Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Štv 05. Mar 2020 20:24:10

simko píše:
emor píše:tak sme túto jar dobicyklovali pri eurosporte... nevadi, budeme jazdiť naozaj a vonku. :-D

tak ja dufam ze v nedelu Peter odstartuje na P-N. dokonca organizátori navysili pocty vramci timov zo 7 na 8 clenov. aj ked tusim Bora sa telefonicky informovala ohladom ucasti na takej mensej belgickej jednorazovke v nedelu. ja dufam ze tam neposlu Peta na ukor P-N.

Už spomínajú Petra, rôzne športové portály, že pôjde Paris Nice.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 08. Mar 2020 19:12:45

Dnes fajn etapka, čo poviete? Porte, Bardet, Barguil stratili, takže sú bez šance na GC, Alaphilippe ukázal, že mu forma ide hore a Peter? Dúfam, že to nebolo výkonnosťou, že sa neudržal v tej skupine, to by nebo dobrý signál. Viem, sú to prvé preteky po sústredení, ale Bling išiel prvé preteky v sezóne a udržal sa.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 08. Mar 2020 21:21:06

podla vyjadreni mali ist dnes na Maxa a kedze plan vychadzal a Max bol presne tam kde mal tak to mozno peto cielene vypustil...mozno...sledoval som pretek(okrem poslednych 5km :cry: ) a vzdy ked ho ukazali sa mi zdla fakt bujak...vyzera to ze ma svalovej hmoty naozaj dost...kedze nejake experimenty s ardenami na plane neboli tak mozno sa zamerali na hrubu silu na kocky ale potrebuje sa urcite este rozpretekat...neviem ci to tak je len mne to tak z kamier pripadalo
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 09. Mar 2020 11:52:13

ifčopifčo píše:Dnes fajn etapka, čo poviete? Porte, Bardet, Barguil stratili, takže sú bez šance na GC, Alaphilippe ukázal, že mu forma ide hore a Peter? Dúfam, že to nebolo výkonnosťou, že sa neudržal v tej skupine, to by nebo dobrý signál. Viem, sú to prvé preteky po sústredení, ale Bling išiel prvé preteky v sezóne a udržal sa.

ja by som to zatial neriesil. este bude dost prilezitosti na hodnotenie pred monumentami. je mozne ze po odchode Patxiho sa mohlo aj nieco zmenit v priprave.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pon 09. Mar 2020 17:37:37

Pariz - Nice zatial fantasticke preteky. Peter dnes dobry vykon celkovo. Neviem ci ten koniec trosku nepokazili. Nizzolo ale vyhral dost presvedcivo takze tazko povedat ako by to dopadlo keby sa Peter neuponahlal s lead outom. Mozno by Pascal prehral aj tak.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 09. Mar 2020 17:52:05

Keram píše:Pariz - Nice zatial fantasticke preteky. Peter dnes dobry vykon celkovo. Neviem ci ten koniec trosku nepokazili. Nizzolo ale vyhral dost presvedcivo takze tazko povedat ako by to dopadlo keby sa Peter neuponahlal s lead outom. Mozno by Pascal prehral aj tak.

mne sa zda ze Nizzolo celkom zvlada prave taketo narocne etapy. ale mozem si ho s niekym mylit:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 09. Mar 2020 21:44:13

Paris - Nice je lahoda pre oči cyklistických fanúšikov . Prvé dve etapy boli paradne a taktiež dnešný Petrov výkon bol podľa mna vynikajuci
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 10. Mar 2020 20:07:43

nechcem velmi predbiehat ale tento Peter mi pripomina Petra ktory na jar 2016 a 2017 prisiel na Omloop. hlavne aby mal v aprili kde predviest to co natrenoval. ano dnes ho Garcia Cortina porazil ale mohlo to sposobit viacero faktorov. okrem ineho aj uroven rozjazdenia.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 11. Mar 2020 0:25:40

