Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Vuelta a Espaňa

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Sob 08. Sep 2018 17:33:40

Quintana nebude nikdy vyhravat ak sa nenauci pretekat
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Vuelta 2018

Poslaťod sportovec » Ned 09. Sep 2018 20:14:52

Tak zatiaľ parádny Valverde. Po časovke pôjde do červeného dresu a sám som zvedavý koľko v ňom vydrží.

Forma mu stúpa smerom k MS, ktoré by do konca kariéry asi už konečne rád vyhral.
Po tých všetkých skvelých umiesteniach:
https://www.procyclingstats.com/rider.p ... ter=Filter
Kurz ;)
https://www.nicerodds.co.uk/road-world-championships
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Ned 09. Sep 2018 20:39:48

Suhlasim...alejandro ma formu ako hrom a aj pre mna je momentalne pre MS najvacsi favorit...kolumbijcania si to asi poseru sami lebo nemam z nich najlepsi pocit ze dokazu ist ako team pre jedneho z nich...zvedavy som este na anglanov...ak pojdu na simona tak este budem vahat koho mam favorizovat ale momentalne vyzera byt valverde ten najlepsi
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta 2018

Poslaťod sportovec » Str 12. Sep 2018 10:09:53

sportovec píše:Tak zatiaľ parádny Valverde. Po časovke pôjde do červeného dresu a sám som zvedavý koľko v ňom vydrží.


Tak nevyšlo mu to :cry:
Yates pekne aj Kruijswijk. Uvidíme ako si obaja poradia s 3. týždňom.
Ale je to dosť otvorené. Prvých 6 v GC je do 2 minút.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Str 12. Sep 2018 19:22:59

Mna uz tieto superstrme steny prestavaju bavit. Dnes opat kopec kde sa na tych jazdcov zle pozera ako sa trapia. Zajtra rovinata etapa tak som zvedavy co na to Sagan a ci uz nasiel nejaku formu. ;)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Štv 13. Sep 2018 17:23:57

Tak po dnesnom dojazde neviem ci sa mam smiat alebo plakat. Este 10 km pred cielom mal peloton vsetko pod kontrolou. Ale potesil ma ten Saganov nekonecny sprint :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod simko » Štv 13. Sep 2018 18:15:12

no neviem preco taketo zavahanie si peloton musel nechat prave na dnesnu etapu. zjavne ten finis Petovi sedel viac ako Vivianimu. a asi po horskych etapach je aj natom lepsie. vyzera ze forma by mohla stupat:) treba nabrat kilometre ale zaroven zostat co najcerstvejsi. myslim ze takuto pripravu zvolili s Patxim.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Štv 13. Sep 2018 20:28:02

Keram píše:Mna uz tieto superstrme steny prestavaju bavit. Dnes opat kopec kde sa na tych jazdcov zle pozera ako sa trapia. Zajtra rovinata etapa tak som zvedavy co na to Sagan a ci uz nasiel nejaku formu. ;)


Peter si to "užíval" :lol:
https://www.facebook.com/PeterSagan/vid ... 079897233/
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod radovan » Štv 13. Sep 2018 22:38:59

Pozrel som video z dojadzu 18.etapy. Elia to predsa Petrovi nechal, posledných 20 metrov prestal ťahať. Sú to kamoši a keďže neišlo o víťazstvo, Elia sa nemal dôvod pre takú malichernosť ako 3 miesto s Petrom lakťovať na čiare :-)
radovan
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv 13. Sep 2018 22:29:38

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Phobos » Str 19. Sep 2018 15:40:11

