Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

UCI preteky na Slovensku

O kontinentálnej i klubovej cyklistike v našej krajine.

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Dzajro » Pon 03. Jún 2019 10:26:54

Lukáš, až teraz som si všimol, čo si písal, že Elkov nejde CCT. :shock: Tak asi, keď Vašíček odporučil Spartu na Okolo Slovinska, tak Elkov si spravil po svojom :ugeek: . Ale si zober, že za rozhodcu budú mať najlepšieho sudcu v Galaxii, ktorý vie x jazykov na skoro štátnicovej úrovni, Dvorščíka s Fiamovou. To OS nebudú mať. :lol:
Dzajro
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Štv 02. Júl 2015 13:20:32

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Dzajro » Str 05. Jún 2019 7:23:39

Do desiatej ráno treba napísať výsledky na Facebook OS. Aj nesprávne. A vyzrebuju jedného, ktorý sa odvezie v konvoj počas etapy.
Dzajro
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Štv 02. Júl 2015 13:20:32

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Str 05. Jún 2019 8:02:50

napisal som ale mna pri mojom stasti by nevylosovali ani keby som sa zapojil ako jediny
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Str 05. Jún 2019 12:16:07

no ja nemam slov...startova listina jak bejk a moj sen o 2.etape sa stal skutocnostou...pojde sa cez zamagurie a v mojej rodnej dedinke dokonca sprint. premia...no ja samozrejme budem na "mojom" kopci na Magure kde si to vzhladom na kvalitu asfaltu asi najviac uziju belgani z walonie :D ...som stastny prestastny a organizatorom zelam nech vyjde vsetko tak ako ma aby nejaka ta evolucia bola aj a o rok aj ked toto prekonat bude fakt tazko

@focus
volaj demarovy nech pride aby si mohol dat pivko so svojim najvernejsim fanusikom :D :D
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Str 05. Jún 2019 13:13:42

Okrem CCC som trafil všetky tímy :D takze namiesto colbrelliho poprosím Van Avermaeta. Inak perfektná skladba tímov . Na 4 dni dunkerque nie je taká plná štartovka ako u nás . Paráda , len tak ďalej . Keby sa ešte podarilo vybaviť to minuloročné počasie , bola by to bomba .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod dexterko » Str 05. Jún 2019 21:25:52

V GBS dnes niečo splietali, že Pinot je istý. :roll: len neviem čo by tu robil.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod MichalJ » Štv 06. Jún 2019 12:16:50

Ja už plánujem na ktorú etapu pôjdem. Minulý rok som bol v Galante, vlakom tam a na bicykli naspäť, pekných cca 60km do BA. Teraz by som rád do Senice, ale vlakom je tam dosť na nič spojenie, tých 1:45 čo trvá cesta cez prestup cez Kúty ... Hlohovec je zas už v piatok a nie je tam žiadny okruh na konci, na druhej strane sa tam dá oveľa ľahšie dostať vlakom. Mám teda celkom dilemu ako to vymyslieť. Zas by som to ale rád spravil rovnako, že naspäť do BA sa povozím na cesťáku.

Každopádne som veľmi rád za tú kvalitu tímov, čo tu bude tento rok, toto sa už bude ťažko zvyšovať. V rámci 2.1 fakt perfektné. Skok na HC mi príde aktuálne ako zbytočný, skôr by bolo fajn teraz na nejaký čas udržať aspoň to, ako to vyzerá teraz.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Keram » Štv 27. Jún 2019 15:13:54

Trosku sa cudujem preco P.Sagan dlhodobo ignoruje casovky na MSR. Po odchode Velitsa do sportoveho dochodku mohol byt uz kludne 5 nasobny majster Slovenska aj v casovke. Zrejme sa casovky jazdia tak malo ze sa mu neoplati ani vynalozit to usile :) Alebo chce nechat nejaky titul aj ostatnym slovakom.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod elviska » Pia 28. Jún 2019 10:33:38

Keram píše:Trosku sa cudujem preco P.Sagan dlhodobo ignoruje casovky na MSR. Po odchode Velitsa do sportoveho dochodku mohol byt uz kludne 5 nasobny majster Slovenska aj v casovke. Zrejme sa casovky jazdia tak malo ze sa mu neoplati ani vynalozit to usile :) Alebo chce nechat nejaky titul aj ostatnym slovakom.

