Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Cyklistika v televízii

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod majo » Pon 17. Feb 2020 12:15:42

dakujem priatelia ;)
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod ifčopifčo » Ned 05. Apr 2020 19:59:20

Preposielam odkaz na seriál od Netflixu, vraj je to zaujímavé, ešte som to nevidel.
https://www.csfd.cz/film/843901-nejmene ... 9/epizody/
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod majo » Ned 05. Apr 2020 20:56:33

wooow diky ifco
inac ako kamarat?
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod majo » Ned 24. Jan 2021 14:45:30

dnes prvy pretek sezony v europe Classica Comunitat Valenciana 1969
live stream tu: https://youtu.be/Tfm_slhsga0
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod ifčopifčo » Pia 19. Feb 2021 19:55:40

Zlé správy sa hrnú zo všetkých strán, citujem z roadcycling
Belgičtí diváci si závody mohou užít prostřednictvím televizní stanice Sporza, ale čeští mají nejspíš smůlu. Úvodní klasika Omloop Het Nieuwsblad není v programu českého Eurosportu. Společnost Flanders Classics se nedohodla s Eurosportem na televizních právech a tak hrozí, že neuvidíme ani další klasiky Gent - Wevelgem, Brabantský šíp a další. V České republice možná nebude možné legálně sledovat závody Flanders Classics. Kolem Flander snad na Eurosportu bude.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod lukas » Ned 21. Feb 2021 22:09:44

@ifčopifčo
To vôbec nie je to prekvapujúce, pretože práve TV práva na Omloop, Gent, Scheldeprijs, Brabant a Dwars predáva ich držiteľ zvlášť. A na Eurosporte dlhodobo neboli vysielané. Práve preto ich kupovali iné televízie. Pamätám si, že som to robil na RTVS, arena sporte aj Digi Sporte. Až posledné dva roky to, tuším, kúpil Eurosport.
Je možné, že ak Sagan pôjde Gent, niekto po tom ešte môže siahnuť (ak to nebude kúpiteľné len spolu, čo žiadna z SK TV nevezme). Ale flámskeho monumentu sa to nijako netýka.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 647
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod majo » Pon 22. Feb 2021 9:20:11

@lukas
ahoj lukas...su uz nejake zakulisne info o trase nasej narodnej tour? teda ak sa vobec uskutocni...
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod ifčopifčo » Pon 22. Feb 2021 20:02:38

@lukas - vďaka za info
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod lukas » Pon 22. Feb 2021 20:48:58

@majo
Zatiaľ nemám vážnejšie info, lebo zhodou okolností som teraz dlhšie nebol v kontakte s organizátormi. Určite preteky majú byť (nenapísal som radšej "budú", lebo je to hrozná doba...) a tak ako vlani sa robí najmä na Petrovi Saganovi, no nikto nemá žiadne záruky vo februári.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 647
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod ifčopifčo » Pon 31. Máj 2021 20:41:05

Na Netflixe pribudla druhá séria dokumentu zo zákulisia Movistaru, pre fanúšikov cyklistiky ktorý majú Netflix povinná jazda ;) Kto nevidel prvú sériu, volá sa to "Nejméne očekávaný den".
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod Keram » Uto 01. Jún 2021 12:07:12

ifčopifčo píše:Na Netflixe pribudla druhá séria dokumentu zo zákulisia Movistaru, pre fanúšikov cyklistiky ktorý majú Netflix povinná jazda ;) Kto nevidel prvú sériu, volá sa to "Nejméne očekávaný den".


Veru uz som to videl cele. Perfektny dokument pre fanusikov cyklistiky. Jedine minus je hrozny preklad. Uz sa nepamatam ci to takto bolo aj v prvej serii ale teraz mi to vyslovene bilo do oci tie ceske titulky. Asi to prekladal niekto kto cyklistike nerozumie. Vela raz som si musel domyslat o com vlastne rozpravaju.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod ifčopifčo » Uto 01. Jún 2021 18:47:23

Keram píše:
ifčopifčo píše:Na Netflixe pribudla druhá séria dokumentu zo zákulisia Movistaru, pre fanúšikov cyklistiky ktorý majú Netflix povinná jazda ;) Kto nevidel prvú sériu, volá sa to "Nejméne očekávaný den".


