Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Str 17. Apr 2019 21:47:56

Pamätate si ako minuly rok na P-R chcel jeden jazdec aby mu otvorili branu na velodrome, lebo prisiel daleko po limite? Pozrite si kto skoncil deviaty tento rok.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Roubaix

Poslaťod berloq » Sob 20. Apr 2019 23:00:20

Ja som strašne rád, že to Gilbert dokázal. Neskutočné ako sa na to Roubaix dokázal pripraviť. Jazdec, ktorý obetoval jeho obľúbené preteky, len aby sa pripravil na to čo potrebuje, čo chce! Zatiaľ čo ešte pred týždňom to pomyselné skóre 3/5 vyzeralo celkom obyčajne, tak 4/5 je už na klobúk dole. Gilbertovi fandím snáď od jeho začiatkov, no hlavne v rokoch 2009 až 2011 to bol fenomenálny klasikár, nástupca Bettiniho. Áno, nikdy na dlažbe nedokázal konkurovať Boonenovi a Cancellarovi, no oni zase nemohli konkurovať nemu na ostatných klasikách. Je strašne veľká škoda, že sa pred sezónou 2012 nechal zlákať veľkými peniazmi od BMC. Doteraz si pamätám ich neskutočný plán kraľovať všetkým klasikám s Hushovdom a Gilbertom, avšak realita bola taká, že až silný Van Avermaet spravil z BMC top tím pre klasiky. Nie BMC skrátka nesadlo (ono 3 etapy na Vuelte, 2 na Gire, Amstel atď..., nie sú málo, ale proste tie výsledky oproti Lottu neboli) a premárnil tu dlhých 5 rokov. Nemyslím si, že sa v Quick-Stepe vrátil úplne na starú úroveň, ale ono sa to vôbec neoplatí porovnávať, cyklistika sa zmenila. No je práve pozitívne, že Gilbert vo svojom pojatí cyklistiky zotrval a spolu s ďalšími klasikármi dokážu bojovať proti defenzíve "odolných šprintérov".

Roubaix bola totálna opotrebovávačka a išlo sa až na samý doraz. Gilbert nevyhral v štýle Cancellaru alebo Boonena, že všetkých prevalcoval. Gilbertovi (a tiež Polittovi, tam to bolo už len o špurte) zostalo skrátka až do samotného záveru najviac síl, zatiaľ čo ostatných to pomaly odrovnávalo. Išlo o to, kto vydrží pod prahovou hodnotou až do cieľa. Kľúčový však bol únik. A nie... vďaka tomu, že šťastne trafil únik, ale Gilbert únik vytvoril. Nebál sa (spolu s Polittom) ísť na steč veľmi skoro, čo samozrejme Sagan, van Aert a Vanmarcke správne vyhodnotili a pridali sa. Následne keď unikli lídri z týchto tímov, bolo vymaľované... lídri až príliš silní a vzadu mal silu už len málokto.

Wout van Aert znovu predviedol excelentný výkon. To, že mu v závere úplne došli sily môžeme vysvetliť dvojako... Buď to bolo fakt tým, že dlhú dobu zápasil s tým, aby sa vôbec dostal do pelotónu. Alebo to bolo zapríčinené tou slabšou vytrvalosťou (tento pojem prosím brať s rezervou :D ) a aj v prípade ideálneho priebehu by mu v závere došlo, len neskôr. Ak by to bol prvý prípad, je to totálny fail jeho tímu... Je jasné, že holandské Lotto žiadneho ďalšieho podobne silného jazdca nemá, no napriek tomu nepošlú lídrovi posily (a tie dojsť mohli), argumentácia, že bol v kolóne je podla mňa blbosť, pretože veľakrát sa tam vetral dlhé pasáže na vetre. Osobne sa však prikladám k druhej variante, a to, že skrátka to naháňanie van der Poela v teréne, miesto tréningu vytrvalosti sa teraz ukázalo... na všetkých klasikách mu v úplnom závere niečo chýbalo, resp. došli mu sily. Neviem, sú to len špekulácie... Ale dúfam, že cyklokros zoberie v zime už naozaj len tréningovo, prípadne si tam vyhliadne len pár akcií na ktoré sa pripraví a inak podriadi všetko klasikám. Nemá tam už komu čo dokazovať...
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pia 26. Apr 2019 11:11:42