Buď rád že aspoň štartuje na pretekoch každý rok, tuším len v roku 2010 vynechal. Lebo sú aj takí športovci, čo národné majstráky vynechávajú, ignoroujú, alebo aj MS, ME, OH. Napr takí tenisti, hokejisti, futbalisti atd.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod simko » Pia 28. Jún 2019 10:59:31

Keram píše:Trosku sa cudujem preco P.Sagan dlhodobo ignoruje casovky na MSR. Po odchode Velitsa do sportoveho dochodku mohol byt uz kludne 5 nasobny majster Slovenska aj v casovke. Zrejme sa casovky jazdia tak malo ze sa mu neoplati ani vynalozit to usile :) Alebo chce nechat nejaky titul aj ostatnym slovakom.

tak v podstate odpoved by som hladal v otazke: Naco? inak podla mna dlhe casovky ma Peto este menej rad nez dlhe nudne rovinate etapy. Urcite nejaky trening tomu venuje lebo ma povinnosti aj z hladiska TTT a ked su kratke casovky/prolog tak ma sancu aj na nejake pódium resp. dostat sa do zlteho, ale inak nema o casovku extra zaujem. A pritom by mohol byt konkurencieschopny lebo videli sme ho zajazdit slusne aj dlhsie casovky bez nejakej extra techniky, ale opat vyvstava otazka ze naco.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod sportovec » Pia 28. Jún 2019 16:32:35

Keram píše:Trosku sa cudujem preco P.Sagan dlhodobo ignoruje casovky na MSR. Po odchode Velitsa do sportoveho dochodku mohol byt uz kludne 5 nasobny majster Slovenska aj v casovke. Zrejme sa casovky jazdia tak malo ze sa mu neoplati ani vynalozit to usile :)

Ja myslím, že toto víťazstvo pre neho nemá už žiadnu cenu.

No a keď chce ukazovať takmer v každej etape TdF slovenský znak, tak na to potrebuje byť hlavne víťazom preteku s hromadným štartom. K tomu by som dodal jeden výrazný fakt, že preteky a vysoký výkon cyklistu vyčerpajú na pár dní. Napríklad, keď Peťo Velits vo forme išiel proti Saganovi na MSR, tak som čakal či mu to aspoň trošku sťaží. No vždy som mal pocit, že je unavený z tej časovky (ktorú vyhral 2012, 2013, 2014) a ktorú Peter Sagan nešiel. Podobne na ten štýl takisto Čanecký 2016, 2017 vo výbornej forme ani nedostal medailu z hromadného štartu (aj keď mal podľa mňa aspoň na bronz).

Teraz síce nemáme nijakého cyklistu, čo by mohol Petra prekvapiť ... ale už nebude meniť osvedčený model z minulých sezón.

Keram píše:Alebo chce nechat nejaky titul aj ostatnym slovakom.

S tým by som aj súhlasil. Nech aj nejaký ďalší slovenský cyklista má trošku radosti zo života. (A UCI body.)
Peťo Sagan už toho povyhrával za celý život dosť, tak asi aj druhým trošku dopraje.

Ostatní diskutéri to tiež pekne vystihli.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Keram » Pia 28. Jún 2019 20:59:29

@elviska.
Velmi by som to neporovnaval s ostatnymi sportami. Za narodny majstrak moze rok nosit dres a MS je pre cyklistu jeden z najprestiznejsich pretekov v sezone. Takisto ani futbalista nevynecha MS ktore su raz za styri roky a je to najvacsie podujatie vo futbale. Pre tenistu Davis Cup alebo Fed cup ci pre hokejistu MS kazdy rok nema taky vyznam ako pre cyklistu bojovat o duhovy dres.

A suhlasim s vami co ste na mna reagovali ze pointa bude asi v tom, ze za cestne preteky ma moznost ten dres prezentovat ovela viac ako casovkarsky. Tam ta motivacia chyba. Casovku siel len doma v Ziline.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod elviska » Pia 28. Jún 2019 21:31:13

Keram píše:@elviska.
Velmi by som to neporovnaval s ostatnymi sportami. Za narodny majstrak moze rok nosit dres a MS je pre cyklistu jeden z najprestiznejsich pretekov v sezone. Takisto ani futbalista nevynecha MS ktore su raz za styri roky a je to najvacsie podujatie vo futbale. Pre tenistu Davis Cup alebo Fed cup ci pre hokejistu MS kazdy rok nema taky vyznam ako pre cyklistu bojovat o duhovy dres.

A suhlasim s vami co ste na mna reagovali ze pointa bude asi v tom, ze za cestne preteky ma moznost ten dres prezentovat ovela viac ako casovkarsky. Tam ta motivacia chyba. Casovku siel len doma v Ziline.

No napr taký Kližan dosť často vynechával Davis cup aj OH, alebo napr aj Cibulková, podaktorí hokejisti tiež neprišli vždy na MS. Napr aj podaktorí cyklisti nie vždy štartujú na MS, OH. Ale to záleží aj na profile trati. Peter žije v Monaku, ale reprezentuje vlasť kde sa narodil. Minulý rok napr mohol vynechat MS, profil trate bol pre vrchárov. . A zdravotne asi tiež nebol v pohode. Ale štartoval, ako obhajca. Chcela som len povedať, že podaktorí nereprezentujú až tak svoju krajinu. A dakedy mám aj taký pocit, že podaktorí už zabudli, že Peter je trojnásobný majster sveta, majster Europy.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

National Championships

Poslaťod sportovec » Sob 29. Jún 2019 14:13:32

Keram píše:Za narodny majstrak moze rok nosit dres ...

Ale ono je dosť cyklistov, ktorých ten národný šampionát nezaujíma.

Nemajú to zaplatené (je to mimo profizmluvy). Nemajú tam plný support ako inde.
Môžu riskovať zranenenie (pred TdF!) s pretekármi z nižšej ligy.

Alebo nechcú ten národný dres nosiť (ak by vyhrali) a z trucu tam nejdú.
(Napríklad majú ťažké srdce na lokálnych funkcionárov - trebárs kvôli olympiáde v Pekingu ;) )

Ja som tiež rád, že Sagan príde + má záujem slovenskú zástavu ukazovať v profi-pelotóne. (Či už na sebe alebo na bratovi.)

elviska píše:Minulý rok napr mohol vynechat MS, profil trate bol pre vrchárov. . A zdravotne asi tiež nebol v pohode. Ale štartoval, ako obhajca.

Zbytočne sa tam hrnul podľa mňa. (Aj na celú Vueltu.) Na toľko už toho povyhrával a zarobil peňazí, tak už si preteky môže preteky vyberať podľa svojho gusta.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Juraj Sagan

Poslaťod sportovec » Uto 02. Júl 2019 10:50:12

sportovec píše:Ja som tiež rád, že Sagan príde + má záujem slovenskú zástavu ukazovať v profi-pelotóne. (Či už na sebe alebo na bratovi.)

Tak Juraj Sagan pekne využil situáciu (Je to majster únikov na spoločných majstrovstvách :lol: ) + podporu Bory a Elkov-u. Pochválil by som ho aj za to, že ťahal v skupine (aj keď ku koncu, keď už to bolo jasné (SK titul) až tak veľmi nemusel) a snažil sa vyhrať závod aj celkovo pre slovenských laických fanúšikov. No keď sa mu nijako nepodarilo odísť, tak záverečný špurt rozumne vypustil, aby sa tam nestrkal s čechmi, ktorý mali svoj final fight v záverečnej rovinke.

Je smutné, že na SK nemáme žiadny výkon, Dukla sa to aj snažila stiahnuť alebo bolo to také platonické. Opäť len Juraj (BORA) sa dostal do kľúčového úniku a nikto iný takto osamotene zo slovákov ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Deceuninck - Quick Step

Poslaťod Vercingetorix » Str 03. Júl 2019 8:20:56

Tak po minuloročnom fňukaní od Kreuzigera tu máme aj plačky od DQS:
https://www.idnes.cz/sport/cyklistika/d ... istika_tm2

Však dalo sa to čakať už pred štartom, keď majú takúto početnú prevahu, že sa budú takto správať + určite majú odpozeranú taktiku od DQS :lol: :lol: :lol:

Vakoč mohol aspoň prestať ťahať ku koncu, keď videl, že nedokáže ujsť z tej skupiny a Sisra sa nezbaví, trošku by si oddýchol, alebo by ich dobehol "pelotón" a bola by iná zábava. Tretie (druhé) miesto ho fakt nemuselo zaujímať. Je na druhej strane pravda, že pri dominancii a početnej prevahe Elkovu to môže ostatných pretekárov prestať baviť a nebudú na majstrovstvá ČR chodiť - tak ako neprišiel teraz Kreuziger.

