Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 05. Aug 2019 22:01:35

Odkiaľ máš tieto správy ? Ja som čítal o tom že narazil hlavou do betónového “mantinelu”
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pon 05. Aug 2019 22:07:40

Focus-Shimano píše:Odkiaľ máš tieto správy ? Ja som čítal o tom že narazil hlavou do betónového “mantinelu”

nieco sa pise aj tu http://www.cyclingnews.com/news/cycling ... hts-death/
je to podla mna velmi pravdepodobne. nikto iny v tom pade nebol zapleteny a udial sa na uplnej rovine. takze Bjorg musel byt niecim indisponovany a zrejme teda zlyhanim srdca. je to velmi podobne Goolaertsovi.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Pon 05. Aug 2019 22:23:28

Tym ze som po ocku sledoval tento belgicky talent tak ma to zasiahlo vnutorne nejako viacej ako podobne umrtia belgickych cyklistov na GW a PR. Tesil som sa co nam bude v buducnosti predvadzat :cry: Odpocivaj v pokoji Bjorg. :( :( :(
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 06. Aug 2019 7:17:54

Ja tomu stále nemôžem uveriť... To je strašné.
Počas tejto sezóny som mu venoval veľkú pozornosť. Zaslúžil si ju svojimi výkonmi, svojím prístupom. Bjorg bol mimoriadne talentovaný s obrovským potenciálom (od ardenskych klasík až po týždňové a trojtýždňové etapáky) a sľubne rozbehnutou kariérou. Veľká strata.
Odpočívaj v pokoji, Bjorg.
Prílohy
lambrecht3.jpg
lambrecht3.jpg (50.66 KiB) Zobrazené 9690 krát
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Milanj55 » Uto 06. Aug 2019 13:49:26

Zdravím Vás priatelia. Tak táto tragédia ma zasiahla natoľko , že sa musím vyjadriť aj já. Nebudem tvrdiť, že som ho nejak obzvlášť sledoval v jeho začínajúcej kariére, ale strata každého mladého života takýmto spôsobom vyvoláva v ľuďoch šok.Nech to už bolo zapríčinené srdcovými problémami alebo nie,ale aj tak to skončilo nárazom na betónové obrubníky a mladý človek prišiel o život.Chcel by som vyjadriť úprimnú sústrasť celej jeho rodine, jeho priateľom a všetkým jeho fanúšikom. O život prišiel mladý človek , ktorý bude chýbať nielen nám , ale celej športovej verejnosti.
Česť Tvojej pamiatke Bjorg,"Odpočívaj v pokoji".
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 06. Aug 2019 18:17:24

@Milanj55
ja budem rad ked sa nam tu budes vyjadrovat castejsie tak ako v minulosti...viem ze si tu bol predtym skritizovany za tvoj styl pisania ale jednoznacne tu patris do tejto nasej minikomunity...ja si rad precitam kazdy prispevok a ci sa mi paci alebo nie ci s nim suhlasim alebo nie to je jedno lebo dobre forum je o pestrosti preto mam toto forum tak rad...a tymto vyzyvam aj ostatnych starych clenov ntorych vidim ze su casto online ale uz nepisu aby znovu prispievali svojoy troskou...dakujem
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod berloq » Str 07. Aug 2019 10:42:29

Pridávam sa s úctou. Tak nejak som stále chcel napísať moje dojmy k TdF, ktorú som nejaký čas spracovával. Ale čo to je ďalší ročník Tour, keď sa potom človek dozvie o úmrtí cyklistu... RIP. Toto by sa stávať nemalo :( .
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Milanj55 » Str 07. Aug 2019 12:44:52

majo píše:@Milanj55
ja budem rad ked sa nam tu budes vyjadrovat castejsie tak ako v minulosti...viem ze si tu bol predtym skritizovany za tvoj styl pisania ale jednoznacne tu patris do tejto nasej minikomunity...ja si rad precitam kazdy prispevok a ci sa mi paci alebo nie ci s nim suhlasim alebo nie to je jedno lebo dobre forum je o pestrosti preto mam toto forum tak rad...a tymto vyzyvam aj ostatnych starych clenov ntorych vidim ze su casto online ale uz nepisu aby znovu prispievali svojoy troskou...dakujem

Zdravím Ťa "majo". Veľmi si vážim Tvojho názoru a ďakujem Ti za úprimnosť. Samozrejme aj já si vážim názory Vás všetkých a veľmi rád ich čítam a vždy sa dozviem niečo nové o tomto nádhernom športe. Já osobne sa nepovažujem za odborníka v tejto oblasti a preto sa už toľko neangažujem prezentovaním svojich myšlienok a postrehov. Sem tam sa zúčastním tipovacej súťaže , ktorá mi už tiež moc nejde, ale aj tak mi prináša radosť a pohodu v mojom živote. Ale už začínam byť opäť nudný , tak budem končiť so slovami priania všetkým, ktorý sem prispievate "Ste všetci skvelý a rád čítam Vaše príspevky".
Pekný deň Vám prajem , priatelia cyklistiky.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod hujhe » Ned 11. Aug 2019 11:54:44

Z QS odchadza Richeze, Viviani a Mas. Tak som zvedaby koho privedu
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Za Slušný Svet » Pon 19. Aug 2019 14:22:26

Tak, a je to na papieri. Tom Dumoulin mieri do Jumbo-Visma. Budúci rok to vidím na dva brutálne nadupané tímy, čo sa celkových klasifikácií týka:
1) JUMBO-VISMA: Dumoulin; Roglič; Kruijswijk; Bennett; De Plus... + množstvo kvalitných ťahačov na hôr.
2) INEOS: Bernal; Carapaz (šepká sa); Froome; Thomas; Sivakov; Hart; Sosa... + množstvo oddaných domestikov.
Teším sa na vzájomné bitky týchto dvoch tímov ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 20. Aug 2019 7:50:26

no tento rok je naozaj zaujimavy na prestupovom trhu ale odchod gilbera z qs to je pre mna zatial topka
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod hujhe » Uto 20. Aug 2019 9:44:54

mna by zaujimalo z ktorej strany uz nebol zaujem o spolupracu. Gilbert im za tie tri roky vyhral 2/5 monumentov. Bol velmi drahy? Alebo sa pobral prec kedze Alaphilippe chce zacat jazdit kocky. Ja som len rad ze je prec, sila QS sa opät oslabila a to je len dobre.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Gilbert

Poslaťod Phobos » Uto 20. Aug 2019 9:54:48

Drahý bol iba keď vyhrával, keďže mal nízky fix a bonusy za monumenty. Asi to bola kombinácia nenominácie (a jej okolností) na Tour a toho, že mu núkali iba ročný kontrakt. V Lotte dostal 3 roky, čo je v 37 niečo úžasné.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Uto 20. Aug 2019 11:00:53

ano Gilbert mal hlavne bonusy za vitazstva. jeho fixny plat urcite nebol vysoky a inak tomu nebude ani v Lotte. myslim si ze hlavne ho chcu pre jeho skusenosti a preto ze este stale sa vie pripravit na top preteky. ale celkovo ta vykonnost uz klesa samozrejme kazdym rokom. P-R su preteky ktore sa daju vyhrat aj v 37-38 rokoch. pri MSR a ostatných si uz niesom taky isty, muselo by velmi vela veci zaklapnut. velmi vela... ale ta vykonnost tam je stale velmi solidna takze 3 roky, preco nie...
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 20. Aug 2019 14:30:52

podla jeho slov bol sklamany ze mu lidl ponukol zmluvu len na jeden rok...cize dlzka kontraktu asi rozhodovala
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod mortirolo08 » Str 21. Aug 2019 8:30:00

Jumbo Visma pekne posiluje, ale bude to stacit na TdF? Osobne pochybujem... Bernal vyhral TdF a to nebol ani na svojej top urovni, dalsie roky pride este silnejsi. Bernal je najlepsie vrchar na svete, so slusnou casovkou a top timom. Fakt nevidim sposob ako ho chcu porazit... Na Gire a Vuelte kde nebesky tim neposle top zostavu budu mat sancu, ale na TdF asi nie.
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 21. Aug 2019 9:02:57

mortirolo08 píše:Jumbo Visma pekne posiluje, ale bude to stacit na TdF? Osobne pochybujem... Bernal vyhral TdF a to nebol ani na svojej top urovni, dalsie roky pride este silnejsi. Bernal je najlepsie vrchar na svete, so slusnou casovkou a top timom. Fakt nevidim sposob ako ho chcu porazit... Na Gire a Vuelte kde nebesky tim neposle top zostavu budu mat sancu, ale na TdF asi nie.

no ale otazka znie ako si podelia GT v Ineose. mozu prist na TdF s trojicou Thomas Froome a Bernal? je uplne zrejme ze pre Ineos je top priorita britsky vitaz. a az plan B je Bernal. Froomovi uz vela casu neostava a uz neraz vyhlasili ze chcu pomoct Chrisovi k tomu piatemu vitazstvu aby sa zaradil medzi legendy Hinault, Merckx, Indurain, Anquetil. takisto Thomas sa vyjadril ze veri tomu ze este ma nato aby TdF vyhral este aspon raz. necudoval by som sa keby Bernala poslali najprv na Giro a na TdF by isiel ako top domestik. poprípade by ho mohli opit rozkom ze by mohol dat myticke double. ale je pravda ze Bernal je najlepsi vrchar a ak by bol vo svojej top forme tak nikto nanho nema. otazne je kolko by mu dal Dumoulin v nejakej cisto rovinatej 50 km casovke. 2 minuty urcite podla mna. Jumbo posilnilo riadne ale uvidi sa az v juni 2020 po Dauphine ze kto ako natom je.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Za Slušný Svet » Str 21. Aug 2019 13:28:25

Mne by prišlo najlogickejšie, keby Bernal budúcu sezónu Tour vynechá a dostane možnosť ísť double Giro - Vuelta s plnou podporou. Froome a Thomas dostanú poslednú príležitosť ísť Tour ako lídri (vek neoklameš a nemá zmysel ich tam po roku 2021 nasilu tlačiť, keď bude Bernal výkonnostne lepší).
Len mi povedzte, čo s Carapazom, ak tam teda naozaj pôjde...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod pmts » Str 21. Aug 2019 17:31:41

@Za Slušný Svet... Superdomestik na Tour de France, čo iné?
Podľa mňa to bude vyzerať asi tak že na Giro pôjde obhajovať Carapaz a na Tour pôjdu všetci traja, a klasicky všetci štyria odignorujú Vueltu a na tej budú mať šancu Sosa, Hart, Sivakov a spol (musia myslieť aj na túto mladú úderku)...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Pia 23. Aug 2019 21:50:23

Marcel Kittel konci karieru. Skoda. Ale uz neni to co byval. Asi to caka aj Cava si myslim. Tiez je uz len tien sameho seba.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 56 hostia