Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod hujhe » Sob 23. Nov 2019 14:57:29

Miesto Patxiho prichadza do Bory niekdajsi trener Toma Dumoulina Hendrik Werner. Petrovu knihu som cital davnejsie, ale tusim tam ospevoval Patxiho pristup k treningu. Uvidime co to prinesie.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Sob 23. Nov 2019 19:09:50

hujhe píše:Miesto Patxiho prichadza do Bory niekdajsi trener Toma Dumoulina Hendrik Werner. Petrovu knihu som cital davnejsie, ale tusim tam ospevoval Patxiho pristup k treningu. Uvidime co to prinesie.

Hej, je spomenutý v knižke Patxi, Petrovi pomohol najmä po nevydarenej jari v roku 2015. Tuším až od Kalifornie začali spolupracovať. Dúfam že Sylwester ostáva.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 27. Nov 2019 11:46:27

Čítali ste vyjadrenia Holma o Bennettovi? Vraj je jeden z top univerzálov v peletóne a má na to, vyhrať Ronde čo Roubaix, tak sa nechajme prekvapiť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 27. Nov 2019 12:23:02

Čo poviete k podpisom do Bory? Kamna určite výborný podpis, veľmi dobrý časovkár ktorý sa výrazne zlepšil v kopcoch, fajn. Schelling, Gamper mladíci, majú priestor na zlepšovanie, Fabro bol v Kaťuši nevýrazný a neukázal zatiaľ nič ale hádam vedia čo robia a Laas? Má nejaké víťazstvá na pretekoch nižšej kategórie 1-2 ale v dosť slabej konkurencii, neviem, čo si od neho sľubujú. Takže žiadne veľké nadšenie, najmä keď si nechali ujsť k Podlahárom mladého Nemca Steimleho ktorý sa ukazuje ako výrazný klasikársky talent. Neviem, či je posilnením na trénerskom poste Belgičan, ktorý mal na starosti klasikárov v DD vzhľadom k ich mizerným výsledkom, dúfam, že z Petra neurobí Hagena či Valgrena ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 27. Nov 2019 13:49:34

ifčopifčo píše:Čítali ste vyjadrenia Holma o Bennettovi? Vraj je jeden z top univerzálov v peletóne a má na to, vyhrať Ronde čo Roubaix, tak sa nechajme prekvapiť.

neviem preco to vyhlasuje. na jednej strane Bennett aspon citi doveru v jeho schopnosti, na druhej strane to mozu byt nanho prilisne ocakavania. kazdopadne ja si nemyslim ze by Bennett mal na Roubaix a na Ronde uz vôbec nie. ak by boli nejake velmi konzervativne edicie tak mozne je vsetko (hlavne co sa Roubaix tyka). ale take edicie podla mna urcite nebudu. Bennett sa zatial neprejavil ani na MSR nieto este na kockách. to skor bude zujimave sledovat ako sa z DQS postavia ku kockam Remco s Alaphilippom.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 27. Nov 2019 14:03:31

co sa tyka tych podpisov tak Kamna je samozrejme vyborny podpis. co sa tyka klasikarskej zostavy tak uvidíme, v tejto sezone nemali sancu sa velmi predviest pokope. uvidíme v akej forme sa dostavia Marcus, Daniel, Jempy a Oscar. su to kvalitne mena (ak je forma) aj ked uz ich trochu dobieha vek:) cize okrem toho Kamnu zatial nie je naozaj velmi co hodnotit, uvidíme...

odchod Patxiho ma prekvapil a prave jeho (vacsina z nas) urcite vnimame ako toho kto v 2015 odomkol Petov potencial. takze mam zmiesane pocity, ale nevidime do kuchyne timu, tak nevieme co presne je za jeho odchodom.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Roman » Štv 28. Nov 2019 20:25:27

Bennett urcite nepatri k nijakym top univerzalom
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod hujhe » Str 04. Dec 2019 11:49:43

Sagan pojde na olympiadu a po nej asi ukonci sezonu.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 04. Dec 2019 12:28:15

hujhe píše:Sagan pojde na olympiadu a po nej asi ukonci sezonu.

