Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Štv 18. Júl 2019 18:20:33

ifčopifčo píše:
Dohoda o neútočení? Prečo by Sagan mal s takým niečím súhlasiť? Sagan sa chce baviť cyklistikou a nie uzatvárať dohody.

Myslim si, se Peto chce hlavne vyhrat uz ten 7my rekordny(hlavbe ked uz ma etapu) dres, presne preto aby mu tato "povinnost" odpadla..a mohol sa bavit cyklistikou!
Aby napriklad nemusel.ist do nezmyslnych unikov len kvoli premii.
Naposledy upravil nat dňa Štv 18. Júl 2019 18:26:48, celkovo upravené 1
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Štv 18. Júl 2019 18:23:21

berloq píše:Ja teda nesúhlasím. Mal už Cavendish vôbec kolesá v tvare kruhu (disku)? Či aj to došlo až so Saganom? To o tej "nekonkurencii" v rokoch X nemá cenu komentovať... To je proste len výsledok tej súčasnej "hantírky" o "zvýšenej konkurencii" (pri tom keď príde na argumenty, tak nič nejde potvrdiť), a tiež faktu, že v tých šprintoch Cavendish dominoval, takým spôsobom, že všetkých na hlavu porážal. Ono myslieť si, že je niekto na TdF a dostane niečo zadarmo je samo o sebe vtipné...

Nie nebol prvý, bol to veľký Cipo, ktorý spolu so svojím tímom Saeco "vymysleli" rozbeh šprintu pomocou vlaku.

No ja si naopak myslím, že Viviani má momentálne najlepšie rozbehnuté šprinty za posledné roky. Richeze ho vypúšťa presne tak ideálne ako Renshaw vypúšťal Cavendisha v rokoch najväčšej slávy. Zatiaľ sa to zdá s tým Vivianim a Kittelom presne naopak ako píšeš... Viviani zahadzuje aj dokonalo rozbehnuté šprinty, zato taký Kittel v roku 2017 snáď ani jeden špurt nemal od svojich kolegov rozbehnutý, napriek tomu si poradil sám a vyhral 5 etáp... Quickstep má v tejto sezóne pre Vivianiho najlepší vlak, aký sa dal za posledné roky vidieť.


Najväčší súperi Cava v rokoch 2008,2009,2010 boli Petacchi a McEwan ktorí už v roku 2008 mali 34 resp. 36 rokov a boli za zenitom, potom sa tam za ním objavujú najčastejšie mená ako Farrar, Ciolek, Freire, Hushovd, Zabel ( ročník 1970) a v roku 2011 k ním pribudol Greipel. Za ten čas nazbieral Cav na Tour 20 víťazstiev. Nič proti nemu, ale skutočne nemal v počiatkoch svojej kariéry až takú konkurenciu, to je jednoducho fakt. Marcel mal v roku 2017 tiež trochu uľahčenú prácu, Cav a Sagan skončili v 4. etape, Greipel už naznačoval ústup z pozícií, Groenewegen sa iba rozbiehal a tak Marcel súperil okrem nich v záveroch s Hagenom, Matthewsom, Demarom. Potom nedokončil a prakticky to bol jeho umieračik ako top šprintéra.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Štv 18. Júl 2019 18:41:43

nat píše:
ifčopifčo píše:
Dohoda o neútočení? Prečo by Sagan mal s takým niečím súhlasiť? Sagan sa chce baviť cyklistikou a nie uzatvárať dohody.

Myslim si, se Peto chce hlavne vyhrat uz ten 7my rekordny(hlavbe ked uz ma etapu) dres, presne preto aby mu tato "povinnost" odpadla..a mohol sa bavit cyklistikou!
Aby napriklad nemusel.ist do nezmyslnych unikov len kvoli premii.