rysuje sa velmi zaujimave LBL. dazd cely den a 10 stupnov teplota. ktovie ci aj predpoved neprispela k definitívnemu rozhodnutiu o Petovej neucasti. zrejme to budu brutalne preteky. v klude si pozriem posledných 50 km. Nibali vyzera vo vybornej forme. ak sa neznici v dnesnej etape tak v nedelu moze tvorit preteky. bol by som rad ak by vyhral nejaky top vrchar. napríklad Fuglsang, Dumoulin, Bardet, Yates. Alaphilippe je utrhnutelny na takýchto tazkych pretekoch. ale musi sa poriadne utocit uz na La Redoute. potom si viem predstavit situaciu ze Alaphilippe vytuhne na RaF v porovnani s tymi top vrchármi. uz vyhral dost, aj cely DQS takze prajem to niekomu inému. Bardet vie celkom pekne jazdit jednorazovky a chyba mu velke vitazstvo tak jemu by som to doprial. alebo potom Fuglsang za tuto jar by si zasluzil. trochu skoda ze Rafal Majka nepride vyuzit dobru formu z ToA.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Pia 26. Apr 2019 11:33:13

simko píše:rysuje sa velmi zaujimave LBL. dazd cely den a 10 stupnov teplota.


Wellensove šance práve raketovo stúpli na 80% :D
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod berloq » Pia 26. Apr 2019 21:44:42

Uvidíme ako to s tým počasím bude. Liege je svojim častokrát otrasným počasím známe. Napr. naposledy v roku 2016, to bol očistec, kedy im okrem dažďa v ardenských lesoch dokonca poriadne snežilo a trasa sa skracovala.

Astana je silná a je zrejme schopná urobiť jatka zo štartového poľa. Fuglsang to musí využiť, má najlepšiu formu vo svojej kariére, to sa nemusí opakovať. Ostatní vrchári by sa mali pridať. Ale to chceme každý rok. Budú tu samozrejme tímy, ktoré budú chcieť opak, a to kompaktný pelotón alebo veľkú skupinu až do cieľa... otázne je kto bude mať navrch. Zdá sa, že iniciatívu prebrali aktívni jazdci. No na nedeľu sa teším - La Doyenne má svoje čaro...
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Sob 27. Apr 2019 21:27:19

bora pojde na formola? alebo konrada? som myslel ze max je isty na staru damu ale ako som prave zistil tak nie
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod martyn26 » Sob 27. Apr 2019 21:34:11

majo píše:bora pojde na formola? alebo konrada? som myslel ze max je isty na staru damu ale ako som prave zistil tak nie


Kde si to zistil?
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 28. Apr 2019 6:45:50

martyn26 píše:
majo píše:bora pojde na formola? alebo konrada? som myslel ze max je isty na staru damu ale ako som prave zistil tak nie


Kde si to zistil?


tu na stranke nieje v startovke ale az teraz som si vsimol ze pri bore je len 6 mien cize 7mi bude asi schachmann...sorry za dezinformacie
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Ned 28. Apr 2019 17:14:39

