mali a uz by Asgreena nenechali nikam odist hned by sa nanho zavesili. navyse ak by to stiahli na tych 10 sekund tak je mozne ze by pred Asgreenom atakoval niekto skor a mozno prave Asgreen by to nezachytil a boli by za hlupakov.
inak Asgreen mi pripada ako tohtorocny Mads Pedersen. neocakavam ze by rok co rok podaval taketo vykony. rovnako ako aj Pedersen...
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Kasper

Poslaťod Vercingetorix » Pon 08. Apr 2019 11:45:57

simko píše:ja by som pochopil stahovanie z ich strany iba keby maju rovnocenného finismana s Kristoffom.

Ale, no ... však už som to jasne napísal v minulom príspevku, že to nemali sťahovať na šprint, keď tam bol Alexander (a Sagan, Matthews, Valverde ...), to by bolo od nich bláznovstvo.
simko píše:ak by Bob a Yves stiahli ten naskok na 10 sekund, comu velmi ani neverim lebo Jungels aj Lampaert uz boli uplne mimo

Je to možné, že tí dvaja už boli úplne totálne na dne energetických zásob.
simko píše:ale teda ak by to stiahli tak tam boli pripraveni borci ktori este aku taku rezervu v nohách mali a uz by Asgreena nenechali nikam odist hned by sa nanho zavesili. navyse ak by to stiahli na tych 10 sekund tak je mozne ze by pred Asgreenom atakoval niekto skor a mozno prave Asgreen by to nezachytil a boli by za hlupakov.

Ale, no ... keď sa ide rýchlo a následne je atak z prvej pozície, tak má hneď 2 dĺžky bicykla náskok (Bob, Yves). Však to nakoniec aj tak spravili ... ale bolo neskoro. Neviem, kto by zbytočne nastupoval, keby išla medzera dolu. Ale asi im stačilo to druhé miesto - však oni vyhrávajú skoro stále.
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Kasper

Poslaťod simko » Pon 08. Apr 2019 11:55:47

Vercingetorix píše:Ale, no ... keď sa ide rýchlo a následne je atak z prvej pozície, tak má hneď 2 dĺžky bicykla náskok (Bob, Yves). Však to nakoniec aj tak spravili ... ale bolo neskoro. Neviem, kto by zbytočne nastupoval, keby išla medzera dolu. Ale asi im stačilo to druhé miesto - však oni vyhrávajú skoro stále.

ja by som tuto debatu ukoncil asi v bode kde sa bavime o tom ze Lampaert a Jungels uz boli uplne uvareni. podla mna je to uplne jasne. a ak by tam zacali nieco taketo nacvicovat ze by vytvorili vlacik kde Asgreen by cakal na svoj atak, tak neverim ze by to ini nechali len tak. boli tam jednoducho borci ktori este v nohách nieco mali, urcite aj viacej ako Asgreen. nedopadlo by to dobre pre DQS podla mna by nemali ani podium. Asgreen urobil presne to co mal urobit. atakoval vtedy ked bolo jasne ze pre tuto skupinu uz nie je v hre vitazstvo. a preto ho aj nechali ist.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Pon 08. Apr 2019 12:03:03

Mňa by záujimala dopoveď na otázku, ako je možné, že toten Asgreen, čo domestikoval pol preteku, dokázal udržať na bergoch tempo s ,,oddýchnutými,, špičkovími klasikármi. Potom dokázal ťahať tempo v úniku, držať ostatních na dištanc, a v závere si ešte klídek odskočil po druhý flek. Musel to byť pre neho životný deň.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 08. Apr 2019 12:11:44

dexterko píše:Mňa by záujimala dopoveď na otázku, ako je možné, že toten Asgreen, čo domestikoval pol preteku, dokázal udržať na bergoch tempo s ,,oddýchnutými,, špičkovími klasikármi. Potom dokázal ťahať tempo v úniku, držať ostatních na dištanc, a v závere si ešte klídek odskočil po druhý flek. Musel to byť pre neho životný deň.

odpoved na otazku ma mozno pan Ibarguren:) inak Asgreen nemal ziadne poriadne vysledky, Bettiol ten sice nemal vitazstva ale vysledky tam boli, inak opat sa potvrdilo ze vitaza na RvV treba hladat medzi jazdcami ktori na E3 podaju presvedcivy vykon.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Pon 08. Apr 2019 12:44:40

trosku vam tu vstupim do tejto debatky

@simko pre mna su podlahari za hlupakov teraz...rozmyslaj...ked maju niekoho s lidrov v uniku tak netahaju v skupine lebo naco...ked bol asgreen v uniku tak netahal lebo mal lidrov v skupine a oni tiez netahali lebo mali asgrena v uniku a ked boli v skupine 15ich traja tak tiez netahali bo sa bali vikinga, krasavca, slovaka, duhoveho, cyklokrosarov a asi aj sami seba...ak by sa dvaja obetovali pre tretieho a nevyslo by to tak by aspon si mohli povedat ze to skusili...ak by to stiahli oni traja a potom sa pokusili este to rozpohybovat mozno by niektory z nich vyhral a ked nie tak by si znova mohli povedat ze to skusili a spravili vsetko pre triumf...a co si mozu povedat teraz?...ze maju striebro a ma ho chalan ktory drel na ostatnych 270km a teraz zakonite bude ocakavat ze tiez bude lidrom a uz nebude xciet od startu makat na hviezdy...cize su pre mna hlupaci...a okrem toho som si isty ze by im pomohol aj wellens keby videl ze idu po lidrovy a to by bola teda slusna pomoc...dalsia vec bettiol zase nesiel nejake sialene tempo...skupine ktora taktizovala a viacmenej sa viezla neutekal...stacil niektory ten provizorny nastup a hned to slo par sekund dole...podla mna by ho 2-3 odhodlany na spici v pohode dobehli a ten koniec mohol vyzerat uplne inac...ano peto by bohuzial asi nevyhral ale ja som si isty ze nikoho neserie viac ako jeho sameho ze ta forma nieje taka aku sme si vsetci zelali...nech uz su dovody akekolvek som si isty ze on a jeho team vedia preco to tak je a pokusia sa to dat do poriadku...a ja im verim a verim aj petovy o tyzden
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Phobos » Pon 08. Apr 2019 13:40:33

Mino píše:škoda toho taktizovania z auta najhoršie na tom je aj priznanie víťaza " z AUTA MI POVOLILI" . ALberto mal nakoniec šťastie že mal v skupine lídrov... :cry: inak mu to nepovolia?

Kde si videl toto vyjadrenie? Ja som čítal, že mu povedali "ak môžeš, tak choď " a chápem to ako povzbudenie - nech neváha, ak sa cíti dobre...
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 80 hostia