Myslím si, že naskakovanie do únikov ako to predviedol dnes Petra bavia, určite viac ako len vozenie sa v peletóne. Okrem toho pomohol kolegom.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Štv 18. Júl 2019 18:53:38

ifčopifčo píše:Myslím si, že naskakovanie do únikov ako to predviedol dnes Petra bavia, určite viac ako len vozenie sa v peletóne. Okrem toho pomohol kolegom.

O tom by sa dalo polemizovat, hlacne ked to ma ako povinnost. Urcite som z jeho vyjadreni ako: "By som sa na to vykaslal ale bol tam MM tak som sa musel zatat a ist"..alebo.. "musim sledovat MM ked ide do unikov a mu to nedovooit alebo tam byt s nim" .. moc nevyzeral, zeby ho to bavilo, tj..tj ho to teda ho to otravovalo.
Takze ak da 7my stratia sa vsetky divne povinnosti a bude moct jazdit ako mu hlava narastla. Skakat do unikov kedy chce, pomahat kedy chce, atd. Hlavne ak da popritom aspon jednu etapu.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Štv 18. Júl 2019 19:10:02

nat píše:O tom by sa dalo polemizovat, hlacne ked to ma ako povinnost. Urcite som z jeho vyjadreni ako: "By som sa na to vykaslal ale bol tam MM tak som sa musel zatat a ist"..alebo.. "musim sledovat MM ked ide do unikov a mu to nedovooit alebo tam byt s nim" .. moc nevyzeral, zeby ho to bavilo, tj..tj ho to teda ho to otravovalo.
Takze ak da 7my stratia sa vsetky divne povinnosti a bude moct jazdit ako mu hlava narastla. Skakat do unikov kedy chce, pomahat kedy chce, atd. Hlavne ak da popritom aspon jednu etapu.


Pozeral si dnes etapu od začiatku? Pochybujem, pretože inak by si vedel , že Sagan sa únik snažil prakticky od začiatku, nez ohľadu na to, kde bol Bling. Tie vyjadrenia ktoré píšeš boli po etape kde v žiadnom úniku neboli, ale Matthews sa držal v popredí a tak Sagan nemohol ísť do grupeta. To bola etapa kde na neho mohol Bling teoreticky získať najviac ale získal iba jediný bod.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Pia 19. Júl 2019 0:51:02

ifčopifčo píše: Pozeral si dnes etapu od začiatku? Pochybujem, pretože inak by si vedel , že Sagan sa únik snažil prakticky od začiatku, nez ohľadu na to, kde bol Bling. Tie vyjadrenia ktoré píšeš boli po etape kde v žiadnom úniku neboli, ale Matthews sa držal v popredí a tak Sagan nemohol ísť do grupeta. To bola etapa kde na neho mohol Bling teoreticky získať najviac ale získal iba jediný bod.

Ano videl som dnesnu etapu od zaciatku ako tak skakal aj sam. Ale to sa vobec nevylucuje s tym co som pisal. Prave naopak. Skakal do uniku preto aby nazbieral co najviac bodov v zelenom, nech uz ma pokoj (hlavne ked MM tvrdil, ze uz nebojuje).
Specialne este pouceny minulym roko ked vie, ze zahucis a ani nevies ako.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France Bavenie sa cyklistikou

