Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

UCI preteky na Slovensku

O kontinentálnej i klubovej cyklistike v našej krajine.

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Pia 20. Sep 2019 9:31:54

@focus
jasne ze som videl len netusim ktory to bol :D bol som cca 900m pred vrcholom sp.magury v asi najprudsej casti stupania napriek tomu siel peloton uplne pokope vobec nenatiahnuty a vacsina bola v plastenkach kedze co 5 minut sa striedal dazd so slnkom takze bolo nemozne kohokolvek identifikovat...okrem toho som musel davat pozor na juniora aby nesposobil dopravny kolaps lebo on im xcel flase vyberat rovno z kosikov :lol:

aj ja by som im urcite doprial lepsie pocasie ale aspon sa aj pastekari z BA mohli presvedcit ze mi tu na severe mame len 3 rovne obdobia: leto,zimu a sku..enu zimu 8-)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Miki » Pia 20. Sep 2019 12:29:44

@majo
Trpel som aj ja v tej zime v Ružomberku,ked som čakal na uzimený peleton dve hod.ktorý prišiel oproti najpomalšiemu vypočítanému času ešte o 20 min.neskôr.Ty ale budeš trpieť 2 krát,a to ked Ti príde Greta priamo na Slovensko vysvetliť ,ako to je s tou zimou u nás.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Pia 20. Sep 2019 13:28:54

@Miki
ano meskanie bolo aj pre mna prekvapivo dost vysoke napriek prezentovanej priemerke 42kmh ale nevadi bolo to v poho
a greta kludne nech pride a o globalnom oteplovani tu na zamaguri moze hovorit co len xce aj tak ju ludia vysmeju...toto leto v juli vystupila teplota nad 21 stupnov asi 3x...poviem vam leto jak lusk ;)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod MichalJ » Pia 20. Sep 2019 17:09:08

Áno, to že niekde na Slovensku nebolo úplne horúce leto dokazuje, že celé globálne oteplovanie je výmysel. Mali by sme to posunúť všetkým vedcom a klimatológom a ukázať im, ako strašne sa teda mýlia ...
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 20. Sep 2019 17:18:06

Anooooooooooooooooooooooooooooo!!!!!!!!
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Pia 20. Sep 2019 17:18:24

@MichalJ
niektori ludia proste nevedia rozpoznat sarkazmus...ale nic si z toho nerob ved ani Sheldon z Teorie velkeho tresku to nedokazal a pritom to je genius ;)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Pia 20. Sep 2019 17:32:56

@focus
pijemeeee???
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Phobos » Pia 20. Sep 2019 18:12:14

Ja som si spravil výlet do Bardejova, kde bola takisto riadna kosa, ale aspoň to trochu zjemnilo popoludňajšie slnko. Z môjho veľmi laického pohľadu tažko hľadať nejaké väčšie negatíva. Bolo dosť policajtov, zdravotníkov, organizačných zložiek, brigádnikov, zábran. Aj divákov. Výsledky boli k dispozícii veľmi rýchlo, rýchlejšie ako na niektorých WT pretekoch. Škoda toho chaosu, ale organizátori sú v tom nevinne.

Záver poletapy a celá časovka boli veľmi náročné, technické a miestami snáď až nebezpečné. Prešiel som si asi len štvrtinu časovkárskej trasy, dlhšie som pobudol na križovatke Komenského - Jiráskova asi 850m pred cieľom, kde sa v ideálnej stope nachádzal kanalizačný vpust, takže som dosť tŕpol a považujem za malý zázrak, že si predo mnou ľahol len jeden pretekár, a aj tomu "iba" ustrelilo koleso pri brzdení na farbe prechodu pre chodcov. Ale vidieť rútiť sa Jungelsa do 90-stupňovej zákruty v plnej rýchlosti a zároveň sa snažiť nezrolovať jazdca ktorého akurát v tom momente dobiehal, s divoko trúbiacim autom Quick-Stepu za ním, bolo pomerne adrenalínové. Znova sa mi potvrdilo, že títo ľudia musia mať potlačený pud sebazáchovy a posunuté hranice toho, čo bežný človek vníma ako rizikové. V televízii to až tak nevidno.

Čo sa týka kultúrnej akcie, tak to je asi vecou vkusu. Mne to pripomínalo viac svadbu alebo kolotoče ako profesionálnu, serióznu akciu. Moderátori mali slabú angličtinu a ešte horšiu výslovnosť zahraničných mien, miestami trepali dve na tri. O hudobnej produkcii pomlčím. Dresy boli veľmi maličké (alebo sa nerátalo s takou zimou a vrstvením oblečenia), pretekári s nimi pri navliekaní bojovali, Kristoff po časovke až krútil očami, keď si ho musel na seba x-tý krát naťahovať. Nezapínali sa vzadu ale vpredu, a tak slabo nažehlené logá tímov boli ešte rozdelené zipsom a odpadávalo to. Pohľad na zúriaceho Künga vo vetrovke a "sukni" z deky bol na nezaplatenie. Ten tam musel navyše riadne zmrznúť, mohli ho aspoň vpustiť do prívesu vedľa pódia.

A videl som naživo najväčšiu hviezdu, a síce šéfka tohto webu, takže spokojnosť musí byť :)
ifčopifčo, podaj správu o stave republiky z Hlohovca
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 20. Sep 2019 19:55:44

Ten príbeh s Arnaudovym otcom je veľmi pekný . Aj keď ho tu viacerí nemusia , tak uznajte , že je to veľkí pekne , keď otec prejde toľko Km na bicykli len preto , aby videl svojho syna a cudziu krajinu . Klobúk dole k Pánovi Demárovi .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Pia 20. Sep 2019 21:29:08

@focus
suhlasim...a poviem ti ze ked som si precital ze sa jeho otec trepal na biku z pariza do hlohovca tak som sa naozaj uprimne zaradavol ze vyhral prave arnaud...krasny pribeh napisala tato nasa tour
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ifčopifčo » Pia 20. Sep 2019 21:39:26

Dnes som sa bol v Hlohovci pozrieť na preteky, tak popíšem moje zážitky. Cestu v zámockom parku kde sa šprintovalo som vyšiel (pešky) a veru to bol slušný kopec, myslel som si, že to žiadny šprintér nezvládne, ale Demare príjemne prekvapil, vyhral suverénne. Sprievodný program bol celkom dobrý, hrala akási kapela, dve dievčatá (bicie a gitara) a chalan na basovú a celkom slušne, hrali zahraničné hity, ale rockové čo bolo pre mňa fajn. Boli aj nejaké mažoretky a potom vystúpili naše úspešné reprezentantky krasojazdkyne, klobúk dole čo na tých bicykloch dokážu. Za nimi to vyvrcholilo vystúpením cyklotrialistu Jána Kočiša, pre ktorého nie je problém vyskočiť na dodávku, či preskakovať človeka ležiaceho na zemi s presnosťou na milimetre.
Boli tam stánky ktoré propagovali región, predávali sa trdelníky, bol tam stánok so suvenírmi s tématikou Okolo Slovenska ....
Postupne sa zámocký park zapĺňal a keď prišla kolóna pretekov s alegorickým vozom tak som sa cítil ako na 1. mája za socíku. Prišlo množstvo ľudí na bicykloch, od pánov, ktorých brušné línie tak deformovali nápis Bora, že sa ani nedal prečítať až po kompletné rodinky, všetci na bicykloch. Zábavné bolo ako vľavo odo mna stáli dve staršie pani (55-60) ktoré filozofovali kto to z "dekéniku" vyhrá, asi ten "lampért", ale budeme držať Bore, šak tá je naša, bolo zrejmé, že cyklistiku pozorne sledujú :-) Na vyhlásenie som už nečakal pretože sa tam tlačilo množstvo ľudí a nemám rád davy a išiel som na vlak. Po ceste ma predbiehali cyklisti, rekreační a aj borci z pretekov, ktorí išli k tímovým autobusom a autám. Pri nich boli zrejmé, kto robí s akým rozpočtom, popri velikánskych priam pojazdných obytných domoch WT tímov sa krčili dodávky ich prokonti či konti súperov. Kým worldturáci sa prezliekali vnútri, tie menšie tímy aj vonku a viacerí cyklisti naostro, čo bol možno pre niektoré dámy bonus k pretekom ;-)
Organizačne všetko klapalo, nepostrehol som nejaké problémy, zážitok slušný, v máloktorom športe majú diváci tak blízko k športovcom, doslova si na nich môžu siahnuť. Samozrejme sa povzbudzovali všetci borci, či išiel niekto vpredu alebo smutne vzadu ako trebárs Viviani, či to bol Slovák, Maďar, Čech, Talian ... a to sa mi tomto športe páči asi najviac.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 21. Sep 2019 14:33:52

Ja myslím , že mame za sebou veľmi podareny ročník . Žiadne zranenia , každý zo špurtérov vyhral jednu etapu , pekne kopce atď.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Phobos » Sob 21. Sep 2019 16:03:46

ifčopifčo píše:... od pánov, ktorých brušné línie tak deformovali nápis Bora, že sa ani nedal prečítať ...

:D Dôkaz, že kuchynské spotrebiče Bora (či čo to vlastne vyrábajú) fungujú bezchybne.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Sob 21. Sep 2019 22:02:19

ja som si pred dneskom hovoril ze by bolo uzasne ak by erik dnes vyhral ale ak nie on tak potom elia...a ta druha moznost mi nakoniec vysla a tak kazda z pritomnych hviezd ma svoj triumf co je pre nasu tour super statistika...urcite boli chyby ci nedostatky ale pre mna ako pbycajneho fanusika ktory mal jednu moznost zakyvat pelotonu nazivo plus mal len moznost sledovat priebeh na nete ci tv bolo v podstate vsetko super...aj trasa aj ucast aj organizacia aj vsetko okolo...jedine co mi chybalo bol tv prenos z celej tour ale to z objektivnych a pochopitelnych dovodov viem akceptovat...samozrejme 100 ludi 100 chuti ale za mna parada...drzim prsty a uz sa tesim na dalsi rocnik
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 21. Sep 2019 22:17:46

Trosku sa obávam toho presunutia okolo Luxemburska do “nášho” termínu . Predpokladám , že tie menšie proconti tímy napr. z Belgicka, Holandska, francúzska pôjdu asi radšej do Luxemburska ako ku nám , keďže to budú mat bližšie . Ale potešili ma slová Jolyho z Groupami , že Luxembursko pre nás nebude konkurencia , a že by sem znova mohol prísť Arnaud a vlastne cela Groupama . Ak sa sem naozaj Francúzi chcú vrátiť , tak to je obrovská poklona pre organizátor vzhľadom na to , že takéto tímy necestujú často do východnej Európy.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06


Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 23. Sep 2019 21:13:36

@Lukas , skúsil si organizátorom navrhnúť , aby nejak lepšie označovali prémie . Nejaká brána alebo reklamne aspoň reklamne banery by neboli na škodu a vyzeralo by to lepšie , ako tie koliky respektíve stojany s nápisom prémia .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Dzajro » Sob 18. Jan 2020 22:32:52

Podľa kalendára SZC by mal byť okruh v Zlatníkoch, čo sa jazdí ako SP, u Eliťákov zapísaný v kalendári UCI. Chcelo by to k OS okrem V4Slovakia aspoň 2-3 takéto UCI jednorázovky.
Dzajro
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Štv 02. Júl 2015 13:20:32

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Ned 19. Jan 2020 17:26:15

@Dzajro
Áno, teším sa, že pribudli nové preteky. Roky tlačím na SZC, aby motivovali organizátorov SP, že nám tu chýbajú preteky. Len nikomu sa do toho nechcelo. Rozdiel je veľký, prize money tvrdé. Keď dáte víťazovi v domácom pohári pár stovák a na jednozoravke UCI musíte platiť tisíce, je to ťažké. Sponzori vám nezvýšia budget trojnásobne, lebo robíte UCI preteky. Takže super, že sa do toho Trenčanom a pani Buchelovej chce ísť. Plánujem sa tomu venovať, ale čo som sa bavil s Romanom Bronišom, nechávam im ešte trochu času, aby sme už publikovali relevantné info. Chystáme článok vo februári.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Str 22. Jan 2020 23:57:14

Aby ste sa dozvedeli nejaké pikošky, rozhodol som sa prvý raz špliechnuť niečo k tohtoročnému Okolo Slovenska ešte v období, keď sem chodievajú najmä skalní čitatelia. Organizátori plánujú tlačovku, kde už chcú predstaviť trasu a zrejme aj potvrdené tímy. Malo by sa tak stať v prvej polovici februára, ale ešte dolaďujú s mestami zmluvy atď. Nie je to ľahké.

Zachytili ste už iste, že Bora na enrolment napísala Petra Sagana. Zriekli sme sa toho, že budeme informovať ako prví, pretože väčšinu noviniek oznamujeme my a iste má mať exkluzívne právo aj Šport a Ľudo Lučanič.

Preteky sa teda organizujú v duchu, že príde. Štart bude v Žiline. Bude tam aj Žiar nad Hronom a finiš na Záhorí. Ďalšie podrobnosti by som si ešte nechal pre seba, dolaďujú sa rôzne veci.

Tímy. Môžem Vám povedať, že ospravedlnilo sa UAE, že ten termín je hrozný bezprostredne medzi ME a MS. Vieme, že deň po skončení OS je na MS individuálna časovka. Že majú veľa pretekárov reprezentujúcich svoje štáty a asi nedajú dokopy schopný tím. Podobne to napokon je u FDJ, že im to nijako nevyjde a v tom čase už nepôjdu etapák.

Napriek tomu sa relatívne skoro športovému riaditeľovi podarilo dohodnúť s piatimi WT tímami a už aj dostal pokyn, že vzhľadom na pripravovanú účasť Sagana treba riešiť iné veci a nebudú peniaze na ďalšie tímy, takže už by to aj mohlo stačiť. Ďalšie teda už nepresviedčajú. Nebudem tie tímy prezrádzať, ale čo-to sa dá domyslieť. Väčšina by asi tipovala Israel, tak prezradím, že ten tam nie je, hoci Andrle vraví, že možno ešte budú mať záujem. Neviem, uvidíme.

Prokonti to bude trochu horšie. Ako sa čakalo, je tam Luxembursko. Israel už nie je prokonti, Roompot sa stratil, Wallonie vraj nereaguje a viaceré ďalšie píšu, že tiež tam nebudú mať pretekárov a že asi už nepôjdu etapák. Samozrejme, normálka je Gazprom, Novo Nordisk, Uno-X sa posunulo, ale to sú také trochu do počtu PCT, aspoň Delko je také normálnejšie. No horšie to bude s tými silnejšími. Rokujú s talianskymi tímami, no s nimi je komunikácia všelijaká, oni žijú do mája Girom. Takže je predpoklad, že to asi 8 tímov druhej ligy nebude a kvalita tam skôr pôjde dole. Ak by sa to ale napokon podarilo dorovnať, paráda.

Len dúfajme, že príde Peter, pretože sa obávam, že by to bol bez neho prúser, keď sponzori nedostanú avizované. Aby v roku 2021 ešte preteky existovali a na dobrej úrovni. Rovnako treba dúfať, keď už príde, že bude mať s kým súperiť. Naozaj si musíme zopakovať, že minulý rok tu boli také hviezdy, že bude veľkým problémom to zachovať.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Cyklistika na Slovensku

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia

cron