Yates si to víťazstvo ozaj zaslúži, jazdí ako šampión, keď útočí tak so všetkým čo má, neobzerá sa, nečaká na pomoc. Masa zvyknú označovať ako nového Contadora, ale zatiaľ to celkom neobstojí, na Yatesa to pasuje viac, hlavne to útočné nastavenie. To čo predvádzal na Gire, to sa len tak nevidí, v dobe keď si každý ochraňuje miesto v top 3 (5,10,15,20...) to bola neskutočná podívaná. Na Vuelte už do toho nešiel tak po hlave (ale stále atraktívne) a v kombinácii s menšou náročnosťou a preňho vyhovujúcejším profilom mu to prinieslo 1. GT. Za mňa cyklista sezóny, tlieskam.
S Masom sa na tých vyšších priečkach tak nejak rátalo, ale nikto to veľmi nehovoril nahlas, po páde vo Valónsku to nevyzeralo ružovo, otázna bola aj konzistencia výkonov počas 3 týždňov. Prirátajme k tomu chorobu v prvom týždni a chybu na Rabasse - veď on to snáď mohol aj vyhrať! Ale 2. miesto je bomba, som zvedavý či potvrdí skvelú časovku aj v ďalších sezónach, ak áno, môže vyhrať GT. Akurát mi u neho chýbal nejaký atak, nevyzeral že jazdí na limite. To isté López, agresivita mu nechýba, ale je to taký špekulant, sám by šiel ale akonáhle je v skupinke nebude spolupracovať. Ja som z neho trochu sklamaný, tiež sa mi zdalo že mal rezervy a kľudne mohol predviesť niečo viac, ale ok, z gauča sa ľahko vraví.
Kruijswijk super výkon, tento rok to podľa výsledkov mohlo vyzerať že kombo Giro+Tour je jednoduchšie ako Tour+Vuelta, ale na Vueltu nešiel z Tour žiadny top hráč (je Quintana ešte top hráč?). Kruijswijk robil čo mohol, snažil sa, útočil. Po slabšej minulej sezóne potvrdil že má na GT pódium a doprial by som mu aj etapové víťazstvo, veď má za celú kariéru koľko? 1 výhru? Foliforov a Nibali ho budú ešte dlho mátať. V Movistare musia byť spokojní, veď vyhrali svoju milovanú tímovú súťaž. Ťažko uveriť, že cyklista ktorý v '13 a '15 dostával pod tlak najsilnejšieho Frooma a Sky mašinu, teraz predvádza v najlepších rokoch toto, veľká škoda. Asi má na neho zlý vplyv Valverde a možno by trochu ožil keby zmenil tím.
Buchmann podľa očakávaní, lepšie by mu podľa mňa sedelo Giro a Konradovi Vuelta, Formolo pekne domestikoval, podľa mňa má potenciál byť ešte lepší ale musí to ukázať, inak skončí ako Buchmannov pomocník. Majku som hádam videl pár krát aj pomáhať, inak klasika úniky. Pinot nekonzistentný ako stále, časovka po voľnom dni sa stáva jeho nočnou morou. Kelderman nerozjazdený, ale inak pekný výkon, Izagirre ok ale GT materiál to nie je, Urána som zaregistroval prvý krát až v konečných výsledkoch.
Trasa bola ok, chýbalo murito v prvom týždni a pridal by som ešte min. jednu serióznu horskú etapu. Trendom je zjednodušovanie, skracovanie etáp, znižovanie počtu MTF, menej časoviek atď., Giro tomu celkom odoláva ale fakt je, že 30km časovka sa už nazýva dlhou. Nevideli sme významnejšie zapojenie tímov, žiadne taktické manévre ani stratégie. Fajn je, že bolo málo pádov (bol vôbec nejaký hromadný pád?), technických problémov, odstúpení, žiadne problémy s limitmi.
2019? Giro asi pôjde Thomas, možno s Bernalom, Kruijswijk, Yates, Tour Dumoulin, Froome, Roglič. Dumoulin si vezme A-team s Keldermanom, Oomenom, Matthewsom, takže očakávam pekný súboj. Budem zvedavý, či spraví veľký výsledok aj Adam Yates, ak si správne spomínam tak bol považovaný za väčší talent. Vráti sa Chaves na predošlú úroveň? Aru? Quintana? Celkovo sa mi pozdáva, že sa čoraz viac presadzujú Holanďania, Briti, Nemci, Rakúšania alebo Belgičania, tímy ako Sky, Sunweb, Bora, Lotto-NL pôsobia súdržne, kompaktne a vedia čo robia. Akurát som prekvapený absenciou posíl v Sunwebe, na druhej strane Lotto spravilo pekné transfery. Počas Tour som sa smial z tímov ktoré sa snažili konkurovať Sky a zároveň mali problém zaviazať sa lídrovi, ale ono je to zrejme aj dosť o tej psychologickej rovine a viere v schopnosti lídra, a tento líder by mal byť jeden. Taký Fraile nemal problém makať na Lópeza, ale pre Fuglsanga nepohol prstom. To by nemal byť u Dumoulina, Yatesa alebo aj Rogliča problém, takže očakávam že tieto tímy vytvoria proti Sky silnejšiu opozíciu ako AG2R alebo Movistar.
Stará garda ešte neodišla, zo zázračnej 89/90 generácie vyhral iba Quintana a Dumoulin a už sa začínajú presadzovať mladší, takže myslím že sa máme na čo tešiť.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod pmts » Sob 17. Aug 2019 12:24:01

