Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod majo » Str 24. Apr 2019 19:14:05

presne taak...pmts super pracicka
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Ak1n0m » Štv 15. Aug 2019 14:10:18

Trocha cítim potrebu vysvetliť tie moje príspevky na hlavnej stránke (myslím že to bolo počas ME). Bola som na dovolenke a písala som ich cez mobil. :roll: Neviem prečo, ale niektoré príspevky neprešli celé a tým sa ich význam trocha pozmenil. Určite nesúhlasím s trollmi pod článkami a nikdy som ich nepodporovala, chcem sa ospravedlniť a ďakujem Val za podporu. ;)
Ale ešte skôr som reagovala tu na fóre na príspevok p. Lukáša Timka, Elvisky a cekelej tej komunikácie, ktorá tu prebehla... A ten príspevok sa mi nejak vymazal :roll: a už som nemala nervy, ani čas to písať odznova.
V podstate mi bolo ľúto p. Lukáša Timka a vlastne mu chcem len odkázať, aby si s Elvisky nič nerobil, svojim spôsobom vytáča aj mňa, ale ona je naozaj len trocha prihlúpla, ale nie je zlá.
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod elviska » Štv 15. Aug 2019 15:34:24

Ak1n0m píše:Trocha cítim potrebu vysvetliť tie moje príspevky na hlavnej stránke (myslím že to bolo počas ME). Bola som na dovolenke a písala som ich cez mobil. :roll: Neviem prečo, ale niektoré príspevky neprešli celé a tým sa ich význam trocha pozmenil. Určite nesúhlasím s trollmi pod článkami a nikdy som ich nepodporovala, chcem sa ospravedlniť a ďakujem Val za podporu. ;)
Ale ešte skôr som reagovala tu na fóre na príspevok p. Lukáša Timka, Elvisky a cekelej tej komunikácie, ktorá tu prebehla... A ten príspevok sa mi nejak vymazal :roll: a už som nemala nervy, ani čas to písať odznova.
V podstate mi bolo ľúto p. Lukáša Timka a vlastne mu chcem len odkázať, aby si s Elvisky nič nerobil, svojim spôsobom vytáča aj mňa, ale ona je naozaj len trocha prihlúpla, ale nie je zlá.
:roll:
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Chorý návrh

Poslaťod Phobos » Pon 30. Sep 2019 1:19:09

zakliata.panna píše:Prečo by to mal byť chorý návrh? Som rád, že administrátori vyhodnocujú príspevky trollov ako Rider, Majlo, Kráľ cyklistiky za trolling a mažú ich. S tým sa dá len a len súhlasiť. Každý kvituje ich odstraňovanie. Ak s tým nesúhlasíš, tak neviem, čo už je pre teba ,,zasieranie diskusií...

Presuniem sa radšej sem.

Prečo? Veď som to opísal v prvom príspevku. Tak znova... Nechcel som spomínať konkrétnych ľudí ale keď tu tlačíš tieto mená... Na základe čoho si dovoľuješ označiť takého Majla za trolla? Vieš vôbec čo to slovo znamená? Nevšimol som si, aby boli jeho príspevky mazané a to, že sa nepáčia tebe, je tvoja vec, s ktorou sa musíš naučiť žiť a nie si tu drzo pýtať admin práva. A ešte ich chceš udeliť napr. aj takému etalónu slušnosti, ktorý tu pod dvoma, troma nickmi v každom piatom príspevku označí niekoho za idiota, hlupáka a podobne. Nič proti vám páni (dámy), ale toto by nedopadlo dobre...
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod zakliata.panna » Pon 30. Sep 2019 10:20:05