Inak neviem si predstaviť, že by nejaký slovenský cyklo-tím takto všetkých všetkých profi-Slovákov ničil a bral zakaždým zlato. (Trebárs v roku 2014, sa postavilo na štart 5 (+1) slovenských profíkov.) Keď teraz majú ťažkosti s troma Saganovcami.
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Deceuninck - Quick Step

Poslaťod ifčopifčo » Str 03. Júl 2019 12:56:01

Vercingetorix píše:Tak po minuloročnom fňukaní od Kreuzigera tu máme aj plačky od DQS:
https://www.idnes.cz/sport/cyklistika/d ... istika_tm2

Však dalo sa to čakať už pred štartom, keď majú takúto početnú prevahu, že sa budú takto správať + určite majú odpozeranú taktiku od DQS :lol: :lol: :lol:

Vakoč mohol aspoň prestať ťahať ku koncu, keď videl, že nedokáže ujsť z tej skupiny a Sisra sa nezbaví, trošku by si oddýchol, alebo by ich dobehol "pelotón" a bola by iná zábava. Tretie (druhé) miesto ho fakt nemuselo zaujímať. Je na druhej strane pravda, že pri dominancii a početnej prevahe Elkovu to môže ostatných pretekárov prestať baviť a nebudú na majstrovstvá ČR chodiť - tak ako neprišiel teraz Kreuziger.

Inak neviem si predstaviť, že by nejaký slovenský cyklo-tím takto všetkých všetkých profi-Slovákov ničil a bral zakaždým zlato. (Trebárs v roku 2014, sa postavilo na štart 5 (+1) slovenských profíkov.) Keď teraz majú ťažkosti s troma Saganovcami.


Lenže Podlahári súperia s tímami ktorí sú v pretekoch v rovnakom počte, takže by som to neporovnával. Roman nešiel na majstrák pre prevahu Elkovu ale preto, že doháňa prípravu na Tour. Celý český problém spočíva v tom, že Elkov pohltil množstvo kvalitných cyklistov z prokonti scény (Hník, Sisr, Schlegel, minulý rok Černý) + Bartá + to najlepšie české z konti scény a to je sila ktorej sa odoláva ťažko. Okrem toho Štybar a Vakoč mali v dávnejších sezónach podporu farmárskeho celku Etixu, kde boli kvalitní cyklisti, práve napríklad Hník, Hirt, Schlegel, Sisr, takže Elkov nemal takú výraznú početnú prevahu a ani takú kvalitu. Alebo im trebárs pomohol Martin Velits.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Wiggo93 » Str 03. Júl 2019 20:55:31

Ako bolo spomínané vyššie, Kreuziger určite nesabotoval preteky, ale potreboval sa kvalitnejšie pripraviť na Tour a tiež mu takáto trať nesedal, veď predstavte si ho snažiť sa vyhrať špurt, to asi nie a dupľom nie po tom, čo práve kvôli Tour de France zhodil nejaké tie kilá, aby bol ľahší v kopcoch.

Viac ma však zarmucuje slovenská scéna. Po odchode Saganovcov sa tu podľa všetkého už nebude načo pozerať (tiež by som sa mýlil). Dukla je bez urážky jalová, o čom svedčia aj jej výsledky počas uplynulých sezón a na domácom majstráku sa to ukazuje ešte zretelnejšie. Nemám pocit, aby niekto z jazdcov čo i len mohol pomýšlať na Pro Conti (nie to WT), alebo sa mýlim? Vždy však verím, že sa vysvižne niekto z mladých o kom sme možno doteraz ani len nepočuli, ideálne ešte v čase keď tam je Peťo a sme ešte rešpektovanou cyklistickou krajinou.
Wiggo93
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Sob 28. Mar 2015 21:43:16

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod simko » Str 03. Júl 2019 22:36:06

Wiggo93 píše:Viac ma však zarmucuje slovenská scéna. Po odchode Saganovcov sa tu podľa všetkého už nebude načo pozerať (tiež by som sa mýlil). Dukla je bez urážky jalová, o čom svedčia aj jej výsledky počas uplynulých sezón a na domácom majstráku sa to ukazuje ešte zretelnejšie. Nemám pocit, aby niekto z jazdcov čo i len mohol pomýšlať na Pro Conti (nie to WT), alebo sa mýlim? Vždy však verím, že sa vysvižne niekto z mladých o kom sme možno doteraz ani len nepočuli, ideálne ešte v čase keď tam je Peťo a sme ešte rešpektovanou cyklistickou krajinou.