Taak a teraz... videli ste už profily Vuelty od 5tej do 16tej etapy :D ? To bude veľká fajnotka, akurát trocha zabitý posledný týždeň a rovnako zabitý potenciál na najťažšiu GT akú som kedy videl. Osobne by som to zoradil tak že tretí týždeň spravil prvý, prvý by bol druhý a ten druhý tretí, to by bola parádička.
Pomaly sa už aj oznamujú zostavy tímov a Jumbo mám pocit že zobralo Vueltu vážnejšie než ako sa Vuelta zvykne brať 8-)
pmts
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod 3pa3ck3 » Sob 17. Aug 2019 15:09:36

Kedy naposledy bola GT bez ITT?
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod pmts » Sob 17. Aug 2019 20:13:30

Ty čo mi tu vyprávaš, krásna výživná časovečka tam je...
pmts
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod 3pa3ck3 » Ned 18. Aug 2019 16:19:01

pmts píše:Ty čo mi tu vyprávaš, krásna výživná časovečka tam je...

Beriem späť, na Steephill zabudli označiť danú etapu ako ITT
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Phobos » Uto 20. Aug 2019 10:29:16

Tímy vyzerajú na papieri buď veľmi silne alebo slabo, niečo medzi tým vypĺňa len málo zostáv. Astana, Movistar a Jumbo (ale aj EF a Bora) prichádzajú naozaj s poriadnou palebnou silou, uvidíme aké to bude v reále. Mnoho cyklistov je unavených po Tour, prípadne nemusia mať ideálnu formu, keďže Vueltu nemá nikdy nikto ako hlavný cieľ sezóny (snáď až na Valverdeho). Astana mala silné tímy aj na Gire a Tour a výsledok nebol veľmi presvedčivý. Ale víťaz mimo týchto celkov by bol prekvapením. Roglič tu už môže byť považovaný (na rozdiel od Gira) za veľkého favorita, López a Carapaz by mali byť jeho vyzývateľmi, s tým, že klasicky vyskočia nejaké menej očakávané mená. Bude to tak trochu aj "Vuelta návratov" pre Arua, Majku, Chavesa a Keldermana, ktorí tu dokázali skončiť na pódiu (resp. len tesne za) a potýkali sa v poslednom období s rozličnými problémami.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Phobos » Pia 23. Aug 2019 17:31:17

Pekný článok o kombinovanej klasifikácii na stránke. Už dlhšie sa povrávalo, že La Combinada nemá úplne pevnú pozíciu a zmena sponzorských podmienok najvernejšieho partnera Fertiberia sa zrejme využila aj na obmenu a "modernizáciu" bieleho dresu. Na Vuelte išlo vždy o celkové víťazstvo a etapy a na tričká vedľajších súťaží sa obvykle nenazeralo ako na niečo, o čo sa treba alebo má zmysel snažiť. To platí aj pre súťaž o najlepšieho mladého jazdca a preto to celé vnímam skôr ako snahu Vueltu internacionalizovať, unifikovať, zbaviť ju jej identity, vrtochov, divnosti a svojráznosti a priblížiť ju Tour. Hlavným sponzorom je francúzsky Carrefour, ASO drží od roku 2014 väčšinový podiel, odvtedy sme videli štart vo Francúzsku, na budúci rok je naplánované Holandsko. Čo bude ďalej, červené puntíky? Alebo azda dojazd na Elyzejských poliach?
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod 3pa3ck3 » Pia 23. Aug 2019 22:27:53

Phobos píše:...a preto to celé vnímam skôr ako snahu Vueltu internacionalizovať, unifikovať, zbaviť ju jej identity, vrtochov, divnosti a svojráznosti a priblížiť ju Tour.

