Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Slováci v tímoch World Tour

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Pon 10. Dec 2018 22:27:44

Tri týždne od 7. do 28 apríla budú asi kľúčové a Peter by mal ladiť formu na toto obdobie. LBL už nebude končiť v Ans a tak to budú mať vrchári a ardenári ťažšie, budú musieť útočiť oveľa skôr a nebudú sa môcť spoliehať na záver. Ak Peter po Pekle dobre zregeneruje, tak na LBL môže byť vysoko.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Keram » Uto 11. Dec 2018 16:38:07

Ja sa tesim tejto sprave. Uvidime ako mu to pojde. Vzdy som chcel aby Peter Liege skusil. Som zvedavy ako ostatne ardenske klasiky. Ja byt na jeho mieste asi vynecham Valonsky sip a po Roubaix idem Amstel ako tohto roku a potom Liege.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod menovatel » Uto 11. Dec 2018 18:04:32

Bennett sa rozčertil, že nejde Giro 2019 - hoci t. r. tam vyhral pár etáp. Posielajú Ackermana a Sam to pripisuje tlaku nemeckých sponzorov.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod berloq » Uto 11. Dec 2018 18:20:50

ifčopifčo píše:Tri týždne od 7. do 28 apríla budú asi kľúčové a Peter by mal ladiť formu na toto obdobie. LBL už nebude končiť v Ans a tak to budú mať vrchári a ardenári ťažšie, budú musieť útočiť oveľa skôr a nebudú sa môcť spoliehať na záver. Ak Peter po Pekle dobre zregeneruje, tak na LBL môže byť vysoko.

To je asi pravda. Lenže nebude to znamenať práveže úplné vyradenie rýchlych pretekárov? Lebo doteraz mali šance malé, ale keď sa išla opotrebovávačka až do konca, tak proste tých pár minút v závere môžu zvládnuť tú intenzitu aj oni. Napr. Gerrans v roku 2014, Vlaverde jazdil vtedy v neskutočnom laufe, ale nechal to na záver a Gerrans to vydržal, no a v šprinte sa s ním ani Valverde rovnať nemohol. Jasne Gerrans mal vtedy životnú formu (v celej sezóne), ale na ťažkú La Doyenne bol Valverde skrátka väčší favorit.

Ja tak trošku vychádzam z priebehu Amstelu. Sám som kritizoval, to odstránenie posledného Caubergu, pretože "to" bol pre mňa Amstel. Tak som uvažoval, že sa bude končiť šprintom 40 ľudí. No, ale ostatné dve edície ukázali, že keď sa ide šrot oveľa skôr, šprintérom to ani trochu nesedí (ono zase nikde nie je napísané, že teraz ďalších 10 edícií, keď si na trať trošku viac zvyknú, sa nebude naozaj šprintovať z balíka).

Ja len, že niekedy tá zmena máva opačný dopad, ako sa môže zdať. Že, keď si tí vrchári uvedomia (to čo po nich celú dobu chceme), že je to na nich, že musia niečo robiť oveľa skôr, môže byť ten pretek opticky ťažší a selektívnejší, ako čokoľvek iné. Možno podobný Lombardii (aj keď tam hrá rolu už aj záver sezóny, únava atď...), tam sa špička preteku vyfiltruje veľmi skoro. Tak uvidíme...
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod zakliata.panna » Uto 11. Dec 2018 19:09:41

Berloq,
tých rýchlych jazdcov tam zase nebývalo až tak veľa, ak nerátame Matthewsa a teraz aj Petra. Pre nich dvoch je to asi hop alebo trop - mali šance aj pri variante s cieľovým stúpaním, budú mať šancu aj pri variante s cieľom v Liege, len budú musieť viac bojovať na posledných stúpaniach. Budúci rok začne selekcia asi až na La Redoute, ale neverím, že Petrovi by mala robiť nejaké extra probémy a bude si vedieť prípadnú skupinku ,,doklepnúť", samozrejme, asi s nejakými inými jazdcami - navyše je to ešte dosť ďaleko od cieľa. Čo sa týka ďalších kopcov, tak môžeme len hádať, či ostanú Côte de La Roche-aux- Faucons a Côte de Saint Nicolas - majú okolo kilometer plus, ak bude Peter vo forme, tak by ich mal vyjsť v popredí - jasné, že žiadne nástupy od neho nemôžeme čakať, ale svojím klasikárskym tempom. :) Hrozbou však budú individuálne ataky alternatívnych lídrov zo silných tímov (ako tento rok Jungels), ak to opäť dakto skúsi v posledných kilomteroch a lídri sa budú na seba pozerať, tak je veľká šanca na podobný víťazný kúsok.

Super si zhodnotil Amstel, ak by ostal finálny Cauberg, tak ,,dnes" by si Peter všetkých rivalov natrel na chlieb. Dovolím si tvrdiť, že ak by sa na Amstel vyložene sústredil, tak by to bola niekoľko rokov jeho klasika, pretože profil Caubergu je preňho ideálny. Na druhej strane bol to od organizátorov logický krok, chceli zatraktívniť záverečné desiatky kilometrov, čo sa im aj podarilo. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod berloq » Sob 15. Dec 2018 22:56:18

zakliata.panna píše:Berloq,
tých rýchlych jazdcov tam zase nebývalo až tak veľa, ak nerátame Matthewsa a teraz aj Petra. Pre nich dvoch je to asi hop alebo trop - mali šance aj pri variante s cieľovým stúpaním, budú mať šancu aj pri variante s cieľom v Liege, len budú musieť viac bojovať na posledných stúpaniach. Budúci rok začne selekcia asi až na La Redoute, ale neverím, že Petrovi by mala robiť nejaké extra probémy a bude si vedieť prípadnú skupinku ,,doklepnúť", samozrejme, asi s nejakými inými jazdcami - navyše je to ešte dosť ďaleko od cieľa. Čo sa týka ďalších kopcov, tak môžeme len hádať, či ostanú Côte de La Roche-aux- Faucons a Côte de Saint Nicolas - majú okolo kilometer plus, ak bude Peter vo forme, tak by ich mal vyjsť v popredí - jasné, že žiadne nástupy od neho nemôžeme čakať, ale svojím klasikárskym tempom. :) Hrozbou však budú individuálne ataky alternatívnych lídrov zo silných tímov (ako tento rok Jungels), ak to opäť dakto skúsi v posledných kilomteroch a lídri sa budú na seba pozerať, tak je veľká šanca na podobný víťazný kúsok.

Super si zhodnotil Amstel, ak by ostal finálny Cauberg, tak ,,dnes" by si Peter všetkých rivalov natrel na chlieb. Dovolím si tvrdiť, že ak by sa na Amstel vyložene sústredil, tak by to bola niekoľko rokov jeho klasika, pretože profil Caubergu je preňho ideálny. Na druhej strane bol to od organizátorov logický krok, chceli zatraktívniť záverečné desiatky kilometrov, čo sa im aj podarilo. :)

No, veď o tom celom píšem. Ak bude pole očistené od domestikov, taký ten "individuálny atak", o ktorom píšeš, bude oveľa viac pravdepodobnejší.

Nie, nemyslím si, že by to bola Saganova klasika. Použil si v tom konštatovaní, toľkokrát "ak"... To ako keby napíšem, ak by si dal Hinault vymeniť kĺby v kolenách, dodnes by ho nikto neporazil.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod MichalJ » Uto 18. Dec 2018 10:50:25

Až teraz som zachytil toto - https://www.roadcycling.cz/clanek/tirre ... -klasikare - To je až trochu škoda, že Sagan tam pôjde nerozjazdený, inak by mal veľkú šancu na GC.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod West » Uto 18. Dec 2018 21:29:53

MichalJ píše:Až teraz som zachytil toto - https://www.roadcycling.cz/clanek/tirre ... -klasikare - To je až trochu škoda, že Sagan tam pôjde nerozjazdený, inak by mal veľkú šancu na GC.


To je skôr pre časovkárov, ako klasikárov. Hlavne tá tímová časovka bude dôležitá. Tipujem niekoho ako Kwiatkovski. SKY určite postaví dobrú TTT zostavu a on je výborný v časovke aj v krátkych stúpaniach. Alebo Roglic, Dumoulin, R. Dennis a.i.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Pon 25. Feb 2019 14:23:03

elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod lukas » Pia 28. Jún 2019 22:48:41

Do tejto témy venovanej Borákom nikto nepíše tak Vám tu napíšem novú informáciu, že Bora odsúhlasila štart všetkých troch chalanov na ME v holandskom Alkmaare 11. augusta. Nebola však ešte ukončená kvalifikácia, rebríček by sa mal uzavrieť práve po nedeľňajších majstrákoch, teda až potom budeme vedieť počet Slovákov na štarte. Zatiaľ to vychádza na takú hranu 6 / 4, ale majstráky to práve u tých slabších krajín všelijako pomiešajú.

Aby som Vám uľahčil hľadanie, je to čistá placka.
http://uec.ch/resources/2019%20Events/2 ... D-RACE.pdf
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Keram » Sob 29. Jún 2019 22:09:05

To si robia srandu s tym profilom? Zubky ako na flamskej klasike clovek pozrie blizsie a vertikalna os je od 0 po 5 metrov :lol: :lol: :lol: Ak by nesiel Peter asi sa pojde na Erika predpokladam.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Keram » Štv 11. Júl 2019 12:52:15

“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Ned 28. Júl 2019 12:56:49

Inak aký program má Peter po TDF? Lebo v tomto článku spomínajú Vueltu, alebo som to blbo pochopila. Ale aj na Procyclingstats má Vueltu. https://cyclingpro.net/velopro/course/t ... kapgDj24Us
Ja som dakde čítala aj počula, že pôjde ME, Binck Banck Tour, kanadské jednorazovky. 7. augusta by mal byť v Bratislave.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Ned 28. Júl 2019 16:56:14

elviska píše:Inak aký program má Peter po TDF? Lebo v tomto článku spomínajú Vueltu, alebo som to blbo pochopila. Ale aj na Procyclingstats má Vueltu. https://cyclingpro.net/velopro/course/t ... kapgDj24Us
Ja som dakde čítala aj počula, že pôjde ME, Binck Banck Tour, kanadské jednorazovky. 7. augusta by mal byť v Bratislave.

hmm pre zmenu by som Peta zase rad videl na kanadských klasikach, aj som myslel ze pre tento rok je to viacmenej hotova vec. tak neviem ci sa nieco zmenilo. uvidíme co zverejnia tu na C-I.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod martyn26 » Ned 28. Júl 2019 17:04:41

elviska píše:Inak aký program má Peter po TDF? Lebo v tomto článku spomínajú Vueltu, alebo som to blbo pochopila. Ale aj na Procyclingstats má Vueltu. https://cyclingpro.net/velopro/course/t ... kapgDj24Us
Ja som dakde čítala aj počula, že pôjde ME, Binck Banck Tour, kanadské jednorazovky. 7. augusta by mal byť v Bratislave.

Tak podľa mňa nepôjde Vueltu. Tú má sľúbenú Bennett. Inak na PCS má aj kanadské klasiky, takže tomu by som neprikladal veľkú váhu.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod zakliata.panna » Uto 30. Júl 2019 11:51:16

@ Martyn26, Simko, Elviska,
mne by osobne neprekážalo, ak by Peter opäť šiel celú Vueltu. Tento rok už netreba riešiť nejaké body do rebríčkov, aj tak už nebude prvý, asi ani do prvej päťky nemá šancu dostať sa - a celkovo mu to je asi aj jedno. :D Vuelta by bola výbornou prípravou na MS - najmä vysokohorské etapy v poslednom týždni, taktiež už nie je zranený ako vlani a teoreticky by sa mohol snažiť získať aj chýbajúci dres z bodovačky. Z top šprintérov sú zatiaľ napísaní Viviani, Ewan, Gaviria, ale prví dvaja menovaní isto nepôjdu celú a možno ani vôbec, pretože by to bola už ich tretia GT v roku, aj keď Giro nedokončili. Takže súperom by bol len Gaviria, ktorý sa dostáva len do formy po dlhej pauze. Šprintéri ako Degenkolb, Colbrelli, Bauhaus, Mezgec, Walscheid alebo Swift budú hrýzť isto slabšie. :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Uto 30. Júl 2019 12:18:12