Poslaťod Miki » Pia 19. Júl 2019 9:13:29

Je bavenie sa cyklistikou hlavná myšlienka "musím prisť do Paríža"?Je bavenie sa cyklistikou, naskakovanie do únikov pre body v prémii Je bavenie sa cyklistikou boj v cca.15 etapách /všetky rovinaté,kopcovité a v mnohých prípadoch aj horské/.Sústavný boj o body so šprintérmi prvého sledu a klasikármi v rozmanitých etapách musí Sagana mimoriadne psychicky vyčerpávať.Už si ani nepamätám,kedy naposledy sa pokúsil o únik napr.v zjazde aj ked bol vždy vynikajúci zjazdár.Sagan je pri zbieraní bodov za rekordým zápisom 7 zeleného dresu každý rok zviazanejší.Myslím si,že ak sa mu to tohto roku podarí ,dalej to už nebude skúšať,iba ak to nebude Bora po ňom vyžadovať.Sústrediť sa napr.na 5.-6 etáp pre neho typologicky vhodných by bolo pre neho to pravé,orechové a nie sa naháňať za vidinou zeleného dresu.Osobne si myslím,že aj vyhratých etáp na Tour by mal viac pri lepšom hospodárení so silami,pretože keď bol dojazd šitý na jeho mieru a pomôhol mu tým, on to väčšinou potvrdil.Takže on sa už v súčastnosti nebaví tak cyklistikou,ako to bolo v minulosti.Je to dané samozrejme aj preto ,že je starší,ale nie je to len tým.V klasikách na jar neuspel a výhru v monumente nezískal. Aj preto potrebuje ako 2 úlohu od Bori potvrdiť zelený dres a už sa zbaviť tohto bremena na svojich pleciach.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 19. Júl 2019 10:10:09

@Miki
suhlasim. ten zeleny dres zvazuje a hlavne ked ide o ten posledny krocik. Peto si nemoze dovolit to, ze skusim zautocit na poslednom kopci ako Alaphilippe (samozrejme ak by bol kopec prenho vhodny) a ked nevyjde tak nevadi. pretoze ked nevyjde tak to pre Peta znamena ze v spurte uz neziska takmer ziadne body a stiahne nanho naskok Matthews alebo Colbrelli atd. ak by to nevyslo Julianovi tak sa nic nedeje. Peto musi rozumne nakladat so svojimi silami. aj vcera povedal ze ked videl kto vyhral tak bol rad ze sa rozhodol vystupit si z uniku a ze jeho predpoklady boli spravne. on tie sily bude potrebovat inde. kdezto taky Trentin alebo GVA sa tam mohli zmykat a v podstate aj tak to nebola uplne etapa pre nich. aj ked Trentin musim povedat ze vrcharsky je natom velmi dobre.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pia 19. Júl 2019 15:57:03

nemam favorita pre dnesnu casovku nemam v startovej listine nejakeho takeho oblubeneho casovkara ktory by ma potesil vitazstvom ale viem ze nexcem aby vyhral WvA...len netusim preco to vlastne nexcem
ale budem fandit bernalovy a pinotovy asi
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pia 19. Júl 2019 16:31:02

majo píše:nemam favorita pre dnesnu casovku nemam v startovej listine nejakeho takeho oblubeneho casovkara ktory by ma potesil vitazstvom ale viem ze nexcem aby vyhral WvA...len netusim preco to vlastne nexcem
ale budem fandit bernalovy a pinotovy asi


do rici tak toto som mu ale fakt nezelal...nemal som radsej nic pisat...zelam mu skore uzdravenie
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Zutu » Pia 19. Júl 2019 18:55:46

majo píše:
majo píše:nemam favorita pre dnesnu casovku nemam v startovej listine nejakeho takeho oblubeneho casovkara ktory by ma potesil vitazstvom ale viem ze nexcem aby vyhral WvA...len netusim preco to vlastne nexcem
ale budem fandit bernalovy a pinotovy asi


do rici tak toto som mu ale fakt nezelal...nemal som radsej nic pisat...zelam mu skore uzdravenie


Tak aspon Pinot ti urobil radost :) Mna potesil Porte, ze napriek nepriazni nadalej bojuje.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 20. Júl 2019 7:29:33

Tak, máme tu slávny Tourmalet :) Neviem ako vy (viem len, že simko určite nie), ale ja budem dnes veľmi fandiť Alaphilippovi a Pinotovi :) Julian jazdí neskutočne a zaslúži si čo najviac dní v žltom drese :)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Sob 20. Júl 2019 9:47:46