No nie som si istý, pri náčrtoch trasy budúcoročnej Tour, ktoré sa objavujú, mám skôr pocit, že Tour sa približuje Vuelte :D
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Phobos » Sob 24. Aug 2019 11:21:20

Áno, bude to dosť nekonvenčný začiatok, Tour sa snaží inovovať a prinášať nové veci, niekedy aj dosť nasilu (F1 štart napr.). Môže si to ale dovoliť, stojí nohami pevne na zemi a má takú oporu v tradíciách a histórii o akej Vuelta ani nesníva. Tá má trochu mindráky, nepíšu sa o nej knihy, nemá také slávne kopce, nespájajú sa s ňou mýty a legendy, aspoň nie do takej miery ako s Girom a hlavne s Tour. Tour nepotrebuje jazdcov, oni potrebujú Tour a to pre Vueltu neplatí ani náhodou. Zatiaľ čo španielska GT striedala dresy oranžové, zlaté, žlté a ktovie aké ešte (o desať rokov to môže znova nejaká iná farba), ružové a žlté tričko sú symbolom silnejším a starším než ona samotná. Áno, viacero zmien spravilo z Vuelty plnohodnotnú Grand Tour a nie je viac lokálnou súťažou pre Španielov ale tá identita tam predsa nie je taká silná. Keď sa pred dvoma rokmi zaviedla súťaž o najlepšieho mladého jazdca, vravel som si, že biely dres to má vo vtedajšej podobe spočítané. Zdá sa mi to trochu zbytočné a hlavne mám pocit, že tento seriál bude mať pokračovanie. Možno sa mýlim...

Z iného súdka, Carapaz sa vraj zranil na nejakom exhibičnom kritériu? Pár dní pred začiatkom Vuelty? Účasť bola ťahom hodným génia, snáď mu tie prachy stáli za to...
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 24. Aug 2019 17:49:50

Tak nám to začína... Musím sa priznať, som bezradný, vôbec netuším, kto môže Vueltu vyhrať. Tí favoriti mi prídu takí... Nepripravení. To je to správne slovo. López v Poľsku nula bodov. Roglič vôbec nejazdil. Valverde chce ísť na Quintanu. Quintana chce ísť na Valverdeho. Chávez a Aru sú už zdraví? A ako do celkového poradia prehovoria mladí: Pogačar, Higuita, Thomas, Knox, Rodríguez?
Takže, týmto príspevkom som chcel povedať len toľko... Čaká nás totálne nevyspytateľná Grand Tour ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod simko » Sob 24. Aug 2019 18:51:17

Za Slušný Svet píše:Tak nám to začína... Musím sa priznať, som bezradný, vôbec netuším, kto môže Vueltu vyhrať. Tí favoriti mi prídu takí... Nepripravení. To je to správne slovo. López v Poľsku nula bodov. Roglič vôbec nejazdil. Valverde chce ísť na Quintanu. Quintana chce ísť na Valverdeho. Chávez a Aru sú už zdraví? A ako do celkového poradia prehovoria mladí: Pogačar, Higuita, Thomas, Knox, Rodríguez?
Takže, týmto príspevkom som chcel povedať len toľko... Čaká nás totálne nevyspytateľná Grand Tour ;)

v podstate presne o tom je Vuelta. je to GT ktoru kazdy riesi az ked nieco primarne nevyjde. nikto si neda ciel na zaciatku roka Vueltu ako hlavny ciel. mozno akurat Valverde:) akoze je to pekna a nevyzpytatelna GT ale v top 10 byvaju castokrat jazdci ktori mozu o top 10 na Gire ale hlavne o top 10 na TdF iba snivat.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 27 hostia