Tak pekne postupne. Dajako sa cítiš dotknutý, že som navrhol takúto možnosť kontroly, prípadne som asi spomenul nejakého tvojho obľúbenca. ;) Ak si si nevšimol, administrátor včera mazal príspevky trollov Kráľ cyklistiky, Rider, Majlo (možno to je niekto iný, ktorého myslíš ty, ale včera v diskusii o Saganovi pekne trolloval), zatiaľ tolerujú Lanceho, aj keď on dosť uráža diskutujúcich. Ak toto berieš za špecifický druh komunikácie, tak sa nemám s tebou o čom baviť. Citujem ťa: ,,S pojmom troll sa tu už dlhšie narába veľmi voľne a len preto, že si nejaká zakliata panna myslí, že ten a ten spadá do tejto kategórie, tak to tak podľa definície naozaj nemusí byť." - ja dobre viem, čo je trollovanie, pracujem v IT oblasti, príspevky prvých troch menovaných bol ukážkový trolling - opäť sa budem opakovať, rovnako to vyhodnotila aj redakcia a vymazali ich príspevky. Ide o to, že o prípadnej Petrovej neforme alebo chybách sa dá písať normálne a nie typom: ,,Bude rád, ak prejde prvý kopec. Ak nastúpi, tak len do zberného vozidla." - zopakujem, že ak toto u teba nespadá do trollingu, tak opäť sa nemáme o čom rozprávať.
Asi ťa to naštve, že ,,nejaká zakliata panna" :D chce práva, ale ja sa považujem za slušného diskutéra, ktorý pozná zásady slušnej diskusie na internete. Nemám problém s kritikou Sagana a nie som žiaden jeho zbožňovateľ - ak to je v rámci kódexu. Predstav si, že vymazať som chcel len troch vyššie menovaných.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Chorý návrh

Poslaťod ifčopifčo » Pon 30. Sep 2019 21:31:59

Phobos píše:
zakliata.panna píše:Prečo by to mal byť chorý návrh? Som rád, že administrátori vyhodnocujú príspevky trollov ako Rider, Majlo, Kráľ cyklistiky za trolling a mažú ich. S tým sa dá len a len súhlasiť. Každý kvituje ich odstraňovanie. Ak s tým nesúhlasíš, tak neviem, čo už je pre teba ,,zasieranie diskusií...

Presuniem sa radšej sem.

Prečo? Veď som to opísal v prvom príspevku. Tak znova... Nechcel som spomínať konkrétnych ľudí ale keď tu tlačíš tieto mená... Na základe čoho si dovoľuješ označiť takého Majla za trolla? Vieš vôbec čo to slovo znamená? Nevšimol som si, aby boli jeho príspevky mazané a to, že sa nepáčia tebe, je tvoja vec, s ktorou sa musíš naučiť žiť a nie si tu drzo pýtať admin práva. A ešte ich chceš udeliť napr. aj takému etalónu slušnosti, ktorý tu pod dvoma, troma nickmi v každom piatom príspevku označí niekoho za idiota, hlupáka a podobne. Nič proti vám páni (dámy), ale toto by nedopadlo dobre...


Toto by ma teda Phobos celkom zaujímalo, koho si z týchto ľudí "str313c, ifčopifčo, elado" označil, že pod tromi nickmi v každom piatom príspevku označí niekoho za idiota, hlupáka a podobne.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Milanj55 » Uto 01. Okt 2019 15:06:51

Zdravím Vás priatelia. Nedá mi , aby som nevyjadril aj já svoj názor k téme "Troll".Plne súhlasím s názorom s prispievateľom"zakliata.panna" a samozrejme aj s názorom "ifčaopifčo". Nechápem, čo tak rozčertilo "Phobosa" po ich príspevkoch o "Trolloch ,ktorí neustále napádajú jednotlivých prispievateľov v diskusii pod úvodným článkom. Sú to neustále tí istý ľudia, ktorí si sem chodia liečiť svoje "ego", skrátka sa chcú zviditeľniť a to za každú cenu. Phobosove slová smerujúce na "zakliatu.pannu"-na základe čoho si on dovoľuje označiť týchto ľudí za Trollov? Vieš vôbec čo toto slovo znamená? Phobos priateľu nerob z nás pologramotných ľudí, veď Ty robíš to isté a oháňaš sa tu etikou a pritom chceš utláčať názor viacerých diskutérov.Každý má rovnaké právo na svoj názor pokiaľ ho vyjadrí slušným spôsobom. Títo spomínaný ľudia chodia na túto webovú stránku len osočovať svojich oponentov a zhadzovať predvedené výsledky našich cyklistov. Keď už boli spomenutý ľudia ako sú "ifčopifčo , zakliata.panna a samozrejme iný , tak som nepostrehol v ich príspevkoch že by boli niekoho označovali za idiota, hlupáka...
Takže záverom priatelia nechajme tieto veci na administrátora a my pokiaľ bude možné nereagujme na tzv.Trollov a venujme sa iba športovej stránke vecí.
Pekný deň Vám prajem priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Val » Uto 01. Okt 2019 15:54:14