Za Slušný Svet píše:Tak, máme tu slávny Tourmalet :) Neviem ako vy (viem len, že simko určite nie), ale ja budem dnes veľmi fandiť Alaphilippovi a Pinotovi :) Julian jazdí neskutočne a zaslúži si čo najviac dní v žltom drese :)

tak nie ze by som Julianovi nefandil:) len jednoducho by to bolo trochu moc:) akoze viem si predstavit este situaciu ze pojde dnes uplne na hranu a strati cca 1 minutu. ale zajtra sa uz vsetko toto musi prejavit. musia platit zakonitosti:) Julian nikdy nic nedokazal na dlhych stupaniach cize nejake jeho hoci aj zotrvanie na podiu do Pariza by bolo prilis dobre nato aby to bola pravda:) Pinotovi fandim ale on to vzdy pokazi nejakym zlyhanim v 1-2 etapach.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod berloq » Sob 20. Júl 2019 12:51:28

ifčopifčo píše:Najväčší súperi Cava v rokoch 2008,2009,2010 boli Petacchi a McEwan ktorí už v roku 2008 mali 34 resp. 36 rokov a boli za zenitom, potom sa tam za ním objavujú najčastejšie mená ako Farrar, Ciolek, Freire, Hushovd, Zabel ( ročník 1970) a v roku 2011 k ním pribudol Greipel. Za ten čas nazbieral Cav na Tour 20 víťazstiev. Nič proti nemu, ale skutočne nemal v počiatkoch svojej kariéry až takú konkurenciu, to je jednoducho fakt. Marcel mal v roku 2017 tiež trochu uľahčenú prácu, Cav a Sagan skončili v 4. etape, Greipel už naznačoval ústup z pozícií, Groenewegen sa iba rozbiehal a tak Marcel súperil okrem nich v záveroch s Hagenom, Matthewsom, Demarom. Potom nedokončil a prakticky to bol jeho umieračik ako top šprintéra.


Ale to sa takto brať nedá, že sa spätne pozrieš na výsledky a povieš... aha títo boli už starí, týchto hodíme do škatule "klasikár", takže on vlastne nemal konkurenciu. Takto konkurencia nefunguje... Tá funguje tak, že on všetkých, ktorí tam boli rozdrvil! On do takého pelotónu došiel a likvidoval. Za 10 rokov keď niekto začne sledovať cyklistiku a pozrie sa na Saganove víťazstvá v bodovačke na TdF, tiež prehlási, že nemal konkurenciu? Je to silno pravdepodobné. Za 10 rokov možno bude vyhrávať zelený trikot jazdec o 10 bodov a tak sa divák pozrie späť na Saganove výsledky a usúdi - jasné, vtedy nebola taká konkurencia, veď vždy vyhral absolútne presvedčivo, všetkých o triedu porazil... No ale my predsa vieme, že to tak nebolo, že o tie body tvrdo bojoval, že konkurenciu mal. A áno, tým, že bol tak dobrý, veľakrát (ako aj teraz) odradil súperov ďalej sa o to biť. Ale to predsa neznamená, že Matthews, Viviani a ďalší sú úplne neschopní a ani to, že sú o triedu horší. To znamená to, že Sagan nad nimi dokázal opätovne vyhrať... A teda porazil konkurenciu. A to isté dokázal v šprintoch Mark Cavendish, jednoducho nad nimi vyčnieval... A nie, nedá sa to spätne pozrieť na výsledky a prehlásiť, aha veď on nemal konkurenciu. Kto to sledoval vie, že to ani náhodou tak nebolo...

Ja neviem, ale mne toto dôjde už také, že... Ťažko k tomu niečo dodať. Spochybňujete nespochybniteľné.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod berloq » Sob 20. Júl 2019 13:07:59

Alaphilippe - monštrum! Neskutočná sezóna tohto jazdca. A mohlo to byť ešte lepšie nebyť toho škaredého pádu na Baskicku... Víťazstvo v časovke na TdF čakal asi málokto, ale to, že Alaphilippe takúto zvlnenú časovku vie zajazdiť je predsa známe. Pamätám si, že v roku 2017 sa išla (ešte rovinatejšia) časovka na Paris Nice na Mont Brouilly, Contador tam vtedy zajazdil skvelú jazdu no od Francúza dostal aj tak celkom naložené. Takže to, že vie takto zvlnenú časovku zajazdiť, to sa vedelo. Ale s tým žltým dresom letel! No kto vie, čoho všetkého je schopný. René Andrle, ktorý ho viedol na farme QS o ňom viackrát prehlásil, že takto talentovaného pretekára ešte nevidel. Jeho kariéra bola zatiaľ dosť poznačená chorobami a zraneniami, tak možno svoj potenciál ešte nenaplnil a bude stále lepší...