Peter vravel nieco o tom ze zle odhadol dojazd na RTVS. Uvidime co prinesu dalsie tyzdne. Moj osobny odhad je ze sa nepojdu ziadne belgicke klasiky ani Roubaix. Ci sa pojde Giro si netrufam odhadnut. Tour sa dufam pojde dovtedy by mohla epidemia ustat. Len sa modlime (ti ktori neverite si to aspon zelajte) aby na jesen neprisla druha vlna. Uz tato ide byt tazka. :roll: Ale to som kus odbocil.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

P-N

Poslaťod Phobos » Štv 12. Mar 2020 22:53:26

Dúfam, že zrušia Paríž-Nice a aj všetky ostatné preteky, ktoré zrušené ešte neboli. Vrátane monumentov. Včera som si zapol časovku a keď som videl stovky fanúšikov na tom kopčeku ako doslova pľujú pretekárom do ksichtu a tie davy na štarte a v cieli, neveril som vlastným očiam. Ak toto má byť príklad toho, ako nevychádzať von a nezhromažďovať sa ak to nie je fakt nevyhnutné, tak si asi mierne preriedenie populácie zaslúžime. Škoda ale, že to v konečnom dôsledku schytajú v najväčšej miere najmä tí, ktorí ak cyklistiku sledujú, tak už len v televízii.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 14. Mar 2020 14:24:18

Uzivajte si poslednu etapu P-N priatelia. Na dlhu chvilu je to posladna vrcholova cyklistika. Uzite si aj posledne preteky biatlonu. Okrem toho z relevantnych sutazi a sportov sa hra uz asi iba KHL inak neviem o nicom.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 15. Mar 2020 9:35:22

@keram
no bohuzial je to tak

@vsetkym
vam zelam len to zdravie(nic ine nam netreba) vam vasim rodinam a znamym priatelia a myslim si ze by sme toto vsetko mali zelat aj nasim nepriatelom ci ludom ktorych nepozname...proste vsetkym...nerobme paniku ale zaroven nepodcenujme tuto situaciu...najblizsie 2-3 tyzdne budu velmi dolezite pre dalsi vyvoj roka a je len na nas ako to vsetko dopadne...mnohi z nas vzhladom na nase zamestnania doma sediet nemozu ale ti co mozete proste sedte...tolko dokazeme vydrzat...priateli budme zodpovedni a disciplinovani chranme seba a neohrozujme druhych a tejto pliage urcite spolocne zamavame...majte sa dobre a ked sa zacne pretekat mate ma tu zas :D cau
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pia 27. Mar 2020 19:17:09

https://www.velon.cc/news/2020/3/26/worlds-best-professional-teams-gear-up-for-the-digital-swiss-5 Tak toto bude zaujimave. Dufam ze Bora nominuje Petra. Aspon nieco v tomto temnom case korony. Dufam ze to bude davat Eurosport :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 27. Mar 2020 19:30:27

mohli by to davat pozrel by som si :D
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Str 29. Apr 2020 16:38:54

Tak pomaly, ale isto vypadávajú mnohé WT preteky (etapáky aj klasiky) z tohtoročného kalendára. Ak náhodou padne aj TdF, ktorá to má po vyhláseniach ministra športu opäť nahnuté, tak sezónu budú zachraňovať menšie jednotkové etapáky v bývalom východnom bloku. A možno aj naše Okolo Slovenska, čo by bolo skvelé, pretože našťastie u nás vírus až tak nešarapatil. :) Už 1. júla rumunské Sibiu Cycling Tour má v zozname CCC Team, ktovie, či rovno Greg nebude najväčšou hviezdou. Azda aj českí fanúšikovia si prídu na svoje, Czech Tour je naplánovaná od 6. augusta, tiež by im mohli prísť zvučné mená. A v septembri zase u nás... ;) Osobne si myslím, že okrem TdF (aj to 50 na 50) môžeme všetky ostatné francúzske preteky vyškrtnúť z kalendára; v Taliansku možno nejaké menšie jednotkové klasiky počas neskorej jesene, ale skôr z toho nebude nič; Španielsko tiež má iné starosti ako cyklistiku, tak v ich prípade asi len skrátená Vuelta, pretože aj tam už v horách bude sneh; Belgicku prajem klasiky, asi aj kvôli Petrovi, ale tiež všetko bude závisieť od vlády, ktorú budú organizátori ťažko prehovárať - ak zrušia futbal, tak aj cyklistiku, pretože by mohli jedni aj druhí argumentovať prípadným povolením.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Ned 03. Máj 2020 22:36:33

