Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

UCI preteky na Slovensku

O kontinentálnej i klubovej cyklistike v našej krajine.

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Uto 28. Máj 2019 17:57:03

cize zacinat sa bude ale o z bardejova alebo z levoce ale na 99% tilujem bardejov...nerozumiem len tomu prvemu dnu...preco sa tam stretnu 4x na startoch a cieloch?
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Uto 28. Máj 2019 17:59:21

a jeden z teamov wt by asi mal byt UAE
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Dzajro » Uto 28. Máj 2019 18:25:51

4 okruhy?
Dzajro
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Štv 02. Júl 2015 13:20:32

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod dexterko » Uto 28. Máj 2019 18:29:22

Tak tu na 100% privítame jedného z JUMBO, UAE alebo MOVISTAR. V tom prípade nám ostáva do petice WT tímov jediný mančaft, pri predpokladanej účasti, DQS, BORA, CCC.

Ďalej mi vychádza, že v prvý deň sa bude konať krátky prológ spolu so skrátenou etapou so štartom a cieľom na spomínanom námestí, kde aj začne druhá etapa.

Dobre to ten Lučanský vymyslel, baví ma to :lol:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ifčopifčo » Uto 28. Máj 2019 18:32:41

Dzajro píše:OS je už profesionálna cyklistika. tam repre nemajú čo robiť. A ako piaty tím sa prikláňam k Lotto. Firma Soudal má veľmi silné zastúpenie na Slovensku.


Keď môžu byť v Kalifornii či Romandii na WT pretekoch .....
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Dzajro » Uto 28. Máj 2019 18:38:27

Slovenská repre bude. To je tá jednotka.
Dzajro
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Štv 02. Júl 2015 13:20:32

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Uto 28. Máj 2019 19:46:26

Nechcem Vás zavádzať, ale chcem sa len pozastaviť nad tým, že veľmi automaticky beriete štart CCC - že poľský tím, tak to je jasné...
Ale pozrite sa na verejne dostupné fakty. Žiadne preteky v okolí CCC nejde, dokonca ani 2.1 v Poľsku. Tento týždeň je Major Hubal, nie sú tam. Zabúdate na existenciu CCC Development, ktorý sa na jedných pretekoch podľa pravidiel UCI nemôže stretnúť s veľkým tímom a tiež potrebuje pretekať na kvalitných pretekoch. Ja som už dávno pozeral ich kalendár. https://cccsport.eu/kalendarz/
Podľa môjho názoru by bol prípadný štart veľkého CCC na našich pretekoch rovnaký diplomatický úspech ako ktoréhokoľvek iného WT tímu.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Uto 28. Máj 2019 19:51:45

no lukas tak ty nam davas :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 28. Máj 2019 20:08:21

Mne stačí z world tour Bora, Lidl , UAE , Bahrain , Fdj .
A tieto tímy nech donesú Ackermanna , Jacobsena , Kristoffa , Colbreliho , Démara . Nie je o čom . :)
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod dexterko » Uto 28. Máj 2019 22:18:16

lukas píše:Nechcem Vás zavádzať, ale chcem sa len pozastaviť nad tým, že veľmi automaticky beriete štart CCC - že poľský tím, tak to je jasné...
Ale pozrite sa na verejne dostupné fakty. Žiadne preteky v okolí CCC nejde, dokonca ani 2.1 v Poľsku. Tento týždeň je Major Hubal, nie sú tam. Zabúdate na existenciu CCC Development, ktorý sa na jedných pretekoch podľa pravidiel UCI nemôže stretnúť s veľkým tímom a tiež potrebuje pretekať na kvalitných pretekoch. Ja som už dávno pozeral ich kalendár. https://cccsport.eu/kalendarz/
Podľa môjho názoru by bol prípadný štart veľkého CCC na našich pretekoch rovnaký diplomatický úspech ako ktoréhokoľvek iného WT tímu.

Som ani nevedel, že majú nejakú farmu. Ale máš pravdu, v kalendári to majú, čiže ak sa ich štart potvrdí, tak veľké CCC tu nebude. Zbežne som si prebehol kalendáre spomínaných troch klubov (držiteľov ružového). Movistar je asi hovadina, že by sa podarili. Ostáva mi UAE alebo JUMBO. Pri štarte B-H (majú OS v kalendári na ofistránke) nám ale tým pádom vysia vo vzduchu ešte tri mančafty. DQS je asi najreálnejší. Ostávajú dva. Lukáš? Tvoj názor?
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Uto 28. Máj 2019 23:10:18

udajne v kazdej spravnej partii priatelov by mal byt aspon jeden exot a ja som rad ze aj v tejto nasej C-I-forum particke takeho mame...focus-shimano aj tak ta mame radi :D :D


@dexterko
lukas sa s nami iba hra...on urcite dobre vie kto pride len nam xce trochu viac zamotat hlavy...letz play a game :twisted: :twisted: :twisted:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Dzajro » Str 29. Máj 2019 13:39:09

Tak Decquinick a Bora je nabeton. Keď dávnejšie Lukáš hovoril o evolúcii, tak som myslel ako tretí tým buď Bahrajn, alebo CCC buď s Černým WT tím al. CCC devo s Attilom Walterom. To, že WT tímov bude päť mi normálne zatemnilo myseľ :mrgreen: :lol: :) :-). Ale je fakt, že Černý je na GIro, teda na tour nebude a bude asi štartovať v Čechách na CCT. Ale s prirovnávaním k Hubalovi by som moc nesúhlasil, lebo tam nikdy nikto okrem poľských PCT tímov neštartoval. Ja si to predstavujem tak, a ak sa mýlim, tak ma možno Lukáš opraví. Tieto jednotkové preteky majú rozpočet, kde je aj štartovné pre WT tímy. A ponúknu štart týmto tímom. A tieto tímy majú nejaké požiadavky a záujmy (želanie sponzora, dobre vzťahy, šanca na slušné Prize money, aby mali jazdci na kávu, ale kritériom nie sú UCI body,tých je málo) a ak zároveň ich náklady pokryje dohodnuté štartovné, tak súhlasia. To je prípad Dequinic (Miškovský je dlhoročný sponzor) aj Bora (dobré vzťahy s SZC, trebárs SZC platí na MS za prenájom kamionu BORY, asi nie komerčnú sumu, ale autobusár má na kávu ;) :oops: :-))

No a Movistar, UAE alebo jumbo. Ak to zoberiem z toho môjho obchodníckeho pohľadu, movistar by som neškrtal. Slovenské O2 síce dnes väčšinovo patrí Kellnerovi a PPF. Ale celosvetovo O2 a movistar patria pod španielsky koncern Telefonica. Takže nejaké biznis záujmy tam môžu hrať úlohu.
Dzajro
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Štv 02. Júl 2015 13:20:32

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Str 29. Máj 2019 18:36:17

@majo
Áno, Focus to "zabil", ale keď sa na to pozrieme racionálne, tak v teoretickej rovine nemusí byť ďaleko od pravdy. Bude to jeden z najjednoduchších ročníkov, takže WT tímy by sem vedeli poslať skvelých šprintérov, ak by chceli, lebo v podstate každý z 18 WT celkov má 1-3 výborných šprintérov a keď ich tu bude 5, tak jednoducho vedia postaviť aj šprintérsku konkurenciu na úrovni Romandie či Paríž - Nice nehovoriac o Katalánsku, Baskicku a ďalších, kam ani šprintéri nechodia. Lenže za hviezdy si tímy zvyknú pýtať štartovné, ktoré naši nie sú ochotní platiť, radšej vezmú 3 PCT celky bez prehnaných nárokov. V neposlednom rade sa o hviezdy tie tímy boja. Slovensko? Šprintéri budú tiež dominovať štartovke na MS, majú sa na Slovensku dolámať? Chce to ešte asi rok-dva evolúcie, aby sa sem nebáli chodiť, hoci Quick-Step to vlani poriadne dvihol. Alaphilippe ako víťaz pretekov, to je šialený plusový bod.

