Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Str 25. Sep 2019 19:42:31

wooow Remco...3x wooow Rohan :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod pmts » Str 25. Sep 2019 23:47:39

Len taká odveci otázka pre fanúšikov cyklistiky :D ... Ako by ste zoradili tieto úspechy podľa hodnoty (z vášho pohľadu)...
A) 9.miesto na TdF (nie výrazné, ale predsa umiestnenie v top 10 na TdF)
B ) 2.miesto na Romandií (pódium z prestížneho etapáku),
C) 3.miesto na MS v časovke (cenný kov z ,,vedlajšej" disciplíny na MS),
D)5.miesto na Vuelte (top 5 na ,,najmenej podstatnej" GT).
Ps: rozoberali sme to s ďalšími dvoma fanúšikmi na inom cyklofóre a prekvapilo ma že sme mali navlas rovnakú odpoveď, a som celkom zvedavý čo vy tuna nato kedže rozhodne sa tu ľudia do cyklistiky vyznajú a som zvedavý :lol:
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod mortirolo08 » Štv 26. Sep 2019 7:14:16

ADCB
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Gaučový profesionál » Štv 26. Sep 2019 8:14:34

DACB
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Pikovit » Štv 26. Sep 2019 8:25:31

CADB
Pikovit
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Ned 17. Sep 2017 13:17:17

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Štv 26. Sep 2019 9:30:08

na jednej strane su to urcite hodnotne uspechy na druhej strane by som povedal ze su viacmenej z druhého az tretieho sledu, aj ked zalezi kto ich dosiahol. pre 20 rocneho je top 10 na TdF uplne paradna kdezto pre aspiranta na celkove vitazstvo by bolo deviate miesto obrovskym sklamanim. tym padom podla mna takmer kazde poradie je pre mna ok a obhajitelne:) ale ak sa clovek pozera nato len ako na vysledky tak by som povedal takto:
A -su to top preteky sezony kde su ti najlepsi v najlepsej forme. preniknut do top 10 je velmi pekne aj ked to 9. miesto je uz ozaj na konci a castokrat to dokazali aj taki neinspirativni cyklisti ako Meintjes alebo Zubeldia
D - 5 miesto aj ked na Vuelte je len o kusok nizsie podla mna ako spominane 9. miesto na TdF, keby to bolo pódium tam uz by to bolo o inom
C - su to predsa len MS aj ked "len" casovka ale je to medaila
B - hodnotovo pre mna najnizsie lebo je to len pripravny tyzdnovy etapak druheho, castokrat ti najlepsi ktori idu na TdF tam nie su v najlepsej forme. ale je to len velmi tesne kludne by to mohlo ist aj na tretiu poziciu
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Mino » Štv 26. Sep 2019 10:24:44

napísať že časovka je "vedľajšia" disciplína na MS chce poriadny kus odvahy aj keď je to v úvodzovkách :mrgreen:
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Štv 26. Sep 2019 13:14:42

predpoved na nedelu sa nezlepsuje, je mozne ze po Firenze to budu opat dazdive preteky na MS. teda to ze bude prsat je asi uz iste, otazne je ale ako dlho a ako intenzivne. nakoniec to moze byt velka loteria. tie cesty su uzke, na zemi bude jesenne listie... v tom roku 2013 to boli velmi tazke preteky, pamatam si vyjadrenia nasich cyklistov ktori postupne odstupovali. ak si dobre spominam tak Peto tam minimalne raz musel kvôli technickym problemom dobiehat peloton. neviem ci nestratil cas este aj kvôli tomu ze musel zbehnut dolu kopcom lebo inak sa nedalo dostat k nasmu mechanicaku. jeho vykon v ten den je podla mna nedoceneny. sice ta trat o nieco viac priala vrchárom, ale za iných podmienok tento vykon mohol byt odmeneny titulom. keby bolo slnecno a uplne sa mu vyhli technicke problemy...tak ale potom prisli roky kedy sa mu to na MS vratilo tak to ja len tak spominam na uprsane Firenze:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Štv 26. Sep 2019 14:21:13