Fuglsang vyuzil svoju mega formu a deklasoval zvysok peletonu velmi som mu to prial skoro som zomrel ked urobil ten smyk v zavere tolko smoly nemoze jeden jazdec mat vcelku nuda inak az posledny kopec ukazal krasne preteky , je pravda ze to pocasie asi nutili ist vsetkych konzervativnejsie ale cakal som vacsie selekcie uz na redute, bora na paradu a myslim ze ak sagan niekedy v buducnosti podriadi vsetko tomuto monumentu tak ho moze vyhrat no to by musel obetovat kocky .....
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 28. Apr 2019 17:19:56

super. uplne zasluzeny vitaz LBL. najsilnejsi ardensky klasikar tohto roka. a co nam povedalo nove finále? ze v podstate Peto, GVA, Matthews a podobni mali rozhodne vacsiu sancu ked si to vrchari nechavali na posledny vyslap do Ans. toto by muselo byt velmi konzervativne jazdene aby vo finále boli jazdci ako Peto. presne som ocakaval ze ani Alaphilippe tam nebude figurovat. a ani Kwiatkowski. oni jednoducho nie su top vrchari. vyborne rozhodnutie pre Petra ze po FW sa to rozhodli zabalit. samozrejme mali to uz zabalit po P-R ale asi ani oni necakali ze na AGR nanho padne uplna deka. cize nechceli tomu verit a este skusili FW. dnes by to bolo uplne zbytocne a zvlast s Petovou sucasnou formou. Peto v top forme by to urcite vydrzal aspon pod RaF. ale potom uz urcite nie a bol by niekde v druhej-tretej desiatke.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod martyn26 » Ned 28. Apr 2019 17:40:57

Fuglsang ukázal, že je momentálne najlepší cyklista na svete. Jeho víťazstvo vyzeralo tak jednoducho. Proste mu nikto nestíhal, ale všetko mohol zmariť jeden pád, ktorý nebol ďaleko... Alaphilippovi došla forma. Všetci písali, že nemôže mať top výkonnosť od MSR do L-B-L, čo sa nakoniec ukázalo ako pravda. Každopádne pre neho už teraz úspešná sezóna a vyhral aj monument. Formolo išiel výborne a po Fuglsangovi tu bol najsilnejší. Ak mu tá forma vydrží celé Giro, alebo bude ešte lepšia, tak Bora tam bude mať jeden z najsilnejších tímov. Schachmann si pekne postrážil 3. miesto a konečne mi vyšlo moje neustále tipovanie 3. Schachmanna počas ardén. Na ňom vidno počas 1 roku veľký posun a dúfam, že bude stále lepší a lepší. Ťažko povedať či to niekedy vyhrá, lebo teraz bolo to posledné stúpanie celkom očistec. Trochu ako v Insbrucku a to je pre neho až príliš ťažké. Ale tak nebude každý rok niekto s takou formou ako teraz Fuglsang. Celkom záhada, že Yates v kopci nestíhal, ale to sú možno ešte dôsledky jeho zranenia na LFW. Woods nešiel zle, ale po takomto priebehu by som od neho čakal pódium. Gaudu podal na jeho vek super výkon a teraz tak trochu nahradil Lambrechta. Od Nibaliho som čakal viac, ale jemu takéto steny veľmi nesedia. Nakoniec je Poels pred Kwiatkowskim od ktorého sa asi oveľa viac nečakalo po LFW. Mimochodom Bora má 4 pretekárov v top 15 :D .
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 28. Apr 2019 17:45:16

@simko - pravdu máš. Ak sa organizátori rozhodnú ponechať na pár rokov tento nový variant záveru, tak je zbytočné, aby Peter skúšal uspieť na LBL. Načo vymýšľať, keď sa môže pokojne hrať na svojom piesočku s kockami. Klasikársku kampaň si koniec-koncov vždy môže predĺžiť o pivko v Holandsku. A potom raz... Keď bude mať 37 rokov, štyri monumenty, chudé šľachovité lýtka a krásnu šedivú bradu ako Albasini, tak potom môže v kľude pridať aj dva víťazné zárezy na La Doyenne. Teším sa na to ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Ned 28. Apr 2019 17:53:37

Zaujímavé ako sa zrazu karta obrátila, a to po jedinom preteku. Keď zmenili dojazd, 90% ľudí kričalo ,,super,, to môže Sagan skúsiť, lepšie to je takto pre neho. A bum, jeden pretek, a už sa ozývajú hlasy, že túto verziu nemá šancu. Treba asi zasa počkať na rok.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 28. Apr 2019 18:00:25