Veru uz som to videl cele. Perfektny dokument pre fanusikov cyklistiky. Jedine minus je hrozny preklad. Uz sa nepamatam ci to takto bolo aj v prvej serii ale teraz mi to vyslovene bilo do oci tie ceske titulky. Asi to prekladal niekto kto cyklistike nerozumie. Vela raz som si musel domyslat o com vlastne rozpravaju.


Áno, titulky sú poslabšie, ale zhltol som to za jeden večer. Pri pozeraní mi napadlo, prečo toto alebo niečo podobné nerobia aj ostatné tímy? Nemuselo by to ísť na Netflix, stačilo by to na stránkach tímu prípadne youtube, kamery sa dajú dať všade a podľa mňa by cyklistickí fanúšikovia vyskakovali od radosti keby videli do kuchyne tímov. Pri ich rozpočtoch by si mohli zaplatiť nejakého dokumetaristu ktorý by to zostrihal, urobil dokrútky, rozhovory a myslím si, že aj keby to spoplatnili, tak by to išlo na odbyt. Orica na youtube niečo robí len to nie je systematické. Stačilo by venovať sa WT pretekom.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod pmts » Uto 01. Jún 2021 19:07:34

ifčopifčo píše:
Keram píše:
ifčopifčo píše:Na Netflixe pribudla druhá séria dokumentu zo zákulisia Movistaru, pre fanúšikov cyklistiky ktorý majú Netflix povinná jazda ;) Kto nevidel prvú sériu, volá sa to "Nejméne očekávaný den".


Veru uz som to videl cele. Perfektny dokument pre fanusikov cyklistiky. Jedine minus je hrozny preklad. Uz sa nepamatam ci to takto bolo aj v prvej serii ale teraz mi to vyslovene bilo do oci tie ceske titulky. Asi to prekladal niekto kto cyklistike nerozumie. Vela raz som si musel domyslat o com vlastne rozpravaju.


Áno, titulky sú poslabšie, ale zhltol som to za jeden večer. Pri pozeraní mi napadlo, prečo toto alebo niečo podobné nerobia aj ostatné tímy? Nemuselo by to ísť na Netflix, stačilo by to na stránkach tímu prípadne youtube, kamery sa dajú dať všade a podľa mňa by cyklistickí fanúšikovia vyskakovali od radosti keby videli do kuchyne tímov. Pri ich rozpočtoch by si mohli zaplatiť nejakého dokumetaristu ktorý by to zostrihal, urobil dokrútky, rozhovory a myslím si, že aj keby to spoplatnili, tak by to išlo na odbyt. Orica na youtube niečo robí len to nie je systematické. Stačilo by venovať sa WT pretekom.


Tak ono tých videí a dokumentov zo zákulisia je habadej, možno si sa k nim len nedopracoval. Napríklad Ineos natáča minidokumenty a behind the scenes z každého jedného preteku, niekedy štýlom že deň toho daného jazdca, inokedy že celého tímu. Niektorí to potom berú aj z inej strany, napríklad Froome si založil youtube kanál a krásne tam informuje a normálne aktívne pridáva videjká... Akurát takých oficiálnych dokumentov ako má Movistar je možno pomenej, ale takých príležitostných z tréningov a pretekov pre divákov je podľa mňa plná r*ť :D
pmts
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod ifčopifčo » Str 02. Jún 2021 11:21:32

pmts píše:Tak ono tých videí a dokumentov zo zákulisia je habadej, možno si sa k nim len nedopracoval. Napríklad Ineos natáča minidokumenty a behind the scenes z každého jedného preteku, niekedy štýlom že deň toho daného jazdca, inokedy že celého tímu. Niektorí to potom berú aj z inej strany, napríklad Froome si založil youtube kanál a krásne tam informuje a normálne aktívne pridáva videjká... Akurát takých oficiálnych dokumentov ako má Movistar je možno pomenej, ale takých príležitostných z tréningov a pretekov pre divákov je podľa mňa plná r*ť :D