a este k tomu pocasiu v suvislosti s Petom. boli casy kedy Petovi nevadila kombinacia nizke teploty + dazd + poprípade sneh. pamatame si MSR 2013 a nasli by sme aj dalsie preteky napríklad aj spominane Firenze 2013. od urciteho casu ale Peto v takých podmienkach uz nepodava top vykony, akoby mu take pocasie nechutilo. neviem ci je to o dazdi ale skor je to prenho kombinacia zima + dazd. ale mozno je to cele len o hlave, a v pripade majstrovstiev sveta sa Peto bude vediet vyhecovat. predsa len motivacia je velkou hybnou silou. ked je mizerne pocasie na pretekoch na ktorých o nic nejde tak aj hlava je tak nastavena a to telo ju potom nasleduje. Peter deklaruje ze nema rad ani prilis horuce pocasie ale v takých podmienkach jazdit a vyhravat vie, aj ked ich nema rad.
cize aj vzhladom na pocasie su moje ocakavania asi este nizsie. neveril som velmi ani v 2017 ale nie z titulu vykonnosti ale z titulu ze bola na Petovi minimalne taka pozornost ako teraz na MvdP. vtedy sa to podarilo. teraz je ta hlavna pozornost nasmerovana niekam inam a ja verim ze budu prilezitosti v budusnosti kedy to Peto vyuzije tak ako to vyuzivali mnohi ini oportunisti pocas jeho ery. bude to uz v tuto nedelu?:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Štv 26. Sep 2019 22:14:55

@ Simko

Prave v tom roku 2013 si pamatam na troje dazdovych pretekov kedy sa Saganovi darilo. Okrem tebou spominanych este aj etapa na Tirene dazdiva s prudkymi stenami kde tusim vyhral pred Puritom a Nibalim. V poslednych rokoch mu ale mizerne pocasie skor vadi. Tym skor ak nie je stale v starej forme. Uz dnes mi bolo tych juniorov luto. Snad to budu mat elitaci aspon o cosi lepsie.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Za Slušný Svet » Pia 27. Sep 2019 15:35:45

Ja by som to v nedeľu veľmi doprial niekomu zo štvorice Alaphilippe, Fuglsang, Trentin a van der Poel ;) Mám rád, keď je ten titul majstra sveta zaslúžený. Keď odzrkadľuje celú sezónu, a keď je to pre tohto cyklistu ona povestná čerešnička na torte. Spomínaná štvorica má za sebou skvelý rok a veľmi by som jednému z nich prial korunováciu dúhovým dresom. Pre Trentina by to navyše bolo obrovské zadosťučinenie po rokoch driny, keď slúžil v Quck-Stepe alebo v talianskej reprezentácii.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod motyliLET » Pia 27. Sep 2019 19:56:49

No tak ja by som to doprial petovi pretoze jar mu nevysla koli zlej priprave a zbytocnemu presileniu na konci minulej sezony vuelta ms, a ja mu verim ak bu kus stastia zase nam ukaze nieco famozne
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod pmts » Sob 28. Sep 2019 1:15:52

U23ky ponúkli zaujímavú ochutnávku. Táto kategória mala najbližšie k tej elitnej a tak z nej môžme už usudzovať nejaké veci. Mna zaujalo že v tej víťaznej 7mičke to vôbec nebolo o klasikároch, práve naopak, okrem Pidcocka a Eekhoffa to boli jazdci do kopcov, trio Higuita, Foss a Battistella sú vyslovene vrchári, plus únik založil šprintér Sajnok... Hotový mišmaš typov. Taktiež aj bolo vidno že organizovaná stíhačka jednoducho nedokáže kontrolovať únik silných jazdcov na takomto technickom hore-dole okruhu (nielen dnes, Simmons a juniori včera to isté...). No a v nedeľu sa do toho zapojí ešte aj to počasie... Jaaj, bodaj by sa pretekalo ďaleko pred cieľom, postupne by vznikali a zanikali úniky a postupne by sa to poprelievalo do skupinky najsilnejších :D po vzore z dneška by vo finále absolútne nemuselo záležať natom že to je klasikárska trasa, jednoducho to bude mix šprintérov, klasikárov, vrchárov čo prežili všetky nástrahy a selekcie a po 300km v daždi Mollema porazí v špurte Moscona a Wellensa :D no skrátene... V nedelu to vôbec nemusí byť čisto medzi klasikárskymi tophviezdami...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Sob 28. Sep 2019 9:26:18