@dexterko - áno, aj ja som patril medzi tých, ktorí si mysleli, že toto bude pre Petra. Teraz viem, že nie. Je to až moc brutálne. Matthews jazdiaci počas jari v dobrej forme skončil až na 35. mieste... A povedz mi, prečo by sme mali čakať až rok, keď môžeme spraviť tie unáhlené závery hneď teraz, pár minút po tohtoročnej edícii :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod martyn26 » Ned 28. Apr 2019 18:13:54

@daxterko
Tiež som si myslel, že to bude lepšie, ale keď som sa pred pretekmi pozrel na ten kopec a uvidel som, že to je ako Mur de Huy, nebol som si istý. Teraz už ale môžem povedať, že je to ťažšie. Nestíhal ani Kwiatkowski (síce nebol úplne v top forme, ale aj tak), úplného čela sa neudržaliani Yates a Nibali čo sú už GT pretekári. Teraz to nemá zmysel skúšať ako písal Za Slušný Svet.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 28. Apr 2019 18:26:51

Ja osobne dúfam , že Peter sa nikdy kvôli tomuto nudnému monumentu nevykašle na kocky . Okrem amstlu sú tieto Ardenske klasiky strašne nudné . Sprinterske Bredene - Koksijde je omnoho zaujímavejšie ako ardenske klasiky .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 28. Apr 2019 18:50:45

Tak Bora so Saganovym klasikárskym plánom utrela hubu a konečne môžu prestať vymýšľať kraviny. Prečo meniť niečo, čo funguje? Od Nemcov by som čakal lepšie zmýšľanie. Ďalší rok čakám opäť Omloop, K-B-K, S-B a potom monumenty. Časoval by som formu na niekedy okolo RVV s tým, že MSR buď vyjde alebo nie keďže je to lotéria.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 28. Apr 2019 19:17:12

Focus-Shimano píše:Ja osobne dúfam , že Peter sa nikdy kvôli tomuto nudnému monumentu nevykašle na kocky . Okrem amstlu sú tieto Ardenske klasiky strašne nudné . Sprinterske Bredene - Koksijde je omnoho zaujímavejšie ako ardenske klasiky .


Tak koľko ľudí, toľko chutí ale čo bolo na týchto pretekoch nudné? Šíp je jasný a predvídateľný ako De Panne, ale AGR a LBL tento rok boli podľa mňa výborné.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Ned 28. Apr 2019 19:34:13

Nudný?? :evil: :cry: :lol:

Monument ktorý konečne splnil to meno MONUMENT. LBL bývalo nudné ale dnes to bola "pohádka" nádhera paráda a úplná extáza cyklistiky. Hnusné nechutné počasie a pretekanie minimálne od začiatku prenosu na plné gule. toto dokázal doteraz iba Roubaix v niekoľkých vydaniach.
Fuglsang si to zaslúžil. Za celú jar. Za celú karieru. Cyklista čo sa neserie a jazdí. A neskutočná BORA ktorá ukázala že tým nie je iba Sagan. Píšte si čo chcete ale ja som si dnes užil ...
GO BORA
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod berloq » Ned 28. Apr 2019 20:41:37

dexterko píše:Zaujímavé ako sa zrazu karta obrátila, a to po jedinom preteku. Keď zmenili dojazd, 90% ľudí kričalo ,,super,, to môže Sagan skúsiť, lepšie to je takto pre neho. A bum, jeden pretek, a už sa ozývajú hlasy, že túto verziu nemá šancu. Treba asi zasa počkať na rok.

Som rád, že k nim nepatrím ;) .

Ale ono poslednú dobu sa tu diskusia vedie štýlom "o 0,02% ťažšie ako by to Sagan potreboval", "o jednu dlaždicu viac a preto neuspel" alebo "keby tam bol ešte jeden diaľničný nadjazd, tak by to aj Sagan bez formy...". Tak mi to už pripadá... Bohužiaľ.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 59 hostia