Aj keď už výsledok vieme, pridám aj ja svoj názor. Ja sa zasa jednoznačne prikláňam k názoru „Phobosa“. Ako sa vyjadril p. Timko, diskusiu kontrolujú a trvá im 2 minúty, prinajhoršom hodina, aby trolla riešili. Veď aj „zakliata.panna" konštatuje, že administrátori vyhodnocujú príspevky trollov a mažú ich. Je to ich práca.Tak načo to meniť?  Myslím, že urobiť „čističa“ diskusie niekoho z aktívnych členov by bolo prinajmenšom zvláštne. (Nakoniec neviem, ktorý by bol po triezvom zvážení ochotný vziať na seba toto bremeno). Ako navrhujú všade na internete včetne Timka : nereagovať!
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Milanj55 » Uto 01. Okt 2019 17:29:12

Prepáčte priatelia už som tu opäť, len aby nedošlo k mylnému pochopeniu môjho predošlého príspevku:teda súhlasím s tým, aby sa zakročilo voči Trollom v maximálnej miere, ale iba zo strany administrátora a nie niektorého z prispievateľov. Žiadneho tzv.čističa som nemal na mysli, lebo to je len v kompetencii majiteľa portálu.To je jasne uvedené aj v závere môjho prvého príspevku. Mne sa osobne nepáčil ten prístup "Phobosa " k zakliatej.panne a ifčopifčovi. Týchto ľudí si vážim za ich odborné vedomosti a nekonfliktné spôsoby pri komunikácii s oponentmi. Tu na fóre sa poväčšine prezentujú ľudia rozhľadený a znalí problematiky, preto by som bol nerád aby sme tieto dobré vzťahy narušili takýmito nepodstatnými vecami.
Ešte raz pekný deň priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Phobos » Uto 01. Okt 2019 18:37:09

@z.p

Nie som naštvaný, ani sa ma to nedotklo, jednoducho to považujem za zlú vec a vysvetlil som prečo. Snáď ma to nekvalifikuje za trolla. Nejaká zakliata panna, nejaký Phobos, nejaký Janko Hraško - skrátka nejaký diskutér... Personifikuješ tento návrh a preto som použil tvoje meno. Ale tu vôbec nejde o teba a ani o tých ľudí, ktorých si spomenul(a). Myslel som to komplexne.

Akých tu máme trollov? Keď sa pozrieme ako sa tento jav vyvíja, z neškodného vtipkovania a odvádzania pozornosti, cez snahu vyvolať hnev, frustráciu a kontroverziu, až po nebezpečný extrémizmus, rasizmus, pretláčanie skupinových a vládnych agend, ovplyvňovanie volieb a verejnej mienky, tak myslím, že prvá skupina nestojí za reč a tretia sa tu chvalabohu nevyskytuje. Čo sa týka tej druhej, tak každý človek je iný a každý ma inú hranicu a spúšťače. Keď je pre jedného veta 'Dúfam, že dnes nevyhrá Sagan.' púhym suchým konštatovaním, druhý pri nej červenie a trasúcimi sa prstami ťuká odpoveď, v ktorej ľudovým jazykom vysvetľuje ako sa veci majú. Ako napísal Lukáš, toto je veľmi náročné na vymedzenie a preto obdivujem tvoje sebavedomie, suverenitu a presvedčenie, že práve ty to dokážeš. Ja by som si na to netrúfol.

A keby aj... Zamerať sa potom treba na celé spektrum a nie pár jednotlivcov a pár pretekov. Ľudia sa tu posťažujú počas klasík, Tour a majstrovstiev... ale inak to nikoho netrápi! Prečo sa spomína len Sagan? Nedáva to zmysel. Aplikujme to celoročne a celoplošne, alebo vôbec. Preto vyvstáva otázka, či by sa k tomu pristupovalo zodpovedne, alebo si len vymažeme komentáre, ktoré nás momentálne dráždia a ďalej tomu nevenujeme pozornosť. Prečo by to malo byť tolerované pri takých subjektoch ako je Avermaet, Matthews, Ineos, Quick-Step alebo najnovšie aj van der Poel? Veď tam neustále lietajú pojmy, ktoré keď spojíš so Saganom tak si hardcore troll. Takisto si stojím za tým, že slovom troll sa prská na všetky strany, bez toho aby mali ľudia potuchy, o čom je reč. Viac krát som si všimol, že úplne stačí nesúhlas v nejakej oblasti a bum! Nahrádza to argumentáciu, je to rýchle, jednoduché a elegantné. Proste si troll a hotovo.

Takže: za takejto situácie by mala diskusia pod článkami prijať presné pravidlá (napr. tie z fóra) a po konfrontácii s nimi by sa malo dať zmazanie/ban obhájiť. Ak by dokonca malo ísť o viac ľudí, na mieste by bolo aj hlasovanie (ale toto už presahuje tento portál). Diskusia tu navyše veľa krát predstavuje súboj, ľudia sú voči sebe vyhranení a v takom prostredí dať niektorým z nich moc svojvoľne mazať príspevky (hoci aj s neviem ako dobrými úmyslami) mi príde ako veľmi zlý nápad a niečo, čo sa môže veľmi rýchlo zvrtnúť a zvrhnúť do takej podoby, že na trollovanie by sa tu spomínalo ako na staré dobré časy...

PS: Lukáš tu spomenul ešte jednu zaujímavú vec, ktorú som si ani neuvedomil. Niekedy takýmto spôsobom vzniká ako externalita zaujímavá diskusia (a potom som si spomenul na kolegovo: "Dobre, že sa ten Atan s nimi háda, aspoň začínam tej cyklistike trochu rozumieť.") Možno trochu paradoxné a úsmevné, ale niečo na tom bude...

PS2: Nech si to zas niekto preboha nevyloží tak, že poďme pre dobro diskusie trollovať.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Phobos » Uto 01. Okt 2019 19:11:42

Milanj55 píše:... Mne sa osobne nepáčil ten prístup "Phobosa " k zakliatej.panne a ifčopifčovi. ...

Všetko ok Milan, ďakujeme. O ifčovi nebola vôbec reč (zároveň odpoveď na jeho otázku) a nemyslím si, že by som zakliatu niečím urazil.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Val » Str 02. Okt 2019 12:44:01

Som trochu prekvapená. Dnes ráno sa v jednej diskusii objavil príspevok od neprihláseného prispievateľa. Že bol odstránený, s tým plne súhlasím. Obsahoval aj nevhodné, ničím nepodložené ohováranie. Ale keďže ma v ňom nechal pozdravovať, chcela som ho pozdraviť tiež. Voľakedy býval často vo svojich príspevkoch vtipný ( viem, že nie každému pochuti ). Môj odkaz bol po pár hodinách tiež vymazaný. Nebol vulgárny, ani ohováračný. Mal len jednu chybu. Netýkal sa cyklistiky. Nevadí mi, že bol zmazaný. Čert to ber! Ide mi skôr o princíp. To okrem témy v článkoch a cyklistiky všeobecne sa bude mazať všetko ?
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod ifčopifčo » Str 02. Okt 2019 19:48:34

Val píše:Som trochu prekvapená. Dnes ráno sa v jednej diskusii objavil príspevok od neprihláseného prispievateľa. Že bol odstránený, s tým plne súhlasím. Obsahoval aj nevhodné, ničím nepodložené ohováranie. Ale keďže ma v ňom nechal pozdravovať, chcela som ho pozdraviť tiež. Voľakedy býval často vo svojich príspevkoch vtipný ( viem, že nie každému pochuti ). Môj odkaz bol po pár hodinách tiež vymazaný. Nebol vulgárny, ani ohováračný. Mal len jednu chybu. Netýkal sa cyklistiky. Nevadí mi, že bol zmazaný. Čert to ber! Ide mi skôr o princíp. To okrem témy v článkoch a cyklistiky všeobecne sa bude mazať všetko ?