@pmts
zajtra vyhra ten co bude mat okrem samozrejme vykonnosti aj najvacsie stastie. bude sa padat podla mna v roznych castiach pelotonu. tie pady by sa mohli trochu zredukovat v pripade ze by sa peloton okresal prilis skoro. a to sa kludne moze stat ze uz po 100 kilometroch bude vyrazne okliesteny. prilis skore otvorenie pretekov by nehralo do karat Petovi. jednak by bol velmi skoro osamoteny a jemu podla mna taketo suboje velmi nevonaju. a zvlast ak by tam bolo Belgicko vo velkej presile. ale ako hovori Peto, uvidime. ten scenar sa moze dramaticky zmenit zo sekundy na sekundu.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 28. Sep 2019 11:33:12

Ach jaj. Snažím sa nahovárať si aby som nemal očakávania ale keď zajtra zapnem prenos tak budem opäť vzrušený ako už dávno nie. Napokon, dúha je dúha... Len nech to nevyhrá GVA alebo Matthews a nech vidíme agresívnu cyklistiku s minimálnou vychcanou taktikou. Je možné, že favoriti sa budú strážiť a unikne niekto menej favorizovaná a stíhačka už nebude fungovať. Napokon, takých pretekov sme už niekoľko krát za posledné 2 sezóny videli.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod hujhe » Sob 28. Sep 2019 16:11:00

Väčšinou nesledujem okrem Elite mužov iné kategórie. No tentoraz som mal dosť času aby som pozrel aj juniorov, U23, práve idú ženy. A v podstate sa preteky otvorili vždy skoro. O pelotóne sa veľmi nedá hovoriť ani teraz u žien a to je 35 km do konca. Je to u týchto kategóriach stále tak alebo si myslíte že to je charakteristikou trate? Uvidíme zajtra otvorené preteky?
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 28. Sep 2019 16:23:27

Ja som úplne kľudný , podľa mna Peter titul nezíska . Od svojej top formy je ďaleko . Van Der Poel ich všetkých vyškolí .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Sob 28. Sep 2019 16:55:24

Focus-Shimano píše:Ja som úplne kľudný , podľa mna Peter titul nezíska . Od svojej top formy je ďaleko . Van Der Poel ich všetkých vyškolí .

ja som taktiez kludny lebo Petove sance a zvlast pri takomto pocasi su podla mna velmi nizke. na druhej strane ak by mal Peto formu ako 2016 a 2017 a zajtra by hlasili slnecno tak by som bol riadne nervozny.
ale netvrdil by som ze vdP ich vsetkych vyskoli. nejako sa mi nechce verit ze mu to vyjde takto idealne ze prva ucast a hned titul. navyse bude potrebovat stastie aby sa do finale vobec dostal tak ako vsetci ho budu potrebovat. toto nie je cyklokros ani MTB. tuto padnes ani nevies ako a mozes v tom byt uplne nevinne. ja osobne by som to mimo Peta prial Trentinovi alebo Kristoffovi a aj Thomasa si viem predstavit.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Sob 28. Sep 2019 17:10:26

peto vyhra uvidite ;) a ked aj nie tak nevadi pridu aj dalsie sance :P

inac dnes paradny pretek zien...baby idu do ciela po jednej a neskutocny vykon vitazky
a aj vcera mladnaci to pekne dali
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Sob 28. Sep 2019 18:55:35

Ten pretek bude asi tazsi ako vyzera profil. Clovek by povedal ze je to rovinate ale preteky inych kategorii ukazali ze to zrejme bude selektivny pretek. A ak do toho este zaprsi tak tym skor. Pre Petra nic moc ak sa to otvori prilis skoro. Ta dlzka je tiez dost unikatna. Ked vynechame Insbruck a jeho horsky profil tak toto su asi najtazsie MS za vela poslednych rokov.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 70 hostia