Možno kalendár zvyšku tejto sezóny: https://www.cyclingnews.com/news/leaked ... -calendar/
Ak áno, tak Peter pôjde asi - môj tip:
- 1. 8. - Strade Bianche - na výsledok ako líder
- 8. 8. - Miláno - San Remo - na výsledok ako líder
- 12. 8. - 16. 8. - Critérium du Dauphiné - nabratie kilometrov pred TdF, možno len ako leadout pre Ackermanna
- 23. 8. - domáci šampionát - azda poteší fanúšikov :)
- 29. 8. až 20. 9. - Tour de France
- 10. 10. - Amstel - na výsledok ako líder
- 11. 10. - Gent - Wevelgem - ako spolulíder s Ackermannom
- 14. 10. - Dwars door Vlaanderen - možno ako superdomestik pre nejakého kolegu, zahriatie pred Ronde
- 18. 10. - Okolo Flámska - na výsledok ako líder
- 1. 11. - Paríž - Roubaix - na výsledok ako líder
Dvanásť dní medzi Ronde a P-R je dosť, pravdepodobne mu tam pribudnú nejaké odložené menšie jednorazovky, aby ,,ostal v správnej teplote". :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod rado » Pon 04. Máj 2020 19:49:34

tento skvely portal by si zasluzil napr.aj takyto rozhovor.

https://www.mtbiker.sk/clanky/123286/ro ... vojna.html
rado
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Uto 05. Máj 2020 17:14:23

zakliata.panna píše:Možno kalendár zvyšku tejto sezóny: https://www.cyclingnews.com/news/leaked ... -calendar/
Ak áno, tak Peter pôjde asi - môj tip:
- 1. 8. - Strade Bianche - na výsledok ako líder
- 8. 8. - Miláno - San Remo - na výsledok ako líder
- 12. 8. - 16. 8. - Critérium du Dauphiné - nabratie kilometrov pred TdF, možno len ako leadout pre Ackermanna
- 23. 8. - domáci šampionát - azda poteší fanúšikov :)
- 29. 8. až 20. 9. - Tour de France
- 10. 10. - Amstel - na výsledok ako líder
- 11. 10. - Gent - Wevelgem - ako spolulíder s Ackermannom
- 14. 10. - Dwars door Vlaanderen - možno ako superdomestik pre nejakého kolegu, zahriatie pred Ronde
- 18. 10. - Okolo Flámska - na výsledok ako líder
- 1. 11. - Paríž - Roubaix - na výsledok ako líder
Dvanásť dní medzi Ronde a P-R je dosť, pravdepodobne mu tam pribudnú nejaké odložené menšie jednorazovky, aby ,,ostal v správnej teplote". :D


No uvidime ako to nakoniec bude so situaciou s Covidom, ale vyzera to dobre. Ak to dobre dopadne caka nas nabita jesen :D Kalendar sa trochu zmenil. PR je posunute na 25. oktobra a jedine preteky v novembri maju byt Vuelta. S tymto by som urcite suhlasil aj ja. Nebudem mat Saganovi za zle ak by sa nezucastnil domaceho sampionatu z preventivnych dovodov. Ktovie ako to bude s karantenami a tak. Ked uz bude vo Francuzsku mozno by bolo dobre tam zostat a neskakat pred Tour na Slovensko. Tak isto Amstel je v inej krajine ako Gent a okrem toho je to den po dni takze ten Amstel by som mozno skrtol. Bude musiet vyspekulovat ako najst formu po Tour kedze do Ronde to bude menej ako mesiac :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

nový kalendár

Poslaťod Phobos » Str 06. Máj 2020 14:27:45

Odhliadnuc od toho, či je reálny alebo nie, zaujímavosťou nového kalendára je vymenená pozícia flámskych a ardénských klasík, Gira a Tour. Hovorí sa, že najväčším porazeným je Giro. To, že sa počas neho konajú tri monumenty, "šiesty monument" Amstel a Gent-Wevelgem až taký problém nie je, klasikári a Giro nikdy nešli dokopy. Väčším problémom je, že v pozícii druhej Grand Tour ťahá za kratší koniec jednak významom, aj odstupom po TdF. Ak sa ale pozrieme na predsezónne vyhlásenia, tak Giro o veľa nepríde. Z minuloročnej Top 10 neúčasť už dávnejšie avizovali Landa, Mollema, Roglič alebo López, nikto nový sa nehlásil, takže korona-nekorona, štartovka by aj tak nebola až tak nablýskaná. Najväčšou stratou je tak Sagan a Grande Partenza v Maďarsku. Giro ale môže byť podľa mňa rado, že vôbec bude a slabšie zostavy nemusia znamenať horšie preteky, práve naopak.

V porovnaní so zaujímavým kalendárom, ktorý navrhol pmts, sa mi tento pozdáva viac. U ptms si tri GT vyžadovali pre každú jednu osobitnú zostavu, teda plne využitých 24 jazdcov v období dvoch mesiacov. Tam už hrozí vyplnenie vatou, prípadne tými, čo potrebujú trénovať pred klasikami. Na novom kalendári je dobré, že žiadna GT nebude rozjazdievacia. Tour určite nie (možno pár výnimočných prípadov), po Gire je už len Lombardia, no a počas Vuelty už nie je na čo trénovať. Čiže Tour bude veľmi dobre obsadená, o tom žiadna, Giro bude síce slabšie, ale stále tam budú ľudia, ktorí to pôjdu naplno - plus je tu super šanca na životný výsledok, aj keď o ružový dres sa zrejme pobije Carapaz s Nibalim. To isté aj Vuelta, tam budú navyše aj ľudia z Tour.

Čo sa týka hlavných cieľov, tak u flámskych klasikárov sa tak veľa nemení. Ten ich je jasný, rozjazdia sa na Tirrene (aj keď tam budú musieť byť aj záujemci o Giro) a BinckBanku, prípadne tí, ktorí vedia pomôcť lídrom alebo aj spraviť výsledok pôjdu na Tour. Časovkári tiež nemajú nad čím špekulovať - MS a Giro. Šprintéri si to namieria tam, kde pre nich ostane miesto v zostave. Vrchári to majú najťažšie. Tour + MS, Tour + klasika (klasiky), Tour + MS + Vuelta, Tour + Vuelta a rôzne ďalšie kombinácie. MS + Giro, MS + klasiky, prípadne MS + klasiky + Vuelta. Celkovo bude zaujímavé sledovať, ako sa to pospája s majstrovstvami, takáto trať sa neopakuje často a dúhový dres je silná motivácia. Budú vo výhode jazdci z Tour, alebo tí, čo sa chystajú na Giro?

No a ten čínsky etapák... Som veľmi zvedavý, kto z World Tour sa tam objaví. V tom termíne je Giro, Flámsko aj Vuelta.

Vaše dojmy?
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 06. Máj 2020 17:17:05

ja dojmy nemam...ja mam len obavy ze sa nakoniec pojde max polovica z tychto pretekov ak vobec nejake...neverim ze sa vsetky tie krajiny dovtedy vycistia natolko aby sa tam mohli pretekat...nezvyknem byt pesimista ale v tomto pripade som :? :cry:
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 75 hostia