Tvoj príspevok ako reakcia na neexistujúci príspevok bol predsa nezmysel, nemyslíš?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod majo » Uto 24. Dec 2019 9:03:42

stastne a vesele vsetkym...redakcii velke vdaka citatelom tiez a prispievatelom do fora deto...caute
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod berloq » Uto 24. Dec 2019 17:54:50

Pridávam sa, prajem aj ja všetkým pekné Vianoce!
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod ifčopifčo » Str 25. Dec 2019 20:34:08

Nestíham, takže pokojný zvyšok Vianoc a do Nového roku veľa zdravia a množstvo najazdených kilometrov prajem všetkým ktorý tento web robia, píšu sem alebo to čítajú ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod majo » Štv 02. Jan 2020 8:26:23

samo dobro vsetky vam v novom roku priatelia :P
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod majo » Str 01. Apr 2020 18:27:40

neviem kde to umiestnit a tak som to dal tu...
@phobos diky za super blog...ja sice statistiky velki nemusim ale toto je super cita ie o tych indianikoch ;)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Phobos » Sob 04. Apr 2020 18:43:43

Dík majo (aj ostatným pod blogom). Ja mám naopak rád čísla, vedel by som tam nasekať aj 30 grafov a tabuliek, ale je mi jasné, že by to nikto nečítal. Pre tých, ktorých téma vážnejšie zaujala tu hodím dve knižné novinky. Nedajú sa síce kúpiť na Slovensku, ale kto fakt chce, objedná si to zahraničia. Jedna je aj ako ebook.

Stephen Norman - The Big Climb. Recenzia: https://pezcyclingnews.com/features/pez ... ok-review/. Pochybujem, že táto vyjde ako ebook - maximálne tak v pdf verzii. Má vraj má veľa fotiek a ilustrácií.

Matt Rendell - Colombia Es Pasion! https://www.weidenfeldandnicolson.co.uk ... 474609739/. Rendella možno poznáte, občas píše napr. aj pre CyclingNews alebo Procycling, je autorom Pantaniho biografie. Na Kolumbiu je expert, o staršej generácii kolumbijských cyklistov napísal knihu Kings of the mountains, toto by malo byť o súčasných jazdcoch. Nečítal som ešte ale mala by to byť kvalitka.

Ešte pár tipov na cykloabsťák. Dokument o minuloročnej Vuelte očami Jumbo-Visma: https://www.teamjumbovisma.com/video/wi ... estricted/. Stačí sa zaregistrovať (nezabudnite odmietnuť reklamné maily) a môžte si to bezplatne pozrieť.
Vaughtersova ekniha je teraz za 1 euro: https://www.ebooks.com/en-sk/book/20954 ... vaughters/, prípadne Amazon kto má Kindle. No a na Netflixe je dokument o minulej sezóne Movistaru, videl som ešte len dve časti tak zatiaľ nehodnotím.


Keram píše:K cycling-info. Velmi by ma mrzelo keby museli chlapci projekt ukoncit a hadam este viac by ma mrzelo ze by sa rozpadla nasa minkomunitka tu na fore. Ja by som bol aj za nejaku zachranu akciu len neviem ci je nas dost a v pripade ak tato kriza potrva dlhsie tak to my skalni neutiahneme. Neviem kolko mame potencial vyzbierat penazi, ale isiel by som do toho. Poprad predaval virtualne vstupenky na zrusene play off, nieco podobne ma aj Banska Bystrica. Mohlo by CI nieco vymysliet v tomto smere.

Lukáš zvykne spomínať eshop, tak ja by som navrhol, poďme si všetci odtiaľ niečo objednať. Kto nič nepotrebuje, môže niekoho obdarovať - ja to tak spravím.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Keram » Sob 04. Apr 2020 21:42:21

Phobos píše:
Keram píše:K cycling-info. Velmi by ma mrzelo keby museli chlapci projekt ukoncit a hadam este viac by ma mrzelo ze by sa rozpadla nasa minkomunitka tu na fore. Ja by som bol aj za nejaku zachranu akciu len neviem ci je nas dost a v pripade ak tato kriza potrva dlhsie tak to my skalni neutiahneme. Neviem kolko mame potencial vyzbierat penazi, ale isiel by som do toho. Poprad predaval virtualne vstupenky na zrusene play off, nieco podobne ma aj Banska Bystrica. Mohlo by CI nieco vymysliet v tomto smere.

Lukáš zvykne spomínať eshop, tak ja by som navrhol, poďme si všetci odtiaľ niečo objednať. Kto nič nepotrebuje, môže niekoho obdarovať - ja to tak spravím.


Dobry napad !
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 21 hostia