Ďalšou vecou je, že profily etáp stále neexistujú, tie tímy ani netušia aké budú etapy. Čiže teraz tvrdiť, že príde XY je somarina. Navyše, vlani bol Gilbert prvou hviezdou na štartovke a dva dni na to sa dochrámal.

ešte @majo
Písal som, že nechcem zavádzať ani sa s vami hrať. Samozrejme, že viem kompletný zoznam tímov. My organizátorom pomáhame v rôznych veciach, ktoré logicky nemajú vo svojom portfóliu, lebo sa tomu venujú vo svojom voľnom čase. Stále nie je človek, ktorý by sa profesionálne venoval organizácii pretekov. Každý len pomáha v tom, čo vie, čo je jeho parketou. Ja som prirodzene tiež medzi tými 20-30 ľuďmi.

Načrtol som o CCC fakty, ktoré som si zistil z netu. Pozeral som kalendár mnohých tímov naprieč kategóriami a dokonca štyri tímy majú v kalendári štart na Okolo Slovenska, hoci neprídu. Nekecám, kto chce, môže hľadať. Nerozumiem, prečo to u seba uvádzajú. Naopak, väčšina tímov, ktoré prídu, to v kalendári nemajú, alebo ani nemajú kalendár :D

@Dzajro
Podľa môjho názoru je vyvodzovanie štartu nejakého tímu podľa pretekára typu Černý úplne mimo reality. že kvôli Černému pošle niekam tím 20 ľudí so všetkou technikou. Viem si predstaviť, že si Kristoff alebo EBH povedia, že poďme na Okolo Nórska, alebo vlani Roglič či Mohorič + ďalší Slovinci v Bahrajne, že chcú ísť Slovinsko, ok. Ale Černý? Navyše, CCC Development má v kalendári Czech Tour, a koniec-koncov, CCT už tímy dávno zverejnili, takže to veľké CCC určite nepôjde. Inak, štýl p. Vašíčka je svetovou raritou. Na štartovej listine už nie je ani jeden český tím.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Str 29. Máj 2019 19:31:35

odhalili ste niekto to mesto? bo ja nie
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod dexterko » Str 29. Máj 2019 21:46:56

To mesto je na 99% Žilina. Ďalším istým PC tímom je TEAM NOVO NORDISK. Ako jediný tím mali v jarných klasikách 4-násobné zastúpenie v úniku dňa. A to na M-SR. ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Dzajro » Štv 30. Máj 2019 7:13:07

Senica?
Dzajro
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Štv 02. Júl 2015 13:20:32

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Dzajro » Štv 30. Máj 2019 7:22:11

Na P-R, keď vyhral Gilbert, bol Dequinick minimálne v štyroch a Gilbert a Styby prídu. Sú kamaráti s Miškovským
Dzajro
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Štv 02. Júl 2015 13:20:32

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod simko » Štv 30. Máj 2019 9:03:33

Dzajro píše:Na P-R, keď vyhral Gilbert, bol Dequinick minimálne v štyroch a Gilbert a Styby prídu. Sú kamaráti s Miškovským

ale rec je o uniku dna. na P-R je vela pripadov kedy sa o dennom uniku neda hovorit a tohtorocna edicia je prave ten pripad.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ZonC » Štv 30. Máj 2019 13:03:41

V tých indíciách sa píše že v nominácii tímov je jeden z nositeľov ružového trička na Gire, to vyznieva akoby mal prísť na SR priamo Polanc, Roglič, Conti, alebo Carapaz :?
28. mája: jedno z najkrajších námestí to mi príde ako Bardejov, no nie som si istý :geek: :geek: :geek:
Obrázok užívateľa
ZonC
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod dexterko » Štv 30. Máj 2019 13:51:18

ZonC píše:V tých indíciách sa píše že v nominácii tímov je jeden z nositeľov ružového trička na Gire, to vyznieva akoby mal prísť na SR priamo Polanc, Roglič, Conti, alebo Carapaz :?
28. mája: jedno z najkrajších námestí to mi príde ako Bardejov, no nie som si istý :geek: :geek: :geek:

Welcome ;)
Nie že vyznieva, ale tak to je. Ak teda nepríde k zmenám v nominačkách, čo sa ľahko môže stať. Ten Bardejov je najpravdepodobnejší, ,,svetoznáme,, kúpelné mesto s fakt nádherným námestím, aj dostatočne veľkým na zorganizovanie úvodného dňa aj prdstavením tímov.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

PredchádzajúciĎalší

Späť na Cyklistika na Slovensku

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia