Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Slováci v tímoch World Tour

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Ned 04. Aug 2019 22:09:18

Focus-Shimano píše:Na binck bank tour pôjde Bennet , takze neviem , čo by tam Sagan robil .

presne to co som napisal. zacal naberat kilometre po oddychu a dovolenke. Bennett nech si kludne spurtuje, Peto ak by sa dobre citil mohol by si vybrat nejaku etapu a povedzme skusit zautocit par km pred cielom, ak by nevyslo tak by Bennett spurtoval... tych variantov je kopu ako si spestrit naberanie kilometrov na etapaku.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Ned 04. Aug 2019 22:12:36

martyn26 píše:Binck Bank a Vueltu má sľúbenú Bennett. Pochybujem, že by išli s Bennettom aj Saganom na Vueltu. V rokoch 2016 a 2017 mal výbornú formu na MS a išiel kanadské klasiky, takže si nemyslím, že Vuelta mu nejako extra pomôže. Tiež neviem o veľa favoritoch na MS, čo majú v pláne ísť Vueltu.

no ale nie som si isty ci Peto vynecha aj Binck Bank aj Vueltu kvôli Bennettovi. aspon jedno z toho by mal ist. lebo inak by to znamenalo pred MS velmi malo pretekových dni. ja si myslim ze aj ked ide Bennett tak sa to da rozdelit. minimalne by mali 2 karty s ktorými mozu hrat.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod martyn26 » Ned 04. Aug 2019 22:21:59

simko píše:
martyn26 píše:Binck Bank a Vueltu má sľúbenú Bennett. Pochybujem, že by išli s Bennettom aj Saganom na Vueltu. V rokoch 2016 a 2017 mal výbornú formu na MS a išiel kanadské klasiky, takže si nemyslím, že Vuelta mu nejako extra pomôže. Tiež neviem o veľa favoritoch na MS, čo majú v pláne ísť Vueltu.

no ale nie som si isty ci Peto vynecha aj Binck Bank aj Vueltu kvôli Bennettovi. aspon jedno z toho by mal ist. lebo inak by to znamenalo pred MS velmi malo pretekových dni. ja si myslim ze aj ked ide Bennett tak sa to da rozdelit. minimalne by mali 2 karty s ktorými mozu hrat.

Binck Bank by nevynechal, len Vueltu. Každopádne aj ja si viem predstaviť, že by tam boli obidvaja, len sa mi trochu viac pozdáva Kanada.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Ned 04. Aug 2019 22:32:24

BB Tour je už o týždeň, to je podľa mňa príliš skoro, niekde som zachytil, že Peter by mal ísť ešte na nejaké sústredenie. Takže môj plán
- teraz si dobre oddýchnuť a zregenerovať
- potom 10 dní sústredenie niekde vo vyšších polohách
Preteky
- rozbehnúť sa v Hamburgu 25.8
- keď už bude v Nemecku tak si prebehnúť Deutschland Tour 29-01 alebo ísť na neobľúbené Bretagne Classic 31.8
- 7.9 Brussels Cycling Classic
- 13.9 Quebec
- 15.9 Montreal
- a nakoniec finálna časť prípravy na Okolo Slovenska 18-21.9
Schvaľujete? ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Cyclingman » Ned 04. Aug 2019 22:46:20

Veľmi to nevidím na taký program predsa len 10 dní je málo na sústredenie ale niečo podobné by mohlo byť aj keď to okolo slovenska by bola riadna bomba ale nevidím to reálne :D skôr si myslím že pojde Hamburg potom hneď smer USA na sústredenie potom Canada, tie klasiky v Belgicku a MS. Ale to je len 5 pretekových dní tak dúfam, že si strihne ešte aj Binck Bank Tour na rozjazdenie. :D
Cyclingman
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Str 16. Aug 2017 12:36:33

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Pon 05. Aug 2019 12:17:47

ifčopifčo píše:BB Tour je už o týždeň, to je podľa mňa príliš skoro, niekde som zachytil, že Peter by mal ísť ešte na nejaké sústredenie. Takže môj plán
- teraz si dobre oddýchnuť a zregenerovať
- potom 10 dní sústredenie niekde vo vyšších polohách
Preteky
- rozbehnúť sa v Hamburgu 25.8
- keď už bude v Nemecku tak si prebehnúť Deutschland Tour 29-01 alebo ísť na neobľúbené Bretagne Classic 31.8
- 7.9 Brussels Cycling Classic
- 13.9 Quebec
- 15.9 Montreal
- a nakoniec finálna časť prípravy na Okolo Slovenska 18-21.9
Schvaľujete? ;)

no si mu to prekopal:) skoda ze Peto tak neoblubuje Bretagne Classic lebo podla mna profilovo je prenho super. navyse je to jedna z tych hodnotnejsich "jesennych" klasik. ja si skusim tipnut ze tie belgicke klasiky boli pridane preto lebo Peto bude mat velmi malo pretekových dni pred MS. a teda podla mna ziadne Binck Bank a ziadna Vuelta. cize nejake 2 tyzdnove vysokohorske sustredenie a potom 4 klasiky (2 kanadske + 2 belgicke) na rozjazdenie. nenapada ma ziadny iny dovod preco by mu pridali tie dve belgicke klasiky. ved ich nikdy v septembri nepotreboval...
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Keram » Pon 05. Aug 2019 12:46:31

ifčopifčo píše:BB Tour je už o týždeň, to je podľa mňa príliš skoro, niekde som zachytil, že Peter by mal ísť ešte na nejaké sústredenie. Takže môj plán
- teraz si dobre oddýchnuť a zregenerovať
- potom 10 dní sústredenie niekde vo vyšších polohách
Preteky
- rozbehnúť sa v Hamburgu 25.8
- keď už bude v Nemecku tak si prebehnúť Deutschland Tour 29-01 alebo ísť na neobľúbené Bretagne Classic 31.8
- 7.9 Brussels Cycling Classic
- 13.9 Quebec
- 15.9 Montreal
- a nakoniec finálna časť prípravy na Okolo Slovenska 18-21.9
Schvaľujete? ;)


No nebolo by to zle popravde. Aj tych pretekarskych dni je tak akurat. Trosku sa len obavam, ze Peter asi velmi netuzi ist na Okolo Slovenska z dovodu ze by tu bol okolo neho prilis velky rozruch. Aj ked okolo neho je rozruch stale :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Uto 06. Aug 2019 16:05:45

v kalendari Slovakov 2019 je tu na stranke pri klasikach Quebec a Montreal uz uvedeny Peto Sagan. priznam sa neviem ci to tam bolo uvedene aj pred niekolkymi dnami. su teda tieto dve kanadske klasiky uz naisto sucastou Petovho programu?
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Str 07. Aug 2019 8:59:50

tak vyzera to tak ze som predpokladal spravne. ziadne Binck Bank, ziadna Vuelta. v auguste bude len Hamburg. potom kanadske klasiky a dve belgicke, ktore su podla mna z nudze cnost kvôli malo pretekovym dnom. vychadzam z rozhovoru Valacha pre Pravdu.

inak tento minimalisticky program mi tak nejak hovori ze su si vedomi ze v minulej sezone tie dve GT mozno neboli az tak na prospech a mozno aj ten zaciatok v roku 2019 TDU + Argentina ze mozno toho bolo nasekaného celkom dost. v tomto roku sa Peto dostane na 70 dni co je prenho podla mna idealne. velmi som zvedavy na Kanadu. ak si Peto poriadne oddychne tak ja osobne verim tomu ze uvidíme slusny posun vpred oproti TdF.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod zakliata.panna » Str 07. Aug 2019 13:13:49

Taký chudobný august sme u Petra už dlho nevideli. :) Navyše asi aj klasiku v Hamburgu pôjde ako leadout pre Ackermanna a nikdy ju neobľuboval (spolu s Bretagne Classic). Klasiky v Kanade to už je istota na dobrý výsledok, azda opäť aspoň jedna víťazná. A čo sa týka belgických klasík, ako spomínal Simko, je to len z núdze cnosť. HC-čkovú klasiku na výsledok išiel naposledy v 2017 - víťazná Kuurne-Brusel-Kuurne (aj keď táto klasika je kvalitou jazdcov rovnaká ako ktorákoľvek WT); jednotkovú naposledy v roku 2014. Sagan vo forme (+ jeho tím) musí na Primus Classic a Gooikse Pijl trhať pelotón a súperov. :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod lukas » Str 07. Aug 2019 17:30:16

V Bore sa trochu zaťali a nechcú poskytovať programy cyklistov. Vlani aj predvlani s tým problém nebol. U Petra Sagana je to teda čisto na Janovi Valachovi, ktorý ale s nami ani denníkom Šport nekomunikuje, takže to už bude asi len tak ako teraz, že s ním urobí rozhovor niekto z konkurenčného média. Takže ďakujeme Pravde. :)

Súhlasím s Vami, že bude mať málo súťažných dní pred MS, hoci je jasné, že si zaslúži aj takýto program. To sa mu nedá zazlievať. Ale na tých belgických klasikách, ktoré sú ozaj z núdze cnosť, vidíte, že ako to je v skutočnosti s Okolo Slovenska a kde je záujem prísť na ne, lebo tento rok sa to v pohode dalo uskutočniť (bohvie, čo bude v budúcnosti). Majú štyri ľahké dni a tímy bez akýchkoľvek väzieb na Slovensko, ktoré tu ani nikdy neboli, posielajú Démara s Kristoffom. Spolu s Vivianim tu budú traja favoriti na zlato z MS. Samozrejme, nie jediní. Bora sem posiela Buchmanna a nemá s tým problém. Ani s Petrom by nemala. O Bore to celé vôbec nie je. Dokonca ani o vzťahoch.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Focus-Shimano » Str 07. Aug 2019 18:07:38

Aby som bol úprimný , tak mne Peter Sagan na okolo Slovenska chýbať nebude . Existuju aj iný skvelý jazdci , a takí ku nám aj prídu . Démare , Kristoff a Elia sú pre mňa svetová špička .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Keram » Str 07. Aug 2019 18:39:01

Niekde som to tu uz pisal nedavno. Peter nechce prist podla mna kvoli velkej medialnej a fanusikovskej pozornosti. Na MSR to este vydrzi ale etapak vyzaduje viac dni.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Za Slušný Svet » Str 07. Aug 2019 19:04:54

Ani mne nebude Peter na pretekoch chýbať. Ale ten prístup je veľmi čudný. Nepáči sa mi to...
Prídu sem vynikajúci cyklisti, ktorí opäť zvýšia kredit Okolo Slovenska.
Viviani - Kristoff - Démare... Takáto šprintérska konkurencia nejde ani na Vueltu.
Buchmann - Pinot - Jungels... Všetko skvelí borci. Veľmi sa teším na náš etapák a na týchto špičkových cyklistov. Určite prídem podporiť aj divácky... Tak ako posledné ročníky ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Str 07. Aug 2019 20:02:35

Za Slušný Svet píše:Ani mne nebude Peter na pretekoch chýbať. Ale ten prístup je veľmi čudný. Nepáči sa mi to...
Prídu sem vynikajúci cyklisti, ktorí opäť zvýšia kredit Okolo Slovenska.
Viviani - Kristoff - Démare... Takáto šprintérska konkurencia nejde ani na Vueltu.
Buchmann - Pinot - Jungels... Všetko skvelí borci. Veľmi sa teším na náš etapák a na týchto špičkových cyklistov. Určite prídem podporiť aj divácky... Tak ako posledné ročníky ;)

Na majstrovstvách Slovenska a Česka štartuje každý rok, aj tento rok v Trnave, aj to je čudne? Ja skôr tipujem, že budúci rok sa zúčastní.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Focus-Shimano » Str 07. Aug 2019 20:59:16

Súhlasím s Keramom , ale nevadí , keď nechce ísť , tak nech na okolo Slovenska nechodí . Prídu další pretekári .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Str 07. Aug 2019 21:20:55

ano mozno tento rok sa zda idealny pre ucast na Okolo Slovenska ale ten cas medzi Montrealom a zaciatkom OS je dost kratky. a ja som rad ze prave tento rok ma opat v kalendari kanadske klasiky. tie mestske okruhy su dost narocne a su podla mna velmi podobne ako okruh v Harrogate. cize ak sa bude Peto javit vo vybornej forme uz v Kanade tak vieme ze je to slubne aj smerom k Yorkshire.

Vzhladom na profil buducorocnych MS si myslim ze Peta uvidíme na Vuelte a aj na Okolo Slovenska prave v sezone 2020.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Str 07. Aug 2019 21:26:27

Nechcela som reagovať, ale zareagujem. Prečo mám taký pocit, že podaktorí ste urazený, uplakaný, že Sagan nepríde na Okolo Slovenska.
lukas, focus aj za slušný svet.
Komenty Za slušný svet: Ani mne nebude Peter na pretekoch chýbať. Ale ten prístup je veľmi čudný. Nepáči sa mi to. Takisto aj Focus: Aby som bol úprimný , tak mne Peter Sagan na okolo Slovenska chýbať nebude . Prepáčte, ale vyznie to jak keby ste boli urazený.
To že štartuje na Majstráku Slovenska každý rok, je asi nič. Pred TDF ešte spomínali inak program, ale asi sa zmenil. Viem že Lukáš a ešte podaktorí majú s Petrom nezhody aj s Valachom. Však sa tu o tom písalo. Ale nechajme to tak. Ale Sagan dáva rozhovory denníku šport a prednedávnom som čítala článok, rozhovor aj s Valachom.
Čo bude v buducnosti nevieme, ale aj dneska povedal Sagan, že raz určite chce štartovať na Okolo Slovenska. Tak neviem prečo to vyplakávanie. Možno mohol štartovat aj teraz, že nemá až toľko pretekov, ale môže sa zúčastniť inokedy.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Focus-Shimano » Str 07. Aug 2019 21:39:21

Z mojej stany to určite nie je vyplakavanie . Ja píšem . že ak Peter nemá záujem prísť na okolo Slovenska , tak sa pre mna osobne nič nedeje . Príde Kristoff, Démare , Viviani , Pinot a další , aj bez jeho účasti sa budeme mat na čo pozerať .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Str 07. Aug 2019 21:42:01

Focus-Shimano píše:Z mojej stany to určite nie je vyplakavanie . Ja píšem . že ak Peter nemá záujem prísť na okolo Slovenska , tak sa pre mna osobne nič nedeje . Príde Kristoff, Démare , Viviani , Pinot a další , aj bez jeho účasti sa budeme mat na čo pozerať .

Prepáč, ale troška to tak vyznie, ked nie vyplakávanie, tak.....
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 88 hostia