Iste, viem o videách roztrúsených na nete na yotube, po fejsbúkoch, na ofiko stránkach tímov, odoberám Froomieho kanal na youtube, aj GCN či InCycle ....., skôr som myslel niečo systematickejšie a na inej úrovni ako niekoľko minútové videjká. Takisto organizátori pretekov by mohli robiť viac, perfektné boli dokumenty o Ronde, ASO robí len to, že vymazáva z youtube záznamy z ich pretekov a necháva tam iba tie krátke zhrnutia. Keď si chce človek pripomenúť nejaké Roubaix tak skoro nemá šancu ak nemá šťastie, že to tam niekto akurát uploadoval.
Ide o to, že cyklistika musí o svoje miesto vo svete športu bojovať aby si uhryzla z koláča a nejaké dokumenty na úrovni tomu môžu pomôcť. Šport je podľa mňa hlavne o emóciách, čím ich je viac, tým pritiahne viac ľudí a tým aj sponzorov a pohľady do "kuchyne" pretekov a tímov tomu môžu pomôcť. Tu nejde ani tak o nás, kovaných fanúšikov cyklistiky, ako skôr o fanúšikov ktorí sledujú cyklistiku okrajovo a v podstate iba top preteky ako Tour. Američania to v tých ich top profi športoch vedia robiť výborne, tam je okolo NBA, MLB, NFL ... veľké haló a dokážu pritiahnuť masy práve aj tou vatou okolo
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod ifčopifčo » Pon 07. Jún 2021 13:23:29

Od nedele je na Netflixe film s cyklistickou zápletkou
https://www.csfd.cz/film/820013-zavodnik/prehled/
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod ifčopifčo » Pon 07. Jún 2021 13:50:09

ifčopifčo píše:Od nedele je na Netflixe film s cyklistickou zápletkou
https://www.csfd.cz/film/820013-zavodnik/prehled/


Oprava, bude to na HBO GO.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod 3pa3ck3 » Str 09. Jún 2021 9:31:01

Dukla BB sa ukáže na Eurosporte - tak dúfam, že aspoň denné úniky sa podaria :)

https://www.facebook.com/22394264781523 ... 991929051/
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod elviska » Štv 24. Jún 2021 18:36:38

Lukáš máš fajny strih. :P
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod majo » Ned 03. Okt 2021 16:46:05

Ja som strasne rad a vdacny za to ze rtvs vysiela cyklistiku ale sorry ten genda je coraz horší a horší…ak by na eurosporte nesli vkuse reklamy tak na rtvs ani nepomyslim…a ked si predstavím ze ma bude rozčuľovať aj celu zimu pri lyžovaní tak mam naozaj dost…nerad kritizujem kohokoľvek ale on naozaj nepatrí za mikrofón pri live športových prenosoch
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod sportovec » Uto 05. Okt 2021 10:38:43

ifčopifčo píše:ASO robí len to, že vymazáva z youtube záznamy z ich pretekov

Kobercové mazanie všetkého možného. Nechápem že čo to tam nenechajú. Veď každý cyklopretek je len jedna veľká reklama: cyklisti majú polepenej reklamy na sebe až až + reklamné autá + a všetky banery čo sú tam napchaté kade tade.

ifčopifčo píše:https://www.csfd.cz/film/820013-zavodnik/prehled/

Díkes. Trailer vyzerá dobre: https://www.youtube.com/watch?v=7sIQIwczfE4 , pozriem to.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron