Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Štv 13. Feb 2020 21:27:30

hujhe píše:Milano San Remo sa pojde po klasickej trase? Zatial som nenasiel na internete zmienku o nejakej zmene. (Pytam sa kvoli tym zosuvom pody)


pred pae dnami som niekde cital vyjadrenia Gilberta ze jeho velkym cielom je vyhrat primaveru a povedal ze nechape odkial sa beru tie zvesti lebo vraj chodi trenivat priamo na trasu a ani na poggiu ani nikde inde po trase ziadne problemy s cestou ci nejake zosuvy nevidel...tak neviem
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Sob 15. Feb 2020 10:28:20

hujhe píše:Milano San Remo sa pojde po klasickej trase? Zatial som nenasiel na internete zmienku o nejakej zmene. (Pytam sa kvoli tym zosuvom pody)

https://www.cyclingweekly.com/news/raci ... 020-449043
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Sob 22. Feb 2020 15:09:49

Dufam ze sa na severe Talianska podari zastavit koronavirus. Zatial sa o tom nehovori, no podla mna to dost ohrozuje M-SR.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 24. Feb 2020 11:19:48

hujhe píše:Dufam ze sa na severe Talianska podari zastavit koronavirus. Zatial sa o tom nehovori, no podla mna to dost ohrozuje M-SR.

veru. inak uz sa k tomu vyjadril aj Mauro Vegni. potencialne ohrozne je vsetko dokonca aj Giro. ale tak to su zatial katastroficke scenare. neviem ci by Peto nemal frcat na poslednu chvilu na ten Omloop:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 26. Mar 2020 21:52:11

V týchto temných a depresívnych časoch odporúčam pre milovníkov dlazdenych klasik tento dokument .


https://youtu.be/j8iHLADDMKQ
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Pia 27. Mar 2020 16:06:38

58:58 najlepsia cast, You never know with him :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Pia 27. Mar 2020 16:29:51

Tiez som sokovany z timovych riaditelov ako im neskoro doslo co to znamena ked Terpstra ujde. :shock: Chcel by som vidiet tieto preteky bez vysielaciek.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 27. Mar 2020 19:10:29

Behind the scenes bude aj z ročníku 2016 a 2017
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Pia 27. Mar 2020 19:57:45

pozrel som si to od tej 58min a fakt super zostrih...diky
a focus pozdravujem ta...dufam ze si v pohode...bud zdravy
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Sob 28. Mar 2020 13:29:50

uz ked je rec o Ronde. mnohi asi verime ze tie najvacsie jednodnove preteky si najdu miesto niekde v kalendari este tento rok. ale cital som clanok kde hovoril starosta mestecka v ktorom sa nachdaza Oude Kwaremont ze sanca ze Ronde sa pojde na jesen v takej forme ako pozname je minimalna priam az nulova.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Sob 28. Mar 2020 13:35:06

Dal aj dovod ze preco je akurat problem vo forme? Mi prislo ze najvacsi problem je ze jesenny kalendar by bol riadne nabuchany keby sa tam presunuli jarne klasiky, mozno sa bude posuvat Tour, Vuelta... Oproti tomu si neviem predstavit preco je forma pretekov problem :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Sob 28. Mar 2020 14:10:51

no v podstate on hovori o tom ze ak by mali na organizaciu len par mesiacov tak by to sice bola pre nich vyzva ale ze nevidi realne aby to za tych par mesiacov dali dokopy v rovnakej podobe ako ju pozname. navyse vsetky preteky ktore maju na jesen stabilne miesto v kalendari, je dohoda s UCI ze toto miesto im ostava. takze s tym kalendarom to bude zaujimave

https://www.cyclingnews.com/news/belgiu ... -unlikely/
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 29. Mar 2020 10:34:43

ja osobne niesom velmi zastanca presuvania jarnych pretekov na jesen...aj ked by som tym tentorok prisiel o moje najmilovanejsie preteky ale ta prilis husta jesen by asi nebola ona...a este aj kvoli okolo slovenska...uz teraz som presvedceny ze nasa tour pride o vsetky mozne hviezdy vratane Petra a ak by sa presunuli dalsie preteky na jesen tak by to bola asi pre nasu tour smrt
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 29. Mar 2020 13:04:34

Podľa mna je táto sezóna ukončená . Nebude ani tour , vuelta , Giro proste nič . A je mám hroznú depresii z toho keď si predstavím , že dnes sa malo ísť Gent - Wevelgem :( zasa rok čakania na tieto krásne zavody na dlažbe :( :( môj život stratil zmysel
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 29. Mar 2020 16:19:51

@majo
na jednej strane by presunutie niektorych jednorazoviek na jesen urcite malo nepriaznivy dopad na atraktivitu startovej listiny na Okolo Slovenska, na druhej strane ale by sme aspon neprisli o vsetky vyznamne klasiky. nerobim si iluziu ze vsetko sa podari nahradit. ale je pravda ze ak maju prist s nejakou okliestnou verziou nejakych pretekoch, popripade 2- tyzdnovou GT tak to radsej nech nerobia vobec. ja dufam ze aspon MSR a SB sa podari Talianom vtesnat na jesen. Giro je podla mna tento rok pase. osobne si myslim ze leto prinesie ulavu a teda Vuelta by vobec nemala by ohrozena. TdF to ma velmi natesno. ale ak aj zacne tak ta forma zucastnenych bude velmi otazna
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod lukas » Ned 29. Mar 2020 16:52:48

Píšete, že o čo prídete a Focus zo žartu, že jeho život stratil zmysel, ale to si predstavte našu situáciu, ktorá je hrozivá. Pravdepodobnosť, že udržím redakciu pokope je takmer nulová, keďže kolegovia nepíšu, teda nemajú žiadne príjmy. Portál nemá príjmy. Tiež je vám určite jasné, že to nerobíme vo voľnom čase popri full-time joboch. Ako by sme inak vedeli pokryť tri rôzne preteky počas týždňa v jednom čase. Prispôsobujeme sa viac ako 200 pretekom v roku. Tie nám určujú životné plány. Všetko robíme zhruba v podobnej kvalite priamo úmerne ku kvalite pretekov. Nie kadejako, niečo priebežne, niečo hodinu po dojazde. Za tie roky tisíce ľudí vedia, čo, kedy a ako u nás nájdu. Myslím si, že tomu je po desiatich rokoch koniec. Nemám páky na to, aby som udržal v tíme šikovných ľudí s vidinou, že veď sa to možno raz rozbehne. Ale budeme bojovať ako to len pôjde.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 29. Mar 2020 18:48:08

@lukas
to mi je velmi luto tejto vasej situacie a naozaj dufam ze nezanikne asi jedina www-cka na ktoru pravidelne klikam kazdy den uz niekolko rokov...vedel som ze tato kriza bude likvidacna pre mnohych ludi ich firmy a projekty a ze mnohi ludia pridu o svoje zamestnanie ale nikdy ma nenapadlo ze do tejto skupiny moze spadnut aj C-I
viem ze to bude pre teba a tvojich ludi len mala utecha ale xcem ti povedat ze som si isty ze ak by aj C-I padlo tak taky profici aky ho tvoria si rychlo najdu obdobnu pracu a dokonca som presvedceny ze sa o vas pobiju...nic to ale nemeni na to ze to strata C-I by bola pre mna a pre tisice dalsich velmi bolestivou

este raz opakujem drzim vam palce aj ked viem ze to vam nepomoze ale bohuzial biac urobit nemozem
pozdravujem celu redakciu...drzte sa borci
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod pmts » Pon 30. Mar 2020 0:21:12

Fuha, tiež ma prekvapuje Lukášov príspevok, povedal by som presne naopak že informačné portály zažívajú teraz zlaté časy (no dobre, možno nie až tak tie športové, kedže všetky športy defakto zastali...), že ich čítanosť stúpla, vzhľadom nato že väčšine ľudí tak nejak zastali životy a sú viac času na internete... Môžem sa spýtať z čoho má takýto portál vlastne tie príjmy o ktoré ste prišli? Myslel som že ide viac-menej o kliky na články a počet reklám na stránke... Jediné čo ma napadá ako problém je že nebude o čom písať, no myslím že s tým by sa dalo poradiť. Články na štýl napríklad ako robíte cez zimnú prestávku, ďalšie profily cyklistov, budú nejaké virtuálne preteky a podobne.
Myslím že nielen ja a majo sme na tejto stránke viac-menej závislý, takže taktiež by som sa chcel spýtať nedalo by sa nejako pomôcť blogmi alebo tak, prípadne zadonatovať? Tento portál jednoducho nesmie umrieť, to by bola aspoň pre mňa viac-menej pohroma :roll:
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod lukas » Pon 30. Mar 2020 10:38:19

@pmts
Máš pravdu, že čítanosť spravodajských webov stúpla, ale deje sa pravý opak toho, čo by si si myslel, že z toho budú môcť médiá zarobiť. Dokonalý príklad je toto:
https://www.aktuality.sk/clanok/777811/ ... len-spolu/
"Aktuality.sk sú najnavštevovanejšou webovou stránkou na Slovensku. Od začiatku krízy spojenej s pandémiou koronavírusu sa naša návštevnosť pohybuje okolo jedného milióna čitateľov denne. Hoci nás číta rekordný počet čitateľov, narážame na problém ekonomický. Už dnes cítime masívny výpadok reklamy, ktorá je naším strategickým zdrojom príjmov. Predpokladáme, že v nasledujúcich mesiacoch bude reklamy ešte menej. To znamená, že stratíme príjmy, ktorými financujeme chod redakcie."

A teraz si to premietni do našej reality, tj. cyklistika je mŕtva, čítanosť nám výrazne klesla, nie stúpla. Môžeme písať o čomkoľvek, keď sa nesúťaží, ostávajú len verní.
Hore nad menu pod Meridou vidíte veľkú reklamu cez celú šírku webu + na titulke akože tretí článok + vľavo dolu.
To všetko spolu príjmy: včera: 1,23 €, za posledných 7 dní 5,91 €. Samozrejme, je tam ešte pár reklám s podobným výtlakom.
Z toho ufinancuj trojicu redaktorov, korektorku, programátorov, ktorí stále bojujú s vírusom z FB (priamo na webe nie je), grafika, podcasterov, server a účtovníčku.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Str 01. Apr 2020 21:21:18

Dnes vyšlo behind the scenes z roku 2017 . Blbá bunda na zábradlí .....
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 81 hostia

cron