Zrejme sa nemylis, vidim to podobne. Od Matusa Stoceka sme urcite viaceri ocakavali trosku vyraznejsie napredovanie, ale stale ma len 20 rokov, ma este dost casu. Otazka je co s nim bude ak sa u talianov nepresadi, co sa zatial tusim aj celkom deje - ziadne vysledky a prischla mu rola domestika . Mozno niekto iny sa vyzna do nasej mladeze a mohol by nam trochu nacrtnut nejaku buducnost. Mna napada uz len meno Martin Svrcek ako celkom nadejny pretekar.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Vercingetorix » Štv 04. Júl 2019 15:01:35

ifčopifčo píše:Lenže Podlahári súperia s tímami ktorí sú v pretekoch v rovnakom počte, takže by som to neporovnával.

Na štarte ten počet sedí, to je pravda, ale ak majú prevahu počas preteku, tak je ich taktika nemilosrdná. Viď jarné jednorazovky. A Štybar je dosť často ten čo sa tam realizuje, tak by mohol byť na to aspoň trochu zvyknutý :D ... aj keď z druhej strany sa na to inak pozerá :D
ifčopifčo píše:Roman nešiel na majstrák pre prevahu Elkovu ale preto, že doháňa prípravu na Tour.

Wiggo93 píše:Ako bolo spomínané vyššie, Kreuziger určite nesabotoval preteky, ale potreboval sa kvalitnejšie pripraviť na Tour a tiež mu takáto trať nesedal, veď predstavte si ho snažiť sa vyhrať špurt, to asi nie ...

Tak dúfam, že máte pravdu a ešte ho niekedy na spoločných majstrovstvách uvidíme. Ale určite by sa tam trochu uživil ;) Kľúčový únik sa utvoril v kopci, tak by sa do neho hádam dostal a potom by sa videlo ... a keby nie, tak by aspoň od minuloročného jedu (v rámci tréningu) mohol ťahať pelotón a spraviť to v Trnave zábavnejšie :lol:
ifčopifčo píše:Okrem toho Štybar a Vakoč mali v dávnejších sezónach podporu farmárskeho celku Etixu, kde boli kvalitní cyklisti, práve napríklad Hník, Hirt, Schlegel, Sisr, takže Elkov nemal takú výraznú početnú prevahu a ani takú kvalitu. Alebo im trebárs pomohol Martin Velits.

Tak, tak, pravda, asi preto to fňukanie. Štybar tam mával krajšiu podporu. A majstrovský dres už 2x nosil a určite sa mu to veľmi páčilo.
Wiggo93 píše:Viac ma však zarmucuje slovenská scéna. Po odchode Saganovcov sa tu podľa všetkého už nebude načo pozerať (tiež by som sa mýlil). Dukla je bez urážky jalová, o čom svedčia aj jej výsledky počas uplynulých sezón a na domácom majstráku sa to ukazuje ešte zretelnejšie.

Súhlas. A dám ešte taký námet pre skalných. Nemala by to Dukla trošku viac ponímať ako jednorazovku, ktorú chce vyhrať za každú cenu? A nechať niektorých chalanov sa uťahať (riskovať) na totálku a nedokončiť? (Lebo len Haring nedokončil, napríklad Cully a Mahďar, mohli ísť tiež na prázdnu nádrž a odstúpiť v nejakej fáze ... viem, že mali predtým preteky v Minsku + potrebujú UCI body ako soľ.) Aspoň by sme mohli oceniť ich totálneho bojového ducha, ak by im to aj nevyšlo (čo by im asi nevyšlo ;) ).
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

PredchádzajúciĎalší

Späť na Cyklistika na Slovensku

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron