Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Ned 14. Apr 2019 9:14:56

Minulý rok sme boli spokojní že Terpstra a spol za Petrom chvíľami špekulovali a to tam nebol nejaký rýchlik ako Degge s Alexom.

Ozaj nebude nikto s nikým ťahať keď ich bude 10, ako napr rok 2015 a Nikiho víťaztvo. 2-3 možno štyria. S Gregom štybar tiež vydr....val v 2017 a Greg to dal.
Mne Ronde z nedele prišlo príliš pretaktizované a nudné. Asi najhoršie za posledné roky. Verím že dnes to nebude o taktike ale o čistom výkone. ROk keď vyhral Haymann niečo v tom štýle ale samozrejme s úspechom pre nás. Aj keď za posledné 3 roky som nadobudol pocit že PS nezaujíma umiestnenie ak nemá vyhrať. Alebo sa o to aspoň pokúsiť. Kristoffovi je úplne jedno o aké umiestnenie bojuje ale ide až do konca naplno.

Dnes to dám v priamom prenose uvidíme koľko vydržím. Držím palce všetkým nech prídu domov celí, živí a zdraví aj keď maličko "vytrasení" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

GO BORA
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 14. Apr 2019 10:12:58

Tiež považujem tohtoročné Ronde za najnudnejšie za naozaj veľa rokov. Vlastne odkedy tento pretek sledujem. Takže nech nám tohtoročný P-R napraví chuť. Ideálne keby Peter vyhral, ale veľké očakávania v tomto smere nemám. A ešte prajem Gilbertovi aspoň pódium. Je to posledný monument, kde mu aspoň pódium chýba a veľa rokov už mu neostáva. Zvedavý som tiež na Kristoffa. Vždy ma ako aj mnohých miatlo, že jazdí lepšie Ronde ako Roubaix. Tento rok údajne zmenil posed s ťažiskom viac dozadu čo by na pavé mohlo pomôcť a formu má naozaj parádnu, takže uvidíme kam až sa môže posunúť......
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 14. Apr 2019 17:23:28

neprial som ti Gilbertovi vobec...skoda. dlho sa zdalo ze Peto konecne trafil vrchol formy. ale nie, nie je to stale ono. sice vyborny vykon , mozno forma rastie ale tazko povedat kedze RvV a P-R su dost odlisne preteky.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 14. Apr 2019 17:45:12

Dnes nie je velmi co okolo toho spekulovat. Dobre preteky v podani Petra aj Bory. Necakal som ze mu tak dojde po Carrefoure, lebo dovtedy vyzeral velmi dobre. Skoda. Dnes dal do toho vsetko a vydalo to na 5. miesto. Treba len zatlieskat za pekny vykon.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod konyk87 » Ned 14. Apr 2019 17:53:54

Pamatate si este na kliatbu duhoveho dresu, ktora bola v kurze pomerne dlhu dobu este pred par rokmi? Peto mozno trpi niecim podobnym len v obratenom garde, takze dufajme, ze v septembri si opat k sebe najdu cestu a kocky budu lietat spod kolesa, ako v sezonach 2016 a 2017 :)
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Ned 14. Apr 2019 17:58:01

PR splnilo moje očakávania na 95%. SUper závod, sledoval som to celé a nelutujem. Všetci do jedného išli na maximum. Krása ako odpadávali na výkon.
Škoda dvoch vecí aby bolo 100. 4% mínus za Politov útok na bufete. Pre toto si nezaslúžil vyhrať. Inak podal perfektný výkon a bol dnes naj... ale ten bufet :cry:
1% mínus že Peter vyfučal. Cyklistika je krutá a Roubaix duplom. Išiel do toho perfektne, priebeh super ale ten záver joj, škoda. Čerešničku si to zaslúžilo. Vyfluslo iných favoritov, Trentin, VanAert, Degenkolb, Avermaet.... VanMarcke tiež vyzeral len len. ALe Philip s Politom udolal Petra na výkon. Škoda

Dnes vyhral najsilnejší, je výborné že tam bol Gilbert ktorý nezvykne špekulovť ako Štyba. Hodne mu pomohol svojou chvíľami "špinavou" jazdou Lampaert ale počítam to skôr na menšie schopnosti na kockák. Pár krát tam dosť nevyberane vbehol Sepovi aj Petrovi do cesty. ale možno to patrilo k taktike.

Za mňa Roubaix najlepšia klasika jari 2019
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 14. Apr 2019 17:59:22

No keď som Gilbertovi prial pódium, tak ma teda nenapadlo že to napokon celé vyhrá. Fandím mu už dávno a áno teraz je Peťov súper a je v nenávidenom QS, ale keď to už Peťovi nevyšlo, tak aspoň ten záver potešil. Keď pred 4 rokmi vyhlásil svoj cieľ vyhrať všetky monumenty, tak mu neveril asi nikto. Teraz mu ostáva iba Sanremo a ak sa bude ďalšie roky jazdiť tak ako tento rok, tak rozhodne nie je bez šance.
Peťo ma veľmi potešil. Nečakal som od neho takýto výkon. Na konci mu došli sily a toto je asi jeho najväčšia slabina. Odhadnúť na čo ešte má a na čo už nie a podľa toho taktizovať, rozložiť si sily. To vypúšťanie záveru - nemyslím že by to bolo nejaká rezignácia. Proste to v určitom momente prehnal a viac už nemohol. Ale výkon potešil. Som teraz zvedavý či mu ešte ostane motivácia na Ardeny.....
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Ned 14. Apr 2019 18:11:05

Pr nesklamalo a bola to pekna bodka za kockovou sezonou, peter bol dnes zo vsetkych klasik najsilnejsi ale nestacilo to jednak ta viroza a jednak mozno aj neskorsi nastup na jar si vzali svoje ved oni to zanalyzuju uvidime ci na ardeny bude konkurencieschopny pretoze sa ozaj kazdym pretekom zlepsuje ja som bol dnes presvedceny ze vyhra vyzeral velmi dobre aj silovo aj takticky ale doslova mu doslo pri utoku polita ktory posledne pave pred tym utokom vbec nestriedal a vyzeral na odpadnutie no on len zbieral sily na utok , philovi to prajem je to sympatak a skvely jazdec tejto ery neverim sice ze moze dat san remo ale prial by som mu to :)
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 14. Apr 2019 19:37:22

Dnes to vyhral opäť neomylný lekár DQS. Gilbert posledné 2 preteky nedokončil lebo skapínal kvôli chorobe a dnes si tu všetkých namaže na chlieb. Hanba ako prasa, ale keď vás to baví...
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Ned 14. Apr 2019 19:56:15

Gaučový profesionál píše:Dnes to vyhral opäť neomylný lekár DQS. Gilbert posledné 2 preteky nedokončil lebo skapínal kvôli chorobe a dnes si tu všetkých namaže na chlieb. Hanba ako prasa, ale keď vás to baví...

Nejak som sa tejto téme snažil vyhýbať, ale ak sa mám vyjadriť optimisticky, tak je to minimálne zvláštne. Je fakt, že Sagan mal pred mesiacom pár dní prehánky a naruší mu to prípravu tak, že každý pretek mu na konci dojde. Gilbert, ako píšeš, skoro furt chorý a rozbije všetkých klasikárov s prstom v nose. Lampaert má pomaly také isté výsledky túto jar ako Sagan, dokonca väčšinou vyzerá na konci pretekoch oveľa sviežejší ako Sagan. Alaphilippe trhá v kopčekoch všetkých rad za radom. Asgreen skoro vyhrá Ronde po tom, čo tri hodiny domestikuje, a to že fakt tvrdo. Jungels, Štybar, ďalší dvaja so super jarou. Dnes štyria v TOP10. Já ti fakt nevím Karle. Ono je to fakt zamyslenia hodné.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Ned 14. Apr 2019 20:00:30

Ale odhliadnuc od toho, dnes zaujímavý priebeh, bez klasického úniku. Maximálny rozdiel bol hádam jedna minúta. Veľká celodenná naháňačka.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

PR

Poslaťod sportovec » Ned 14. Apr 2019 20:07:05

Dnes pekný pretek. Napínavé, aj pre slovenského fanúšika. DQS brutálne silný.

Nemohol som sa len pozerať na posledné kilometre ako Politt poctivo strieda Gilbertovi, nakoniec mu prestal striedať on :twisted: ... čo si myslel, že ho zdolá v šprinte?
Však to bolo ako prasa na porážku a nakoniec to aj tak dopadlo.
Ja by som mu na jeho mieste nepotiahol ani milimeter na konci. Či už bude druhý alebo tretí to mu už mohlo byť jedno. Mohol riskovať, skúsiť nejaký nástup. Keby ich dobehol Lampaert zozadu, ktovie ako by to celé vypieklo, však nebol dnes horlivo loajálny ku Gilbertovi.

Čo hovoríte, Štybar by mal zmeniť tím? ... keď si chce pripísať viac víťazstiev?
A Bodnára bolo nevyhnutné sťahovať dnes z čela? ... však sa tam mohol zašívať a šetriť ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Ned 14. Apr 2019 20:24:17

@sportovec
Politt do dal na Dilliera, a neviem prečo by si neveril na šprint keď na Ronde porazil v šprinte Matthewsa?
Philovi mohol kľudne striedať keď tam boli viacerí sa tváril že umiera a zašíval sa, striedal menej ako Lampaert s SepomVM. Ale tak to chodí, Sagan ho podľa mňa podcenil. Nils bol dnes silný len škoda toho bufetu :cry:
Phil Ronde nedokončil, a na ostatných klasikách sa neukazoval silný ale je vidieť že to hral a sústredil sa na Roubaix.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 14. Apr 2019 22:27:49

Gaučový profesionál píše:Dnes to vyhral opäť neomylný lekár DQS. Gilbert posledné 2 preteky nedokončil lebo skapínal kvôli chorobe a dnes si tu všetkých namaže na chlieb. Hanba ako prasa, ale keď vás to baví...

ja mam na Gilberta a DQS rovnaky nazor ale zas nie je to nic exaktne. to by sme mohli upodozrievat vela sportovcov. kazdopadne kazdy ma svoju vlastnu hlavu a vie si veci vyvodit aj sam... ale treba mu uznat ze jeho domenou su klasiky a ma cuch na preteky. ale keby mu na MS nepripravia trat usitu na mieru s Caubergom tak majstrom sveta sa nikdy nestane. je az neuveritelne ako mu vsetko zaklaplo od jeho navratu do QS. hned v prvej sezone po navrate ohromna forma a vyhra na Ronde. rok 2018 bol trochu striedmejsi, Terpstra to vyladil lepsie, ale tento rok nenapadne pracoval pre inych ale ja som tusil ze si to vsetko nechava na Roubaix. a to bol nedavno chory spolu so Zdenkom...jednoducho ten vykonnostny skok medzi BMC a QS a ten vykonnostny prepad medzi Lottom a BMC... ja osobne mu neverim a dufam ze tento pretekar nikdy nevyhra MSR. na prvy pohlad by to malo byt nemozne. 37 rocny cyklista aby vyhral MSR? ale s DQS ma absolutne nic neprekvapi.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Phobos » Pon 15. Apr 2019 0:59:31

Gaučový profesionál píše:Dnes to vyhral opäť neomylný lekár DQS. Gilbert posledné 2 preteky nedokončil lebo skapínal kvôli chorobe a dnes si tu všetkých namaže na chlieb. Hanba ako prasa, ale keď vás to baví...


Sagan tak vyhral v Quebecu a Bergene. Predpokladám, že ťa to bavilo...


Parádne preteky. Ono parádne preteky by to boli aj keby šiel pelotón pokope z Compiegne na velodróm. Už len pády a mechanické problémy by sa postarali o dostatočnú selekciu, je to ozaj niečo špeciálne. Ak nám po Ronde zostala v pamäti nekooperujúca skupinka, na Roubaix spolupracovala šestica priam dokonale, Vandenbergh a van Avermaet nemali šancu. Gratulácia legende a novodobému klasikárskemu kráľovi.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Politt

Poslaťod sportovec » Pon 15. Apr 2019 8:18:43

Mino píše:Politt do dal na Dilliera, a neviem prečo by si neveril na šprint keď na Ronde porazil v šprinte Matthewsa?

Donútil si ma zamyslieť sa. Bude to asi tým, že Politta zaujíma akékoľvek lepšie umiestnenie. (On má len 1x ProWin aj to z 2.1) Radšej bude s 90% istotou druhý ako riskovať, že bude náhodou tretí. Na Ronde porazil všetkých s rýchlou koncovkou: Sagan, Matthews, Avermaet, Valverde ... no nebude to najmä tým, že tieto hviezdy to 4-té miesto absolútne nezaujímalo? (Proti Kristoffovi nemal nikto šancu - on keď má formu, tak je v takýchto situáciach neprekonateľný.)
Mino píše:Philovi mohol kľudne striedať keď tam boli viacerí sa tváril že umiera a zašíval sa, striedal menej ako Lampaert s SepomVM.

Súhlasím, hral to ukážkovo a zašíval sa.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Uto 16. Apr 2019 12:11:05

trochu to tu utichlo, zrejme mnohi uz neocakavaju nic:) tak v podstate co nam povedalo P-R? tazko povedat. v jednej chvili som uveril tomu ze Peto je silny ako minuly rok (dlho isiel velmi dobre a lahko), ale ked tam musel dolepit Gilberta a odtrhli sa od trojice WvA, Sep a Lampaert tak som si vsimol ze uz to nie je ono. na Petovi je vidiet ked uz nema tu lahkost v nohách. bolo by to tazke s Gilbertom a Lampaertom aj v minulorocnej forme ale to si myslim ze by zvladol, lebo Lampaert v nedelu az taky silny nebol. cize stale tam nieco chyba a momentalne pred AGR nemam ziadne ocakavanie, to uz viac som veril pred P-R co bolo aj nakoniec potvrdene dobrym vykonom. pripomina to rok 2015 kedy Peto na konci tazkych pretekov uz nemal silu na nic. v roku 2015 na Ronde s Gregom po Paterbergu stihali Kristoffa s Terpstrom a na konci uz Peto sa nezmohol ani na spurt, to iste plati pre E3 2015 kedy bol uplne vyflusnuty a nedokazal reagovat na atak Thomasa. neviem, mozno uz mozme vylucit to ze ho na kockách nieco limituje, alebo ak aj ano tak to asi nemalo az taky vplyv. myslim si ze skusili zaexperimentovat s pripravou, do toho sa pridala viroza a dopadlo to v podstate takto...nie uplne najlepsie.
trochu mam obavy aby to neovplyvnilo aj dalsiu cast sezony, lebo ak pojde nakoniec aj LBL, tak za par dni v podstate zacina Kalifornia, tam nie je priestor podla mna na uplnu regeneraciu. alebo sa pojde iba rozjazdit a tym padom tam od neho neuvidime vykony na ake sme boli zvyknuti. mam pocit ze v predoslych sezónach uz pred samotnými pretekmi v Kalifornii absolvoval vysokohorske sustredenie, ale mozno sa mylim. myslim si ze ardeny (konkretne seriozne pomyslat na AGR + LBL) maju vyznam ak sa vynecha Roubaix, inak je to velky experiment.