Bardet išiel tu zvlnenú pasáž na klasickom cestnom ráme s časovkárskym kokpitom a diskom vzadu, následne menil na špeciál. Zaujímavá voľba... a zrejme chyba, nakoľko bol jediný čo to urobil. Tá časovka predsa nemala až taký náročný profil. Ale celkovo Bardet sa nezdá vo forme, čo je pre celú TdF veľká škoda. V posledných rokoch bol jedným z mála jazdcov, ktorí vzdorovali...

Dnes finiš na Tourmalete. Pôjde sa z tej západnej strany, ktorá je ešte o kus ťažšia ako od La Mongie! Podobne sa tu finišovalo aj v 2010, kedy predviedli Contador so Schleckom dnes už mýtický súboj.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 20. Júl 2019 17:19:28

Alaphilippe! :lol: Prejde Tourmalet s favoritmi na celkové poradie a na záver nonšalantne prenechá etapu Pinotovi :lol: Toto sa dá vidieť len na TdF :lol: Tento rok mi Stará dáma veľmi chutí :lol:
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 20. Júl 2019 17:23:54

to sa uz asi ani neda komentovat...treba povedat ze nieco akotak podobne predvadzal voekler lebo jeho ten zlty dres tiez dokazal nenormalne nadopovat
cyklistika je fakt totalne nevyspytatelna...movistar to odspodu zobral do ruk a postupne uvaril kopu superov ale zaroven uvaril aj sbojich lidrov a situaciu zachranoval nakoniec ten nexceny... mozeme povedat ze ich zabilo to co od nich vsetci ocakavali a viac svojou aktivitou stratili ako ziskali
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Sob 20. Júl 2019 17:26:58

Haha uz len cakam kedy Alaphilippe zacne chodit po vode. Ak sa naozaj nezlomi v ziadnej etape a nenakupi brutal minuty tak toto im nezozeriem. Toto zacina byt fraska...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 20. Júl 2019 17:31:18

simko píše:Haha uz len cakam kedy Alaphilippe zacne chodit po vode. Ak sa naozaj nezlomi v ziadnej etape a nenakupi brutal minuty tak toto im nezozeriem. Toto zacina byt fraska...


Nie, prosím ťa, nekonšpiruj ;) Pokazíš si jedinečný zážitok, toto si treba vychutnávať ;) Myslím to v dobrom...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Sob 20. Júl 2019 17:38:35

Za Slušný Svet píše:
simko píše:Haha uz len cakam kedy Alaphilippe zacne chodit po vode. Ak sa naozaj nezlomi v ziadnej etape a nenakupi brutal minuty tak toto im nezozeriem. Toto zacina byt fraska...


Nie, prosím ťa, nekonšpiruj ;) Pokazíš si jedinečný zážitok, toto si treba vychutnávať ;) Myslím to v dobrom...

:) bol tu uz jeden vitaz ktory hovoril ze mu je luto tych ktory nevedia snivat... ako nic v zlom ale mne nejde do hlavy ze Alaphilippe nemal nikdy nato aby konkuroval najlepsim vrcharom. Ani vtedy ked mu zalezalo na GC. Dokonca ani na tohtorocnom T-A. Co sa zmenilo? Ako keby dnes stratil aspon minutu tak nic nepoviem. Ale on mohol pomaly vyhrat. Bernala nechal za sebou. No uvidime...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 57 hostia

cron