no z tych vyjadreni to tak vyzera. ale nebol rok 2020 ten kedy mal Peto prist na Okolo Slovenska? ale chapem ze ak sa nezucastni na MS tak nie je extra dovod aby absolvoval na jesen nejake preteky. aj ked Okolo Slovenska by mohol absolvovat aj bez nejakého budovania formy. som zvedavy ako to cele vypali, ta kombinacia Giro-Tour-Tokyo. cize vieme uz ze sa zucastni kombinacie Giro-Tour ale nevieme s akym cielom. na Giro pojde spolu s Ackermannom. myslim ze tych kombinacii, ze na co sa zamerat je celkom dost. ak bude sanca na bodovaci dres z Gira tak si myslim ze ho dokonci. ak nie, tak podla mna odstupi v priebehu a o to dlhsi cas bude mat zregenerovat pred TdF. TdF dokonci urcite, tam nema zmysel odstupit pred OH o par dni skor. ak bude na TdF len trenovat tak na OH by mal byt vo forme presne ako GVA v Riu. ale zas netreba samozrejme od OH nic ocakavat. nadej je v tom ze ten vrchol posledného stupania je az 30 km pred cielom, ale proti je fakt, ze to stupanie ma 6 km pri 10%. myslim si ze TdF pojde viacmenej tak ako vzdy ale s mensim dorazom na boj o zeleny dres. ak ho popritom ziska tak super, a ak nie tak sa nic nedeje.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 04. Dec 2019 15:18:01

Neviem, príliš sa mi to nepozdáva, na OH nemá žiadnu šancu, profil je ešte ťažší ako bol v Riu a po chcú OH ukončiť sezónu? Takže bude vyše 6 mesiacov bez pretekov, radšej by som bol, aby si po Tour oddýchol a na jeseň išiel nejaké jednorázovky a Okolo Slovenska :o
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 04. Dec 2019 16:16:49

ifčopifčo píše:Neviem, príliš sa mi to nepozdáva, na OH nemá žiadnu šancu, profil je ešte ťažší ako bol v Riu a po chcú OH ukončiť sezónu? Takže bude vyše 6 mesiacov bez pretekov, radšej by som bol, aby si po Tour oddýchol a na jeseň išiel nejaké jednorázovky a Okolo Slovenska :o

ono profil je jedna vec ale vzdy ide o to co sa v dany den udeje a ako sa bude pretekat. podla mna Peto nechce byt mimo diania a chce tomu dat sancu aj ked je velmi nizka az bliziaca sa k nule:) Petra s vrcharskymi nohami 2016-2017 si tam viem predstavit. navyse je to jednorazovka cize moze ist na uplne dno. otazne je ci prezije vobec Fuji:) ako za mna, ja som celkom rad ze tam ide. niektori vrchari budu unaveni po boji o GC na TdF. videli sme ze Alaphilippe a Bernal na Clasice San Sebastian si ani neskrtli tento rok, cize ten kto pojde na GC na TdF az do posledných chvil, moze na OH zabudnut. a netreba zabudat ze OH su specificke tym, ze silne krajiny budu maximalne 5-clenne.
co sa tyka skoncenia po OH tak to ma tiez velmi netesi. ved preteky v Tokyu su 25.7 a ak sa nemylim 31.8 zacina BinckBank. cize celkom dost casu aj na oddych a dovolenku hoci aj v Japonsku:) z BinckBanku na kanadske klasiky a odtial na Okolo Slovenska ved tam je to priam idealne naskladane v tom kalendari:) teda vychadzam z info ze Okolo Slovenska zacina 19.9.
a inak teraz pozeram ze buducorocne ME su v Trentine a ten profil nevyzera najhorsie
https://www.trentino2020cycling.eu/en/r ... road-race/
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 04. Dec 2019 18:57:14

Alaphilippe sa jasne vyjadril, že Tour práve pre OH nepôjde na GC, po víťaznom zakončení kariéry na Tour sníva Valverde a určite bude veľa top cyklistov pre ktorých budú OH jedným z vrcholov sezóny. Petrovi na Mikuna Pass nepomôžu žiadne nohy, tam si na takmer 7 kilometroch s priemerom vyše 10% a maximami okolo 17% vrchári vychutnajú, ak v tom čase bude vôbec v hlavnej skupine ;)
Mne by stačilo keby po TdF si takmer dve mesiace oddýchol a potom išiel ME a na Okolo Slovenska.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 04. Dec 2019 20:38:54

ano to je pravda ale Alaphilippe je ten typ cyklistu ktory si nevie pomoct nepretekat aktivne. podla mna trasa TdF 2020 by mu mala dost vyhovovat a teda bude sa snazit udrzat vysoko v GC pokial to pojde. ak umyselne "nakupi" hned v prvej etape nato vhodnej tak budem celkom prekvapeny. ako som povedal ja chapem preco tam Peto ide. podla mna k tomu trochu prispieva aj to co sa udialo v Riu. aj ked on by to urcite nepriznal:) jednoducho v dany den sa moze stat hocico. jedna vec je ista. ak to sledujes doma v televizore tak vtedy si rozhodne bez sance. ak si tam na trati a volas sa Peter Sagan a si vo forme tak aspon o nieco sa pokusit mozes. aj ked by to mal byt nejaky atak z dlhej vzdialenosti. ak by sa vsak takyto atak nabalil tymi spravnymi borcami z druheho a tretieho sledu tak by sa mohlo stat hocico lebo vieme ze tazsie sa preteky kontroluju v 5 clennych timoch. samozrejme zakladny predpoklad je aby Peto bol vynikajuco vrcharsky pripraveny. ak by bol Mikuna Pass 10 km od ciela tak je to bez debaty, nemalo by zmysel tam chodit, maximalne tak kvoli OH atmosfere. ale tych 30 km je celkom zaujimavych.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 05. Dec 2019 12:00:18

simko píše:ano to je pravda ale Alaphilippe je ten typ cyklistu ktory si nevie pomoct nepretekat aktivne. podla mna trasa TdF 2020 by mu mala dost vyhovovat a teda bude sa snazit udrzat vysoko v GC pokial to pojde. ak umyselne "nakupi" hned v prvej etape nato vhodnej tak budem celkom prekvapeny. ako som povedal ja chapem preco tam Peto ide. podla mna k tomu trochu prispieva aj to co sa udialo v Riu. aj ked on by to urcite nepriznal:) jednoducho v dany den sa moze stat hocico. jedna vec je ista. ak to sledujes doma v televizore tak vtedy si rozhodne bez sance. ak si tam na trati a volas sa Peter Sagan a si vo forme tak aspon o nieco sa pokusit mozes. aj ked by to mal byt nejaky atak z dlhej vzdialenosti. ak by sa vsak takyto atak nabalil tymi spravnymi borcami z druheho a tretieho sledu tak by sa mohlo stat hocico lebo vieme ze tazsie sa preteky kontroluju v 5 clennych timoch. samozrejme zakladny predpoklad je aby Peto bol vynikajuco vrcharsky pripraveny. ak by bol Mikuna Pass 10 km od ciela tak je to bez debaty, nemalo by zmysel tam chodit, maximalne tak kvoli OH atmosfere. ale tych 30 km je celkom zaujimavych.


Lenže Peter už vrchársky pripravený podľa mňa nebude, kedy naposledy ukázal v dlhých a ťažkých stúpaniach dobré nohy? Rio bolo v porovnaní s Mikuna Pass ľahšie a scenár ala GVA s obrovským šťastím, (pád v čele , spolupracujúci Fuglsang) sa bude veľmi ťažko opakovať. Súhlasím, že OH sa kontrolujú oveľa ťažšie ako klasické preteky WT, ale na zázraky už neverím. Na druhej strane sa budem rád mýliť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Štv 05. Dec 2019 13:45:48

ifčopifčo píše:Lenže Peter už vrchársky pripravený podľa mňa nebude, kedy naposledy ukázal v dlhých a ťažkých stúpaniach dobré nohy? Rio bolo v porovnaní s Mikuna Pass ľahšie a scenár ala GVA s obrovským šťastím, (pád v čele , spolupracujúci Fuglsang) sa bude veľmi ťažko opakovať. Súhlasím, že OH sa kontrolujú oveľa ťažšie ako klasické preteky WT, ale na zázraky už neverím. Na druhej strane sa budem rád mýliť.

tak naposledy ukazal v stupani dobre nohy asi v tej nestastnej 17.etape na TdF 2018. Rio bolo v nejakom celkovom meradle lahsie ale treba povedat ze ten zaver sa mi zdal tazsi ako Tokyo. ta zaverecna kombinacia Canoas-Vista Chinesa sa isla tri krat (8,9km @ 6,2%) a z vrcholu bolo do ciela nejakých 15 km. cize ak mam hodnotit zaverecnych 40 km tak Rio sa mi zda tazsie ako Tokyo.
jasne ze je to v rovine zazraku ale Peto tomu v podstate nic neobetuje. ine je keby sa polroka pripravoval a cielene vsetko tomu podriadil. buducorocna TdF je slusne vrcharska cize tak ci tak bude musiet byt vyborne pripraveny. a teda tesne po skonceni TdF preco si na par dni neodskocit na OH? podla mna OH nemaju vplyv nato ze po nich ukonci sezonu. ale kombinacia Giro-Tour a tazky profil MS maju nato vplyv. ja osobne ak budem vidiet na TdF slubne vykony od Peta v kopcoch tak nemam dovod aspon nedufat v nejaky zazrak v Tokyu:) tak ale v podstate uz na jar budeme vidiet ako je natom. MS v Yorkshire nam ale dali celkom nadej. cize ta jar 2019 naozaj snad bola ovplynena iba nejakymi krátkodobými problemami
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Štv 05. Dec 2019 17:04:18

Tiez si myslim ze je jedno ci ma v Tokiu sancu alebo nie. Mozno ze je to jeho posledna OH ktovie co bude o styri roky tak preco sa nezucastnit. Som si isty ze pripravovat specialne na OH sa nebude. Takisto ako vam tiez sa mi nepozdava myslienka ukoncit sezonu začiatkom augusta. Jasne MS su este tazsie ako OH cize tam nema cenu chodit ani sa na ne pripravovat ale nie som si isty ci prestavka od zaciatku augusta do dajme tomu Tour Down Under koncom januara 2021 je uplne najlepsi napad. Aj ked som laik. Mohol by zobrat jesen nejako aspon volne. Obist nejake preteky v septembri a na MS sa vykaslat. Tie ME + BinckBank Tour+ okolo Slovenska by zneli rozumne.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 05. Dec 2019 21:20:22

Keram píše:Tiez si myslim ze je jedno ci ma v Tokiu sancu alebo nie. Mozno ze je to jeho posledna OH ktovie co bude o styri roky tak preco sa nezucastnit. Som si isty ze pripravovat specialne na OH sa nebude. Takisto ako vam tiez sa mi nepozdava myslienka ukoncit sezonu začiatkom augusta. Jasne MS su este tazsie ako OH cize tam nema cenu chodit ani sa na ne pripravovat ale nie som si isty ci prestavka od zaciatku augusta do dajme tomu Tour Down Under koncom januara 2021 je uplne najlepsi napad. Aj ked som laik. Mohol by zobrat jesen nejako aspon volne. Obist nejake preteky v septembri a na MS sa vykaslat. Tie ME + BinckBank Tour+ okolo Slovenska by zneli rozumne.

Ja to vidím optimisticky a verím, že Peter po skončení zmluvy s Borou buď ešte na dva roky predĺži, ak bude Bora pokračovať, alebo pôjde ešte na dva roky inam aby stihol ešte jedny OH. Vo včerajších GBS Peter povedal, že by chcel ísť na Okolo, ale uvidí podľa toho ako prebehne sezóna.
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13983/205101
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pon 09. Dec 2019 13:30:56

tak majster sveta ITT to nakoniec zapichol v Ineose...neviem preco ale ocakaval som to
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod mortirolo08 » Pon 09. Dec 2019 14:46:48

majo píše:tak majster sveta ITT to nakoniec zapichol v Ineose...neviem preco ale ocakaval som to

No bolo to bud Ineos, alebo s platom dole. A Ineosu sa zide nova motorka do vlaku na GT...
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pon 09. Dec 2019 17:29:31

a co poviete na nove dresy?EF mensie upravy ale vcelku nic moc Bora tiez velmi nemenila ale to mi nevadi no a Bahrain?pre mna parada...zverejnil este niekto?
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 89 hostia

cron