zakliata.panna píše:@ Martyn26, Simko, Elviska,
mne by osobne neprekážalo, ak by Peter opäť šiel celú Vueltu. Tento rok už netreba riešiť nejaké body do rebríčkov, aj tak už nebude prvý, asi ani do prvej päťky nemá šancu dostať sa - a celkovo mu to je asi aj jedno. :D Vuelta by bola výbornou prípravou na MS - najmä vysokohorské etapy v poslednom týždni, taktiež už nie je zranený ako vlani a teoreticky by sa mohol snažiť získať aj chýbajúci dres z bodovačky. Z top šprintérov sú zatiaľ napísaní Viviani, Ewan, Gaviria, ale prví dvaja menovaní isto nepôjdu celú a možno ani vôbec, pretože by to bola už ich tretia GT v roku, aj keď Giro nedokončili. Takže súperom by bol len Gaviria, ktorý sa dostáva len do formy po dlhej pauze. Šprintéri ako Degenkolb, Colbrelli, Bauhaus, Mezgec, Walscheid alebo Swift budú hrýzť isto slabšie. :D

tak co ja viem ci absolvovanie celej Vuelty je ta spravna priprava:) to by podla mna ukazal az výsledok na MS ze ci to bolo spravne:) ale v roku 2016 a 2017 absolvoval kanadske klasiky a na MS bol vo velmi dobrej forme. podla mna to nemusi byt zly model. navyse Quebec a Montreal su mestske okruhy a teda su podobne tomu v Harrogate. podla môjho nazoru, ked uz absolvovat Vueltu, tak urcite nie celu.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 30. Júl 2019 13:58:40

Ja by som veľmi chcel vidieť Peťa pretekať v plnom nasadení na Binck Banck Tour s cieľom ovládnuť celkové poradie. Ešte predtým, než mi niekto napíše, že to nie sú dôležité preteky a prečo by sa mal Sagan takto naháňať... Tak podľa mňa sú to podstatné a veľmi krásne preteky, o ktoré by sa mal pokúsiť každý pravý klasikár... Chýba mi Sagan, ktorý ide do každej jednej etapy a do každých jedných pretekov naplno...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Uto 30. Júl 2019 14:17:43

@Za slušný svet
ja by som ho tiez opat chcel vidiet na Binck Bank ale na druhej strane nemam ocakavania ze uvidíme atakujúceho Petra. lebo podla mna on je taky iba ked sa moze opriet o svoju top formu. ked vie, ze aj po niekolkych atakoch nestrati sancu bojovat o vitazstvo lebo stale bude mat nieco v nadrzi. a to si myslim ze momentalne natom tak nie je. ale verim ze pri ladeni formy smerom k MS sa dostanu na vyssiu uroven ako tomu bolo v juli. aj ked ta forma na TdF bol vysoky standard samozrejme.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod zakliata.panna » Uto 30. Júl 2019 15:07:42

@Za slušný svet a Simko,
myslím si, že každý slovenský fanúšik by Petra rád videl bojovať na BBT, pretože je to ideálny etapák preňho - šprintérske etapy s bonusovými sekundami, krátka časovka a hlavná klasikárska etapa s Kapelmuurom a Bosbergom. Ale keďže Bennett od konca júna nejazdil, tak pravdepodobne pôjde na BBT on - aj na PCS je napísaný, oni čerpajú z rôznych cyklowebov a športových stránok, tak asi majú info o jeho účasti. Ackermann ide na Okolo Poľska. Ak by Peter šiel napriek tomu na BBT, asi by rozbiehal šprinty Samovi - musel by zbierať sekundy a útočiť v 4. etape a v záverečnej 7. etape. To by mu nemuselo stačiť, pretože rozdiely v GC sú často v sekundách. Preto je pravdepodobnejšia účasť na Vuelte, aj keď asi len prvý týždeň, resp. skončí pred hlavnými horskými etapami.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 63 hostia