este taka poznamka k Polittovi. je skoda ze na konci trochu nerozohral hru. ale viem ze v tej faze pretekov nie je lahke takticky si vytvarat nejake varianty. kazdopadne bolo zrejme ze Gilbert nechce v skupine Lampaerta. to znamena ze by tahal ako divy aj keby Politt prestane tahat v posledných kilometroch. ale bol by to zbytocne velky kalkul od neho ktory by sa mozno nakoniec nevyplatil. takto mal iste minimalne druhe miesto.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 16. Apr 2019 15:56:01

Bora to bude mať nasledujúce dva týždne ťažké... Sagan vedel od začiatku roka, že pôjde AGR a LBL. Zrejme tomu naplno prispôsobil prípravu. Formu má (povedzme to diplomaticky) celkom dobrú, no chýbajú výsledky... V Baskicku sa v plnej sile predviedol Schachmann. Ťažko povedať, či s ním rátali na ardenske klasiky, no formu má momentálne excelentnú. Keď som videl, čo predvádzal v Baskicku, tak som si v duchu vravel, že tento chlapec môže vyhrať AGR, LFW i LBL. Čo teraz?
- ísť AGR a LBL s plnou podporou pre Sagana a ignorovať formu Schachmanna?
- ísť AGR a LBL s plnou podporou pre Schachmanna a ignorovať prípravu Sagana?
- ísť AGR a LBL s dvoma esami v rukáve, pričom nikto nevie, či si títo dvaja jazdci sadnú (ešte spolu nepretekali)?
Nechcel by som byť ten, kto o tomto bude rozhodovať...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Uto 16. Apr 2019 16:12:38

Za Slušný Svet píše: Čo teraz?
- ísť AGR a LBL s plnou podporou pre Sagana a ignorovať formu Schachmanna?
- ísť AGR a LBL s plnou podporou pre Schachmanna a ignorovať prípravu Sagana?
- ísť AGR a LBL s dvoma esami v rukáve, pričom nikto nevie, či si títo dvaja jazdci sadnú (ešte spolu nepretekali)?
Nechcel by som byť ten, kto o tomto bude rozhodovať...

podla mna toto netreba riesit. samotne preteky rozhodnu tak ako aj rozhodli v pripade Bennettovho spoluliderstva na MSR. ak Peto zregeneruje tak ako minuly rok po Roubaix, a jeho forma v kopcoch bude dobra (co zatial vôbec nevieme lebo kopce na T-A vypustal) tak minimalne na AGR musi byt lidrom on, a Schachmann moze byt spolulider. jednoducho povedane Peto si bude strazit Alaphilippa a iných favoritov, a Schachmann moze utocit hocikedy bude vhodna situacia. a kludne sa v zavere mozu ucitnut v situacii ako minuly rok Astana
ak vsak Peto bude utrhnuty daleko pred koncom tak potom je to jasne, a v podstate na LBL an nemusi ist. Alebo moze tam ist ale nikto nanho nebude pracovat a bude si hladiet iba aby sa udrzal co najdlhsie a aby si odbil premieru. Ak vsak poda na AGR vyborny vrcharsky vykon tak potom aj pre LBL podla mna plati ze Schachman utoky z vacsich vzdialenosti a Peto strazenie si lidrov.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Str 17. Apr 2019 17:52:31

@ simko
Ja mu praveze na Amstel verim. Forma by upadnut nemusela a Amstel Petovi sedi. Tych kopcov je tam dost vela su jemnejsie ako na LBL. V poslednej dobe sa tam preteka dalej od ciela ale myslim si ze vo vyselektovanej skupine je dost velka sanca ze bude mat Sagan so sebou aj Sachmanna pripadne Konrada a ak ho kus odbremenia a pomozu ma velku sancu vyhrat. LBL tam si myslim ze bude lider skor Schachmann so Saganom ako zalohou. Ale viem si predstavit ze bude utocit v oboch pretekoch Max z dialky a Sagan mu pomoze. Uvidime ale myslim si ze do Amstlu a asi aj LBL pojdu ako dvaja rovnocenni lidri.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 51 hostia